دانلود ترجمه مقاله تغییر پارادایم مبادله ای در تولید اعداد شبه تصادفی امن رمزنگاری (ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۲۳)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه الزویر در سال ۲۰۲۳ منتشر شده که ۱۰ صفحه می باشد، ترجمه فارسی آن نیز ۳۴ صفحه میباشد. کیفیت ترجمه این مقاله عالی بوده و به صورت کامل ترجمه شده است.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله:

تغییر پارادایم مبادله ای در تولید اعداد شبه تصادفی امن رمزنگاری بر اساس لگاریتم گسسته

عنوان انگلیسی مقاله:

A tradeoff paradigm shift in cryptographically-secure pseudorandom number generation based on discrete logarithm

 

 

مشخصات مقاله انگلیسی 
نشریه ساینس دایرکت، الزویر – (Sciencedirect – Elsevier)
سال انتشار ۲۰۲۳
فرمت مقاله انگلیسی pdf 
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۰ صفحه
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research Article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی کامپیوتر – مهندسی فناوری اطلاعات
گرایش های مرتبط با این مقاله رایانش ابری- اینترنت و شبکه های گسترده – مهندسی نرم افزار – امنیت اطلاعات
چاپ شده در مجله (ژورنال) Journal of Information Security and Applications
کلمات کلیدی ایجادکننده عدد شبه تصادفی با ایمنی رمزنگاری – مسئله لگاریتم گسسته – اعداد اول مرسن – رابطه جایگزینی امنیت-عملکرد
کلمات کلیدی انگلیسی Cryptographically-secure pseudorandom – number generator – Discrete logarithm problem – Mersenne primes – Security-performance tradeoff
نمایه (index) scopus – master journals – JCR
نویسندگان Takeshi Koshiba – Behrouz Zolfaghari – Khodakhast Bibak
شناسه شاپا یا ISSN ۲۲۱۴-۲۱۲۶
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/j.jisa.2023.103430
لینک سایت مرجع https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S2214212623000157
ایمپکت فاکتور (IF) مجله ۶٫۹۷۰ در سال ۲۰۲۲
شاخص H_index مجله ۵۴ در سال ۲۰۲۳
شاخص SJR مجله ۱٫۲۷۹ در سال ۲۰۲۲
شاخص Q یا Quartile (چارک) Q1 در سال ۲۰۲۲
بیس نیست
مدل مفهومی ندارد 
پرسشنامه ندارد 
متغیر ندارد 
فرضیه ندارد 
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
کد محصول ۱۴۰۹۵

 

مشخصات و وضعیت ترجمه فارسی این مقاله 
فرمت ترجمه مقاله ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش و pdf
وضعیت ترجمه ترجمه شده و آماده دانلود
کیفیت ترجمه عالی (مناسب استفاده دانشگاهی و پژوهشی)
تعداد صفحات ترجمه ۳۴ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
ترجمه عناوین تصاویر و جداول ترجمه شده است 
ترجمه متون داخل تصاویر ترجمه شده است 
ترجمه متون داخل جداول ترجمه شده است 
ترجمه ضمیمه ندارد 
درج تصاویر در فایل ترجمه درج شده است  
درج جداول در فایل ترجمه درج شده است  
درج فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه تایپ شده است
منابع داخل متن به صورت عدد درج شده است
منابع انتهای متن به صورت انگلیسی درج شده است

 

فهرست مطالب

چکیده
۱ مقدمه و مفاهیم پایه
۲ مطالعات مرتبط
۳ CSPRNG پیشنهاد شده: طراحی و اجرا
۴ فضای رابطه جایگزینی
۵ ارزیابی ها
۶ نتیجه گیری ها و پیشنهاداتی برای مطالعات آینده
منابع

 

بخشی از ترجمه

چکیده
ایجادکنندگان عدد شبه تصادفی لگاریتمی گسسته یک کلاس رایج از ایجادکنندگان عدد شبه تصادفی با ایمنی رمزنگاری (CSPRNG) هستند. در این نوع ایجادکنندگان، پارامتر امنیت هم روی ایمنی و هم روی عملکرد تأثیرگذار است. این به پیچیدگی طراحی می افزاید چون یک رابطه جایگزینی بحرانی را در بین امنیت و عملکرد ایجاد می کند. ما در تحقیق حاضر تلاش می کنیم که پارادایم رابطه جایگزینی امنیت-عملکرد را در این حیطه تغییر دهیم. برای این منظور، اصلاحاتی را برای ایجادکننده عدد شبه تصادفی جنارو (Gennaro) پیشنهاد می کنیم و در توابع سخت هسته و دریچه، عملیات های مبتنی بر کلمه را با عملیات های منطقی مبتنی بر بیت جایگزین می کنیم. امنیت ایجادکننده ما (درست مانند ایجاد کننده جنارو) بر مبنای سختی یک متغیر ویژه از مسئله لگاریتم گسسته است. ما بین متغیر ویژه این مسئله لگاریتم گسسته و مسئله استاندارد، هم ارزی ایجاد می کنیم. ما همچنین اثبات می کنیم که در ایجادکننده اصلاح شده، عملکرد تقریباً از پارامتر امنیت مستقل است چون عملیات های منطقی را در سطح رجیستر (ثبت نام) و بدون تداخل واحد حساب و منطق (ALU) می توانیم انجام دهیم. این امر سبب تسهیل رابطه جایگزینی امنیت-عملکرد می گردد و طراحان را قادر می سازد که با انعطاف پذیری بیشتری در فضای رابطه جایگزینی مانور دهند. ما ایجادکننده پیشنهادی خود را اجرا و ارزیابی می کنیم و امنیت آنرا نیز اثبات می کنیم. ایجادکننده عدد شبه تصادفی با ایمنی رمزنگاری (CSPRNG) ما بر حسب آزمون های تصادفی در مجموعه NIST SP 800-22، تصادفی شناخته می شود.

۲- مطالعات مرتبط
در این بخش، مطالعات پژوهشی مرتبط را معرفی و مرور می کنیم تا بتوانیم شکافی که قصد پر کردن آنرا داریم را روشن سازیم. در این مقاله یک DL-CSPRNG را پیشنهاد می کنیم که می توانیم آنرا به عنوان متغیر اصلاح شده ای از PRNG جنارو در نظر بگیریم. در این بخش مطالعات پژوهشی مرتبط را مرور کنیم. با شروع از بخش ۲٫۱ حیطه مرور مطالعات را در بخش های بعدی محدودتر می سازیم و آنرا به موضوعات مقاله حاضر نزدیک تر می سازیم. در بخش ۲٫۵ ، PRNG جنارو را مطالعه می کنیم و آنرا با PRNGr پیشنهادی خود مقایسه می کنیم. در بخش ۲٫۶ هم مطالعات پژوهشی متمرکز بر رابطه جایگزینی امنیت-عملکرد را مرور می کنیم. و در نهایت، در بخش ۲٫۷ یک نیچ در مطالعات مرتبط را مشخص می سازیم که انگیزه انجام مقاله حاضر را از آن گرفتیم.

۲-۱ ایجادکنندگان اعداد تصادفی حقیقی (TRNG)
در سال های اخیر ایجادکنندگان اعداد تصادفی حقیقی (TRNG) مورد توجه جامعه پژوهشی قرار گرفته است [۲۴]. آنها به منابع فیزیکی و طبیعی تصادفی بودن – از قبیل نویز [۲۵] یا عدم اطمینان در تکنولوژی های ساخت [۲۶] – وابسته هستند. آنها معمولاً در سخت افزار و با استفاده از تکنولوژی های اجرایی مختلفی همچون نیمه رسانا-اکسید فلز مکمل (CMOS) [27] و آرایه دروازه قابل برنامه ریزی میدانی (FPGA) [28] اجرا می شوند. در ضمن ممکن کنندگان مختلفی همچون نظریه آشوب [۲۹] و نظریه اطلاعات [۳۰] در طراحی ایجادکنندگان اعداد تصادفی حقیقی (TRNG) استفاده می شوند. خصوصاً یک روند پژوهشی جدید، استفاده از فوتونیک در طراحی ایجادکنندگان اعداد تصادفی حقیقی (TRNG) است [۳۱,۳۲]. این تکنولوژی، طراحی ایجادکنندگان اعداد تصادفی حقیقی (TRNG) با عملکرد بالا را ممکن می سازد [۳۳]. هم امنیت [۳۴] و هم عملکرد [۳۵] این ایجادکنندگان اعداد تصادفی، مورد توجه محققان قرار گرفته اند.

۲-۲ PGNG های فاقد رمزنگاری
مطالعات پژوهشی چندین PRNG را بدون اثبات امنیت، معرفی می کنند. رویکردهای مختلفی برای طراحی این PRNG ها پیشنهاد شده است که برخی از آنها عبارتند از: رویکردهای مبتنی بر حساب پیمانه ای [۳۶] و همخوانی [۳۷]، رویکردهای مبتنی بر هوش مصنوعی [۳۸] و الگوریتم های تکاملی [۳۹]، و رویکردهای مبتنی بر نظریه آشوب [۴۰]، ماشین های سلولی [۴۱] یا معادلات بازگشتی [۴۲]. PRNG هایی از این نوع را می توانیم در نرم افزار [۴۳] یا سخت افزار [۴۴] اجرا کنیم. مطالعات اهمیتی به امنیت رمزنگاری این PRNG ها نمی دهند و اغلب مطالعات روی عملکرد آنها تمرکز کرده اند [۴۵].

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا