دانلود رایگان ترجمه مقاله روش هایی برای استخراج با استفاده از اسکن با لیزر زمینی (ISPRS سال ۲۰۱۳)

 

 

این مقاله انگلیسی در نشریه ISPRS در ۶ صفحه در سال ۲۰۱۳ منتشر شده و ترجمه آن ۱۶ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

ثبت میراث فرهنگی با استفاده از اسکن با لیزر زمینی – برخورد با سیستم، مجموعه داده های بزرگی که آنها ایجاد می کنند و روش هایی برای استخراج موارد قابل تحویل لازم که شما می توانید با آنها کار کنید

عنوان انگلیسی مقاله:

RECORDING CULTURAL HERITAGE USING TERRESTRIAL LASERSCANNING – DEALING WITH THE SYSTEM, THE HUGE DATASETS THEY CREATE AND WAYS TO EXTRACT THE NECESSARY DELIVERABLES YOU CAN WORK WITH

دانلود رایگان مقاله انگلیسی: مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf: ترجمه pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد: ترجمه ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۳
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۶ صفحه با فرمت pdf
نوع نگارش
مقاله مروری (Review Article)
رشته های مرتبط با این مقاله
مهندسی عمران – مهندسی معماری – باستان شناسی – مهندسی کامپیوتر
گرایش های مرتبط با این مقاله
هوش مصنوعی – مدیریت پروژه و ساخت
کلمات کلیدی
اسکن با لیزر زمینی – مدیریت، پردازش – مجموعه داده ها – موارد قابل تحویل – TLS – Pointcloud
کلمات کلیدی انگلیسی
Terrestrial Laserscanning – TLS – Pointcloud – Managing – Processing – Datasets – Deliverables
ارائه شده از دانشگاه
دفتر مهندسی کریستوفوری و شرکا، خیابان اشتوتگارتر
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.5194/isprsarchives-XL-5-W2-183-2013
رفرنس ندارد
نشریه ISPRS
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۱۶ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب)

کد محصول

F1842

 

بخشی از ترجمه

مبانی TLS برای ثبت میراث فرهنگی – از دیدگاه کاربر
a) هدف از ضبط داده ها
هنگام فکر کردن در مورد استفاده از سیستم های TLS برای ضبط شی فرهنگی، در نظر گرفتن هدف از ضبط مورد نیاز و موارد قابل تحویل که باید از ضبط ایجاد شود، لازم است.
به طور کلی هدف اصلی برای استفاده از سیستم های TLS بر روی مستندسازی دیجیتال میراث فرهنگی، ضبط هندسه آنها است. این سود اصلی از سیستم TLS است – که اگر به درستی استفاده شود – می توان هندسه کلی یک شی را با تمام تغییر شکل آن با دقت و صحت بالا در یک مقدار کوتاه از زمان ضبط نمود.
این هندسه ضبط و ذخیره شده در یک Pointcloud می تواند نقطه شروعی برای مستندسازی و بررسی بیشتر شی فرهنگی باشد. در این زمینه TLS باید به عنوان یک ابزار در جعبه ابزار به منظور حل این هدف از ضبط داده ها در نظر گرفته شود.
این در مورد TLS و PointCloud نیست- بلکه در مورد موارد قابل تحویلی است که برای برآورده سازی نیازهای اشیا نیاز می شوند.
موارد قابل تحویل مفید خلق شده از یک Pointcloud عبارتست از:
– Pointcloud به خود خود برای پشتیبانی از هندسه، زمانی که سیستم های TLS، هندسه را در مختصات X، Y، Z ضبط می کنند، شدت انرژی لیزر منعکس کننده و بسته به سیستم ها و یا اعمال پردازش پس از آن- اطلاعات رنگ را در فرمت RGB، هندسه می تواند به صورت فایل دیجیتال ASCII- برای استفاده مجدد در آینده و پشتیبانی هندسه در هر آرشیو دیجیتال ذخیره شود. بازخوانی فایل های ASCII توسط هر سیستم نرم افزاری در هر زمان دیگر از هر تولیدکننده با فرمت داده های شخصی ممکن خواهد بود. در صورت نیاز این فایل های ASCII حتی می توانند بر روی میکرو فیش و در آرشیو سنتی میراث فرهنگی چاپ یا ذخیره شوند.

– Pointcloud خود را برای هدف تجسم
با استفاده از ابزارهای نرم افزاری ویژه، pointclouds را می توان برای ایجاد تصاویری از جسم ثبت شده مورد استفاده قرار داد. برای تحقیقات هندسی، آموزش، بازاریابی، سرمایه گذاری، و غیره، موارد قابل تحویل تجسم را می توان به عنوان عکس ها و یا فیلم های ساکت ایجاد نمود. در کنار اینها، هم تصاویر مدرج قائم را می توان ایجاد نمود که می تواند به عنوان پایه ای برای کار بیشتر استفاده شود

تجسم Pointcloud

– ترسیمات CAD دوبعدی ایجاد شده از Pointcloud
Pointclouds های متراکم ایجاد شده از سیستم های TLS اغلب باعث مشکلات زیادی در کار با آن می شوند. مجموعه داده های Pointcloud تبدیل به صدها گیگابایت از داده های ذخیره شده می شوند که نیاز به قدرت کامپیوتر ویژه ای برای انجام وظایف بر روی آن دارند. بنابراین استفاده از Pointcloud در صورتی که مجموعه داده های بزرگ نیاز به قدرت و پول اضافی برای خرج کردن به منظور کار با آن داشته باشند، مهم می شود.
بنابراین ترسیمات دوبعدی CAD ممکن است با توجه به نیازهای اشیای منحصر به فرد فرهنگی، به بهترین روش برای کار با داده های ضبط شده توسط سیستم های TLS تبدیل شوند، همانطور که کاربران عادت به استفاده از این نوع از موارد قابل تحویل دارند و حتی می توانند از آنها برای تحقیقات بیشتر در مستندسازی محل استفاده نمایند.
ایجاد ترسیمات دوبعدی CAD از Pointcloud نیاز به دانش در زمینه شیء فرهنگی ثبت شده دارد. سیستم TLS به خودی خود، از هر هندسه در محدوده سیستم تصویر برداری می کند- با این وجود که چه نوع از آن باشد. هنگام تلاش برای ایجاد ترسیمات CAD از داده ها، درک Pointcloud و راه کارهایی که نشان داده شده است، لازم است.

داده ها باید به منظور نشان دادن موارد قابل تحویل مورد نیاز تفسیر شوند. به عنوان مثال، بخش هایی از شی ممکن است در سایه Pointcloud ضبط شود و یا به روشی نشان داده شود که ممکن است برای نگاه به آن مورد استفاده قرار نگیرد. ترسیمات دوبعدی CAD به عنوان موارد قابل تحویل باید در مورد رشته های حرفه ای از کاربران “صحبت ” کند.

ترسیمات نمای ایجاد شده از Pointcloud 2
ترسیمات معماری به صورت ساخته شده باید با استفاده از استانداردهای معماری برای مستندات شی میراث فرهنگی ایجاد شود (به عنوان مثال “Empfehlungen für die Baudokumentation, Günther Eckstein”به عنوان استاندارد در آلمان) به عنوان مستندات محل های باستان شناسی باید به روشی که که باستان شناسان استفاده می کنند، نشان داده شوند.
بدون به خاطر سپردن، نمی توان موارد قابل تحویل مفید را از Pointcloud ایجاد نمود.
ترسیمات CAD دوبعدی می تواند بسته به نیاز اشیاء، در جزئیات سطح و دقت تغییر کند. محدوده موارد قابل تحویل ترسیمات CAD از ترسیمات ساده و کلی تا ترسیمات واقعی تغییر شکل که نشان دادن شی با جزئیات بالا است، تغییر می کند. بسته به سطح جزئیات لازم که باید در ترسیمات نشان داده شود، فرضیه زمانی در ایجاد آنها بسیار می تواند زیاد شود و هزینه هایی را برای در مستندسازی شی با تعداد بالا تحمیل نماید.
بنابراین در هنگام تفکر در مورد ایجاد ترسیمات دوبعدی از Pointcloud، سطح جزئیات نقش عمده ای در ایجاد آنها – به منظور تحقق نیازهای اشیا و مستندسازی کارآمد و مقرون به صرفه در ذهن بازی می کند.
مدل های سه بعدی و BIM
pointclouds متراکم را می توان به مدل های سه بعدی با استفاده از ابزارهای نرم افزار های مهندسی شناخته شده از صنایع مهندسی تبدیل نمود. مدل های سه بعدی به عنوان موارد قابل تحویل را می توان به منظور تولید قطعات و یا یک شی فرهنگی کلی که ممکن است در معرض خطر قرار گیرد و یا نیاز به تعویض دارد، استفاده نمود. به عنوان مثال عناصر نمای آسیب دیده ضبط شده توسط سیستم های TLS را می توان به مدل های سه بعدی تبدیل نمود و سپس برای جایگزینی تکثیر نمود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا