دانلود رایگان ترجمه مقاله پروتکل ها و کاربردهای اینترنت اشیا (نشریه هینداوی ۲۰۱۷)

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه هینداوی در ۲۶ صفحه در سال ۲۰۱۷ منتشر شده و ترجمه آن ۵۷ صفحه میباشد. کیفیت ترجمه این مقاله ارزان – نقره ای ⭐️⭐️ بوده و به صورت کامل ترجمه شده است.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله:

اینترنت اشیا: معماری، پروتکل ها و کاربردهای آن

عنوان انگلیسی مقاله:

Internet of Things: Architectures, Protocols, and Applications

 
 
 
 
 

 

مشخصات مقاله انگلیسی (PDF)
سال انتشار ۲۰۱۷
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۲۶ صفحه با فرمت pdf
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی فناوری اطلاعات و کامپیوتر
گرایش های مرتبط با این مقاله اینترنت و شبکه های گسترده، معماری سیستم های کامپیوتری، معماری سازمانی
چاپ شده در مجله (ژورنال) مجله مهندسی برق و کامپیوتر – Journal of Electrical and Computer Engineering
ارائه شده از دانشگاه گروه علوم کامپیوتر، دهلی نو، هند
رفرنس دارد 
کد محصول F1176
نشریه هینداوی – Hindawi

 

مشخصات و وضعیت ترجمه فارسی این مقاله (Word)
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۵۷ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
ترجمه عناوین تصاویر و جداول ترجمه شده است ✓ 
ترجمه متون داخل تصاویر ترجمه شده است   
ترجمه متون داخل جداول ترجمه شده است  
درج تصاویر در فایل ترجمه درج شده است  
درج جداول در فایل ترجمه درج شده است  
منابع داخل متن درج نشده است 
کیفیت ترجمه کیفیت ترجمه این مقاله متوسط میباشد 

 

فهرست مطالب

۱-مقدمه
۲- ساختار اینترنت اشیا
۱-۲ ساختارهای سه لایه و پنج لایه
۲-۲ ساختارهای مبنی بر ابر و مه
۲٫۳ اینترنت اشیا اجتماعی
۱-۳-۲ مولفه های پایه
۲-۳-۲ ساختار نمونه
۳- رده بندی
۴- مقالات پژوهشی مرتبط
۵- حس گرها و محرک ها
۱-۵ حس گرهای مبتنی بر تلفن همراه
۲-۵ حس گرهای پزشکی
۳-۵ حس گرهای عصبی
۴-۵ حس گرهای محیطی و شیمیایی
۵-۵ شناسایی فرکانس رادیویی
۶-۵ محرک ها
۶- پیش پردازش
۷- ارتباطات
۱-۷ ارتباطات نزدیک میدانی
۲-۷ شبکه های حس گر بی سیم بر اساس پروتکل اینترنت برای اشیا هوشمند
۳-۷ بسته پروتکل شبکه ای اینترنت اشیا
۴-۷ بلوتوث کم انرژی
۵-۷ وای فای کم مصرف
۶-۷ زیگبی
۷-۷ ترکیب شناسایی فرکانس رادیویی و شبکه های حس گر بی سیم
۸-۷ شبکه های ناحیه وسیع کم مصرف
۹-۷ پروتکل های لایه نرم افزاری لایت ویت
۸- میان افزار
۱-۸ میان افزار اینترنت اشیا معروف
۱-۱-۸ فای ویر
۲-۱-۸ اینترنت اشیا آزاد
۹-نرم افزارهای اینترنت اشیا و کاربردآنها
۱-۹ اتوماسیون منزل
۲-۹ شهرهای هوشمند
۱-۲-۹ حمل و نقل هوشمند
۲-۲-۹ سیستم های آبیاری هوشمند
۳-۲-۹ مثال های از شهرهای هوشمند
۳-۹ حیات اجتماعی و سرگرمی
۴-۹ بهداشت و تناسب
۵-۹ محیط هوشمند و کشاورزی
۶-۹ زنجیره تامین و تدارکات
۷-۹ صرفه جویی در انرژی
۱۰- نکات طراحی در سیستم اینترنت اشیا
۱۱٫ نتیجه گیری

 

بخشی از ترجمه
 چکیده
اینترنت اشیاء به عنوان الگویی تعریف می گردد که در آن اشیاء مجهز به حس گرها، محرک ها و پردازش گرها با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند تا هدف معناداری را دنبال کنند. در این مقاله، به بررسی روش های پیشرفته، پروتکل ها و نرم افزارها در این زمینه نوپدید می پردازیم. این مقاله نظرسنجی رده بندی تازه ای برای فناوری اینترنت اشیاء مطرح می کند، و بر تعدادی از فناوری های مهم تاکید دارد و برخی نرم افزارها را گردآوری می کند که دارای پتانسیل اختلاف بارز در زندگی انسان، به ویژه برای افراد سالخورده می باشد. مقاله حاضر در مقایسه با مقالات تحقیقاتی این زمینه، دارای پوشش جامع تر بوده و به طور گسترده دامنه فناوری های عمده از جمله حس گرها تا نرم افزارها را بررسی می کند.
 
۱- مقدمه
امروزه اینترنت به مسئله ای فراگیر تبدیل شده و تقریبا هر گوشه از کره جهان را تحت پوشش قرار داده است و به شیوه های غیرقابل تصور بر زندگی انسان تاثیر می گذارد. به هر حال، این روند هنوز ادامه دارد. حال وارد عصر اتصال جامع می شویم که در آن انواع گسترده وسایل به وب وصل می شوند. ما وارد عصر «اینترنت اشیا» می شویم. مولفین به شیوه های مختلفی به تعریف این مسئله پرداخته اند. حال نگاهی به دو تعریف معروف می اندازیم. ورمیزن با همکاران اینترنت اشیا را صرفا تعامل بین جهان فیزیکی و دیجیتال تعریف می کنند. جهان دیجیتال از طریق حس گرها و محرک های بی شماری با جهان فیزیکی تعامل برقرار می کند. تعریف دیگر پنا-لوپز با همکاران می باشد که اینترنت اشیاء را به عنوان الگویی تعریف می کنند که در آن محاسبه و شبکه بندی قابلیت ها در هر نوع شی امکان پذیر نهفته شده است. از این توانمندی ها برای جستجوی وضعیت شی و تغییر وضعیت آن در صورت ممکن استفاده می کنیم. به بیان ساده تر، اینترنت اشیاء اشاره به نوع تازه ای از جهان دارد که در آن تقریبا تمامی ابزارها و وسایل که استفاده می کنیم به شبکه ای متصل هستند. می توانیم از انها به طور مشترک استفاده کنیم تا فعالیت های پیچیده ای را انجام دهیم که نیاز به درجه هوش بالایی دارند.
ابزارهای اینترنت اشیاء به منظور این هوش و ارتباط مابین مجهز به حسگرها، محرک ها، پردازش گرها و فرستنده های نهفته اند. اینترنت اشیاء نوعی فناوری واحد نیست، بلکه مجموعه ای از فناوری های متنوع است که با همدیگر کار می کنند.
حس گرها و محرک ها ابزارهایی اند که به تعامل با محیط فیزیکی کمک می کنند. داده های جمع آوری شده با حس گرها بایستی به طور هوشمندانه ذخیره و پردازش شوند به منظور اینکه بتوان مطالب مفیدی را از آنها استنباط نمود. دقت کنید که به طور جامع به تعریف واژه حس گر می پردازیم؛ تلفن همراه یا حتی ماکروفر که می تواند به عنوان حس گر عمل کند تا زمانی که مطالب ورودی درباره وضعیت فعلی خود (وضعیت داخلی+ محیط) فراهم می کند. محرک ابزاری است که برای اثرگذاری بر تغییر در محیط از جمله کنترل گر دمای کولر گازی به کار می رود.
ذخیره و پردازش داده ها را می توان در خود شبکه یا سرور از راه دور انجام داد. اگر هر نوع پیش پردازش داده ها ممکن باشد، آن از طریق حس گر یا ابزار مجاور صورت می گیرد. سپس داده های پردازش شده به سرور از راه دور ارسال می گردد. قابلیت های ذخیره و پردازش اینترنت اشیاء محدود به منابع موجود است که محدودیت اندازه، انرژی، قدرت و قابلیت محاسبه دارند. در نتیجه، چالش تحقیقاتی عمده اطمینان از آن است که به نوع صحیح داده ها در سطح مطلوب دقت دست یابیم. در امتداد چالش های جمع آوری داده ها و کنترل آن، چالش هایی در ارتباطات نیز وجود دارد. ارتباطات بین ابزارهای اینترنت اشیاء به طور عمده بی سیم است چون آنها در کل در نواحی جغرافیایی پراکنده نصب می شوند. کانال های بی سیم اغلب میزان انحراف بیشتری دارند و غیر قابل اعتماد اند.
دراین منظر، انتقال داده ها به طور معتبر بدون نیاز به انتقال مجدد مسئله مهمی است و لذا فناوری های ارتباطات بخش اساسی ابزارهای اینترنت اشیا می باشد.
امروزه پس از پردازش داده های دریافتی باید برخی اقداماتی راجع به مبانی استنباط های دریافتی در پیش گرفت. ماهیت اقدامات ممکن است متنوع باشد. می توانیم به طور مستقیم جهان فیزیکی را از طریق محرک ها تعدیل کنیم.یا اینکه ممکن است کاری را به طور مجازی انجام دهیم. برای نمونه، می توانیم برخی اطلاعات به دیگر اشیا هوشمند ارسال کنیم.
فرایند اثرگذاری بر تغییر در جهان فیزکی اغلب به وضعیت آن در نقطه زمانی بستگی دارد. این مسئله آگاهی از زمانی نام دارد. هر نوع کنش در زمینه انجام دهد، چون نرم افزار رفتار متفاوتی در زمینه های مختلف دارد. برای نمونه، فرد ممکن است دوست نداشته باشد هنگامی که در مسافرت به سر می برد، در وی اختلال ایجاد کند.
حس گرها، محرک ها، سرورهای محاسبه و شبکه ارتباطات فراساختار اصلی چارچوب اینترنت اشیا را تشکیل می دهد. به هر حال جوانب نرم افزاری زیادی وجود دارد که باید مد نظر قرار گیرند. لذا باید میان افزاری در کار باشد که بتوان آن را برای اتصال و مدیریت مولفه های ناهمگون به کار برد. به استانداردسازی زیادی نیاز داریم تا ابزارهای مختلف زیادی را به هم متصل کنیم. در بخش ۷ به بحث روش های تبادل اطلاعات و استانداردهای موجود خواهیم پرداخت.
اینترنت اشیا نرم افزارهای متنوعی در زمینه بهداشت و درمان، تناسب، آموزش، سرگرمی، زندگی اجتماعی، صرفه جویی انرژی، نظارت بر محیط زیست، اتوماسیون منزل و سیستم حمل و نقل فراهم می کند. ما بر این زمینه های نرم افزار تاکید داشته و فناوری های اینترنت اشیاء به طور عمده توانسته اند از تلاش های انسان بکاهند و کیفیت زندگی را بهبود بخشند.

 

بخشی از مقاله انگلیسی

Abstract

The Internet of Things (IoT) is defined as a paradigm in which objects equipped with sensors, actuators, and processors communicate with each other to serve a meaningful purpose. In this paper, we survey state-of-the-art methods, protocols, and applications in this new emerging area. This survey paper proposes a novel taxonomy for IoT technologies, highlights some of the most important technologies, and profiles some applications that have the potential to make a striking difference in human life, especially for the differently abled and the elderly. As compared to similar survey papers in the area, this paper is far more comprehensive in its coverage and exhaustively covers most major technologies spanning from sensors to applications.

۱ Introduction

Today the Internet has become ubiquitous, has touched almost every corner of the globe, and is affecting human life in unimaginable ways. However, the journey is far from over.We are now entering an era of even more pervasive connectivity where a very wide variety of appliances will be connected to the web. We are entering an era of the “Internet of Things” (abbreviated as IoT). This term has been defined by different authors in many different ways. Let us look at two of the most popular definitions. Vermesan et al. [1] define the Internet of Things as simply an interaction between the physical and digital worlds. The digital world interacts with the physical world using a plethora of sensors and actuators. Another definition by Pena-L ˜ opez et al. [2] defines the Internet of ´ Things as a paradigm in which computing and networking capabilities are embedded in any kind of conceivable object. We use these capabilities to query the state of the object and to change its state if possible. In common parlance, the Internet of Things refers to a new kind of world where almost all the devices and appliances that we use are connected to a network. We can use them collaboratively to achieve complex tasks that require a high degree of intelligence. For this intelligence and interconnection, IoT devices are equipped with embedded sensors, actuators, processors, and transceivers. IoT is not a single technology; rather it is an agglomeration of various technologies that work together in tandem. Sensors and actuators are devices, which help in interacting with the physical environment. The data collected by the sensors has to be stored and processed intelligently in order to derive useful inferences from it. Note that we broadly define the term sensor; a mobile phone or even a microwave oven can count as a sensor as long as it provides inputs about its current state (internal state + environment). An actuator is a device that is used to effect a change in the environment such as the temperature controller of an air conditioner. The storage and processing of data can be done on the edge of the network itself or in a remote server. If any preprocessing of data is possible, then it is typically done at either the sensor or some other proximate device. The processed data is then typically sent to a remote server. The storage and processing capabilities of an IoT object are also restricted by the resources available, which are often very constrained due to limitations of size, energy, power, and computational capability. As a result the main research challenge is to ensure that we get the right kind of data at the desired level of accuracy. Along with the challenges of data collection, and handling, there are challenges in communication as well. The communication between IoT devices is mainly wireless because they are generally installed at geographically dispersed locations. The wireless channels often have high rates of distortion and are unreliable. In this scenario reliably communicating data without too many retransmissions is an important problem and thus communication technologies are integral to the study of IoT devices. Now, after processing the received data, some action needs to be taken on the basis of the derived inferences. The nature of actions can be diverse. We can directly modify the physical world through actuators. Or we may do something virtually. For example, we can send some information to other smart things. The process of effecting a change in the physical world is often dependent on its state at that point of time. This is called context awareness. Each action is taken keeping in consideration the context because an application can behave differently in different contexts. For example, a person may not like messages from his office to interrupt him when he is on vacation. Sensors, actuators, compute servers, and the communication network form the core infrastructure of an IoT framework. However, there are many software aspects that need to be considered. First, we need a middleware that can be used to connect and manage all of these heterogeneous components. We need a lot of standardization to connect many different devices. We shall discuss methods to exchange information and prevailing standards in Section 7. The Internet ofThings finds various applications in health care, fitness, education, entertainment, social life, energy conservation, environment monitoring, home automation, and transport systems. We shall focus on these application areas in Section 9. We shall find that, in all these application areas, IoT technologies have significantly been able to reduce human effort and improve the quality of life.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا