دانلود رایگان ترجمه مقاله ظرفیت تاثیر بر سهامدار و تنوع درآمدهای مالی (AOM سال ۲۰۰۷)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه AOM در ۲۴ صفحه در سال ۲۰۰۷ منتشر شده و ترجمه آن ۳۷ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

ظرفیت تاثیر بر سهامدار و تنوع درآمدهای مالی در ازای مسئولیت اجتماعی شرکت

عنوان انگلیسی مقاله:

Stakeholder influence capacity and the variability of financial returns to corporate social responsibility

دانلود رایگان مقاله انگلیسی: مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf: ترجمه pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد: ترجمه ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۰۷
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۲۴ صفحه با فرمت pdf
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله مدیریت – حسابداری – اقتصاد
گرایش های مرتبط با این مقاله
بازاریابی – مدیریت بازرگانی – مدیریت کسب و کار – مدیریت مالی – حسابداری مالی
چاپ شده در مجله (ژورنال) بررسی آکادمی مدیریت
کلمات کلیدی
مسئولیت اجتماعی کسب و کار – اخلاق کسب و کار – سهامداران – جنبه های اخلاقی و معنوی – تأثیر (روانشناسی) – مسئولیت اجتماعی – صنایع – جنبه های اجتماعی – سرمایه داران و سرمایه گذاران – شرکت ها – رشد
کلمات کلیدی انگلیسی
SOCIAL responsibility of business – BUSINESS ethics – STOCKHOLDERS — Moral & ethical aspects – INFLUENCE (Psychology) – SOCIAL responsibility – INDUSTRIES — Social aspects – CAPITALISTS & financiers – CORPORATIONS — Growth
ارائه شده از دانشگاه
دانشگاه فلوریدا جنوبی
نمایه (index) Scopus – Master Journals – JCR
شناسه شاپا یا ISSN
۱۹۳۰-۳۸۰۷
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.5465/amr.2007.25275520
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه AOM
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۳۷ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب)

کد محصول

F1821

 

بخشی از ترجمه

اما طرفداران مسئولیت اجتماعی شرکت بر این عقیده اند با نگاهی به توجه شرکت مبتنی بر دستیابی به مزیت رقابت آمیز می توان دید که مسئولیت اجتماعی شرکت به سود آن است. نظریه سهامدار به عنوان معیار نمونه کسب و کار مسئولیت اجتماعی شرکت، تاکید دارد اهمیت روابط یک شرکت با مجموعه جامع افراد و سازمان ها، فراتر از حیطه سهامدارن است. نظریه سهامدار ابزاری، شرح می دهد که چگونه مسئولیت اجتماعی شرکت بر روابط آن با سهامداران مهم تاثیر می گذارد. اهمیت سهامداران را می توان با قدرت نسبی، مشروعیت و ضروریت آنها مشخص کرد. منطق کلی این است که مسئولیت اجتماعی شرکت (برای نمون بشردوستی) قابلیت اعتماد به شرکت و روابط با سهامداران را تحکیم می بخشد ( همانند افزایش رضایتمندی کارکنان) که از هزینه معاملات کاسته منجر به سود مالی می گردد (تعدیل نیرو کم و کارکنان با استعداد و مشتاق). مسئولیت اجتماعی شرکت می تواند محصولات یک شرکت را متمایز کند، از هزینه عملیاتی آن بکاهد، و به عنوان سکویی برای فرصت های آتی عمل کند. از این نقطه نظر می توان مسئولیت اجتماعی شرکت را به عنان سرمایه گذاری، با میزانی از سود مالی در کنار هر نوع مزایا برای جامعه دانست. به طور خلاصه طرفداران مسئولیت اجتماعی شرکت معتقدند که انگیزه شخصی برای بهبود رفاه اجتماعی وجود دارد.
لذا آیا مسئولیت اجتماعی شرکت ثروت شرکت را ایجاد نموده یا نابود می کند؟ در طی سه دهه گذشته، بسیاری ازمحققان فعالیت های آزمایش تجربی و نمونه کسب و کار را در پیش گرفته اند. طبق اُرلیتزسکی با همکاران پنجاه و دو درصد مطالعه کمیتی درباره این موضوع به چاپ رسیده اند. مارگولیس و والش این رقم را ۱۲۷ مورد می دانند. بیشتر از دو دهه است که محققان به مرور مقالات پرداخته و از یافته های ترکیبی و مختلف گله مند هستند. مارگولیس و والش از سال ۱۹۷۸ سیزده مقاله مروری را برشمردند. اُولمن این جحم تحقیقات را به عنوان «داده هایی در جستجوی نظریه» دانست. چند سال بعد، گریفین و ماهون به تحقیقات مروری خود« به عنوان بیست و پنج سال تحقیقات تطبیق ناپذیر» پرداختند. رومن، های بر و آگل «این تصویررا دوباره نقاشی نمودند» و اثر گرفین و ماهون را پشتیبان نمونه کسب و کار داستند ، اما ماهون و گرفین این تصویر مجدد کشیده شده را به حالت اولیه برگردانیدند. اخیرا، اُرلیستکی با همکاران به فراتحلیل جامعه مطالعات کمیتی پرداختند تا پشتیبان حالت و نمونه کسب و کار بیابند. مارگولیس و والش معتقد بودند هر نوع نتیجه گیری مبتنی بر اینکه نمونه کسب و کار برقرار گردد، «موهومی» است.
یافته های ترکیبی را می توان به چند نقص و کمبود نسبت داد: «کمبود نظریه ها، تعریف نامناسب واژگان کلیدی و کاستی هایی در پایگاه داده های تجربی، ناهمخوانی سهامدار، تفاوت های مفهومی، اجرایی و روش شناختی در تعاریف عملکرد مالی و اجتماعی، عدم کنترل ریسک، تلفیق صنعت و قدمت سرمایه، عدم کنترل سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه. بسیاری از این نقائص در مطالعات بعدی تکرار می گردند.
بسیاری از مطالعات مسئولیت اجتماعی شرکت در گذر زمان بهبود یافته اند و روابط نظری قوی تر، جوانب عملی مرتبط و کنترل بهرت متغییرات حذف شده ماقبل ارائه می دهند. ماهون و گرفین معتقدند که بیست و پنج سال تحقیق راه حلی به وجود نیاورده بلکه نگرش های مجزا درباره تصویر بزرگتر دیده نشده پدید آورده است که شبیه تمثیل پنج سرخ پوست نابینا می باشد. طبق گفته راولی و برمن، «محققان متغییرات نامتناسب را در هم آمیخته اند.» مارگولیس و والش نتیجه گرفتند که حتی پس از گذر سی سال از تحقیقات، افزایش ژرفا و گستره پایگاه داده ها، تفاوت هایی در نقطه نظرات به وجود آمده است که تصویر بزرگتر را مبهم نموده است. رالی و برمن معتقدند که تلاش هایی برای اثبات نمونه کسب و کار با شکست مواجه شده اندف صرف نظر از اینکه واژگان و نظریه پردزی شفاف و روش شناسی و داده های قوی داشته اند. طبق نظر آنها این سی سال تحقیقات به جای اینکه منجر به درک بیشتر گردد، تلاشی بوده که محقق، کسب و کار و جامعه مشروعیت بیشتری داشته باشند. نظریه و تجاربی که نرخ جهانی سود برای مسئولیت اجتماعی شرکت پیشنهاد می دهند، نمونه کسب و کار را معتبر دانسته و به مشروعیت کسب و کار و جامعه کمک می کنند. با این وجود پیداست که مسئولیت اجتماعی شرکت نمی تواند در سطح جهانی سودآوری مساعد برای تمامی شرکت ها در تمامی اوقات ایجاد کند، لذا یافته های معتبر هرگز در بین تمامی مجموعه داده ها قابل تکرار نخواهند بود. طبق نظر روالی و برمن نتایج این مطالعات قابل تفسیر نیستند چون اصول نظری شرح صلاحیت های مرتبط هنوز چاپ نشده اند. لذا محققان باید تلاش کنن نظریه هایی را مطرح کنند که ناهمسانی را در سود مالی مسئولیت اجتماعی شرکت شرح دهند.
مرزهای مسئولیت اجتماعی شرکت
تحقیقات مسئولیت اجتماعی شرکت اغلب به خاطر اجرا سریع و عدم ارتباط پایدار بین مفاهیم مورد انتقاد واقع شده است. در این بخش مسئولیت اجتماعی شرکت را تعریف نموده و مرزهای آن را تعیین می کنم و در ادامه آن را با مفاهیم مرتبط متمایز می کنم.
تمایز مسئولیت اجتماعی شرکت با عملکرد اجتماعی شرکت
این مقاله نمونه کسب کار را جهت مسئولیت اجتماعی شرکت بررسی نموده و نگاهی به این مسئله می اندازد که چگونه اقدامات مسئولیت اجتماعی شرکت بر عملکرد مالی شرکت تاثیر می گذارد. در مقابل اکثر مطالعات نمونه کسب و کار به بررسی رابطه بین عملکرد اجتماعی شرکت و عملکرد مالی شرکت پرداخته اند. برای مثال مقالات مروری جامع اخیر چه انتقادین و چه حمایتی نموننه کسب و کار اشاره به مطالعات عملکرد اجتماعی شرکت داشته اند. هر چند مسئولیت اجتماعی شرکت و عملکرد اجتماعی شرکت اغلب به جای هم به کار می روند، اما تمایز مهمی وجود دارد. عملکرد اجتماعی شرکت ممکن است به عنوان عملکرد کلی اجتماعی شرکت در نقطه زمانی خاص تعریف گردد. برای مثال وودز عملکرد اجتماعی شرکت را این گونه تعریف می کند: «پیکره ای از اصول مسئولیت اجتماعی، فرایندهای پاسخگویی به جامعه، و خط مشی ها، برنامه ها و پیامدهای مشاهدهای که به روابط اجتماعی شرکت مربوط می شوند.»محققان زیادی تلاش نموده اند تا عملکرد اجتماعی شرکت را در نقطه زمانی و در گذر زمان در قالب رده بندی اعتبار، نظرسنجی سهامدار بسنجند.
اما این جچم تحقیقات نوانسته است کمک مستقیمی به مدیران در تصمیم گیری راجع به اختصاص منابع محدود به اقدامات مسئول اجتماعی بکند. مطالعات عملکرد اجتماعی شرکت-عملکرد مالی شرکت به بررسی مزایای مالی شرکت پرداخته و به دیدگاه مسئولیت اجتماعی خاصی در نقطه زمانی خاص دست یافته اند. هزینه ها و مزایای دستیابی به موقعیت راهبردی مسئولیت اجتماعی شرکت هنوز چندان بررسی نشده اند.
شرکت ها به حالت خاص عملکرد اجتماعی نمی پردازند و بازای برای عملکرد اجتماعی شرکت وجود ندارد که در آن این حالت را بتوان خرید.بلکه شرکت ها سرمایه گذاری هایی انجام می دهند که در گذر زمان به جایگاه عملکرد اجتماعی شرکت تبدیل می شوند. این سرمایه گذاری ها مسئولیت اجتماعی شرکت هستند. برای مثال بن و جری جایگاه عملکرد اجتماعی مساعدی از طریق فعالیت های مسئولیت اجتماعی شرکت مطرح نموه اند.آیا این فعالیت ها سرمایه گذاری عاقلانه شرکت محسوب می گردد؟ این مسئله در مقاله راجع به کاربرد مسئولیت اجتماعی شرکت بررسی می گردد.
تمایز مسئولیت اجتماعی شرکت از دیگر تخصیص منابع شرکت
استانداردهای اخیر تجه را به سوی هزینه های مسئولیت اجتماعی شرکت کشانده است، اما این موارد فقط زیرمجموعه ای از فعالیت های چندگانه تشکیل می دهند که شرکت ها بدان مشغول هستند. تمامی فعالیت های قانونی و سودآور شرکت به نوعی مولفه اجتماعی دارند چون آنها به بهبود شرایط اقتصادی و جامعه کمک می کنند. به گفته فریدمن،«فقط یک نوع مسئولیت اجتماعی شرکت جود دارد-بهره گیری از منبع و مشارکت در فعالیت ها جهت افزایش سودآوری تا زمانی که در چارچوب قوانین بازی باشد». این مفهوم سازی جامع مسئولیت اجتماعی شرکت فقط مطالعه نمونه کسب و کار را پیچیده می کند. به لحاظ مسئولیت اجتماعی، آیا احداث کارخانه جدید، با افزایش میزان استخدام شبیه تاسیس شرکت مراقبت روزانه یا اهدا به خیریه محلی است؟ محققان کمی مسئولیت اجتماعی شرکت را همانند فریدمن به طور جامع تفسیر نموده اند، اما محققان مسئولیت اجتماعی شرکت از این مفهوم زیاد استفاده کرده اند. مرزهای مناسب کجا قرار دارند؟

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا