دانلود ترجمه مقاله بررسی شناسایی موثر در محیط های یادگیری باز با استفاده از شبکه های بیزی – مجله اسپرینگر

 

 عنوان فارسی مقاله: بررسی شناسایی موثر در محیط های یادگیری باز با استفاده از شبکه های بیزی (شبکه بیزین)
 عنوان انگلیسی مقاله: Assessing Effective Exploration in Open Learning Environments using Bayesian Networks
دانلود مقاله انگلیسی: برای دانلود رایگان مقاله انگلیسی با فرمت pdf اینجا کلیک نمائید

 

سال انتشار  ۲۰۰۲
تعداد صفحات مقاله انگلیسی  ۱۰ صفحه
تعداد صفحات ترجمه مقاله  ۱۳ صفحه
مجله  سیستم آموزش هوشمند
دانشگاه  کلمبیا
کلمات کلیدی  –
نشریه اسپرینگر Springer

 


فهرست مطالب:

 

چکیده
۱  مقدمه
۲  محیط یادگیری باز ACE
۳  مدل دانش آموز
۱  ۳ ورژن ۱ از مدل دانش آموزی ACE
۲  ۳ ورژن ۲
۴  ارزیابی
۵  نتایج و کار آتی

 


 

بخشی از ترجمه:

 

 ۱ مقدمه

محیط های یادگیری باز سیستم های آموزشی بر مبنای کامپیوتری هستند که بر پشتیبانی از یادگیری از طریق آموزش صریح کمتر و بر ایجاد فرصتی برای فراگیر جهت کشف آزادانه حوزه آموزشی، نیل به دانش در رابطه با مفاهیم و مهارتهای وابسته در فرایند بیشتر تاکید می کنند. در نظریه، این تیپ یادگیری فعال باید به دانش آموزان اجازه کسب درک و فهم عمیق تر و ساختار یافته تر از مفاهیم در حوزه را دهد. همچنین، به خاطر ماهیت و نوع راهنمایی نشده تعامل و برهم کنش، امید برآن است که علاوه بر مهارتهای موجود در حوزه آموزشی هدف، فراگیر بتواند مهارتهای شبه ادراکی وابسته به اکتشاف موثر را نیز تجربه و بدست بیاورد.
با این حال، ارزیابی های تجربی نشان داده اند که توانایی دانش آموز برای بهره گیری از تعامل با محیط های یادگیری باز به تعداد ویژگیهای مشخصه دانش آموز من جمله سطح فعالیت، و پیشرفت تحصیلی عمومی بستگی دارد، خواه دانش آموز از قبل دارای مهارتهای شبه ادراکی لازم برای فراگیری از اکتشاف بوده باشد یا خیر. آن دسته از دانش آموزانی که غیر فعال بوده یا فاقد مهارتهای ادراکی ضروری هستند، اغلب قادر به انجام آزمایشات معنادار نمی باشند؛ آنها در جریان تفسیر و تعمیم نتایج آزمایشاتی که انجام می دهند به مشکل برمی خورند، و به همین خاطر متحمل یادگیری غیر بهینه می شوند.

۵٫ نتایج و کار آتی
شواهد زیادی وجود دارد دال براینکه دانش آموزان در محیط های یادگیری باز نیاز به پشتیبانی دارند. این پشتیبانی به شیوه ای به موقع و متناسب بدون اطلاع از زمان و دلیل مشکل داشتن دانش آموز در مورد اکتشاف میسر نمی شود. این مقاله جزئیات مدل دانش آموزی را مطرح کرده است که به ارزیابی اثربخشی اکتشاف دانش آموز در ACE ، یک محیط یادگیری باز برای توابع ریاضی می پردازد. ما دو ورژن از مدل دانش آموزی را ساختیم. نتایج حاصل از ارزیابی ورژن اولیه صحت و سودمندی مدل را تائید و همچنین مشکلاتی را آشکار کردند. ورژن دوم عملکرد مدل را ارتقاء داد، زیرا دانش آموزان باهوش و زیرک مداخلات غیر ضروری کمتری دریافت کرده بودند و با این وجود ACE همچنان به پشتیبانی از دانش آموزانی که در مورد فرایند اکتشاف مشکل داشتند، ادامه می داد. نتایج بدست آمده از باور و عقیده ما پشتیبانی میکند مبنی براینکه، داشتن یک مدل دانش آموزی که اثربخشی رفتار اکتشافی دانش آموز را ارزیابی می کند به پشتیبانی مناسب از این مسئله کمک می کند که بسیاری از دانش آموزان نیازمند یادگیری از محیط های یادگیری باز می باشند. کار آتی پیرامون مدل دانش آموزی ACE همچنان به ارتقاء ارزیابی مدل از اکتشاف موثر ادامه خواهد داد. مطالعات ما نشان دادند که هرچند برای دانش آموزان انجام مجموعه درستی از اعمال اکتشافی مهم است، اما این اعمال به تنهایی همیشه برای یادگیری مطالب هدف کافی نمی باشند. دانش آموزان نیازمند استدلال موثر در مورد اعمالشان هستند. بنابراین، قصد و برنامه ما این است که فاکتورهای دیگری را در مدل خود بگنجانیم که امکان ارزیابی درست تر اکتشاف دانش آموز را فراهم می آورند. این فاکتورها عبارتنداز: گرایش دانش آموز به خودتوضیحی، خواه دانش آموز به نتایج اکتشافش توجه کند یا خیر و زمان سپری شده برای هر کیس اکتشافی وابسته.


 

 عنوان فارسی مقاله: بررسی شناسایی موثر در محیط های یادگیری باز با استفاده از شبکه های بیزی (شبکه بیزین)
 عنوان انگلیسی مقاله: Assessing Effective Exploration in Open Learning Environments using Bayesian Networks

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی

 

خرید ترجمه فارسی مقاله با فرمت ورد

 

خرید نسخه پاورپوینت این مقاله جهت ارائه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا