دانلود ترجمه مقاله تاثیر مدیریت منابع انسانی بر عملکرد سازمان های کنونی – مجله امرالد

 

 عنوان فارسی مقاله: نقش و تاثیر مدیریت منابع انسانی بر عملکرد سازمان های امروزی: مورد جزیره قبرس در مقایسه با اتحادیه اروپا
 عنوان انگلیسی مقاله: The role of human resource management in today’s organizations: the case of Cyprus in comparison with the European Union
دانلود مقاله انگلیسی: برای دانلود رایگان مقاله انگلیسی با فرمت pdf اینجا کلیک نمائید

 

سال انتشار  ۲۰۰۲
تعداد صفحات مقاله انگلیسی  ۸ صفحه
تعداد صفحات ترجمه مقاله  ۱۵ صفحه
مجله  مجله آموزش صنعتی اروپا
دانشگاه  گروه مدیریت کسب و کار دولتی دانشگاه قبرس
کلمات کلیدی  مدیریت منابع انسانی، قبرس، اتحادیه اروپا
نشریه امرالد Emerald

 


فهرست مطالب:

 

چکیده
مقدمه
نقش مدیریت منابع انسانی
مطالعه حاضر
نتایج
بحث
مبانی و نتایج

 


 

بخشی از ترجمه:

 

 مقدمه

محیط های بازار رقابتی و جهانی منجر به چالش های جدیدی برای سازمان ها و افراد حاضر در آنها گردیده است. در نتیجه محل کار در اروپا و دیگر بخشهای جهان در ده سال گذشته با برخی تغییرات عمده مواجه گردیده است. از جمله این تغییرات می توان به بین المللی شدن اقتصاد، دموگرافی نیروی کار، تراکم و استفاده وسیع تر از فناوری اطلاعات و تغییر تکنولوژیکی و علمی سریع و پیوسته اشاره نمود. همچنین در سالهای اخیر، کشورهای اروپایی با پیشرفتهای اقتصادی مشترک و تحولات ساختاری گوناگونی من جمله افزایش رقابت بین المللی و رشد آهسته تر مواجه شده اند.
تغییرات فوق الذکردر رابطه با ساختار شرکت و سبک مدیریت پیامدهای مختلفی به همراه داشته و سازمان ها را مجبور به تحقق ارزش منابع انسانی کرده است. آنها نیاز به ساختارهای جدید و شیوه های مدیریتی را خلق کردند که به تعهد و انعطاف پذیری سازمانی کمک کرده و در عین خال، از تامین بلند مدت مهارتهای لازم برای کارمندان اطمینان حاصل میکند. مدیران منابع انسانی بایستی کلیه این تغییرات را شناخته و برای کمک به سازمان در جهت کسب موفقیت، استراتژیهای مناسب را توسعه دهند.
بسیاری از محققین این گونه استدلال کرده اند که مدیریت منابع انسانی عنصری حیاتی برای سازمان در جهت نیل به موفقیت سازمانی محسوب می شود. برای تشریح مسئله، توکسکای و کورنیدس ادعا کردند که از کارکنان خواسته می شود تا به عنوان منبع قدرت و نیروی حیاتی رقابتی عمل کرده و سعی کنند رابطه بین مدیریت منابع انسانی و موفقیت سازمانی را نشان دهند. در عوض،از مدیریت منابع انسانی برای تائید و تصدیق اهمیت کارکنان به عنوان دارایی های شرکتی استفاده می گردد.
مهارتها، دانش و تجربیات کارکنان در بازار دارای ارزش اقتصادی بوده و برای یک سازمان ارزش بالقوه ای نیز دارد چرا که امکان بهره وری و انطباق پذیری را فراهم می آورند. شرکتهایی که منابع انسانی شان را به گونه ای موثر مدیریت می کنند، دارای سطوح بالاتری از سوآوری، بهره وری و ارزش بازاری می باشند، در نتیجه نیازهای سازمان، ذینفعان، سرمایه گذاران، مشتریان، کارکنان و بالاخره نیازهای جامعه را تامین و برآورده می سازند.

 مبانی و نتایج
مطالعه حاضر برخی مسائل مهم وابسته به مدیریت منابع انسانی و نقشش در سازمان هارا شناسایی و خطاب قرار داده اند. این مسائل عبارتنداز: برنامه ریزی منابع انسانی، آموزش، مدیریت و توسعه و رشد حرفه ای و انعطاف پذیری کار. اجرای چنین شیوه هایی ، عملکرد کارکنان و رقابت پذیری سازمانی را بهبود می بخشد.
قبرس در میان کشورهایی قرار دارد که خود را برای ورود به EU آماده می کنند. بنابراین رقابت پذیری ملی و سازمانی به عنصری مهم تر تبدیل می شود. برطبق اظهارات هیئت برنامه ریزی قبرسی، رقابت پذیری محصولات قبرسی در مقایسه با محصولات دیگر کشورها آسیب می بیند. در نتیجه سازمان هادر قبرس باید به این حقیقت پی ببرند که در محیط امروز و ورود بالقوه قبرس به EU ، رقابت پذیری به عنصری مهم تر تبدیل می شود. در عوض، تعدادی چالش و فرصت برای سازمان های قبرسی خلق می شود.
چالش اول به نقشی است که این سازمان ها به مدیریت منابع انسانی شان نسبت می دهند. اگر آنها نقش استراتژیک را به سرمایه انسانی شان نسبت دهند، آنگاه نیازمند بررسی نزدیک و دقیق تعاملات پیچیده بین استراتژی سازمانی و مدیریت منابع انسانی نه تنها در محیط قبرس بلکه در اروپا می باشند. …

 


 عنوان فارسی مقاله: نقش مدیریت منابع انسانی در سازمان های امروز: مورد جزیره قبرس در مقایسه با اتحادیه اروپا
 عنوان انگلیسی مقاله: The role of human resource management in today’s organizations: the case of Cyprus in comparison with the European Union

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی

 

خرید ترجمه فارسی مقاله با فرمت ورد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا