دانلود رایگان ترجمه مقاله استفاده از سیستم چندعاملی برای نظارت فرآیند ذوب در بخش متالورژی معدن (نشریه IEEE 2005)

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه IEEE در ۶ صفحه در سال ۲۰۰۵ منتشر شده و ترجمه آن ۱۲ صفحه میباشد. کیفیت ترجمه این مقاله ارزان – نقره ای ⭐️⭐️ بوده و به صورت کامل ترجمه شده است.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله:

استفاده از سیستم چندعاملی برای نظارت و کنترل بر فرایند ذوب در بخش متالورژی معدن

عنوان انگلیسی مقاله:

The use of multi agent system for monitoring and control of the smelting process in the mining metallurgical sector

 
 
 
 
 

 

مشخصات مقاله انگلیسی (PDF)
سال انتشار ۲۰۰۵
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۶ صفحه با فرمت pdf
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی برق
گرایش های مرتبط با این مقاله مهندسی الکترونیک، مهندسی کنترل، سیستم های قدرت
چاپ شده در مجله (ژورنال) کنفرانس افتتاحیه انجمن مهندسی برق و نمایشگاه در آفریقا
ارائه شده از دانشگاه دانشگاه فناوری تسوان ، پرتوریا
رفرنس دارد 
کد محصول F1520
نشریه آی تریپل ای – IEEE

 

مشخصات و وضعیت ترجمه فارسی این مقاله (Word)
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۱۲ صفحه (۱ صفحه رفرنس انگلیسی) با فونت ۱۴ B Nazanin
ترجمه عناوین تصاویر  ترجمه شده است 
ترجمه متون داخل تصاویر ترجمه نشده است  
درج تصاویر در فایل ترجمه درج شده است  
منابع داخل متن درج نشده است 
کیفیت ترجمه کیفیت ترجمه این مقاله متوسط میباشد 

 

فهرست مطالب
چکیده- 
I- مقدمه
II- افت ولتاژ
II-A علت های افت ولتاژ
II-B راه حلهای افت ولتاژ
III- فناور عامل
III-A عوامل و اشیاء
III-B کاربردهای فناوری عامل
VI- عوامل سیستم های قدرت
V- نتیجه گیری
 

 

بخشی از ترجمه
 چکیده
این مقاله بر توسعه فناوری عامل هوشمند و کاربرد این فناوری در بخش معدن و متالورژیک تاکید دارد. ما نشان داده ایم که چگونه شبکه های ارتباطی و مشارکتی عوامل نرم افزاری هوشمند را می توان برای اجرای سیستم های پیچیده توزیعی بکار برد. در صنایع معدن و متالورژیک، فرایندهایی وجود دارند که نمی توانند وقفه را تحمل کنند. همانند برخی از فرایندهای شیمیایی خط دنباله. اغلب اغلب موارد، به خاطر افت ولتاژ، افت تولید روی می دهد. مسائل با کیفیت پایین، مسئله عمده بخشهای معدن و متالورژیک است. نیاز به تجهیزاتی وجود دارد که از واحدهای تولیدی برای اجرا در افت ولتاژ حمایت می کنند تا اینکه شبکه های الکتریکی قابل کنترل بوده و بتوان افت ولتاژ را کنترل کرد. این مقاله، کاربردی از فناوری عامل هوشمند را در کسب داده موثر و سیستم متخصص متحمل خطا در فرایند ذوب پیشنهاد می دهد. 
 
۱- مقدمه
اغلب مواقع، رویدادهای کیفیت قدرت همچون افت ولتاژ، افزایش ولتاژ، تعویض گذرا، شکاف، سوسو زدن و هارمونیک از نقطه نظر کاربرد، مشکل زا و خطرناک می شوند. این مسئله به علت افزایش کاربرد الکترونیکی حساس همچون درایوهای با سرعت متغیر و کامپیوترها می باشد. برای بهبود ایمنی یا توانایی قابلیت گذر تجهیزات در این رویدادها، خصوصیات رویداد شکل موجی مربوط به مشخصات راه اندازی تجهیزات، برای تحلیل مفید خواهند بود. مزایا عبارتند از هماهنگی بالا بین سیستم و تجهیزات با رویدادها که هماهنگی بین سیستم و تجهیزات را بهبود می بخشد.
انواع مختلف رویدادها و خصوصیات رویدادها را باید تعریف کرد. IEEEP1159.2 لیستی از پارامترهای مشخص کردن رویدادهای افت را براساس داده های نمونه گیری شده دیجیتالی پیشنهاد کرده است. با این حال، تشخیص کامل انواع رویدادها در آثار قابل دسترسی است.
این مقاله به مسئله کنترل اتوماتیک و حل مسئله کیفیت قدرت فرایندهای ذوب می پردازد. برای کنترل و نظارت بر فرایندهای ذوب، نرم افزار عامل پیشنهاد شده است که در آن، معماری سلسله مراتبی کنترل نرم افزار عاملی، بعنوان ابزار قدرتمندی برای مسئله کیفیت قدرت در این فرایند، طراحی و پیشنهاد شده است.
در زمینه معدن، فرایند های مختلفی اجرا می شوند و در هر فرایند، برخی تجهیزات حساس وجود دارند که در اثر مشکلات کیفیت قدرت صدمه می بینند. برخی فرایندها و تجهیزات مربوطه، تجهیزات حساسی هستند:
– فرایند معدن کاری- نقاله، کنترلر منطقی و قابل برنامه ریزی (PLC)، موتور، شاول (مبدل DC، PLC)، له کن (موتور، تجهیزات کنترل)، کامیون حمل و نقل (موتور، تقویت کننده)
– فرایند ذوب- کوره (PLC، موتور)، مبدل (PLC، موتور)، کمپرسور (تجهیزات کنترل، موتور)
– فرایند متمرکزساز– آسیاب اتوماتیک (PLC، موتور)، له کن (موتور، تجهیزات کنترل)
ادامه مقاله به شکل زیر است: در بخش مقدمه، خلاصه ای از برخی فرایندهای معدنکاری مورد بحث قرار گرفته اند. از آنجاییکه افت ولتاژ باعث مشکلت زیادی در معدن ها شود، به اختصار به بحث درباره این موضوع در بخش II خواهیم پرداخت. و در بخش III، عامل و معماری سلسله مراتب را معرفی می کنیم، بخش IV، کاربرد عامل در سیستم های قدرت و بخش V نتایج را ارائه خواهد داد.

 

بخشی از مقاله انگلیسی

Abstract

This paper is focusing on the development of intelligent agent technology and application of that technology to the mining and metallurgical sector. We have shown how networks of communicating and cooperating intelligent software agents can be used to implement complex distributed systems. In the mining and metallurgical industries there are processes which cannot tolerate interruption, such as some sequential line chemical processes. Most of the time large production losses may occur due to voltage dips. Poor quality issues have been a major concern for the mine and metallurgical sectors. There is a need for equipment that supports production units to ride through the voltage dips so that the electrical networks are controllable and the voltage dips can be monitored. The paper proposes an application of the intelligent agent technology in creating an efficient data acquisition and expert fault tolerant system in the smelting process.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا