دانلود مقاله ترجمه شده آپتوفلوییدیک ها برای کاربرد های بیوفوتونیک – مجله IEEE

 

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی

 

عنوان فارسی مقاله: آپتوفلوییدیک ها برای کاربرد های بیوفوتونیک
عنوان انگلیسی مقاله: Optofluidics for Biophotonic Applications

 

 

مشخصات مقاله انگلیسی (PDF)
سال انتشار  ۲۰۱۲
تعداد صفحات مقاله انگلیسی  ۶ صفحه با فرمت pdf
رشته های مرتبط  مهندسی فوتونیک، فیزیک، نانوتکنولوژی، مهندسی اپتیک و لیزر و برق
مجله  مجله فوتونیک (Journal Photonics)
دانشگاه  موسسه فوتونیک و نانو تکنولوژی، میلان، ایتالیا
کلمات کلیدی  آپتوفلویید- بیو فوتونیک- حسگر آپتوفلویید- دست ورزی آپتوفلویید
شناسه شاپا یا ISSN ISSN 1943-0655
لینک مقاله در سایت مرجع لینک این مقاله در سایت IEEE
نشریه IEEE

 

 

مشخصات و وضعیت ترجمه مقاله (Word)
تعداد صفحات ترجمه مقاله  ۷ صفحه با فرمت ورد، به صورت تایپ شده و با فونت ۱۴ – B Nazanin
ترجمه تصاویر ترجمه توضیحات زیر تصاویر انجام شده و اشکال به صورت عکس در فایل ترجمه درج شده است. عبارات روی تصاویر ترجمه نشده است.

 

 

 


 

فهرست مطالب:

 

چکیده
۱ مقدمه
۲ بحث
۳ نتیجه گیری

 


 

بخشی از ترجمه:

 

آپتوفلوییدیک ها پیشرفت های قابل توجهی را در چند سال گذشته به خود دیده اند و هنوز یک زمینه و رشته پویای پژوهشی با تاکید خاص بر کاربرذد های حسی شیمیایی و زیست شناسی به شمار می رود. این مقاله انتخاب دستاورد های ۲۰۱۱ را در خصوص ابعاد متعدد تلفیق فوتونیک ها و میکروفلوییدها مرور کرده و میزان چند منظورگی و ترکیب پذیری ساده روش آپتوفلوییدی را نشان می دهد که یک ارزش افزوده در کاربرد های بیوفوتونیک می باشد.

۱ مقدمه

آپتوفلوییدیک معرف یک زمینه تحقیقاتی است که ترکیبی از اپتیک ها و میکروفلویید ها می باشد و از این رو می تواند هنگام استفاده از حسگر های نوری و یا سیالات به کار برده شود لذا بیان گر برخی خواص ابزارهای فوتونیک می باشد(سیالات فعال لیزری، میکروسکوپ های میکروفلویید و لنز های مایع).در زمینه های بیو فوتونیک، ترکیب میکروفولویید ها و اپتیک ها برای افزایش مینیاتوری شدن ابزار ها در جهت یک پلاتفرم اپتو فلویید تلفیقی مورد استفاده قرار می گیرند. چنین پلات فرمی از هر دو حیث که قبلا در تعریف اپتوفلویید ها گفته شد سود می برد. از یک سو مقادیر اندک سیالات می توانند ترکیب پذیری بی سابقه ای از ابزار های فتونیک در اختیار بگذارند و از سوی دیگر حساسیت بالای روش های تشخیص اپتیکی می تواند اندازه گیری هایی در خصوص مقدار اندک نمونه های سیال بیولوژیکی در اختیار بگذارد. امروزه توجه خاصی به تلفیق کار کرد های متعدد سوبسترا برای بدست اوردن یک میکروسیستم وجود دارد که می تواند آزمایش های شینمیایی و بیو شیمیایی را به روش اتومات و به صرفه انجام دهد. از این رو به مرور نتایج گزارش شده در ۲۰۱۱ با طبقه بندی آن ها به چهار زمینه خواهیم پرداخت.۱-میکروسکوپ های اپتو فلوییدی عاری از لنز ۲- تیمار لنزی دستگاه فوتونیک۳-حسگر های اپتوفلویید تراشه ای ۴- ریز دست ورزی اپتوفلوییدی بیو سمپل ها.

 


بخشی از مقاله انگلیسی:

 

Abstract Optofluidics experienced significant developments in the past few years and is still proving to be a dynamic field of research with a particular focus on biological and chemical sensing applications. This paper reviews a selection of 2011 achievements concerning different aspects of the on-chip integration of photonics and microfluidics and, in particular, highlighting how the versatility and simple reconfigurability of the optofluidic approach can represent an added value in biophotonic applications.

 


 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی

 

عنوان فارسی مقاله: آپتوفلوییدیک ها برای کاربرد های بیوفوتونیک
عنوان انگلیسی مقاله: Optofluidics for Biophotonic Applications

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا