دانلود ترجمه مقاله اثر ارزش جامعه برند بر ایجاد ارزش مشترک توسط کاربران (ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۲۳)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه الزویر در سال ۲۰۲۳ منتشر شده که ۱۱ صفحه می باشد، ترجمه فارسی آن نیز ۳۲ صفحه میباشد. کیفیت ترجمه این مقاله عالی بوده و به صورت کامل ترجمه شده است.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله:

سود بیشتر، بخشش بیشتر؟ اثر ارزش جامعه برند بر ایجاد ارزش مشترک توسط کاربران

عنوان انگلیسی مقاله:

More gain, more give? The impact of brand community value on users’ value co-creation

 

 

مشخصات مقاله انگلیسی 
نشریه ساینس دایرکت، الزویر – (Sciencedirect – Elsevier)
سال انتشار ۲۰۲۳
فرمت مقاله انگلیسی pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۱ صفحه
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research Article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله مدیریت
گرایش های مرتبط با این مقاله مدیریت بازرگانی – بازاریابی – مدیریت کسب و کار – مدیریت استراتژیک – مدیریت صنعتی
چاپ شده در مجله (ژورنال) Journal of Retailing and Consumer Services
کلمات کلیدی ارزش اطلاعات – ارزش اجتماعی – هنجار عمل‌متقابل – خودابرازی – هم‌آفرینی ارزش
کلمات کلیدی انگلیسی Information value – Social value – Reciprocity norm – Self-presentation – Value co-creation
نمایه (index) scopus – master journals – JCR
نویسندگان Junyun Liao – Jiecong Pang – Xuebing Dong
شناسه شاپا یا ISSN ۰۹۶۹-۶۹۸۹
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/j.jretconser.2023.103389
لینک سایت مرجع https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0969698923001364
ایمپکت فاکتور (IF) مجله ۱۲٫۴۰۵ در سال ۲۰۲۲
شاخص H_index مجله ۱۲۰ در سال ۲۰۲۳
شاخص SJR مجله ۲٫۵۴۳ در سال ۲۰۲۲
شاخص Q یا Quartile (چارک) Q1 در سال ۲۰۲۲
بیس است 
مدل مفهومی دارد 
پرسشنامه ندارد 
متغیر دارد 
فرضیه دارد 
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
کد محصول ۱۴۱۲۵

 

مشخصات و وضعیت ترجمه فارسی این مقاله 
فرمت ترجمه مقاله ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش و pdf
وضعیت ترجمه ترجمه شده و آماده دانلود
کیفیت ترجمه عالی (مناسب استفاده دانشگاهی و پژوهشی)
تعداد صفحات ترجمه ۳۲ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
ترجمه عناوین تصاویر و جداول ترجمه شده است 
ترجمه متون داخل تصاویر ترجمه شده است 
ترجمه متون داخل جداول ترجمه شده است 
ترجمه ضمیمه ندارد 
درج تصاویر در فایل ترجمه درج شده است  
درج جداول در فایل ترجمه درج شده است  
درج فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه تایپ شده است
منابع داخل متن ترجمه و درج شده است
منابع انتهای متن به صورت انگلیسی درج شده است

 

فهرست مطالب

چکیده
۱ مقدمه
۲ مروری بر مطالعات
۳ مدل و فرضیات تحقیق
۴ روش پژوهش
۵ بحث و گفتگو
۶ نتیجه‌گیری
منابع

 

بخشی از ترجمه

چکیده

رفتارهای هم‌آفرینی ارزش کاربران در رونق و شکوفایی جوامع برند و عملکرد برند نقش دارند. در این مقاله به به یک سوال مهم پرداخته می‌شود: آیا کاربران جامعه برند، که ارزش بیشتری از جامعه برند کسب می‌کنند، تمایل بیشتری نیز به هم‌آفرینی ارزش دارند؟ اگر پاسخ مثبت است، چرا و در چه شرایطی؟ در این مطالعه، با استناد به تئوری عمل ‌متقابل فرض می‌شود که ارزش اطلاعاتی و ارزش اجتماعی به خاطرِ برانگیختن هنجار عمل متقابل کاربران منجر به هم‌آفرینی ارزش می‌شوند، و این تأثیر به خودابرازی آنها در جامعه بستگی دارد. نتایج مبتنی‌بر مدل‌سازی معادلات ساختاری، که تلفیقی از داده‌های پیمایشی و داده‌های آرشیوی است، تا حد زیادی این فرضیه را تأیید می‌کنند و نشان می‌دهند که هنجار عمل متقابل می‌تواند تأثیر ارزش جامعه برند بر هم‌آفرینی ارزش را میانجی‌گری کند. ارزش اطلاعات تنها زمانی منجر به افزایش هم‌آفرینی ارزش می‌شود که سطح خودابرازی بالا باشد. همچنین، با خودابرازی، تأثیر مثبت ارزش اجتماعی تغییر نمی‌یابد. در این مقاله، علاوه‌بر مکانیسم و شرایط مرزی تأثیر ارزش جامعه برند بر رفتارهای هم‌آفرینی ارزش کاربران، مطالعات فعلی حوزه‌ی هم‌آفرینی ارزش بررسی شده، و ملاحظات کاربردی مهم نیز ارائه می‌شوند.

۲ مروری بر مطالعات
۱-۲ هم‌افرینی ارزش در جوامع مجازی برند
جامعه برند یک جامعه تخصصی و بدون محدودیتِ جغرافیایی مبتنی‌بر مجموعه‌ای ساختاریافته از روابط اجتماعی بین طرفداران برند است (مونیز و اوگین، ۲۰۰۱ ص. ۴۱۲) . به واسطه‌ی محبوبیت سریع اینترنت، شرکت‌ها توانستند جوامع برند را به صورت آنلاین ایجاد کنند، و آن را “جوامع مجازی برند” نامیدند (لیائو و همکاران، ۲۰۲۰؛ ژنگ و همکاران، ۲۰۲۲). امروزه، مصرف‌کنندگان به راحتی می‌توانند در جوامع مجازی برند مشارکت کنند، در آنجا با سایر کاربران تعاملات اجتماعی داشته باشند، اطلاعات و ایده‌های خود را به اشتراک بگذارند، به پرس‌و‌جوها پاسخ دهند، و به بهترسازی محصولات برند کمک کنند (بیلرو و ساندرا ماریا، ۲۰۲۱؛ کومار و کومار ۲۰۲۰؛ لیائو و همکاران، ۲۰۲۰؛ سانتوس و همکاران، ۲۰۲۲). همچنین، مشارکت مصرف‌کنندگان در جوامع برند باعث افزایش هویت‌یابی آنها در جامعه و ارتباط آنها با برند می‌شود (کائر و همکاران، ۲۰۲۰؛ کیم و همکاران، ۲۰۲۲؛ سانتوس و همکاران، ۲۰۲۲)، در نتیجه، مزایای مختلفی از جمله اعتماد به برند (سو و همکاران، ۲۰۱۶)، تعهد نسبت به برند (ویرتز و همکاران ۲۰۱۳)، وفاداری به برند (دسارت و همکاران، ۲۰۱۹)، عملکرد شرکت (پانساری و کومار ۲۰۱۷)را برای برند به همراه دارد. بنابراین، مشارکت در جامعه برند می‌تواند به طرزِ چشمگیری روابط بین مصرف‌کننده و برند را افزایش دهد و مزایای بلندمدت مهمی برای مصرف‌کنندگان و برندها ایجاد کند (هسیه و همکاران، ۲۰۲۲؛ کائور و همکاران، ۲۰۲۰؛ سانتوس و همکاران، ۲۰۲۲).

هم‌آفرینی ارزش به عنوان یک فرآیند تعاملی تلقی می‌شود که به موجبِ آن چندین کُنش‌گر با هدفِ تولید ارزش جدید از طریق مشارکت داوطلبانه با یکدیگر همکاری می‌کنند (کائو و همکاران، ۲۰۱۶؛ اوپاتا و همکاران، ۲۰۱۹؛ ساها و همکاران، ۲۰۲۱؛ وارگو و لوش، ۲۰۱۶). طبق تئوری هم‌آفرینی ارزش، شرکت‌ها صرفا به‌عنوان خالقان ارزش در نظر گرفته می‌شوند، و مصرف‌کنندگان نیز ارزش را به صورت کُنش‌گرایانه به دست می‌آورند (سی‌کی پراهالاد و راماسوامی، ۲۰۰۴؛ ژائو و همکاران، ۲۰۱۸ ). با این حال، امروزه، به خاطرِ رُشد سریع اینترنت، مصرف‌کنندگان می‌توانند به راحتی اطلاعات را به دست آورند، محتوا تولید کنند، و به طور فعال با سایر مصرف‌کنندگان و شرکت‌ها در هم‌آفرینی ارزش مشارکت کنند (پاندی و کومار ۲۰۲۱؛ ساها و همکاران، ۲۰۲۰؛ ژائو و همکاران، ۲۰۱۸). رودریگز-لوپز (۲۰۲۱) رفتارهای هم‌آفرینی ارزش در جوامع برند را طبقه‌بندی کردند، و نشان دادند که فرآیند هم‌آفرینی ارزش عمدتاً توسط اقدامات صورت‌گرفته کاربران در تبادل اطلاعات، ایجاد هنجارهای جامعه، و توصیه محصولات و خدمات هدایت می‌شود. در جامعه برند که محوریت این مطالعه است، کاربران عمدتاً از طریق تبادل اطلاعات، حل مسائل سایر کاربران، و اظهارنظر در مورد فرآیند طراحی، تولید، بهینه‌سازی، و کاربرد محصول برای برند و جامعه آن خلقِ ارزش می‌کنند (چن و همکاران، ۲۰۲۱؛ لیائو و همکاران، ۲۰۱۹؛ سونگ و کو، ۲۰۲۲). به عبارت دیگر در جامعه برند، کاربران از طریق تعامل با سایر کاربران و برند، و با تمرکز بر موضوع محصولات دیجیتالی، هم‌آفرینی ارزش می‌کنند (گوزمان و همکاران، ۲۰۱۹). هم‌آفرینی ارزش به شرکت‌ها کمک می‌کند تا نیازهای مصرف‌کنندگان را شناسایی کنند، بازخوردهای آنها را دریافت کنند، و ریسک‌های موجود در فرآیند توسعه محصول را کاهش، و روابط بین مصرف‌کننده و برند را افزایش دهند (کائو و همکاران، ۲۰۲۲؛ ندیم و همکاران، ۲۰۲۱؛ وانگ و همکاران، ۲۰۲۰). همچنین، هم‌آفرینی ارزش به واسطه‌ی بهترسازی تجربیات مصرف‌کنندگان، ارائه محصولات و خدمات سفارشی‌شده به آنها، و القای حس رضایت و موفقیت به مصرف‌کنندگان می‌تواند مزایای فایده‌گرایانه و هیجانی برای مصرف‌کنندگان به همراه داشته باشد (آگراوال و رحمان، ۲۰۱۵؛ ندیم و همکاران، ۲۰۲۱؛ اسمدلوند و همکاران، ۲۰۱۸).

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا