دانلود رایگان ترجمه مقاله برنامه ریزی درمان انفعالی برای رادیو درمانی پلاک‌ چشمی – مجله NCBI

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه NCBI در ۱۰ صفحه در سال ۱۹۹۰ منتشر شده و ترجمه آن ۹ صفحه میباشد. کیفیت ترجمه این مقاله رایگان – برنزی ⭐️ بوده و به صورت ناقص ترجمه شده است.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله:

سیستم برنامه ریزی درمان انفعالی برای رادیو درمانی پلاک‌ چشمی

عنوان انگلیسی مقاله:

An Interactive Treatment Planning System For Ophthalmic Plaque Radiotherapy

 
 
 
 

 

سال انتشار  ۱۹۹۰
تعداد صفحات مقاله انگلیسی  ۱۰ صفحه
تعداد صفحات ترجمه مقاله  ۹ صفحه
مجله  گروه پرتو انکولوژی
دانشگاه  کالیفرنیا
کلمات کلیدی  ید-۱۲۵، پلاک، تومور سیاه‌رنگ کرویدال، تعیین مقدار دارو تشعشعی
نشریه NCBI NCBI

 


فهرست مطالب:

 

چکیده
بحث
قدردانی و تشکر
نتایج

 


بخشی از ترجمه:

 

مقدمه

این برنامه احتمالاً می‌تواند برای بهینه کردن طراحی پلاک، جایابی دانه، و برنامه‌ریزی درمان مورد استفاده قرار گیرد. برای مثال، در هندسه نشان داده شده در شکل ۱۰، اگر مقدار دارو در نقطه ی شش میلی‌متری نرمالایز شدن برابر با ۱۰۰ Gy باشد، سپس مقدار داروی تخمین زده شده برای مرکز صفحه بینایی بدون به حساب آوردن متعادل کردن لبه حدوداً برابر با ۸۰ Gy می‌باشد، در حدود نصف حالتی که متعادل کردن لبه اتفاق می‌افتد. اگر یک تغییر ۴۰ Gy در مقدار دارو برای یک ساختار مهم با تفاوت چشمگیر در نرخ پیچیدگی همراه باشد، توانایی برای به حساب آوردن متعادل کردن لبه خیلی مهم خواهد بود. علاوه‌بر جهت پلاک، تأثیرات استفاده از ایزوتوپ‌های مخلوط شده، و/یا دانه‌هایی با فعالیت غیر یکسان می‌تواند مدل‌سازی شود. ممکن است در استفاده دوباره از منابع و متناسب کردن توزیع مقدار دارو برای یک حجم تومور غیر منظم ارزشمند باشد. توانایی در نشان دادن فوری مقادیر نقطه ای دارو بدون لزوم محاسبه کردن ماتریس مقدار دارو، بازخوردهای سریعی برای طراحی پلاک را فراهم می‌آورد، و اجازه تحقیق با جزئیات زیاد از گرادیان ها در درون ساختارها از قبیل عدسی، صفحه نوری را می‌دهد.

نتایج:
اجرای مکینتاش (پردازنده ۱۶MHz 68020) تقریباً سه ثانیه برای هر دانه زمان نیاز دارد تا یک ماتریس مقدار داروی ۴۰ X 40 را با شناسایی لبه فعال شده محاسبه کند، و تقریباً ۲۰% سریع‌تر از زمانی است که شناسایی لبه انجام نشود. درون‌یابی ماتریس مقدار دارو و تولید نمایش بر روی صفحه بین ۳ تا ۳۰ ثانیه زمان نیاز دارد، که فقط وابسته به اندازه پنجره نمایش و نوع سطح نمایش می‌باشد (دووجهی یا تصویر سه‌بعدی). زمان مورد نیاز برای تولید نمایش بر روی صفحه مستقل از میزان دقت ماتریس مقدار دارو می‌باشد. اگرچه ماتریس‌هایی تا اندازه ۱۶۰ X 160 نقطه با یک زمان محاسباتی طولانی‌تر در دسترس می‌باشند، ولی هیچ بهبود تصویری در مقدار دارو در درون حجم تومور فرضی بین حالت‌های ۴۰ X 40 و ۸۰ X 80 مشهود نمی‌باشد. حالت‌های دقت بالاتر که از اعداد و ارقام در این گزارش به وجود آمده‌اند، تمایل به کاهش ناحیه سایه روشن در نزدیکی لبه دارند. یک پلاک خاص با ۱۰ تا دانه معمولاً کمتر از ۶۰ ثانیه زمان نیاز دارد تا یک ماتریس مقدار دارو که برای اهداف پزشکی کافی می‌باشد، را محاسبه کرده و آن را نمایش دهد، و حدود یک ثانیه زمان نیاز است تا یک جدول مقدار دارو برای محور مرکزی و ساختارهای اصلی ایجاد کند.
الگوریتم نمایان بودن جزئی با استفاده از یک پلاک COMS با قطر ۱۶ میلی‌متر انجام شده است. یک دانه تنها ۴ mCi از ید-۱۲۵ برای یک شکاف در نزدیکی مرکز پلاک (شکل ۷a)، در نزدیکی لبه (شکل ۷b)، و در یک شکاف جهت‌دار شعاعی در نزدیکی لبة یک پلاک اصلاح‌شده (شکل ۷c) تعیین شده است. توزیع¬های مقدار داروی نمایش داده شده هماهنگ با تأثیرات حفاظ مورد انتظار می‌باشد. حفاظ سفیدی چشم در نزدیکی پلاک برای دانه در نزدیکی لبة بهترین می‌باشد و برای دانه‌ی قرار گرفته میانی موجود نمی‌باشد. برخی از نام‌های مستعار در ناحیه سفیدی چشم برای دانه جهت‌دار شعاعی مشهود می‌باشد، ولی نگرانی عملی کمتری در رابطه با آن وجود دارد. این نتایج مستعار از محدوده ۵ تا تکرار بر روی محاسبه pvr اعمال شده است. 


 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله:

سیستم برنامه ریزی درمان انفعالی برای رادیو درمانی پلاک‌ چشمی

عنوان انگلیسی مقاله:

An Interactive Treatment Planning System For Ophthalmic Plaque Radiotherapy

 
 
 
 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا