دانلود ترجمه مقاله افزایش تاثیر نور کند در موجبر خروجی خطی کریستال فوتونی – مجله الزویر

 

 عنوان فارسی مقاله: افزایش تاثیر نور کند در موجبر خروجی خطی کریستال فوتونی با استفاده از پراکنده سازهای چشمی شکل
 عنوان انگلیسی مقاله: Improving slow light effect in photonic crystal line defect waveguide by using eye-shaped scatterers
دانلود مقاله انگلیسی: برای دانلود رایگان مقاله انگلیسی با فرمت pdf اینجا کلیک نمائید

 

سال انتشار   ۲۰۱۳
تعداد صفحات مقاله انگلیسی  ۵ صفحه
تعداد صفحات ترجمه مقاله  ۱۵ صفحه
مجله  ارتباطات اپتیک
دانشگاه  چینگ دائو کشور چین
کلمات کلیدی  پراکنده سازها، کریستال فوتونی،موجبر، نورکند، شاخص گروهی
نشریه الزویر Elsevier

 

بخشی از ترجمه:

چکیده
پراکنده سازهای چشمی شکل در موجبر کریستال فوتونی (PCW) به دو طریق اقتباس شده اند: (۱) نور کند با باندهای پهن و شاخص گروهی ng   از ۱٫ ۱۴ تا ۸٫ ۳۲ را با تعویض ساده ردیف های اول و دوم سوراخ های هوای مجاور نقص خطی با پراکنده ساز چشمی شکل می توان تولید نمود و (۲) نور کند با باندهای پهن ng   از ۵٫ ۳۶ تا ۵٫ ۲۸۷ از طریق جانشینی کلیه سوراخ های هوایی با پراکنده سازهای چشمی شکل ، حاصل می گردد. نتایج شبیه سازی بیشتر نشان می دهد که این روش با تعدیل پارامتر شبکه a و پارامتر e می تواندبه نور کندی با پراکندگی کم در ng بزرگ و ساختارهای پراکندگی نزدیک به صفر دست یابد ( e رابطه معکوسی با نسبت شعاع محور مینور x با محور ماژور b دارد).

 ۱ مقدمه

نور کند با سرعت گروهی کوچک Vg  نقش مفیدی در خطوط تاخیر نوری فشرده و بافرهای نوری ایفا می کند. با استفاده از شکاف باند فوتونی کریستال فوتونی، آن را نزدیک به لبه منطقه بریلوین  در موجبر کریستال فوتونی (PCW) می توان مشاهده نمود. نانوساختارهای فوتونی نیز در دمای اتاق نور کند رو تراشه ای تولید کرده و با مقیاس بندی درست پارامترهای کریستال فوتونی با اتلاف (تلفات) کم، به طول موج عملیاتی نور کند دست می یابند. دو نوع PCW برای نور کند وجود دارد: موج بر نقایص خطی و موجبر تشدیدگرکوپلی یا کوپل شده. متاسفانه، هر دو آنها با یک مشکل مواجه می شوند: سرعت گروهی پائین با پراکندگی سرعت گروهی بالا (GVD) همراه می باشد که اکثر محاسن و مزایای عملکرد در منطقه نور کند را جبران و عرض باند تخت را شدیداً کاهش می دهد.
با هدف نیل به نور کند با GDV پائین و باند پهن با شاخص گروهی بالا ng ، تحقیقات موفق زیادی انجام شده است. برای موجبرهای نقص خطی، این بهبودها عبارتنداز: کاهش عرض موجبر، تغییر پارامترهای PCW با جابجایی نقاط غیر متقاطع، استفاده از موجبرهای کریستال فوتونی مشبک (شکافدار)، تعدیل قطرهای سوراخ ها، معرفی موجبر سرعت گروهی ناهمسان ، تغییر و جابجایی ردیف های اول و دوم سوراخ های هوا یا تغییر و جابجایی شبکه در امتداد نقایص موجبر، نفوذ و تراوش میکروسیال به درون سوراخ های هوایی یا استفاده از تکنیکی مبتنی بر تراوش و نفوذ مایع انتخابی برای تغییر دقیق و برگشت پذیر ساختارها و … برای موجبر تشدیدگر کوپل شده، این بهبودها عبارتنداز: جیرجیرکردن (chirping) قطرهای سوراخ هوایی یا شعاع سوراخ ها در ردیف وسط وشعاع آنها در کنار موجبر، تغییرو جابجایی برش در امتداد رابط نقص برروی  فاصله یک دوره کریستال با استفاده از زنجیره کاواک های کوپل شده به صورت ضعیف، تغییر شعاع میله های نقص و موقعیت میله ها و میله های گم شده ، ادغام کاواک های کوپل شده جانبی در موجبر کریستال فوتونی و…برخی از تحقیقات موجود نیز دو نوع PCW را باهم مقایسه کرده و بدین طریق به سر عت گروهی پائین و پراکندگی کم می رسند، مثلاً اضافه کردن کاواک های متعدد با Q بالا یا یک نانوکاواک کوانتوم کوپل شده جانبی به موجبر کریستال فوتونی نقص خطی.
در میان مقالات فوق، مقالات آزمایشی اقلیت هستند، در حالیکه اکثر آنها تحقیق نظری بوده و تحمل قابل قبول ساخت را نادیده گرفته اند. پدیده دیگر آن است که اکثر این روشها بر تغییر آرایه های دوره ای پراکنده سازها تاکید کرده و پراکنده سازها معمولاً استوانه ای می باشند. فقط چند تحقیق، اشکال پراکنده سازها را تغییر دادند.


 

 عنوان فارسی مقاله: افزایش تاثیر نور کند در موجبر خروجی خطی کریستال فوتونی با استفاده از پراکنده سازهای چشمی شکل
 عنوان انگلیسی مقاله: Improving slow light effect in photonic crystal line defect waveguide by using eye-shaped scatterers

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی

خرید ترجمه فارسی مقاله با فرمت ورد

خرید نسخه پاورپوینت این مقاله جهت ارائه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا