دانلود ترجمه مقاله خبرگی سیاسی در محیط کار – مجله الزویر

 

 عنوان فارسی مقاله: خبرگی سیاسی در محیط کار
 عنوان انگلیسی مقاله: Political Skill at Work
دانلود مقاله انگلیسی: برای دانلود رایگان مقاله انگلیسی با فرمت pdf اینجا کلیک نمائید

 

سال انتشار  ۲۰۰۰
تعداد صفحات مقاله انگلیسی  ۱۳
تعداد صفحات ترجمه مقاله  ۲۶
رشته های مرتبط   مدیریت سازمانی – مدیریت دولتی – علوم سیاسی
مجله  پویایی سازمانی (organizational dynamics)
نشریه الزویر Elsevier

 


فهرست مطالب:

 

 مقدمه
محیط های سازمانی پویا
مهارت اجتماعی در سازمانها
انواع مهارت های اجتماعی
هوش اجتماعی Social intelligence
هوش احساسی emotional intelligence
خودتابآوری ( مقاومت نفس ) Ego-resiliency
خودکارآمدی اجتماعی Social self-efficacy
خود نظارتی Self-monitoring
دانش ضمنی و هوش عملی
ماهیت مهارت سیاسی
اعتبار و سرمایه اجتماعی
موفقیت شغل و حرفه توسط مهارتهای سیاسی
توسعه و ساخت مهارت سیاسی
روش های توسعه مهارت های سیاسی
خود ارزیابی و شناخت
روش های یادگیری و توسعه مهارت های سیاسی
ارزیابی و بازخورد
نتیجه گیری
کتابشناسی منتخب

 


 

بخشی از ترجمه:

 

کتابشناسی منتخب
توجه زیادی برای مهارت های اجتماعی و اهمیت آن برای اثربخشی در انواع تنظیمات صرف شده است ، که شامل سازمان کار می باشد . صحبت از یک درک که هوش علمی و تکنیک know- how کافی نیست، و نه حتی کیفیت مهم برای موفقیت سازمانی، نویسنده Gerard Egan سبک شخصی را در کتاب خود درمان کرده بود Working the Shadow Side (: Jossey-bass، ۱۹۹۴ سان فرانسیسکو) ، همانطور که Robert Jack –همه آن را در کتاب خود مارپیچهای اخلاقی انجام داد: جهان مدیران شرکت ها Moral Mazes: The World of Corporate Managers (London: Oxford University Press, 1988). دیگران اشکال مختلفی را از مهارت های اجتماعی معرفی کرده اند. به عنوان مثال، Robert Sternberg را در کتاب خود فراتر از IQ
Beyond IQ (Cambridge, MA: Cambridge Uruversity Press, 1985) ، در مورد هوش عملی صحبت می کرد . در حالی که Daniel Goleman هوش احساسی را در دو کتاب اخیر خود ، Emotional Intelligence (کتابهای کوچک ، ۱۹۹۵) و کار با هوش احساسی Working with Emotional Intelligence (کتابهای کوچک ، ۱۹۹۸) مورد بررسی قرار داد . Mark Snyder خود نظارت را در کتاب خود مورد بحث قرار داد Public Appearances, Private Realities: The Psychology of Self-Monitoring (W.H. Freeman, 1987) ظاهر عمومی، واقعیت خصوصی: روانشناسی خود مانیتورینگ (WH Freeman ، ۱۹۸۷). Edward Jones این نکته را ذکر کرد که برای تمام تحقیقاتی که ما روی تاکتیک ها و رفتارهای نفوذ انجام داده ایم ، تقریبا هیچ چیز در مورد سبکی که با آن نفوذ اعمال می کنیم نمی دانیم و کدام یک سبب ایجاد تفاوت بین تلاش های موفق و ناموفق می شود (ادراک بین فردی، WH Freeman ، ۱۹۹۰).
Gerald R. Ferris و همکارانش یک برنامه پژوهشی را در مهارت های سیاسی که برای آن مقیاسی برای اندازه گیری ایجاد کرده اند توسعه داده اند، و در حال حاضر در تحقیقات تجربی مشغول به ایجاد رابطه مهارت های سیاسی به رفتار کار و تصمیم گیری منابع انسانی می باشند . مقاله ای که آنها نوشتند ، توسعه پرسشنامه مهارت های سیاسی را توصیف می¬کند “توسعه و اعتبار سنجی اولیه از پرسشنامه مهارت های سیاسی،” و آن در آکادمی مدیریت، ۵۹ امین نشست ملی سالانه، شیکاگو، ۱۹۹۹ ارائه شد.
مهارت سیاسی که به عملکرد شغل مدیریتی مرتبط است پیشنهاد شده است توسط Gerald R. Ferris، Donald B. Fedor و Thomas R. King در مقاله خود “مفهوم سیاسی رفتار مدیریتی، ‘ نقد مدیریت منابع انسانی ، ۱۹۹۴ (۴) : ۱-۳۴، و توسط Martin Mduff و David Day در مقاله خود “آیا آفتاب پرست جلو افتادن؟ اثر خود مانیتورینگ بر روی فرصت های شغلی مدیریتی،” مجله آکادمی مدیریت ، ۱۹۹۴ (۳۷): ۱۰۴۷-۱۰۶۰٫( “Do Chameleons Get Ahead?: The Effects of Self-Monitoring on Managerial Careers,”). علاوه بر این، Fred Luthans ، Richard Hodgetts و Stuart Rosenkrantz در کتاب خود مدیران واقعی (Ballinger Publishing, 1988)، فعالیت های شبکه های شناسایی را به عنوان یک فعالیت غالب مدیران موفق بیان کرده است .
این فعالیت ها اجتماع و سیاست را درگیر میکنند ، و به عنوان مهارت های اجتماعی و سیاسی موثر نامیده می شود . Lisa Mainiero استدلال کرد که مهارت سیاسی “لازم، حتی حیاتی، از جنبه های پیشرفت شغلی زنان می باشد که سقف شیشه ای را می شکند بدون تخریب امید های یک اجرایی امیدوار کننده شغلی نیازمند به مهارت های ظریف سیاسی ” (صفحه ۶ )، در مقاله خود “شکستن سقف شیشه ای: چاشنی سیاسی مدیران اجرایی زن قدرتمند “دینامیک سازمانی، ۱۹۹۴ (۲۲): ۵-۲۰٫

 


 

 عنوان فارسی مقاله: خبرگی سیاسی در محیط کار
 عنوان انگلیسی مقاله: Political Skill at Work

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی

 

خرید ترجمه فارسی مقاله با فرمت ورد

 

خرید نسخه پاورپوینت این مقاله جهت ارائه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا