دانلود ترجمه مقاله پیوند شیوه های مدیریت زنجیره تامین سبز با رقابت پذیری (ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۲۲) (ترجمه ویژه – طلایی ⭐️⭐️⭐️)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه الزویر در ۱۴ صفحه در سال ۲۰۲۲ منتشر شده و ترجمه آن ۳۸ صفحه میباشد. کیفیت ترجمه این مقاله ویژه – طلایی ⭐️⭐️⭐️ بوده و به صورت کامل ترجمه شده است.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله:

پیوند شیوه های مدیریت زنجیره تامین سبز با رقابت پذیری در طول کووید ۱۹: نقش تجزیه و تحلیل داده های بزرگ

عنوان انگلیسی مقاله:

Linking green supply chain management practices with competitiveness during covid 19: The role of big data analytics

 

مشخصات مقاله انگلیسی 
فرمت مقاله انگلیسی pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
سال انتشار ۲۰۲۲
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۴ صفحه با فرمت pdf
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research Article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی صنایع
گرایش های مرتبط با این مقاله لجستیک و زنجیره تامینداده کاویمدیریت نوآوری و فناوریبهینه سازی سیستم ها
چاپ شده در مجله (ژورنال)  Technology in Society
کلمات کلیدی شیوه های مدیریت زنجیره تامین سبز – رویت پذیری زیست محیطی – سیستم مدیریت زیست محیطی – رقابت پذیری بازار – واکاوش کلان داده- هوش مصنوعی
کلمات کلیدی انگلیسی Green supply chain management practices – Environmental visibility – Environmental management system – Market competitiveness – Big data analytics-artificial intelligence
نمایه (index) scopus – master journals – JCR
نویسندگان Qingyu Zhang – Bohong Gao, Adeel Luqman
شناسه شاپا یا ISSN ۰۱۶۰-۷۹۱X
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/j.techsoc.2022.102021
ایمپکت فاکتور(IF) مجله ۷٫۸۲۰ در سال ۲۰۲۱
شاخص H_index مجله ۵۸ در سال ۲۰۲۲
شاخص SJR مجله ۱٫۱۳۸ در سال ۲۰۲۱
شاخص Q یا Quartile (چارک) Q1 در سال ۲۰۲۱
بیس است 
مدل مفهومی دارد 
پرسشنامه ندارد 
متغیر دارد 
فرضیه دارد 
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
کد محصول ۱۳۲۲۶
لینک مقاله در سایت مرجع لینک این مقاله در سایت Elsevier
نشریه الزویر – Elsevier

 

مشخصات و وضعیت ترجمه فارسی این مقاله 
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود
کیفیت ترجمه ویژه – طلایی ⭐️⭐️⭐️
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۳۸ (۵ صفحه رفرنس انگلیسی) صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
ترجمه عناوین تصاویر و جداول ترجمه شده است 
ترجمه متون داخل تصاویر ترجمه شده است 
ترجمه متون داخل جداول ترجمه شده است 
ترجمه ضمیمه دارد و ترجمه شده است
درج تصاویر در فایل ترجمه درج شده است  
درج جداول در فایل ترجمه درج شده است  
درج فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه ندارد 
منابع داخل متن به صورت عدد درج شده است
منابع انتهای متن به صورت انگلیسی درج شده است

 

فهرست مطالب

چکیده

۱- مقدمه

۲- ادبیات تحقیقی، دیدگاه نظری، و فرضیه سازی

۳- متدولوژی

۴- نتایج و یافته ها

۵- بحث و گفتمان

ضمیمه A- گویه ها/ سازه (مفهوم)

ضمیمه B- بار عاملی و بارگذاری های تعاملی

منابع

 

بخشی از ترجمه

چکیده

      هرچند شیوه ی مدیریت جهانی زنجیره تأمین سبز (GSCM) توجه محققان را به طور اساسی به خود جلب کرده است، اما میزان تأثیر آن برای سیستم مدیریت زیست محیطی (EMS) و رقابت پذیری بازار در طول پاندمی کووید ۱۹ کاملا مشخص نشده است. بنابراین، ادبیات تحقیقی موجود نشان می دهد که ارتباط مهمی بین GCSM، EMS، و رقابت پذیری بازار وجود ندارد زیرا مدیریت تأمین برای حفظ رقابت پذیری بازار حائز اهمیت است. در راستای پرکردن این شکاف پژوهشی، مطالعه ی حاضر به بررسی این مسئله می پردازد که آیا EMS رابطه ی بین شیوه های GSCM و رقابت پذیری بازار را تحت تأثیر قرار می دهد یا خیر. ما نیز نقش تعدیل کننده و میانجی واکاوش کلان داده ها و هوش مصنوعی (BDA-AI) و رویت پذیری محیطی در خصوص این روابط را از نقطه نظر پاندمی کووید ۱۹ مطرح می کنیم. ما یک مدل پیشنهادی را با استفاده از داده های اولیه ی (N=283) حاصل از مدل سازی معادلات ساختاری مبتنی بر رگرسیون امتحان کردیم. نتایج از تأثیر GSCM روی ESM و رقابت پذیری بازار پشتیبانی تجربی می کنند. علاوه براین، نتایج نشان می دهند که BDA-AI و رویت پذیری زیست محیطی رابطه ی مثبت بین GSCM-EMS و EMSو رقابت پذیری بازار را به ترتیب تقویت و تشدید می کنند. تحقیق پیش رو بینش های متفکرانه ای برای متخصصان زنجیره تأمین، سیاستگذاران، مدیران، و دانشگاهیان ارائه می کند که سازمان ها باید EMS، BDA-A و رویت پذیری زیست محیطی را در اولویت خود قرار دهند تا به رقابت پذیری بازار حتی در زمان های بحران مثل پاندمی کووید ۱۹ دست پیدا کنند.

 

ادبیات تحقیقی، دیدگاه نظری، و فرضیه سازی
مدیریت زنجیره تأمین سبز (GSCM)
     مدیریت زنجیره تأمین سبز در زنجیره تأمین و محیط زیست طبیعی در ادبیات تحقیقی موجود توجه زیادی را به خود جلب کرده است [۱، ۲، ۶]. مدیریت زنجیره تأمین سبز به تلاش های کاملا منسجم و هماهنگ میان فرآیندهای تجاری مثل خرید، تولید، بازاریابی، و لجستیک نیاز دارد (برای مثال مرجع [۲۴] را مطالعه کنید). مدیریت زنجیره تأمین سبز نیازمند یک استراتژی تجاری همتراز با فرآیند زنجیره تأمین بود تا مشتریان نهایی و همچنین سایر ذینفعان را راضی و مجاب کند [۱۱]. به طور کلی، انگیزه ی شرکت ها برای اتخاذ شیوه ها و رویکردهای تجارت سبز (GBP) به احتمال زیاد کاهش آلودگی، کاهش پسماند و استفاده از انرژی، استفاده از مواد تجدیدپذیر، و ادغام و اجرای اقدامات محافظت از منابع برای تضمین این است که محصولات/ خدمات به یک شیوه ی پایدار از لحاظ زیست محیطی ارائه می شوند [۴۶]. برای مثال، ادبیات تحقیقی سه رویکرد کلیدی از GSCM را ارائه می کند: ۱) شرکت های منفعل تسلیم حداقل منابع برای مدیریت زیست محیطی می شوند، از محصولات دارای لیبل (برچسب) که قابل بازیافت هستند و از نوآوری های انتهای چرخه برای کم کردن محصولات زیست محیطی خود استفاده می کنند، ۲) شرکت های کنشگرایانه با محقق کردن به کارگیری منابع نسبتا کم برای شروع بازیافت محصولات و طراحی محصولات سبز از قوانین جدید زیست محیطی پیشی می گیرند، و نهایتا ۳) در جستجوی ارزش که در این حالت شرکت ها فعالیت های زیست محیطی را یکپارچه می کنند مثل خرید سبز و اجرای ISO به صورت ابتکارات و نوآوری های استراتژیک برای استراتژی کسب و کار خود [۴۷].

 

      با وجود این، ادبیات تحقیقی موجود در مورد پیامدهای مختلف اتخاذ شیوه های GSCM صحبت کرده است، با این حال، استدلال های ارائه شده مربوط به GSCM و رقابت پذیری بازار ناکافی و بحث برانگیز هستند. برای مثال، تحقیقات صورت گرفته روی GSCM یافته های نامتناقض در رابطه با اثربخشی GSCM در سازمان را ارائه کردند. محققان در مورد اینکه آیا شیوه های GSCM سودآور هستند یا خیر به اجماع نرسیدند. مطالعات موجود استدلال های نظری در تأیید هر دو استدلال و مخالفت با آن مطرح می کنند. برای مثال، از یک سو، محققان دلیل می آورند که شاید این بار مسئولیتی است بر گردن سازمان تا به مزیت رقابتی دست پیدا کند [۴۸]. [۴۹] نگرانی های جدی درخصوص از دست رفتن مزیت رقابتی نشان دادند زیرا شیوه های GSCM هزینه های کلی کسب و کار را افزایش می دهند. مطالعه ی دیگری نشان داد که شیوه های GSCM به احتمال قوی راندمان و کارایی عملیات را بالا می برند تا سودآوری آن را [۵۰]. [۵۱] نتوانست یک ارتباط قوی بین GSCM و سوآوری شرکت ها ایجاد کند.

 

 

     درحالیکه از سوی دیگر، محققان به نفع اتخاذ GSCM دلیل آوردند و براساس استدلال نظری ثابت کردند که اتخاذ GSCM عملکرد مالی سازمان را افزایش می دهد. برای مثال، فریمن [۵۲] براساس نظریه ی ذینفع مشخص کرد که سازمان ها تبعات و پیامدهای خارجی را ایجاد می کنند که هر دو طرف (ذینفعان) را به صورت داخلی به عنوان عوامل خارجی خوب تحت تأثیر قرار می دهند. تبعات خارجی روی سازمان فشار می آورند تا سیاست های سازگار با محیط زیست را اتخاذ کرده و اتلاف منابع را کاهش دهند. تئوری ذینفعان دلیل آورد که توجه به توقعات و انتظارات ذینفعان و تأمین آن ها عملکرد سازمانی را تقویت کرده و به موجب آن سودآوری شرکت ها را افزایش می دهد [۵۲، ۵۳]. علاوه براین، مشخص شده است که سازمان ها احتمالا در صورتی به یک مزیت رقابتی دست پیدا می کنند که شیوه های سازگار با محیط زیست را اتخاذ کرده و به بهترین شکل از ذینفعان حمایت کنند [۵۴]. تحقیقات کمی ادعا کردند که GSCM تأثیر غیرمستقیم روی سودآوری شرکت ها دارد. برای نمونه، فنگ و همکاران [۵۵] مشخص کردند که GSCM هیچ تأثیر مستقیمی روی سودآوری سازمان ها ندارد زیرا عمدتا روی فرآیند عملیاتی و مدیریت منابع تأکید می کند که نمی توانند مستقیما عملکرد مالی شرکت را بالا ببرند. در بخش بعدی، ما روی بحث جاری GSCM و کووید ۱۹ متمرکز شدیم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا