دانلود رایگان ترجمه مقاله کاربرد فعال کردن فناوری RFID برای مراقبت های بهداشتی (اسپرینگر ۲۰۱۴)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه اسپرینگر در ۱۳ صفحه در سال ۲۰۱۴ منتشر شده و ترجمه آن ۲۴ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

فعال کردن تکنولوژی RFID برای مراقبت های بهداشتی: کاربرد،معماری و چالش ها

عنوان انگلیسی مقاله:

Enabling RFID technology for healthcare: application, architecture, and challenges

دانلود رایگان مقاله انگلیسی: مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf: ترجمه pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد: ترجمه ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۴
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۳ صفحه با فرمت pdf
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله
فناوری اطلاعات و ارتباطات – مهندسی فناوری اطلاعات – مهندسی کامپیوتر – مهندسی صنایع – پزشکی
گرایش های مرتبط با این مقاله
مهندسی سیستم های سلامت – امنیت اطلاعات – کاربردهای ICT – مخابرات سیار – مدیریت سیستم های اطلاعاتی – انفورماتیک پزشکی – معماری سازمانی
چاپ شده در مجله (ژورنال) سیستم های مخابراتی
کلمات کلیدی
مراقبت بهداشتی – RFID – سوابق پزشکی الکترونیکی
کلمات کلیدی انگلیسی
Healthcare – RFID – Electronic Medical Records
ارائه شده از دانشگاه دانشکده علوم و فناوری کامپیوتر، دانشگاه علم و فناوری Huazhong
نمایه (index) Scopus – Master Journals – JCR
شناسه شاپا یا ISSN
۱۵۷۲-۹۴۵۱
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1007/s11235-014-9871-x
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه
اسپرینگر – Springer
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۲۴ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب)

کد محصول

F1886

 

بخشی از ترجمه
تکنولوژی RFID دارای قابلیت بالقوه در بهبود ارائه مراقبت های بهداشتی در هر دو محیط های بیمارستان و خانه می باشد. در سیستم های بهداشت الکترونیکی مبتنی بر RFID ، RFID امکان شناسایی از راه دور و ردیابی بیماران، کارکنان، داروها و تجهیزات را فراهم می کند. این می تواند بسیاری از عملیات دستی را سرعت بخشد یا از بین ببرد و برای مثال، ایمنی را با پیگیری داروها در امتداد زنجیره تامین و تایید مطابقت آنها با سوابق پزشکی بیمار افزایش می دهد. علاوه بر این، سیستم های یکپارچه RFID قادر خواهد بود تا گردش کار را بهینه سازی کند و برای مدیریت پویا پرسنل، تجهیزات و انباردارها را پشتیبانی کند.
۳٫ معماری سیستم نظارت بر مراقبت های بهداشتی مبتنی بر RFID
۳٫۱ نظر کلی
در این بخش، معماری RFID مبتنی بر سیستم نظارت بر مراقبت سلامت را توصیف می کنیم. همانطور که در شکل ۱ نشان داده شده است، ما عملکرد معماری سیستم را به چهار اجزاء، یعنی اشیاء برچسب شده، ضبط اطلاعات RFID و ارائه سیستم تجزیه می کنیم، بیمار آگاه از سوابق سیستم پرس و جو و سیستم مرکزی اطلاعات پزشکی است. این معماری ایجاد سیستم مدیریت مراقبت بهداشتی مبتنی بر RFID کارآمد و مبتنی بر یک اجزاء را برای یک طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی تسهیل می کند. اهداف طراحی هر جزء امکان پشتیبانی از سوابق برنامه کاربردی (۱۴) و خواسته های بازار را در شرایط خاص (به عنوان مثال هزینه، پوشش، بهره وری، و غیره) فراهم می کند.
۳٫۲ اشیاء برچسب دار به عنوان منبع اطلاعات
چهار اشیاء اصلی در محیط های مراقبت بهداشتی وجود دارد: (i) بیمار: بیماران یک برچسب هوشمند دارند که هویت آنها را ذخیره می کند؛ (ii) تجهیزات پزشکی؛ (iii) پزشک و پرستار: کارکنان پزشکی اغلب باید داروهای پیچیده تر، تکنیک های پزشکی و تجهیزات را مدیریت کنند. دستیار شخصی دیجیتال برچسب گذاری شده (PDA) که آنها برای دسترسی به برنامه های کاربردی بیمارستان از طریق یک شبکه بی سیم استفاده می کنند (iv) دارو: بسته های دارویی توسط سازنده برچسب گذاری شده اند و این برچسب ها به سیستم RFID بیمارستان یکپارچه می کند.
اشیاء با برچسب های RFID تعبیه شده اند تا انتقال اطلاعات را تسهیل کنند. اساسا، چهار قطعه از اطلاعات وجود دارد: (i) شناسایی شی؛ (۲) سوابق پزشکی الکترونیکی (EMR) برای بیمار؛ (iii) شرح اطلاعات برای تجهیزات پزشکی ( مثلا، نوع، رنگ، شکل و وزن، و غیره)؛ و (iv) دستورالعمل (ذخیره شده در برچسب برای پزشکی) بیمار را هدایت تا به درستی دارو مصرف کند.
جمع آوری اطلاعات دقیق و به موقع برای پزشکان جهت ارائه درمان سریع و مناسب برای بیماران مهم است. اطلاعات ناقص یا تاخیر درجمع آوری اطلاعات می تواند باعث خطاهای پزشکی و عواقب مرگ و میر در بیماران را ایجاد کند. هنگامی که بیماران وارد امکانات مراقبت های بهداشتی می شوند، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی برای کسب جامع اطلاعات پزشکی از بیماران آموزش دیده اند. به هر حال، به عنوان مثال، در سیستم بهداشت کانادا، هنوز شکاف های مهمی بین جمع آوری اطلاعات و انتظارات بیمار از خدمات بهداشتی وجود دارد. وضعیت حتی در مواردی مهم تر می شود زمانیکه بیماران از یک بیمارستان با توانایی ارتباط کلامی ناکافی یا برای بخش اورژانس مراقبت های بهداشتی ویزیت می کنند (۱۵). پس از آن، انتقال اطلاعات پزشکی در میان کارکنان پزشکی نیز می توان خطاهای انسانی را معرفی کند که ممکن است سلامت و زندگی بیمار را در معرض خطر قرار دهد (۱۶،۱۷). چندین نوآوری آموزشی بر بهبود مهارت های ارتباطی پزشکان تاکید می کند که برای بستن شکافهای ارتباطی اصلی استفاده شده اند [۱۸،۱۹]. به هر حال، برای تاریخ نتایج نوآوری مذکور، عمدتا با توجه به ماهیت قابل ملاحظه اپراتور انسان در شرایط بسیار دشوار، پیچیده و پویا مانند در اتاق های اورژانس بیمارستان سازگار نبوده است (۱۸،۱۹).
در معماری پیشنهادی توصیف شده در شکل ۱، ما فن آوری RFID را برای مراقبت سلامت در محیط زیست با هدف اصلی کمینه کردن شکاف اطلاعات در فرایند مراقبت از بیمار اهرم می کنیم. ویژگی های منحصر به فرد RFID به اطلاعات شخصی حیاتی اجازه می دهد تا در تراشه ارزان قیمت ذخیره می شود که می تواند به هر فردی در کل زمان متصل شود. وقتی که فرد متصل به RFID از بیمارستان برای مشکلات بهداشتی بازدید می کند، اطلاعات ذخیره شده در تراشه RFID می تواند توسط کارکنان پزشکی با خواننده فرکانس رادیویی خوانده شود. این تکنولوژی نوآورانه پتانسیل بهبود از کیفیت مراقبت از بیماران با حذف خطاهای انسانی و ابهام در تعاملات بیمار-پزشک و پزشک-پزشک ارائه می دهد (۲۰).
۳٫۳ ثبت و ارائه اطلاعات RFID
اطلاعات RFID را می توان در یک حالت فعال یا یک حالت غیر فعال ثبت کرد:
حالت فعال: در این حالت، خواننده سیاراست. به عنوان مثال، پزشکان، پرستاران و دیگر اعضای کارمند یک دستگاه دستی (PDA، تلفن همراه، لپ تاپ و غیره) مجهز به یک خواننده و یک اتصال بی سیم دارند. اینها شامل افرادی دارای تجهیزات توانمند سازی خواننده RFID می باشد که اطلاعات بیمار را در زمان نزدیک به آنها به طور فعال بازیابی کنید.
-حالت غیر فعال: در این حالت، خوانده ثابت می شود. خوانندگان در اتاق ها، تئاترهای تمرین کننده و راهرو ها برای خواندن برچسب ها قرار می گیرند تا از این مکان ها عبور کنند. مقداری اقلام (به عنوان مثال، تخت) تجهیزات پزشکی می تواند خواننده RFIDرا انتقال دهد.
زمانیکه اطلاعات از روی برچسب اشیاء ثبت می شود، خوانندگان داده های ثبت شده را از طریق یک نقطه دسترسی (که می تواند بر روی دیوارقرار گیرد) از طریق شبکه های سیم دار یا بی سیم به سیستم مرکزی اطلاعات پزشکی ارسال می کنند، همانطور که در شکل ۱ نشان داده شده است.
۳٫۴ سیستم مرکزی اطلاعات پزشکی
سیستم مرکزی اطلاعات پزشکی متشکل از پایگاه اطلاعاتی پزشکی و یک موتور استنتاج است.
این پایگاه اطلاعات پروفایل بیمار و تاریخ پزشکی را حفظ می کند. با توجه به اولویت خدمات بیمار و / یا در دسترس بودن دکتر، پزشک ممکن است به اطلاعات بیمار در صورت نیاز دسترسی داشته باشد. در عین حال، اطلاعیه های خودکار می تواند برای بستگان خود براساس این داده ها از طریق انواع مختلف راه ارتباطاتی صادر شود.
یک موتور استنتاج معمولا مطابق نوعی از نمایندگی دانش می باشد (۲۱). مشابه موتور استنتاج با معرفی قوانین سنتی، استنباط موتور با پایگاه دانش ساختار درخت پرس و جو را اجرا و یک راه حل برای پرس و جو تولید می کند. پرس و جو چندین وضعیت جمله ای در یک بردار وضعیت به عنوان ورودی دارد، که وضعیت در متن مشخص و راه حل خروجی را به عنوان یک نتیجه از پرس و جو توصیف می کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا