دانلود رایگان ترجمه مقاله ارزشیابی دانشجو بر اساس نظریه مجموعه فازی (سال ۲۰۱۰)

 

 

این مقاله انگلیسی در ۱۰ صفحه در سال ۲۰۱۰ منتشر شده و ترجمه آن ۱۵ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

ارزیابی دانشجو مبتنی بر تئوری مجموعه فازی

عنوان انگلیسی مقاله:

Students’ Evaluation based on Fuzzy Sets Theory

دانلود رایگان مقاله انگلیسی: مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf: ترجمه pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد: ترجمه ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۰
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۰ صفحه با فرمت pdf
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله
مهندسی کامپیوتر – علوم تربیتی
گرایش های مرتبط با این مقاله
هوش مصنوعی – مهندسی نرم افزار
چاپ شده در مجله (ژورنال) سیستم های فازی
ارائه شده از دانشگاه دانشگاه سائوپائولو
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.5772/7225
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۱۵ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب)

کد محصول

F1855

 

بخشی از ترجمه

توصیف مسئله
اتوماسیون صنعتی حوزه ای گسترده است و برای نمره یک دانشجو به صورت تایید شده یا نشده ناعادلانه نخواهد بود. این نوع از طبقه بندی هیچ اطلاعاتی را فراهم نمی کند در مورد اینکه آیا دانشجوی تایید شده دارای توانمندی ها در هر حوزه است یا خیر. سوء قضاوت یکسان می تواند در مورد دانشجویی رخ دهد که درس را افتاده است. این دانشجو می تواند به طور افراطی در یک حوزه خاص خوب باید اما در دیگر جنبه ها ناموفق باشد.
توجه کنید که ارزیابی سنتی، در کنار ناعادلانه نبودن در برخی جنبه ها، تعریف مشخصات دانشجو را سخت می سازد.
با در نظر گرفتن روش سنتی آموزش، یک دانشجوی عالی در حوزه معین می تواند در یک دوره اموزشی ناموفق باشد و فرصت های زیادی را برای نداشتن آموزش رسمی ایده آل از دست بدهد. با استفاده از مجموعه های فازی به عنوان روش ارزیابی، داشنجو دارای یک گزارش می شود که نشانگر عالی بودن در یک حوزه خاص است (مثلاً شناسایی راهبردهای کنترل). همین گزارش می تواند اطلاع دهد که این دانشجو در دیگر حوزه ها موفق نبوده است، به طور مثال در کنترل کننده های قابل برنامه ریزی. اگر یک سازمان به دنبال یک متخصص در راهبردهای کنترل باشد، این دانشجو می تواند به طور عادلانه ارائه شود و برای این موقعیت انتخاب شود. با استفاده از روش ارزیابی سنتی، این دانشجو می تواند این موقعیت را از دست بدهد.
بنابراین امکان تعیین توانایی ها و کمبودهای دانشجو به روشی واضح تر در زمینه های مختلف دانش در اتوماسیون صنعتی با استفاده از سیستم ارزیابی بر اساس تئوری مجموعه های فازی وجود دارد.
برخی کارها مرتبط با سیستم های ارزیابی مبتنی بر مجموعه های فازی توسعه یافته است. برخی نویسندگان روشی را مبتنی بر قواعد فازی برای انتصاب نمره ها به دانشجویان ارائه نمودند (Chen & Lee, 1999), (Cheng & Yang, 1998) and (Bai & Chen, 2006). Chang & Sun (1993) روشی برای اندازه گیری عملکرد دانشجویان در مدرسه عالی ارائه نمودند. دیگر نویسندگان (Chiang & Lin. 1994) روشی برای ارزیابی معلمان ارائه نمودند. دیگر کارها (Law 1996) روشی را با استفاده از اعداد فازی برای منصوب نمودن نمره ها به دانشجویان ارائه نمودند. برای اتمام این کار، نویسنده دیگر (Weon & Kim, 2001) یک سیستم را خلق نمود که مشکل، اهمیت و پیچیدگی هر سوال را قبل از تعیین نمره نهایی آن در نظر می گیرد.
برخی از ایده های پیاده سازی شده توسط نویسندگان دیگر برای تعریف راه حلی برای این مسئله ترکیب شدند همانطور که در بخش بعدی توصیف شده است.
۳٫ راه حل مسئله
همانطور که در بخش ۲ توصیف شده است، یک ارزیابی حاصل فقط در نمره نهایی می تواند ناعادلانه باشد اگر تخصص ها در یک بخش خاص را در نظر نگیرد. علاوه بر این، چنین روشی برای ارزیابی جنبه های کیفی هدفدار شده است اما در حقیقت نتیجه نهایی دارای ارزش جنبه کمی است.
در این زمینه، این مقاله، یک روش ارزیابی را مبتنی بر مجموعه های فازی دردسترس در شبیه ساز FBSIMU پیشنهاد می دهد که در EESC/USP برای آموزش پروتکل FOUNDATION Fieldbus استفاده یم شود.
این مورد پیشنهاد می دهد که ارزیابی دانشجویان در سه حوزه اتوماسیون صنعتی مجزا صورت گیرد: مفاهیم پروتکل صنعتی FOUNDATION Fieldbus (FFP)؛ پیکربندی راهبردی کنترل (CSC)؛ و شبیه سازی کارخانه صنعتی (IPS).
سیستم فازی پیشنهاد شده شامل سه ورودی و یک خروجی میشود همانطور که در شکل ۱ نشان داده شده است. ورودی ها، حوزه های اتوماسیون و خروجی مرتبط با ارزیابی نهایی دانشجو است.

دید کلی روش پیشنهاد شده از این مراحل پیروی می کند: (۱) اعمال فهرستی از سوالات با مواردی برای ارزیابی دانشجویان؛ (۲) محاسبه نمره از ارزیابی برای هر سه حوزه مبتنی بر جدول ۱؛ (۳) طبقه بندی داشنجویان به صورت نامناسب، متوسط یا عالی در سه حوزه، مبتنی بر نمره های داده شده در مرحله ۲؛ (۴) انتصاب نتیجه نهایی برای دانشجو مبتنی بر نتایج از مرحله ۳ و قواعد فازی از جدول ۲ (رد، قبولی با چند محدودیت، قبولی با محدودیت های کم و قبولی). بخش بعدی به توصیف جزئیات مراحل توصیف شده در بالا می پردازد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا