دانلود ترجمه مقاله NPV در طراحی چند هدفه با استفاده از الگوریتم های تکاملی – مجله الزویر

 

 عنوان فارسی مقاله: پشتیبانی از تصمیم برمبنای NPV در طراحی چند هدفه با استفاده از الگوریتم های تکاملی
 عنوان انگلیسی مقاله: NPV-based decision support in multi-objective design using evolutionary algorithms
دانلود مقاله انگلیسی: برای دانلود رایگان مقاله انگلیسی با فرمت pdf اینجا کلیک نمائید

 

سال انتشار  ۲۰۱۰
تعداد صفحات مقاله انگلیسی  ۱۳ صفحه
تعداد صفحات ترجمه مقاله  ۲۹ صفحه
مجله  مهندسی برنامه های کاربردی و هوش مصنوعی
دانشگاه  اسپلیت کشور کرواسی
کلمات کلیدی پشتیبانی تصمیم گیری، چند هدفه، بهینه سازی طراحی، ارزش خالص فعلی، پلیت چند لایه ساندویچی
نشریه الزویر Elsevier

 


فهرست مطالب:

 

چکیده
۱ مقدمه
۲ شیوه برتری بر مبنای ارزش برای طراحی بهینه
۳ معیار تصمیم بهترین مصالحه چند هدفه براساس NPV (ارزش خالص فعلی) و IRR
۴ طراحی بهینه صفحات ساندویچی با هسته کنگره ای (موجدار)
۵ فرایند طراحی بهینه و نتایج
۶ نتایج

 


 

بخشی از ترجمه:

 

 ۱ مقدمه

در اکثر مسائل فنی، معیارهای بهینگی را ازنظر یک هدف نمی توان بیان نمود. مسائل بهینه سازی چند هدفه با مسائلی سرو کار دارند که فرمولاسیون با معیارهای بهینگی مختلفی مشخص و توصیف می گردد که به شکل فردی حد بهینه نسبی منطبقی در فضای متغیرهای طراحی حاصل نمی کنند. در چنین مسائلی، فرمولاسیون های بهترین مصالحه تعیین کننده حد بهینه جانشینی می باشند که تاثیر مرکب معیارهای برتری فردی را به درستی مدلسازی می کنند.
در بهینه سازی طراحی، محدودیت ها به طور نوعی مشهودتر از معیارهای مناسب برای برتری طراحی می باشند. در بسیاری از موارد، توابع هدف، معیار حداقل جرم یا برخی متریک های فیزیکی مشهود مشابه مستقیماً پیوند خورده به شکل هندسی طراحی را بیان می کنند. اما این مسئله الزاماً نظیر مفهوم و تصور ارزش نیست که کاربر در رابطه با محصول مربوطه تجربه می کند. برداشت وی از برتری محصول وسیع تر بوده و شامل شروط وابسته به اکتساب اولیه و عملیات در سرتاسر چرخه عمر محصول و مسائل عملکردی می باشد.

 ۶٫ نتایج
نشان داده شده است که ارزش اقتصادی کل معادل یا هزینه های کل عملیات می تواند به فرمول بندیهای بهترین مصالحه قیاسی و تصمیم گیری در برخی از مسائل بهینه سازی طراحی چند هدفه منجر گردد. اهداف فنی و برمبنای درآمد/ هزینه باید ارزیابی، تنزیل و در طول عمر محصول باهم جمع شوند تا بدین طریق معیارهای کل NPV یا IRR برتری طراحی برمبنای ارزش کل بدست آیند.  قطعاً این امر مستلزم آن است که مشخصات شامل مدلسازی تاثیراقتصادی متغیرهای طراحی فنی در تابع هدف کل شود. این مفهوم به ارزیابی و تصمیم گیری مالی- مهندسی منجر می گردد حتی اگر فضای متغیرهای طراحی در موارد ساده فقط شامل جملات مهندسی شود.
این مفهوم با تفسیر پشتیبانی از تصمیم بهینه سازی نیز سازگاری دارد، زیرا تصمیمات براساس قضاوت اقتصادی انتگرال از برتری و بهینگی اخذ می شوند، به همین خاطراز فرمول بندیهای بهترین مصالحه بر مبنای NPV و IRR می توان به عنوان متریک های واقعی در این خصوص استفاده نمود.
بهینه سازی بر مبنای GA صفحات ساندویچی فلز چند لایه براساس شیوه فوق یک سیستم هوشمند برای طراحی بهینه سفارشی صفحات ساندویچی حاصل می کند. بدین طریق طراحی های بهینه ای برای موارد کاربردی خاص بدست آمده از ارزش کل حاصل می گردد که در بخش تولید و بهره برداری تولید یا مصرف شده و از دیدگاه پشتیبانی از تصمیم به خوبی توجیه شده اند.
با شیوه تصمیم گیری پیشنهادی، مشخصات کامل برای مسئله طراحی بهینه عمومی باید شامل شرایط بارگذاری و شکل هندسی شود، اما فراتر از شروط مهندسی، شرایط بهره برداری و پایه هزینه را نیز دربرمی گیرد. برای تشریح این مسئله که شکل بهینه محصول پیامد پارامترهای تجاری و فنی است، دو مثال مطرح شده است.

 


 عنوان فارسی مقاله: پشتیبانی از تصمیم برمبنای NPV در طراحی چند هدفه با استفاده از الگوریتم های تکاملی
 عنوان انگلیسی مقاله: NPV-based decision support in multi-objective design using evolutionary algorithms

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی

خرید ترجمه فارسی مقاله با فرمت ورد

خرید نسخه پاورپوینت این مقاله جهت ارائه

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا