دانلود ترجمه مقاله سیر مشکلات عاطفی و رفتاری در کودکان مدرسه ای با مشکلات هماهنگی و ارتباط آنها (ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۲۳)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه الزویر در سال ۲۰۲۳ منتشر شده که ۱۰ صفحه می باشد، ترجمه فارسی آن نیز ۲۱ صفحه میباشد. کیفیت ترجمه این مقاله عالی بوده و به صورت کامل ترجمه شده است.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله:

سیر مشکلات عاطفی و رفتاری در کودکان مدرسه ای با مشکلات هماهنگی و ارتباط آنها با ویژگی های ASD/ADHD

عنوان انگلیسی مقاله:

Trajectories of emotional and behavioral problems in school-age children with coordination difficulties and their relationships to ASD/ADHD traits

 

 

مشخصات مقاله انگلیسی 
نشریه ساینس دایرکت، الزویر – (Sciencedirect – Elsevier)
سال انتشار ۲۰۲۳
فرمت مقاله انگلیسی pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۰ صفحه
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research Article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله روانشناسی – پزشکی
گرایش های مرتبط با این مقاله روانشناسی رشد – مغز و اعصاب – روانپزشکی
چاپ شده در مجله (ژورنال) Research in Developmental Disabilities
کلمات کلیدی مشکلات هماهنگی حرکتی – مشکلات عاطفی و رفتاری – مطالعه طولی – صفات عصبی-رشدی – تحلیل رشد طبقه پنهان
کلمات کلیدی انگلیسی Motor coordination difficulties – Emotional and behavioral problems – Longitudinal study – Neurodevelopmental traits – Latent class growth analysis
نمایه (index) scopus – master journals List – JCR – MedLine
نویسندگان Misaki Mikami – Tomoya Hirota – Masaki Adachi – Michio Takahashi
شناسه شاپا یا ISSN ۰۸۹۱-۴۲۲۲
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/j.ridd.2022.104394
لینک سایت مرجع https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0891422222002244
ایمپکت فاکتور (IF) مجله ۳٫۳۶۳ در سال ۲۰۲۲
شاخص H_index مجله ۱۰۵ در سال ۲۰۲۳
شاخص SJR مجله ۰٫۷۷۴ در سال ۲۰۲۲
شاخص Q یا Quartile (چارک) Q2 در سال ۲۰۲۲
بیس نیست
مدل مفهومی ندارد
پرسشنامه ندارد
متغیر دارد  
فرضیه ندارد
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
کد محصول ۱۳۹۴۰

 

مشخصات و وضعیت ترجمه فارسی این مقاله 
فرمت ترجمه مقاله ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش و pdf
وضعیت ترجمه ترجمه شده و آماده دانلود
کیفیت ترجمه عالی (مناسب استفاده دانشگاهی و پژوهشی)
تعداد صفحات ترجمه  ۲۱ (۲ صفحه رفرنس انگلیسی) صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
ترجمه عناوین تصاویر و جداول ترجمه شده است  
ترجمه متون داخل تصاویر ترجمه شده است 
ترجمه متون داخل جداول ترجمه شده است 
ترجمه ضمیمه ندارد
درج تصاویر در فایل ترجمه درج شده است  
درج جداول در فایل ترجمه درج شده است  
درج فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه ندارد
منابع داخل متن ترجمه و درج شده است  
منابع انتهای متن به صورت انگلیسی درج شده است

 

فهرست مطالب

چکیده

آنچه این مقاله می افزاید؟

۱٫مقدمه

۲ روش ها

۳ یافته ها

۴ بحث

۵ نتیجه گیری

منابع

 

بخشی از ترجمه

چکیده

پیشینه: اگرچه تحقیقات روابط بین مشکلات هماهنگی حرکتی و مشکلات روانشناسی در کودکان مدرسه‌ای، از جمله مشکلات عاطفی و رفتاری را نشان داده است، تغییرات طولی در این مشکلات در کودکانِ مبتلا به مشکلات هماهنگی حرکتی به طور کامل درک نشده است.
اهداف: هدف مطالعه حاضر شناسایی الگوها در مسیر مشکلات عاطفی و رفتاری در کودکان مدرسه ای مبتلا به مشکلات هماهنگی حرکتی و تبیین تأثیر ویژگی های همزمان عصبی- رشدی بر وقوع و دوره این مشکلات می باشد.
روش ها و رویه ها: با استفاده از پرسشنامه اختلال هماهنگی رشد، ۷۷۳ کودک به عنوان موارد با مشکلات هماهنگی حرکتی تعیین و به مدت ۴ سال از ۶ تا ۱۰ سالگی تحت نظر قرار گرفتند. مشکلات عاطفی و رفتاری با استفاده از پرسشنامه نقاط قوت و مشکلات که توسط والدین یا سرپرستان کودک تکمیل شد، ارزیابی شد.
یافته ها و نتایج: چهار الگوی مسیر از مشکلات عاطفی و رفتاری شناسایی کردیم. احتمال قرار دادن کودکان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم بالاتر و ویژگی‌های اختلال بیش فعالی – نقص توجه، در الگوهای مسیر از پیش آگاهی دهنده ضعیف بیشتر است.
نتیجه گیری و کاربردها: یافته‌های ما بر اهمیت ارزیابی مشکلات عاطفی و رفتاری و ویژگی‌های همزمان عصبی- رشدی در کودکان مبتلا به مشکلات هماهنگی حرکتی در اوایل دوران ابتدایی تأکید می‌کند.

 

۲ روش ها
این مطالعه توسط کمیته اخلاقیات پزشکی دانشکده تحصیلات تکمیلی پزشکی دانشگاه هیروساکی(IRB#2015-055) تایید شد. کودکان و پرستاران اولیه آنها آگاهانه برای مشارکت در مطالعه رضایت دادند.

 

۲-۱ زمینه مطالعه و مشارکت کنندگان
یک نظرسنجی سالانه اجتماع محور از سپتامبر ۲۰۱۶ تا جولای ۲۰۲۰ انجام دادیم و کودکانی را که در مدارس ابتدایی ملی یا دولتی شهر هیروساکی ژاپن تحصیل می کردند، تحت نظر قرار دادیم. نمودار جمع آوری داده ها در شکل ۱ نشان داده شده است. کودکانی که در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ در کلاس اول (سن ۷-۶ سال) بودند، در چهار مقطع زمانی تا کلاس چهارم (۹ تا ۱۰ سالگی) تحت نظر قرار گرفتند. در هر مقطع زمانی، پرسشنامه ها و نامه هایی حاوی اطلاعات مربوط به این مطالعه را به والدین یا سرپرستان کودکان از طریق مدرسه ابتدایی آنها، توزیع کردیم. معلم کلاس، یک سند توضیحی را که ما تهیه کرده بودیم و در آن هدف از نظرسنجی توضیح داده شده بود، می خواند، و اینکه شرکت در تحقیق کاملاً داوطلبانه بود، انتشار نتایج شامل اطلاعات شخصیِ قابل شناسایی، نبود، و شرکت‌کنندگان می‌توانستند آزادانه شرکت در هر زمانی مشارکت را قطع کنند، به زبان ژاپنی ساده که برای کودکان قابل درک بود. هنگامی که والدین یا سرپرستان کودکان در رابطه با برخی پرسشنامه ها سؤالاتی داشتند، آنها می توانستند با تیم تحقیقاتی ما تماس بگیرند، و به سؤالات آنها پاسخ داده می شد. از مجموع ۲۵۰۳ کودک مورد مطالعه، ۱۰ کودک (۰٫۴%) که والدین یا سرپرستان آنها موافق مشارکت آنها در این مطالعه نبودند، از مطالعه خارج شدند. والدین یا سرپرستان کودکان شرکت کننده پرسشنامه اختلال هماهنگی رشدی( DCDQ؛ ویلسون و همکاران، ۲۰۰۰) نسخه ژاپنی را زمانی که فرزندشان در کلاس اول بود تکمیل کردند. ۴۲۹ پاسخ با مقادیر مفقود شده در DCDQ را حذف کردیم. از این تعداد، ۳۵۷ کودک دارای مقادیر مفقود شده در تمام آیتم های DCDQ بودند، احتمالاً دلیل آن امتناع والدین یا سرپرستان آنها برای پاسخ دادن به پرسشنامه بود یا به دلیل این بود که فراموش می کردند تا به پرسشنامه پاسخ دهند. ۷۲ کودک دیگر دارای مقادیر مفقود شده جزئی بودند. ۲۰۶۴ کودک (۸۲٫۴%) معیارهای مشارکت فوق را داشتند. تحلیل های حساسیت را انجام دادیم تا ارزیابی کنیم که آیا بین ۴۲۹ کودکی که از نمونه ما حذف شده بودند و ۲۰۶۴ کودکی که در نمونه ما قرار گرفتند، تفاوت وجود دارد یا خیر. این تحلیل‌های حساسیت تفاوت معنا‌داری را در نسبت جنسیت و ویژگی‌های ASD و ADHD بین دو گروه نشان نداد (جدول تکمیلی ۱ را ببینید). ۷۷۳ کودک را با امتیاز کل DCDQ بالاتر از نقطه برش (پایین امتیاز نقطه برش DCDQ، که در آن امتیازات بالاتر نشان دهنده مهارت های هماهنگی حرکتی بهتر است) برای DCD مشکوک در تجزیه و تحلیل داده های نهایی وارد کردیم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا