دانلود ترجمه مقاله افزایش مقیاس و مقیاس بندی در یک زمینه کسب و کار بین المللی (ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۲۳)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه الزویر در سال ۲۰۲۳ منتشر شده که ۱۰ صفحه می باشد، ترجمه فارسی آن نیز ۳۴ صفحه میباشد. کیفیت ترجمه این مقاله عالی بوده و به صورت کامل ترجمه شده است.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله:

افزایش مقیاس و مقیاس بندی در یک زمینه کسب و کار بین المللی

عنوان انگلیسی مقاله:

Scale-ups and scaling in an international business context

 

 

مشخصات مقاله انگلیسی 
نشریه ساینس دایرکت، الزویر – (Sciencedirect – Elsevier)
سال انتشار ۲۰۲۳
فرمت مقاله انگلیسی pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۰ صفحه
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research Article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله مدیریت
گرایش های مرتبط با این مقاله مدیریت کسب و کار – مدیریت بازرگانی – بازرگانی بین الملل
چاپ شده در مجله (ژورنال)  Journal of World Business
کلمات کلیدی اسکیلینگ – اسکیل آپ ها – رشد – بین المللی سازی – مدل های کسب و کار – تکرار
کلمات کلیدی انگلیسی Scaling – Scale-ups – Growth – Internationalization – Business models – Replication
نمایه (index) scopus – master journals – JCR
نویسندگان Esther Tippmann – Tina C. Ambos – Manlio Del Giudice – Sin´ead Monaghan – Dimo Ringov
شناسه شاپا یا ISSN ۱۰۹۰-۹۵۱۶
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/j.jwb.2022.101397
لینک سایت مرجع https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1090951622000888
ایمپکت فاکتور (IF) مجله ۱۰٫۴۲۵ در سال ۲۰۲۲
شاخص H_index مجله ۱۳۲ در سال ۲۰۲۳
شاخص SJR مجله ۳٫۲۴۵ در سال ۲۰۲۲
شاخص Q یا Quartile (چارک) Q1 در سال ۲۰۲۲
بیس نیست
مدل مفهومی ندارد 
پرسشنامه ندارد 
متغیر ندارد 
فرضیه ندارد 
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
کد محصول ۱۳۹۴۳

 

مشخصات و وضعیت ترجمه فارسی این مقاله 
فرمت ترجمه مقاله ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش و pdf
وضعیت ترجمه ترجمه شده و آماده دانلود
کیفیت ترجمه عالی (مناسب استفاده دانشگاهی و پژوهشی)
تعداد صفحات ترجمه ۳۴ (۶ صفحه رفرنس انگلیسی) صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
ترجمه عناوین تصاویر و جداول ترجمه شده است 
ترجمه متون داخل تصاویر ترجمه شده است 
ترجمه متون داخل جداول ترجمه شده است 
ترجمه ضمیمه ندارد 
درج تصاویر در فایل ترجمه درج شده است  
درج جداول در فایل ترجمه درج شده است  
درج فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه ندارد 
منابع داخل متن ترجمه و درج شده است
منابع انتهای متن به صورت انگلیسی درج شده است

 

فهرست مطالب

چکیده

۱ مقدمه

۲ اسکیلینگ در مقابل سایر مفاهیم IB

۳ اسکیلینگ در محیط های سازمانی مختلف

۴ مسیر رو به جلو: بعد تجاری بین المللی در اسکیلینگ

۵ نتیجه گیری

منابع

 

بخشی از ترجمه

چکیده

اسکیلینگ، رشد سریع و مداوم برای ارائه یک مدل کسب و کار پایدار است و اغلب بعد تجاری صریح بین المللی را شامل می شود. با این حال، تحقیقات مربوط به مدیریت فرامرزی و سازماندهی اسکیلینگ و اسکیل آپ ها در کسب و کار بین المللی محدود شده است. بنابراین ما براساس درک علمی قبلی، اسکیلینگ را در سه موقعیت یعنی ابتکار، سازمان و اکوسیستم متمایز می کنیم و درباره جنبه های تجاری بین المللی مربوط به آنها بحث می کنیم. ما نسبت به اهداف سازمانی مختلف و اسکیلینگ مربوط به آنها برای تاثیر تجاری و/یا اجتماعی حساس هستیم. استدلال های ما درک مفهومی از اسکیلینگ در کسب و کار بین المللی را افزایش می دهند و دستورالعملی برای تحقیقات آینده ارائه می دهند.

 

۲- اسکیلینگ در مقابل سایر مفاهیم IB
اسکیلینگ با سرمایه گذاری های کارآفرینانه (دیسانتولا و گولاتی، ۲۰۱۷) و همچنین کسب و کارهای ایجاد شده و سازمان ها (چندلر، ۱۹۹۰؛ پنروز، ۱۹۵۹/۱۹۹۵) مرتبط است. تعریف کلی ما از اسکیلینگ در یک بستر سازمانی به صورت رشد سریع و مداوم برای ارائه یک مدل کسب و کار با دوام است که برخی ویژگی های کلیدی را نشان می دهد که نه تنها آن را به صورت یک ساختار توصیف می کند بلکه همچنین آن را از مفاهیم مجاور در IB متمایز می کند. سپس ما درباره این تعریف و چگونگی ارتباط آن با سایر مفاهیم IB توضیح می دهیم.

 

اسکیلینگ سازمانی از نظر رشد سریع و مداوم شامل فرایند ارائه رشد زیاد در طول یک دوره زمانی می شود. ضمن رشد سریع و مداوم توجه به سرعت اسکیلینگ مهم است که انتخابی است که به موجب آن کاهش یا کند شدن تنظیم سرعت می توانند گزینه های قابل اجرایی باشد (بعنوان مثال، کیم و کیم، ۲۰۲۱؛ موناگان و تیپمن، ۲۰۱۸؛ رینگوف و همکاران، ۲۰۲۲A؛ استالکامپ و همکاران، ۲۰۲۲). در زمینه اسکیل آپ های انتفاعی و تمایز استارتاپ ها از اسکیل آپ ها اغلب حد آستانه استفاده شده حداقل ۲۰% رشد سالانه درآمد یا کارکنان در طول سه سال متوالی است (OECD، ۲۰۰۷). اگرچه این آستانه یک علامت مشخصه نیست اما می تواند عملیاتی سازی ارائه دهد. همچنین این دستیابی پایدار به رشد سریع در طول زمانی بدین معنی است که اسکیلینگ سازمانی نه تنها یک جاه طلبی با رشد زیاد ارائه می دهد بلکه شامل دستیابی به آن می شود و اذعان می کند که زمان محدود است و فرایند نامحدود است (رئوبر و همکاران، ۲۰۲۱). توجه به این نکته ضروری است که رشد مرتبط با اسکیلینگ اغلب به دلیل ارائه فرصت در محیط های مختلف رخ می دهد. با این حال، تعریف کلی اسکیلینگ مبتنی بر اینکه آیا رشد سریع و مداوم در بازارهای بین المللی یا داخلی رخ می دهد، ناشناس است. یک مدل کسب و کار مرتبط با ارائه با یک مدل کسب و کار و پایدار به سیستم فعالیت های سازمانی به هم پیوسته اشاره می کند که ارزش ایجاد می کنند (مک دونالد و آیزنهارت، ۲۰۲۰: ۴۸۴؛ زوت و همکاران، ۲۰۱۱). ممکن است که یک مدل کسب و کار به کل سازمان مربوط باشد (بعنوان مثال، بوش و بارکما، ۲۰۲۱؛ چلویوا و رینگوف، ۲۰۱۷؛ تیپمن و همکاران، ۲۰۲۲؛ وینتر و همکاران، ۲۰۱۲) یا تنها با ایجاد ارزش به یک بخش خاص، پروژه یا ابتکار مرتبط باشد (بعنوان مثال، آمبوس و تاتاریف، ۲۰۲۲؛ رینگوف و همکاران، ۲۰۲۲b؛ زولانسکی و همکاران، ۲۰۱۶). یک مدل کسب و کار می تواند یک بار قابل اجرا باشد و اغلب از طریق آزمایش و اکتشاف برای دستیابی به تناسب محصول-بازار، پیشنهاد ارزش و سیستم تحویل برای ایجاد و ارائه آن ارزش ایجاد شده باشد. دوام محدود به نتایج مالی مانند رشد درآمد یا سود نمی شود اما می تواند به دوام سازمانی در حالت منطق عملیاتی سازگار اشاره کند که به ابتکار، سازمان یا اکوسیستم اجازه ارائه تاثیر اقتصادی و/یا اجتماعی را به صورت مداوم می دهد. این مدل کسب و کار هنگام اسکیلینگ به تعداد زیادی از کاربران یا مشتریان ارائه می شود و با جاه طلبی برای استقرار مدل کسب و کار در مقیاس بزرگ همسو می شود (دوشنیتسکی و ماتوسیک، ۲۰۱۹). این مورد ممکن است شامل دستیابی به حداقل اندازه کارآمد برای تبدیل شدن به یک تجارت پایدار رقابتی یا رهبری بازار جهانی (رئوبر و همکاران، ۲۰۲۱) و/یا افزایش تاثیر اجتماعی باشد در صورتی که این هدف یک هدف ترکیبی/اجتماعی است (امبوس و تاتارینوف، ۲۰۲۲؛ چلیوا و رینگوف، ۲۰۱۷). با توجه به جهت گیری اسکیلینگ، اغلب تمرکز بر رشد ارگانیک است (شپرد و پازلت، ۲۰۲۲). با این حال، ممکن است که اسکیلینگ با رشد غیر ارگانیک مانند اکتساب ها و اتحاد ها کامل شود (پیاسکوسکا و همکاران، ۲۰۲۱).

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا