دانلود ترجمه مقاله سبک های مدیریت تعارض تیم در ورزش حرفه ای در یونان – مجله امرالد

 

عنوان فارسی مقاله: سبک های مدیریت تعارض تیم در ورزش های حرفه ای: مطالعه موردی یونان
عنوان انگلیسی مقاله: Styles of managing team conflict in professional sports: The case of Greece
دانلود مقاله انگلیسی: برای دانلود رایگان مقاله انگلیسی با فرمت pdf اینجا کلیک نمائید

 

سال انتشار  ۲۰۱۴
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۵ صفحه با فرمت pdf
تعداد صفحات ترجمه مقاله ۷ صفحه با فرمت ورد، به صورت تایپ شده و با فونت ۱۴ – B Nazanin
مجله  اخبار پژوهشی مدیریت (Management Research News)
دانشگاه  دانشگاه دموکریت ترکیه، گروه تربیت بدنی و علوم ورزشی، کموتینی، یونان
رشته های مرتبط  مدیریت، تربیت بدنی و علوم ورزشی
کلمات کلیدی   سبک های درگیری، مدیریت درگیری، مربیان و ورزش های حرفه ای
شناسه شاپا یا ISSN ISSN ۰۱۴۰-۹۱۷۴
لینک مقاله در سایت مرجع لینک این مقاله در سایت امرالد
نشریه امرالد Emerald

 


فهرست مطالب:

چکیده
مقدمه
سبک های مدیریت تعارض
روش
نتایج
بحث

 


بخشی از ترجمه:

 

مربیان به عنوان رهبران تیم های ورزشی باید به شناسایی موثر عوامل درگیری بین ورزشکاران و حل و فصل آن ها بپردازند. هدف این مطالعه بررسی روش ها و شیوه هایی است که مربیان از آن برای حل و فصل در گیری در تیم های حرفه ای یونان بهره می برند. نمونه متشکل از ۴۲ فوتبالیست، بسکتبالیست و والیبالیست حرفه ای بود که با استفاده از پرسش نامه نظر سنجی شدند. با استفاده از آماره های توصیفی و آنالیز واریانس یک سویه پی برده شد که ۱- مربیان از ۵ سبک برای مدیریت اختلاف استفاده می کنند و ۲- موثر ترین سبک هایی که می توانند در گیری های تیم را حل کنند، سبک همکاری، مصالحه و سبک اجتناب و کم اثر ترین سبک ها شامل سبک رقابت و سبک سازگاری می باشد.
۱ مقدمه

انسجام برای تیم های ورزشی در جاهایی که امتیاز نهایی یا برد و باخت به شدت بستکی به درجه بالایی از ارتباط و درک بین ورزشکاران دارد بسیار مهم می باشد. در صورتی که افرادی نظیر بازیکنان و مربیان در تیم ها همکاری کنند تعارض و اختلاف اجتناب ناپذیر است. حتی مناسب ترین جو ارتباطی ضمانت کننده همکاری و هماهنگی کامل نیست( آلدر رودمن ۱۹۹۴).
اختلاف و درگیری زمانی پیش می آید که دو یا چند نفر دارای اهداف ناسازگاری باشند و یا یکی یا هر دو طرف بر این باور باشند که رفتار دیگری موجب عدم رسیدن به هدف او می شود. تعارض تا زمانی که رفتار یکی از طرفین با رفتار طرفین دیگر تداخل ایجاد نکند به وجود نمی آید.( دونهام، پیرس ۱۹۸۹). اختلاف، حاصل بر هم کنش افراد مستقلی است که اهداف ناسازگاری دارند و در رسیدن به اهداف خود در کار دیگری دخالت کنند. فولگر، پول، لستامن ۱۹۹۷). اختلاف می تواند میان اعضای تیم ورزشی رخ داده و اثر منفی بر تک تم افراد و عملکرد تیم بگذارد. اگرچه حذف و رفع کامل درگیری امکان پذیر نیست، شیوه های مدیریت کارامد آن وجود دارد. مدیریت تعارض به طور ماهرانه ای می توان درها را برای ایجاد روابط سالم تر، قوی تر و رضایت بخش تر ایجاد کنند. پر واضح است که تعارض ایجاد اثرات منفی نظیر کاهش عملکرد، رضایت کم تر، تهاجم و عصبانیت می کند. با این حال در برخی شرایط، می تواند سود مند باشد. تعارض درون یک گروه نظیر تیم ورزشی حرفه ای می تواند به اعضا در حل مشکلات کمک کند طوری که تیم می تواند به یک مرحله رشد و توسعه موثرتر وارد شود.

 


بخشی از مقاله انگلیسی:

 

Abstract: Coaches as leaders of sports teams should identify the causes of conflict between the athletes and handle conflict effectively. The aim of this study was to examine the methods and ways coaches use to handle conflict in professional teams in Greece. The sample consisted of 42 professional football‐soccer, basketball and volley ball coaches, which were surveyed using questionnaires. Using the descriptive statistics and the one‐way Analysis of Variance (ANOVA), it was found that: a) coaches are using five styles in order to manage conflict, and b) the most effective styles that can resolve team conflicts are the collaborating style, the compromising style and the avoiding style and the least effective styles from those suggested are the competing style and the accommodating style.

 


 

عنوان فارسی مقاله: سبک های مدیریت تعارض تیم در ورزش های حرفه ای: مطالعه موردی یونان
عنوان انگلیسی مقاله: Styles of managing team conflict in professional sports: The case of Greece

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا