دانلود رایگان ترجمه مقاله سیستم های اجرایی هوشمند ساخت و تولید برای شرکت ها (ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۱۸)

 

 

این مقاله انگلیسی در نشریه الزویر در ۶ صفحه در سال ۲۰۱۸ منتشر شده و ترجمه آن ۱۸ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

سیستم های اجرایی ساخت و تولید برای شرکت ها با اندازه کوچک و متوسط

عنوان انگلیسی مقاله:

Smart Manufacturing Execution Systems for Small and Medium-sized Enterprises

دانلود رایگان مقاله انگلیسی: مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf: ترجمه pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد: ترجمه ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۸
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۶ صفحه با فرمت pdf
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی فناوری اطلاعات – مهندسی مکانیک – مهندسی صنایع – مهندسی کامپیوتر – مدیریت
گرایش های مرتبط با این مقاله مدیریت سیستم های اطلاعاتی – ساخت و تولید – بهینه سازی سیستم ها – معماری سیستم های کامپیوتری – مدیریت کسب و کار MBA
چاپ شده در مجله (ژورنال)
Procedia CIRP
کلمات کلیدی
ابر – اینترنت اشیا – زمان-واقعی – سیستم اجرایی ساخت و تولید
کلمات کلیدی انگلیسی
Cloud – Internet of Things – Real-time – Manufacturing Execution System
ارائه شده از دانشگاه گروه مهندسی مکانیک، دانشگاه اوکلند،
شناسه شاپا یا ISSN
۲۲۱۲-۸۲۷۱
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/j.procir.2018.03.272
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه
الزویر – Elsevier
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۱۸  صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب)

کد محصول

F1814

 

بخشی از ترجمه

۳ کاربران نهایی
کاربران نهایی, همه کسانی هستند که می توانند MES مبتنی بر ابر را تحت تأثیر قرار دهند و استفاده نمایند, که این افراد معمولاً کارگران و مدیران کارگاه می باشند. مدیران کارگاه, ابزارها و محیط های دیگری دارند که می توانند برای ایجاد تغییرات و بهبود عملکرد کارگاه استفاده شوند. مدیران, توانایی اضافه کردن شغل های جدید به لیست کار و ویرایش شغل های موجود را دارند. مدیران همچنین می توانند شاخص های تجزیه و تحلیل عملکرد را برای جنبه های مختلف فرایند تولید مشاهده کنند. اعضای اجرایی شرکت می توانند از گزارش های عملکرد ایجاد شده توسط MES برای درک روندها در تولید استفاده کنند که می توانند برای شکل دادن به آینده شرکت استفاده کنند. کارمندان در بخش مالی, از دیگر سیستم های فناوری اطلاعات مانند نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمانی استفاده می کنند که برای کنترل منابع شرکت، کاهش هزینه و افزایش بهره وری استفاده می شوند. یک MES مبتنی بر ابر به راحتی می تواند با دیگر سیستم های فناوری اطلاعات هماهنگ شود و ارتباطات را در یک شرکت افزایش دهد.

۳٫ خدمات کلیدی
۳٫۱ میان افزارRFID
میان افزارRFID, یکی از مهمترین ویژگی های MES است. مسئولیت خدمات است که داده های خام و ارتباطات بین دستگاه ها را مدیریت می کند. دو ویژگی کلیدی با این سرویس مرتبط هستند – جمع آوری / کسب داده ها و مدیریت نگهداری. مدیریت نگهداری در این مقاله مورد بحث قرار نخواهد گرفت، زیرا هنوز پیاده سازی نشده است.
جمع آوری داده ها برای پیاده سازی مناسب سیستم های اجرای ساخت و تولید ضروری است. سبک سنتی کاغذ سازی عملیات ها، اغلب در معرض خطا قرار دارند و در میان چیزهای دیگر, قادر به مقابله با فروشگاه های دینامیک نیستند. این مشکلات به طور عمده به دلیل جمع آوری بی موقع اطلاعاتی رخ می دهند که می توانند از طریق استقرار مناسب از دستگاه های هوشمند مبتنی بر RFID مانند کارگران، ماشین آلات و منابع بوجود می آیند. شکل ۱ نشان می دهد که چگونه برنامه گوشی هوشمند، شکاف اتصال بین دستگاه های RFID و Cloud MES را پر می کند. استفاده مناسب از این مقوله در مراحل کلیدی، به روزسازی غالب داده ها را میسر می سازد و از جمله چیزهای دیگر، شناخت مکان و وضعیت را میسر می سازد. هنگامی که این داده ها جمع آوری می شود، به صورت اطلاعاتی سازماندهی می شود که می توانند مورد استفاده قرار گیرند تا بازخورد مناسب قابل ارسال باشد. با توجه به ماهیت RFID، بسیاری از اقدامات امنیتی برای جلوگیری از از دست رفتن اطلاعات باید انجام شوند.۳٫۲سرویس برنامه ریزی و زمان بندی
خدمات (سرویس های) برنامه ریزی و زمان بندی, راهنمایی مناسب در مورد بهینه سازی فرآیندها و عملیات ها را ارائه می دهد. این سرویس به دو ویژگی می پردازد – مدیریت فرآیند و عملیات ها و زمان بندی دقیق. مدیریت فرآیند, روش مورداستفاده برای تعریف فرآیند است که مواد خام باید تحت آن قرار گیرند تا به محصول نهایی تبدیل شوند. در حالیکه عملیات و زمان بندی دقیق برای تعیین زمان و میزان طویل بودن فرآیند مورد استفاده قرار می گیرد.
هنگامی که کارها ثبت می شوند، مدیران, اطلاعاتی مانند اولویت، اهمیت، فرآیند ماشینکاری برای استفاده و غیره را وارد می کنند. سپس سرویس میان افزار، این داده ها را جمع آوری و سازماندهی می کند تا روش بهینه را بتوان محاسبه کرد. این سرویس را می توان برای هر نمونه با استفاده از مجموعه ای از قوانین یا منطق حاکم توسط پارامترهای ورودی و همچنین داده های زمان واقعی فرموله نمود. هنگامی که روش فرایند شناخته شده باشد، عملیات ها و زمانبندی مفصل را می توان تولید نمود و به کارگران ارسال کرد. این کار با در نظر گرفتن محدودیت های از قبیل تاریخ های تعیین شده، توسط مشتریان یا در غیر این صورت و تنظیم خودکار برنامه های زمان بندی فعلی و آینده صورت خواهد گرفت.
۳٫۳٫ دید در زمان واقعی و ردیابی
هدف از این سرویس, فراهم نمودن بهبود در تبادل اطلاعات برای تصمیم گیری مربوط به برنامه ریزی و کنترل زمان واقعی مواد است. برای رسیدن به موفقیت, باید چندین گام برداشته شوند. این کار شامل جمع آوری به موقع داده های به موقع و تفسیر مفید و بازخورد اطلاعات می باشد.
جمع آوری به موقع داده ها توسط سرویس میان افزار مدیریت می شود و با کمک استقرار مناسب برچسب های RFID صورت می گیرد. اطلاعات سازمان یافته جمع آوری شده توسط این برنامه برای ایجاد اطلاعات معنی دار استفاده می شود که می توانند به صورت گرافیکی صفحه نمایش داده شوند. مدیران یا سایر کاربران مجاز می توانند وضعیت فعلی طبقه کارگاه را ببینند، تخصیص منابع، سطوح موجودی، عملکرد کارگران و غیره را برای اطمینان از اینکه هر تصمیمی می تواند بر مبنای زمان واقعی گرفته شود, را ردیابی یا ویرایش نماید.

۴٫ یک مطالعه موردی
۴٫۱ درباره این مورد
مطالعه موردی انتخاب شده, یک شرکت ساختگی است که جواهرات را با استفاده از منابع منحصر به نیوزلند و میراث آن تولید می کند. کارگران در این شرکت, جواهرسازانی باتجربه هستند که به ندرت نیاز به پیگیری یک برگه دستورالعمل دارند. این کارگران ممکن است در برخی از مواد و تکنیک ها متخصص باشند اما می توانند هر کاری را انجام دهند. سپس جواهرات تولید شده به چند فروشگاه خرده فروشی در سراسر کشور عرضه می شود. این فروشگاه ها عموماً سفارشات بزرگ را برای محصول ها مختلفی که دارای مهلت بلند مدت هستند قرار می دهند. این شرکت در یک منطقه گردشگری برجسته قرار گرفته است و مشتریان اغلب در مورد جواهراتی که می توانند به طور سفارشی ساخته شوند, پرس و جو می کنند. سفارشات سفارشی-ساخت عموماً دارای مهلت کوتاه تری هستند و تفاوت در مهلت به این معنی است که برخی از وظایف به طور قابل توجهی بر لیست کار در مقایسه با سایر وظایف تاثیر می گذارند. این مطالعه موردی یک مثال عالی از تولید سفارشی مقیاس کوچک را فراهم می کند.
این شرکت از سه منبع اصلی برای کاتالوگ طلا و جواهر خود استفاده می کند – جید / سبز سنگ، پووا پاوا و نقره. از آنجا که هر یک از این مواد دارای ویژگی های منحصر به فرد هستند، دستگاه های مختلفی برای اطمینان از کار دقیق و با کیفیت به طور مداوم مورد استفاده قرار می گیرند. هر نوع جواهرات نیز دارای فرایند تولید متفاوت است که تا اتمام آن پیگیری خواهد شد.

فرایند ساخت گوشواره های نقره ای معمولاً با نورد کردن نقره به صورت ورقه ها شروع می شود که سپس آماده برش لیزری می باشند (شکل ۲). حلقه های نقره ای تماماً در محل در یک کوره تولید می شوند. این کار با دستکاری دستی یک نسخه مومی آغاز می شود که برای خلق یک قالب لاستیکی قابل استفاده مجدد شروع می شود. قالب برای ایجاد نسخه مومی که یک جزء کلیدی در ریخته گری موم توخالی است مورد استفاده قرار می گیرد. سپس جاهای خالی موم با یک گچ مقاوم در برابر حرارت پوشیده می شوند و هنگامی که تنظیم شده باشد, نقره مذاب در آن ریخته می شود. نقره ذوب شده, موم را ذوب می کند و جای آن را می گیرد. هنگامی که قالب سرد شده باشد، گچ شکسته می شود و حلقه نقره ای بر جای می ماند.
مواد پوسته Paua در حالت خام تحویل داده می شوند. Paua دارای یک مقیاس سخت است که باید برداشته شود تا لایه های جاذب زیرین در معرض قرار گیرد. پس از آن کارگران Paua را در اندازه های مناسب برای کار برش می دهند و سپس حکاکی آنها را به شکل دلخواه شروع می کنند. به همین ترتیب، سنگ سبز (یشم) در مقاطع بزرگ تحویل داده می شود که قبل از برش و شکل دادن به سنگ, باید در اندازه مناسب برش داده شود.
یک روز نرمال در این شرکت را بدون RT-MES به عنوان مورد پایه در نظر بگیرید. کارگران با کارهای موجود شروع می کنند که از روز قبل تکمیل نشده اند. سیستم فعلی کارکنان یک محصول واحد را از ابتدا تا انتها ایجاد می کند و مواد اولیه را به اشکال قابل کنترل تبدیل می کند. علاوه بر این، مشتریان در طول روز آنها را دریافت می کنند. هر مشتری دارای الزامات و طرح های خاص خود است که بر روی فرم های کاغذی نوشته شده اند. سپس آنها به صورت دستی وارد سیستم می شوند و برنامه های شغلی به صورت دستی براساس مهارت های کارگر اختصاص می یابد.
مشكل فعلی كه شركت با آن مواجه هستند، یک روش نامناسب برای ردیابی منابع مورد استفاده و زمان است. این شرکت همچنین به یک روش بهینه سازی فهرست کار برای هر کارگر و توانایی پیگیری منابع مختلف را در زمان واقعی نیاز دارد. علاوه بر این، این شرکت در تلاش است تا با کاهش مصرف کاغذ خود، میزان رد پای کربن را کاهش دهد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا