دانلود ترجمه مقاله بررسی آنتن میکرواستریپ فراپهن باند با عملکرد فیلترینگی در باندهای WLAN و WiMAX

 

 عنوان فارسی مقاله: طراحی و ساخت آنتن میکرواستریپ فراپهن باند با عملکرد فیلترینگی در باندهای WLAN و WiMAX
 عنوان انگلیسی مقاله: Design and Fabrication of an Ultra Wide Band (UWB) Microstrip antenna with Filtering Function in WiMAX and WLAN Bands
دانلود مقاله انگلیسی: برای دانلود رایگان مقاله انگلیسی با فرمت pdf اینجا کلیک نمائید

 

 

تعداد صفحات مقاله انگلیسی  ۴ صفحه
تعداد صفحات ترجمه مقاله  ۵ صفحه
سال انتشار ۲۰۱۰
کلمات کلیدی آنتن میکرواستریپ، سیستم های فراپهن باند، عملمرد فیلترینگی
دانشگاه دانشکده مهندسی برق دانشگاه شهید بهشتی تهران

 

 


فهرست مطالب:

 

چکیده
۱ مقدمه
۲ ساختار آنتن پیشنهادی
نتایج شبیه سازی و تست
۳ نتیجه‌گیری
مراجع

 


 

بخشی از ترجمه:

 

مقدمه

تکنولوژی فراپهن باند که به UWB مشهور است بعلت مزایایی همچون نرخ ارسال بالای اطلاعات، غلبه بر مسئله چندمسیرگی سیگنال از فرستنده به گیرنده، عدم نیاز به سیستم های پیچیده، به سرعت در مخابرات بی سیم مورد مقبولیت قرار گرفت[۱]. برای این نوع سیستم، در بین خانواده بزرگ آنتن ها، آنتن های مسطح تک قطبی با ویژگی هایی همچون پترن تشعشعی مطلوب، ساخت ساده و کم هزینه، قابلیت ایجاد چند باند شدن نسبت به دیگر ساختارها، بیشتر مورد توجه قرار گرفتند[۲].
یکی از مشکلات اساسی در سیستم های UWB تداخل آن با باندهای دیگر همچون WLAN و WiMAX بوده که حذف این باندها یا از طریق فیلتر بعد از آنتن صورت می گیرد یا از طریق ایجاد عملکرد فیلترینگی در داخل خود ساختار آنتن، که روش دوم بیشتر مد نظر است. روش های گوناگونی جهت ایجاد عملکرد فیلترینگی در آنتن های فراپهن باند معرفی شده است مانند استفاده از شکاف[۳]، قرار دادن المان پارازیتیک پشت پچ تشعشعی[۴]، استفاده از استاب های ربع طول موج[۵]، استفاده از via-hole[6] و….نام برد. در این پژوهش به معرفی یک آنتن میکرواستریپ می پردازیم که از دو شکاف Uشکل و دو المان پارازیتیکUشکل جهت عملکرد فیلترینگی بهره گرفته شده است. همچنین جهت افزایش پهنای باند آنتن در ساختار زمین شکاف هایی ایجاد شده است. آنتن بر روی زیر لایه FR4 و با ابعاد ۲۲*۱۵*۱=hmm3 ساخته شد و مورد تست های میدانی لازم قرار گرفت.

۲- ساختار آنتن پیشنهادی

هندسه کلی آنتن در شکل ۱ آورده شده است. جهت درک بهتر رفتار آنتن، ابتدا نحوه افزایش پهنای باند مورد بررسی قرار می گیرد و سپس فرآیند فیلترینگی آنتن تشریح می گردد. شکل ۲ الف مراحل چگونگی افزایش پهنای باند را نشان داده و منحنی های مربوط به پاسخ امپدانسی این آنتن ها در شکل ۲ب ترسیم شده است.

 


 عنوان فارسی مقاله: طراحی و ساخت آنتن میکرواستریپ فراپهن باند با عملکرد فیلترینگی در باندهای WLAN و WiMAX
 عنوان انگلیسی مقاله: Design and Fabrication of an Ultra Wide Band (UWB) Microstrip antenna with Filtering Function in WiMAX and WLAN Bands

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا