دانلود رایگان ترجمه مقاله آگاهی رسانی در مورد سازگاری های جوی (نشریه الزویر ۲۰۱۴)

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه الزویر در ۱۷ صفحه در سال ۲۰۱۴ منتشر شده و ترجمه آن ۲۰ صفحه میباشد. کیفیت ترجمه این مقاله ارزان – نقره ای ⭐️⭐️ بوده و به صورت ناقص ترجمه شده است.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله:

آگاهی رسانی در مورد سازگاری های جوی: بررسی هزینه های اقتصادی بلایای طبیعی

عنوان انگلیسی مقاله:

Informing climate adaptation: A review of the economic costs of natural disasters

 
 
 
 
 

 

مشخصات مقاله انگلیسی (PDF)
سال انتشار ۲۰۱۴
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۷ صفحه با فرمت pdf
رشته های مرتبط با این مقاله جغرافیا، اقتصاد
گرایش های مرتبط با این مقاله مخاطرات آب و هوایی
چاپ شده در مجله (ژورنال) اقتصاد انرژی – Energy Economics
کلمات کلیدی آسیب های بلایای طبیعی، سازگاری جوی، کاهش ریسک
ارائه شده از دانشگاه واشنگتن، ایالات متحده آمریکا
رفرنس دارد 
کد محصول F1557
نشریه الزویر – Elsevier

 

مشخصات و وضعیت ترجمه فارسی این مقاله (Word)
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۲۰ صفحه (۱ صفحه رفرنس انگلیسی) با فونت ۱۴ B Nazanin
ترجمه عناوین تصاویر و جداول ترجمه شده است ✓ 
ترجمه متون داخل جداول ترجمه شده است  
درج تصاویر در فایل ترجمه درج نشده است 
درج جداول در فایل ترجمه درج شده است  
منابع داخل متن به صورت انگلیسی درج شده است  
کیفیت ترجمه کیفیت ترجمه این مقاله متوسط میباشد 
توضیحات بخش هایی از این مقاله ترجمه نشده است.

 

فهرست مطالب

چکیده
۱- مقدمه
۲- مروری بر موضوعات
۲-۱ آسیب های مستقیم
۲-۲ آسیب های غیر مستقیم
۲-۳ روش های تاثیرات درشت اقتصادی
۷- کاهش ریسک و سازگاری
۸- نیاز های تحقیقاتی آینده
۹- جمع بندی

 

 

بخشی از ترجمه
 چکیده
این مقاله، اطلاعات و مقاله های تجربی موجود در مورد تاثیرات اقتصادی بلایای طبیعی را بررسی میکند تا برای مدل سازی آسیب های جوی آتی و سیاست های سازگاری با شرایط جوی مرتبط با رخداد های شدید، آگاهی ایجاد کند. این مقاله به بررسی نشریات و مقاله هایی میپردازد که تاثیرات اقتصادی کوتاه مدت و بلند مدت رخداد های شدید مرتبط با آب و هوا را تخمین زده و همچنین مطالعه هایی را بررسی میکند که عوامل تعیین کننده ی میزان این آسیب را مشخص میکند ( شامل امکانات و تسهیلات). این مقاله همچنین تعدادی از مقاله های تجربی را، در مورد مقدار سازگاری بالقوه در پاسخ به رخداد های شدید تغییرات آب و هوایی بررسی میکند.
 
۱- مقدمه
اجماع رو به رشدی در جوامع علمی وجود دارد که بر این عقیده است که تغییرات جوی ، میتواند موارد خاصی از بلایای طبیعی را تشدید کند. برنامه ریزی میان دولتی در مورد تغییرات جوی (IPCC) یک گزارش ویژه در اوایل سال ۲۰۱۲ منتشر کرد، که نشان میدهد تغییرات جوی میتواند موجب تغییرات تکرار، شدت، مقدار مکانی، مدت زمان و زمان بندی بسیاری از رخداد های شدید مرتبط با آب و هوا را تغییر دهد (IPCC,2012). حتی افرادی که در این زمینه متخصص نیستند نیز میدانند که این تغییرات جوی، موجب تاثیر بر روی شرایط شدید جوی میشود : یک نظر سنجی در سال در مورد ساکنان ایالات متحده نشان داد که با حاشیه ی ۲:۱ ، افراد بر این باور هستند که آب و هوا در حال بد تر شدن است و اکثریت آن ها نیز بر این باور بودند که این تغییرات آب و هوایی منجر به تشدید بلایای طبیعی میشود (Leiserowitz et al., 2012).
این مقاله به مرور این موضوع میپردازد که ما چه چیز هایی را در مورد تاثیرات اقتصادی بلایای طبیعی میدانیم تا بتوانیم برای تخمین آسیب های جوی احتمالی با استفاده از مدل های ارزیابی یکپارچه و میزان تاثیر تغییرات جوی بر روی بلایای طبیعی ، آگاه شویم. تمرکز این مقاله بیشتر بر روی تخمین های تجربی در مورد هزینه های بلایای طبیعی از هزینه های اقتصادی بلایای طبیعی و یافته ها در مورد آسیب های اقتصادی و عوام تعیین کننده ی آن میباشد. این مقاله سپس یک مرور در مورد تعداد زیادی از مقالات تجربی تا به امروز فراهم میکند که در مورد شدت احتمالی سازگاری نسبت به تغییرات در جو و تاثیر آن بر روی رخداد های شدید میباشد. با در نظر داشتن تمرکز این مقاله بر روی آگاهی رسیانی در مورد تحقیقات جوی و سیاست گذاری های آن، به صورت ویژه نگاهی به اطلاعات هواشناسی و بلایای مرتبط با آن دارد ( اطلاعات مرتبط با آب و هوا) و خیلی بر اساس اطلاعات جغرافیایی بلایا نمیباشد، زیرا ضریب اطمینان در مورد تاثیر تغییرات جوی بر روی رخداد های آب و هوایی بیشتر میباشد. این مرور بر روی مقالات تجربی متمرکز شده است؛ این مقاله ، مطالعه های نظری در مورد تاثیرات اقتصادی بلایا و یا مطالعه های شبیه سازی و مبتنی بر مدل سازی را پوشش نمیدهد. تمرکز این مقاله همچنین محدود به تاثیرات اقتصادی میباشد. در حالی که بلایای طبیعی ممکن است عواقب اجتماعی و سیاسی بسیاری داشته باشند ( مثلا کار Lindell و Prater)، در این مقاله تنها مشکلات اقتصادی مورد بررسی قرار گرفته است. در نهایت، به عنوان یک محدودیت دیگر برای حوزه ی بررسی این مطالعه، ما به صورت گسترده بر روی مقالاتی متمرکز شده ایم که در چند دهه ی اخیر شده است، یک دوره که در آن مجموعه داده های جدید و درک بهبود یافته از آسیب های بلایا موجود میباشد. مقاله های کاری اخیر در این مقاله بررسی شده است، همچنین مقاله های مرور بر آن ها نیز مورد مطالعه قرار گرفته است.
تخمین زدن گستره ی کامل هزینه های اقتصادی از بلایای طبیعی از نظر عملی و مفهومی، کار دشواری میباشد. داده های کامل و سیستمی در مورد تاثیر بلایا کامل نیست، و بیشتر مجموعه داده ها تخمین های ضعیفی در مورد آسیب ها ایجاد میکنند. بهترین تخمین ها برای هزینه آسیب سالانه از بلایای طبیعی در سراسر جهان بین سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۲ بین ۹۴ بیلیون دلار و اندکی بیشتر از ۱۳۰ بیلیون دلار متغیر میباشد ( بخش ۳ را مطالعه کنید). مقاله ی بررسی شده در این قسمت بیان میکند که عواقب منفی بلایای طبیعی را پوشش میدهد، با وجود این که جامعه تمایل دارد تا به شدت بعد از آن دوباره به آرامش دست پیدا کرده و به صورت کوتاه مدت و یا میان مدت از تمام رخداد های مخرب، دوباره خودش را بازیابی کند. بد ترین بلایای طبیعی و یا بلایای طبیعی چند گانه، همه به مرور زمان اثرشان کاهش پیدا میکند، میتوانند تاثیرات اقتصادی طولانی مدت داشته باشند. بلایای طبیعی نقل و انتقالات بسیاری را ایجاد میکنند و حتی میتوانند بر روی توزیع شرایط موثر باشند، مثلا بعضی از گروه های افراد ممکن است به شدت تحت تاثیر عواقب منفی آن قرار بگیرند و بعضی از افراد نیز ممکن است به راحتی از این واقعه عبور کنند، حتی در صورتی که تاثیر کلی این فاجعه نزدیک به حالت خنثی باشد. عواقب بلایای طبیعی در کشور هایی با در آمد های بالا کمتر میباشد، کشور هایی که ساختار بهتری داشته و تحصیلات در آن ها در سطح بالاتری قرار داد. گزینه های کاهش خطر نیز در این زمینه در دسترس هستند، اما در سازگاری نسبت به تغییرات جوی، به سختی میتواند پیش بینی انجام داد. رخداد یک فاجعه در بعضی از موارد میتواند منجر به افزایش سرمایه گذاری ها برای کاهش خطر شود. به علاوه، بعضی از شواهد نشان میدهد که حوزه هایی که نسبت به خطرات حساس تر هستند، سرمایه گذاری بیشتری را برای کاهش آسیب نیاز دارند و به همین دلیل دیدگاه های اندکی در مورد سازگاری آتی را فراهم میکند. تحقیقات اخیر تلاش داشته است تا فراتر از همبستگی ها برود، به خصوص با بررسی درون زایی بسیاری از معیار های بلایای طبیعی ، و در این زمینه برای درک بهتر، کار بیشتری مورد نیاز میباشد.
بخش بعدی این مقاله به بررسی مشکلات پرداخته و تلاش میکند تا تخمین های تجربی در مورد هزینه های کلی اقتصادی بلایای طبیعی پرداخته روش های مورد استفاده به این منظور را در مقالات، خلاصه کرده است. بخش ۳ یک مرور در مورد هزینه های سالانه ی ای بلایا به صورت جهانی ارائه کرده و گرایش آن در طول زمان را بررسی میکند. بخش ۴ نیز بخش اصلی این مقاله است که کار های انجام شده در مورد تاثیر های اقتصادی بلایای مرتبط با آب و هوا را به صورت کوتاه مدت و بلند مدت بررسی میکند. بخش ۵ نیز به صورت خلاصه به بررسی این سوال میپردازد که آیا ممکن است رخداد های آب و هوایی شدید، بتوانند تاثیر مثبت داشته باشند. یا خیر. بخش ۶ کار های انجام شده در مورد عوامل تعیین کننده ی آسیب های فجایع و ضرر های آن را مرور میکند. بخش ۷ نیز یک مرور مختصر در مورد سازگاری پتانسیل نسبت به تغییرات در رخداد های شدید فراهم میکند. بخش ۸ نیز یک نظر خلاصه در مورد جهت های تحقیقاتی در آینده ارائه میکند. بخش ۹ نیز جمع بندی این مقاله را ارائه میدهد.

 

بخشی از مقاله انگلیسی

Abstract

This paper reviews the empirical literature on the economic impacts of natural disasters to inform both the modeling of potential future climate damages and climate adaptation policy related to extreme events. It covers papers that estimate the short- and/or long-run economic impacts of weather-related extreme events as well as studies identifying the determinants of the magnitude of those damages (including fatalities). The paper also reviews the small number of empirical papers on the potential extent of adaptation in response to changing extreme events.

۱ Introduction

A growing consensus in the scientific community holds that climate change could be worsening certain natural disasters. The Intergovernmental Panel on Climate Change (IPCC) released a special report in early 2012, which notes that climate change could be altering the frequency, intensity, spatial extent, duration, and/or timing of many weather-related extreme events (IPCC, 2012). Even nonexperts are perceiving a trend toward more or worse extreme events: a 2012 poll of US residents found that, by a margin of 2:1, people believe that the weather is getting worse, and a large majority believe that climate change contributed to the severity of several recent natural disasters (Leiserowitz et al., 2012).

This paper reviews what we know about the economic impacts of natural disasters to inform both the estimation of potential climate damages using integrated assessment models and the potential extent of climate adaptation to extreme events. The paper limits focus to empirical estimates of the economic costs of natural disasters and findings on the determinants of economic damages and fatalities. The paper then also provides an overview of the handful of empirical papers to date on the likely extent of adaptation in response to changes in extreme events. Given the focus on informing climate scholarship and policy, the paper looks specifically at hydrometeorological (or weatherrelated) disasters and not geophysical disasters, since confidence in the impact of climate change on hydrometeorological events is greater.1 The review is focused on the empirical literature; it does not cover the theoretical literature on the economic impacts of disasters or simulation- and modeling-based studies. The focus of this review is also limited to economic impacts. While natural disasters can have profound social and political impacts (e.g., Lindell and Prater, 2003), those are not covered here.2 Finally, as a further limit to the scope, this review is largely focused on literature published within the past couple of decades, a period during which new data sets and improved understanding of disaster losses has emerged. Recent working papers are included, in addition to peer-reviewed studies.

Estimating the full range of economic costs from natural disasters is difficult—both conceptually and practically. Complete and systematic data on disaster impacts are lacking, and most data sets are underestimates of all losses. Best estimates for the average annual cost of natural disasters worldwide between 2000 and 2012 ranges between $94 billion and a little over $130 billion (see Section 3). The work reviewed here suggests negative consequences of disasters, although communities tend to have a lot of resilience, recovering in the shortto medium-term from all but the most devastating events. The worst disasters, or multiple disasters close in time, can have very long-term, negative economic consequences. Natural disasters generate many transfers and can have substantial distributional consequences, with some groups suffering devastating losses and others coming out ahead, even if overall impacts are close to neutral. Consequences are less severe in higher-income countries, countries with better institutions, and those with a higher level of education. Risk reduction options are available, but predicting increases in adoption in response to climate change is difficult. The occurrence of a disaster has been shown in some cases to increase investments in reducing risks. In addition, some evidence suggests that areas more prone to hazards invest more in reducing their impacts, providing some limited insight on potential future adaptation. Recent research is attempting to move beyond correlations, particularly by addressing the endogeneity of many disaster measures, and more work on this is needed.

The next section of the paper discusses the difficulties with obtaining empirical estimates of the total economic costs of natural disasters and summarizes the approaches taken in the literature. Section 3 provides an overview of annual disaster costs worldwide and trends over time. Section 4 is the heart of the paper summarizing the work on the economic impacts of weather-related disaster events in the short and long run. Section 5 then briefly discusses the question of whether and when natural disasters can have positive impacts. Section 6 reviews the work on the determinants of both disaster fatalities and damages. Section 7 provides a short overview of potential adaptation to changes in extreme events. Section 8 offers a brief comment on future research directions suggested by this review. Section 9 concludes.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا