دانلود ترجمه مقاله کنترل همزمانی در پایگاه داده توزیع شده با روش قفل کردن خوشبینانه – مجله IEEE

 

 عنوان فارسی مقاله: روش قفل کردن خوشبینانه برای کنترل همزمانی در پایگاه داده توزیع شده
 عنوان انگلیسی مقاله: An optimistic locking technique for concurrency control in distributed databases
دانلود مقاله انگلیسی: برای دانلود رایگان مقاله انگلیسی با فرمت pdf اینجا کلیک نمائید

 

سال انتشار  ۱۹۹۱
تعداد صفحات مقاله انگلیسی  ۱۳ صفحه
تعداد صفحات ترجمه مقاله  ۲۹ صفحه
مجله  علوم کامپیوتر
دانشگاه  گروه مهندسی نرم افزار دانشگاه آنکارا کشور ترکیه
کلمات کلیدی  کنترل همروندی، صحت کنترل همروندی، سیستم پایگاه داده توزیع‌شده، قفل‌گذاری خوش‌بینانه، زمان‌بندی خوش‌بینانه، قابلیت توالی‌سازی، قفل‌گذاری دو مرحله‌ای
نشریه IEEE

 

 


فهرست مطالب:

 

چکیده
۱     مقدمه
۲     پیش‌زمینه
۳     روش ODL و پیاده‌سازی
۴     کلاس‌های histroies  و مقدار همروندی
۵     عملکرد روش ODL  از طریق شبیه‌سازی
نتیجه


بخشی از ترجمه:

 

در شبیه‌سازی از زمان CPU صرف نظر می‌شود. توجه داشته باشید که  حتی اگر زمان  CPU مهم باشد، نتایج حول نتایج شبیه‌سازی را با  فرض نامحدود بودن منابع  تغییر نمی‌دهد.  ODL  در هزینه CPU اضافی اتفاق نمی‌افتد، بنابراین، هزینه  CPU برای همه مدل‌ها مشابه خواهد بود.  مقادیر بدست امده برای متریک‌های عملکردی تغییر می‌کند اما  نتایج  در زمان مقایسه تکنیک‌ها مشابه خواهد بود.
به طور خلاصه، در تضاد و تداخلات کم، اغلب هیچ تراکنشی مجددآ شروع نمی‌شود و همچنین هیچ تراکنشی در سیستم نتیجه  در ۱۰۰% ظرفیت توان عملیاتی هردو روش ODL و ۲PL باقی نمی‌ماند. در تداخلات بالا، ODL بهتر از ۲PL عمل می‌کند.  این به این دلیل است  که  قفل‌های بلند مدت استفاده شده در ۲PL مسدودسازی را ورای سطح غیرقابل قبول افزایش می‌دهند.  این نتایج با انتظارات ما تطبیق دارد.  استفاده از قفل‌های ساختگی و قفل‌های کوتاه مدت  در ODL  در استفاده از این روش‌ها بسیار کار می‌کنند، با اجتناب از مسدود سازی و سربار بن بست،  هیچ بن بستی در ODL وجود ندارد.  علاوه براین، اطلاعات صدور گواهی درطول پروتکل ۲PC  تغییر می‌کند، بنابراین، صدورگواهی اغلب در شرایط هزینه ارتباطی رایگان است.  مهم‌ترین خصیصه  ODL  به شرح زیر است:  تراکنش‌های نامعتبر بلافاصله تشخیص داده می‌شوند، و بنابراین، هزینه شروع مجدد  به اندازه روش‌های خوشبینانه بالا نیست.

۶-    نتیجه
در این مقاله، یک الگوی خوش‌بینانه معرفی شده است. همزمان‌سازی تداخلات و تعارضات خواندن-نوشتن  از طریق قفل‌های ساختگی بدست می‌آید.  مزایای استفاده از قفل‌های ساختگی این است که اگر چه آن‌ها قفل‌های بلند مدت هستند، آن‌ها   اجرای تراکنش را از هیچ  طریقی مسدود نمی‌کنند. عدم وجود قفل‌های ساختگی مورد انتظار به تراکنش را از نامعتبربودن مطلع می‌کنند.  در طول تست اعتبارسنجی، تصمیم می‌گیرد که  آیا تراکنش نامعتبر است یا نه. بااین حال، یک تراکنش  ممکن است قبل از ورود به تست اعتبار از درجه اعتبار ساقط شود همانطور که  یک  تراکنش بلافاصله تشخیص داده‌می‌شود و متوقف می‌شود.
۲P  به درون تست اعتبارسنجی ادغام‌می‌شود و موازی‌سازی با استفاده از قفل‌های خواندن و نوشتن کوتاه مدت  در طول تست اعتبار سنجی بدست‌می‌آید.  تست اعتبارسنجی توزیع شده است.  اگر چه قفل‌گذاری استفاده‌شده  از بن بست مستثنی است.
روش پیشنهادشده  همروندی بالایی را مانند ۲PL دقیق فراهم می‌کند، که بسیار بیشتر از روش KOاست.
عملکرد ODL   با  ۲PL دقیق بااستفاده از تکنیک  تایم اوت  از طریق شبیه‌سازی مقایسه می‌شود، و در می‌یابد که  به جز مواردی در تعارضات  کم، ODL نسبت به  ۲PL دقیق بهتر عمل می‌کند. در موارد تداخل پایین، توان عملیاتی دو روش اغلب مشابه است.


 

 عنوان فارسی مقاله: تکنیک  قفل گذاری خوشبینانه در کنترل همروندی پایگاه داده توزیع شده
 عنوان انگلیسی مقاله: An optimistic locking technique for concurrency control in distributed databases

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی

 

خرید ترجمه فارسی مقاله با فرمت ورد

 

خرید نسخه پاورپوینت این مقاله جهت ارائه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا