دانلود ترجمه مقاله تجربیات معلمان قبل از خدمت در دوره های آموزشی تیمی (ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۲۳)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه الزویر در سال ۲۰۲۳ منتشر شده که ۱۰ صفحه می باشد، ترجمه فارسی آن نیز ۳۲ صفحه میباشد. کیفیت ترجمه این مقاله عالی بوده و به صورت کامل ترجمه شده است.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله:

راهبردهای تدریس موثر: تجربیات معلمان قبل از خدمت در دوره های آموزشی تیمی در یک برنامه بین رشته ای آموزش معلمان پیش از دبستانی

عنوان انگلیسی مقاله:

Effective teaching strategies: Pre-service teachers’ experiences in team taught courses in an interdisciplinary Early Childhood teacher education program

 

 

مشخصات مقاله انگلیسی 
نشریه ساینس دایرکت، الزویر – (Sciencedirect – Elsevier)
سال انتشار ۲۰۲۳
فرمت مقاله انگلیسی pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۰ صفحه
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research Article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله علوم تربیتی
گرایش های مرتبط با این مقاله آموزش ابتدایی – مدیریت و برنامه ریزی آموزشی
چاپ شده در مجله (ژورنال)  Teaching and Teacher Education
کلمات کلیدی تدریس گروهی – اوان کودکی – تعلیم و تربیت استثنایی پیش از دبستان – تربیت معلم – مشارکت
کلمات کلیدی انگلیسی Team teaching – Early childhood – Early childhood special education – Teacher preparation – Collaboration
نمایه (index) scopus – master journals – JCR
نویسندگان Heather Coleman – Rachel Boit – Lisa Butterworth – Karen La Paro – Tyla Ricks
شناسه شاپا یا ISSN ۰۷۴۲-۰۵۱X
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/j.tate.2022.103937
لینک سایت مرجع https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0742051X22003122
ایمپکت فاکتور (IF) مجله ۴٫۸۰۳ در سال ۲۰۲۲
شاخص H_index مجله ۱۴۵ در سال ۲۰۲۳
شاخص SJR مجله ۱٫۶۱۶ در سال ۲۰۲۲
شاخص Q یا Quartile (چارک) Q1 در سال ۲۰۲۲
بیس نیست
مدل مفهومی ندارد
پرسشنامه ندارد
متغیر دارد  
فرضیه ندارد
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
کد محصول ۱۳۶۴۶

 

مشخصات و وضعیت ترجمه فارسی این مقاله 
فرمت ترجمه مقاله ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش و pdf
وضعیت ترجمه ترجمه شده و آماده دانلود
کیفیت ترجمه عالی (مناسب استفاده دانشگاهی و پژوهشی)
تعداد صفحات ترجمه ۳۲ (۲ صفحه رفرنس انگلیسی) صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
ترجمه عناوین تصاویر و جداول ترجمه شده است 
ترجمه متون داخل تصاویر ترجمه شده است 
ترجمه متون داخل جداول ترجمه شده است 
ترجمه ضمیمه ندارد
درج تصاویر در فایل ترجمه درج شده است  
درج جداول در فایل ترجمه درج شده است  
درج فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه ندارد
منابع داخل متن به صورت انگلیسی درج شده است
منابع انتهای متن به صورت انگلیسی درج شده است

 

فهرست مطالب

نکات مهم

چکیده

۱-تدریس گروهی تعریف شده

۲- تربیت معلم پیش از دبستان

۳- پژوهش در خصوص تدریس گروهی در برنامه تربیت معلم EC و ECSE

۴- روش

۵- روشهای تحلیل داده ها

۶- نتایج

۷- فواید

۸- بحث

۹- نتیجه گیری

منابع

 

بخشی از ترجمه

چکیده

برنامه های تربیت معلم، به روشهای متعددی سبب رشد و پیشرفت معلمین ماهر مقاطع پیش از دبستان (EC) میگردند. تدریس گروهی رویکردی است که یادگیری و درک دانشجویان را تسهیل میکند. این مطالعه، داده های مرتبط با ۵۵ دانشجو معلم را جمع آوری کرده است تا چشم انداز آنها را بر حسب تجربیاتشان در دوره های تدریس گروهی در یک برنامه میان رشته ای EC بررسی کند. در این مطالعه، یک رویکرد کیفی و کمّی برای تحلیل آیتمهای پرسشنامه استفاده میشود بطوریکه سهم پاسخهای مرتبط با سوالات متن باز و بسته نیز در نتایج مرتبط با شیوه های مدلسازی شده و مزایا و چالشهای کلاسهای تدریس گروهی در نظر گرفته شده اند. در اینجا تدابیر حمایت از این رویکرد آموزشی در برنامه های تربیت معلم مورد بررسی قرار میگیرند.

 

۲- تربیت معلم پیش از دبستان

     کارولینای شمالی یکی از اولین ایالاتی بود که گواهینامه مرکب EC و ECSE را بصورت گواهینامه مربیگری از بدو تولد تا مهدکودک (B-K) عرضه میکرد. مجوز B-K برخلاف گواهینامه EC که دانشجو معلمین را برای کار در برنامه های پیش از دبستان آماده میکند، آنها را برای تدریس در کلاسهای مهدکودک عمومی یا خصوصی که از کودکان سالم و معلول ثبت نام بعمل می آورند آماده میکند (Mickelson, et.al, 2022). گرچه اطلاعاتی درباره تعداد دانشگاههای استفاده کننده از یک رویکرد میان رشته ای در برنامه های تربیت معلم EC در دسترس نیست، فعالیت اخیر گزارش شده توسط مرکز آموزش پرسنل برای دوره پیش از دبستان (ECPC)، افزایش علاقمندی دانشگاهها به اجرای یک رویکرد میان رشته ای را نشان میدهد (ECPC, 2020). حتی با این علاقمندی زیاد، همچنان شواهد تجربی معدودی در حمایت از مدلهای میان رشته ای یا تاثیر آنها بر دانشجو معلمان وجود دارد (Brownell, et.al, 2011; Pugach, et.al, 2014). ولی همین نتایج حاصل از مطالعات معدود نیز مشوقی برای توسعه برنامه های EC/ECSE میان رشته ای هستند و نشان میدهند که این برنامه ها، یادگیری و کاربرد شیوه های تدریس آموزگاران EC را تقویت میکنند (Barton & Smith, 2015; Miller & Stayton, 2006; Silverman, et.al, 2010).

 

     برنامه های تربیت معلم پیش از دبستان باید فرصتهایی برای حمایت از دانشجو معلمان ارائه دهند تا آنها بطور شراکتی در کلاس درسشان و در برنامه های مدیریت یادگیری و رشد کودکان و خانواده هایشان فعالیت کنند. از اینرو، مهم است که دانشجو معلمان فرصت کافی داشته باشند تا بر ضرورت و کارایی همکاری نظارت کرده و آنها را نهادینه کنند و با خانواده ها و سایر مشاغل این حوزه در طی اجرای برنامه تربیت معلمشان ارتباط برقرار کنند (Hestenes, et.al. 2009. P. 147; Letterman & Dugan, 2004). یک روش برای تربیت دانشجو معلمانی با درک واقعی از دیدگاههای متعدد و متنوع و نیز مدلسازی همکاری، از طریق برنامه های تربیت معلم EC و ECSE میان رشته ای صورت میگیرد که یک تدریس گروهی بشمار میرود. وقتی تطبیق استانداردها و برنامه های مرکب EC و ECSE مجدد مورد توجه قرار میگیرند پرداختن به مولفه تدریس گروهی یک برنامه میان رشته ای، ضرورت دارد (ECPC, 2020).

 

۲-۱ اهمیت مشارکت در آماده سازی معلمان EC
     در ایالات متحده، استانداردهای رشد و پیشرفت پرسنل، توسط موسسات پیشرو در EC (یعنی انجمن ملی تعلیم و تربیت کودکان (NAEYC)، ۲۰۲۰) و موسسه پیشرو در مداخلات اوان کودکی (EI) و ECSE (یعنی مرکز حمایت از کودکان (DEC)، ۲۰۲۰) توسعه یافته اند. این استانداردها بسته به صلاحدید هر سازمان، متکی بر شیوه های رشد مناسب و پشتیبانی از یکدیگر هستند و از ضرورت مهارتهای برقراری ارتباط شغلی بین همکاران و خانواده ها برای بهبود یادگیری کودکان حمایت میکنند. مربیان EI/ECSE که از مهارتهای ارتباطی موثری برخوردار هستند آماده اند تا شیوه رشد و پیشرفت موثر را درک کرده و ارتباط موثری بین نیاز یک کودک بر مبنای این شیوه ها با خانواده ها و سایر مشاغل EC برقرار کنند. این استانداردها از اهمیت تعهد شاغلین EC به اجرای فعالیتهای مشارکتی مستمر حمایت میکنند تا آنها از روند کار آگاه شده و این مدل همکاری را درون کلاسهای درسشان بکار گیرند و با خانواده ها و سایر مشاغل EC همکاری نمایند (مرکز حمایت از کودکان (DEC)، ۲۰۲۰؛ NAEYC، ۲۰۲۰). دانشجو معلمان میتوانند این مهارتها را از طریق شرکت در فرصتهای یادگیری مشارکتی مستمر، مثل دوره های تدریس گروهی، بدست آورند (NAEYC, 2020).

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا