دانلود ترجمه مقاله شیوه مدیریت تعارض تیم کاری در ورزش حرفه ای – مجله امرالد

 

 عنوان فارسی مقاله: شیوه های مدیریت تعارض تیم کاری در ورزش حرفه ای: مطالعه موردی یونان
 عنوان انگلیسی مقاله: Styles of Managing Team Conflict in Professional Sports: The Case of Greece
دانلود مقاله انگلیسی: برای دانلود رایگان مقاله انگلیسی با فرمت pdf اینجا کلیک نمائید

 

سال انتشار  ۲۰۰۶
تعداد صفحات مقاله انگلیسی  ۵ صفحه
تعداد صفحات ترجمه مقاله  ۸ صفحه
مجله  مدیریت پژوهش اخبار
دانشگاه  گروه تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه یونان
کلمات کلیدی  سبک های درگیری، مدیریت درگیری، مربیان و ورزش های حرفه ای
نشریه Emerald

 


فهرست مطالب:

 

چکیده
مقدمه
روش نمونه
نتایج
بحث و نتیجه گیری

 


 

بخشی از ترجمه:

 

بحث و نتیجه گیری
این مطالعه سعی بر آن داتش تا به ارزیابی ایده های مربیان در خصوص کارامد ترین سبک های  حل اختلاف تیم بپردازد. مربیان عوامل متعدد تعارض را بررسی کرده و به طور متمایز به رفتار تعارض واکنش نشان دادند. شناسایی کارامد ترین سبک های حل اختلاف در میان مربیان حل مسائل شغلی می باشد و تفاوت های میان ورزش های مختلف می تواند اطلاعات مناسبی را برای کمک به مربیان جهت حل اختلاف در اختیار بگذارد. اگرچه انسجام تیمی یک عامل مهم برای  تحریک و انگیزش ورزشکاران و موفقیت تیم ها است، مطالعات اندکی در یونان صورت گرفته است.
با توجه به نتایج این مطالعه می توان گفت که سبک های مختلفی وجود دارد که نسبت به روش های دیگر برای مدیران برای حل درگیری های ورزشی مهم تر هستند. پی برده شد که مربیان باور دارند که سبک همکاری، مصالحه و اجتناب  موثر ترین آن ها بودند و  کم اثر ترین شامل  رقابت و  سازش بودند. بر اساس گزارش مدیران، موثر ترین روش همکاری بود. این منطقی است زیرا هر دو طرفین یعنی، مربیان و ورزشکاران، باید به طور موثر با هم کار کنند  زیرا هدف مشترکی دارند. هر دو مجموعه برای مصالحه هنکام تعهد هر  دو طرفین از اهمیت بالایی برخوردار است.
شیوه مصالحه،  مهم ترین بود زیرا هر دو مربی و بازیکنان  اهمیت یکسانی دارند. مربیان و بازیکنان دارای قدرت و اختیار مناسب  برای حل اختلاف  می باشند. در صورت وجود تعارض برخی اختلافات با حل تعارض های طرفین حل می شود.
سبک اجتناب برای مربیان مهم است زیرا در بسیاری از موارد مربیان از درگیری در  دعوا امتناع می کنند به خصوص زمانی که مجبورند با بازیکنان ستاره سر و کار داشته باشند. اگرچه برخی نظریه پردازان سبک اجتناب را منفی می پندارند که نشان دهنده نگرانی پایین در خصوص خود و بقیه  است، یک سری دلایل راهبردی برای اجتناب از تعارض وجود دارد.
سبک رقابتی اهمیت کم تری برای مربیان دارد  زیرا  شرایط رقابت یا برد و باخت سبکی است که رسیدن به هدف را به بیشترین مقدار می رساند و مسائل را به قیمت رسیدن به اهداف حل می کند. انتخاب رقابت دارای اثرات و روابط منفی می باشد.
سبک سازش دارای اهمیت زیادی برای مدیران دارد زیرا رویکرد  غیر فعال برای مدیریت تعارض می باشد. افراد سازشکار تلاش های کنند تا  تقاضاهای طرفین را در نظر بگیرند و نیاز ها را برطرف کنند. سازش شامل تعامل با دیگران و کاهش موج های سوزان تعارض است. در صورتی که مربیان اهداف خود را به خاطر سایرین قربانی نکنند، آن ها از این سبک برای مدیریت تعارض بهره می برند.

 


 عنوان فارسی مقاله: سبک های مدیریت اختلاف و درگیری تیم در ورزش های حرفه ای: مطالعه موردی یونان
 عنوان انگلیسی مقاله: Styles of Managing Team Conflict in Professional Sports: The Case of Greece

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا