انتشارات الزویر چیست؟

آشنایی با الزویر

elsevier1

تاسیس ۱۸۸۰
شرکت مادر رد الزویر
کشور هلند
سایت رسمی www.elsevier.com

 

انتشارات الزویر:

انتشارات الزویر یک شرکت اطلاعاتی و تحلیلی است و یکی از بزرگترین ارائه دهندگان اطلاعات علمی، فنی مهندسی و پزشکی جهان می باشد. این انتشارات در سال ۱۸۸۰ میلادی به عنوان یک شرکت انتشاراتی که قسمتی از گروه RELX است و تا سال ۲۰۱۵ به عنوان Reed Elsevierشناخته می شد، تاسیس شد. محصولات ارائه شده در این مجموعه شامل مجلاتی همچون The Lancet and Cell، مجموعه ScienceDirect شامل مجلات انلاین، ترند ها و مجموعه نظرات جاری پیرامون مجلات، پایگاه داده ارجاع دهی انلاین Scopus، و راه حل های ClinicalKey برای پزشکان است. محصولات و خدمات این انتشارات تمام چرخه تحقیقات دانشگاهی، من جمله نرم افزار و مدیریت اطلاعات، ساختار و ابزار ارزیابی را در بر می گیرد.

نشریه الزویر سالانه بیش از ۴۳۰ هزار مقاله را در ۲۵۰۰ نشریه منتشر می کند؛ بایگانی این نشریه شامل ۱۳ میلیون مدرک و ۳۰ هزار کتاب الکترونیکی می باشد و تعداد دانلود های کلی سالانه مقالات این انتشارات به بیش از ۹۰۰ میلیون می رسد. ارزش بالای سود انتشارات الزویر (۳۷% در سال ۲۰۱۷) و قوانین کپی رایت، محققین را وادار به نقد این انتشارات کرده است.

از زیر مجموعه های این انتشارات میتوان به Scopus، ScienceDirect، Mendeley اشاره کرد که هر کدام را جداگانه در زیر شرح داده ایم.

 

پایگاه داده اسکوپوس (Scopus):

Scopus بزرگترین پایگاه داده انتزاعی و استنادی ادبیات بازنگری شده است و شامل مجلات علمی، کتاب ها و مقالات کنفرانسی، ابزارهای هوشمند برای ردیابی، تحلیل و تجسم تحقیقات میباشد. این پایگاه داده که روزانه مورد بروزرسانی قرار می گیرد، جامع ترین مرور بر خروجی تحقیقات در زمینه علوم، فن آوری، پزشکی، علوم اجتماعی و هنر و علوم انسانی را ارائه می دهد. به دلیل اینکه که تحقیقات به طور چشم گیری جهانی، بین رشته ای و گروهی میشوند باید اطمینان حاصل کرد تا تمام تحقیقات مهم و حیاتی از سرتاسر دنیا از چشم پنهان نمانند.

پایگاه داده اسکوپوس شامل موارد زیر است:

– بیش از ۷۱ میلیون پرونده

– بعلاوه ۶۴ میلیون پرونده بعد از سال ۱۹۷۰ که دارای منبع هستند

– بعلاوه ۶٫۵ میلیون پرونده قبل از سال ۱۹۷۰ که به سال های ۱۷۸۸ باز می گردد

– بیش از ۲۳٫۷۰۰ نشریه که به صورت دقیق بازنگری شده اند و بیش از ۴۰۰۰ از این مقالات به صورت دسترسی آزاد طلایی (Gold Open Access) در دسترس هستند

– بیش از ۱٫۴ میلیارد منبع استناد شده بعد از سال ۱۹۷۰

– بیش از ۱۶۶ هزار کتاب — شامل مونوگراف ها، جلد های ویرایش شده، کارهای مرجع عمده و کتاب های درسی سطح بالا

– متمرکز بر علوم اجتماعی و انسانی و هنر و همینطور شامل علوم و فناوری و پزشکی (STM) است

– بیش از ۶۰۰ مجموعه کتاب

– بیش از ۸٫۳ میلیون مقالات کنفرانسی

– بیش از ۳۰۰ انتشارات تجاری

– مقالات در حال چاپ (به عبارت دیگر مقالاتی که برای چاپ و انتشار پذیرفته شده اند) از ۳۷۵۰ عنوان از ناشران بین المللی، شامل انتشارات دانشگاه کمبریج، موسسه IEEE، گروه نشریه Nature، اشپرینگر، وایلی و البته الزویر

 

ساینس دایرکت (ScienceDirect):

برای اتصال نقطه ها جهت بدست آوردن تصویر کلی، پژوهشگران نیازمند دسترسی به تحقیقات میان رشته ای و اطلاعات پایه ای هستند. با کمک یک پلتفرم جامع و بصری که شامل ابزار هوشمند، دید عمیق نسبت به موضوعات و دسترسی به کتاب های الکترونیکی بسیار موثر و موضوعی ساینس دایرکت به محققان کمک میکند تا دانش لازم را بدست آورند، ایده های جدیدی بیابند و به بیشتر سوالات حساس و مهم خود در کمترین زمان ممکن پاسخ دهند.

ساینس دایرکت پلتفرم پیشرو Elsevier در ادبیات علمی بررسی شده است . کتابخانه های دانشگاهی و موسسات برای همکاری و کارایی بهتر ، پیشنهاد دسترسی به اجتماعات محققان خود را به ساینس دایرکت ارائه می کنند. محققین، استادان، دانشجویان، کادر بهداشت و درمان، افراد حرفه ای در زمینه علوم اطلاعات از ساینس دایرکت برای ارتقا راه های جست و جو و کشف و مطالعه استفاده می کنند و تحقیقات پژوهشی خود را در آن به اشتراک می گذارند.

ساینس دایرکت مجلات معتبر، متون کامل علمی، فنی و بهداشتی را با قابلیت های بصری و هوشمند ترکیب می کند و در روند آگاه سازی دانشجویان موثر است، به طوری که به صورت موثر و کارآمد مطالعه و پژوهش کنند.

 

مندلی (Mendeley):

مندلی یک نرم افزار مدیریت رفرنس رایگان و شبکه اجتماعی دانشگاهی می باشد که می تواند در ساماندهی تحقیقات و همکاری با دیگران به صورت آنلاین و دستیابی به آخرین تحقیقات انجام شده کمک بسزایی کند. نسخه آکادمیک نرم افزار مدیریت مندلی( Mendeley Institutional Edition) دارای امکانات کاربری بهتر و پشتیبانی موسساتی گسترده می باشد. بهبود و ارتقا این محصول که منطبق بر توانایی های نرم افزار مندلی اصلی می باشد، شامل امکانات و صلاحیت های زیر برای محققان و کتابداران است:

-کتاب شناسی را به صورت خودکار به وجود آورید

– به راحتی با دیگر محقیقن به صورت آنلاین همکاری کنید

– به راحتی مقالات را از نرم افزار های تحقیقاتی دیگر وارد کنید

– مقاله های مرتبط با موضوعی که درباره آن مطالعه می کنید را پیدا کنید

– به مقاله هایتان از همه جا به صورت آنلاین دسترسی داشته باشید

– مقاله های در حال انجام را با برنامه های اندروید و ios مطالعه کنید

 

مشاهده لیست جدیدترین مقالات ترجمه شده الزویر

مشاهده لیست جدیدترین مقالات انگلیسی الزویر (بدون ترجمه)

 

منبع:  Elsevier.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا