دانلود ترجمه مقاله سوبسید دولتی تحقیق و توسعه و عملکرد نوآورانه شرکت (ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۲۲) (ترجمه ویژه – طلایی ⭐️⭐️⭐️)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه الزویر در ۱۱ صفحه در سال ۲۰۲۲ منتشر شده و ترجمه آن ۴۵ صفحه میباشد. کیفیت ترجمه این مقاله ویژه – طلایی ⭐️⭐️⭐️ بوده و به صورت کامل ترجمه شده است.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله:

سوبسیدهای دولتی تحقیق و توسعه و عملکرد نوآورانه شرکت: نقش تعدیل کننده کیفیت اطلاعات حسابداری

عنوان انگلیسی مقاله:

Government R&D subsidies and firm innovation performance: The moderating role of accounting information quality

 

مشخصات مقاله انگلیسی 
فرمت مقاله انگلیسی pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
سال انتشار ۲۰۲۲
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۱ صفحه با فرمت pdf
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research Article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله مدیریتاقتصادحسابداری
گرایش های مرتبط با این مقاله کارآفرینیتحقیق در عملیاتمدیریت مالیتوسعه اقتصادی و برنامه ریزیحسابداری دولتیحسابداری مالیسیاست های تحقیق و توسعهنوآوری تکنولوژی
چاپ شده در مجله (ژورنال)  Journal of Innovation & Knowledge
کلمات کلیدی سیاست های نوآوری – یارانه تحقیق و توسعه –اطلاعات حسابداری – سرمایه گذاری در بخش تحقیق و توسعه – برونداد نوآوری – حق ثبت اختراع
کلمات کلیدی انگلیسی Innovation policy – R&D subsidy – Accounting information – R&D Investment – Innovation output – Patent
نمایه (index) scopus – Master Journal List – JCR – DOAJ
نویسندگان Zhigang Zuoa – Zhibin Lin
شناسه شاپا یا ISSN ۲۴۴۴-۵۶۹X
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/j.jik.2022.100176
ایمپکت فاکتور(IF) مجله ۱۲٫۲۰۰ در سال ۲۰۲۱
شاخص H_index مجله ۲۹ در سال ۲۰۲۲
شاخص SJR مجله ۲٫۱۶۷ در سال ۲۰۲۱
شاخص Q یا Quartile (چارک) Q1 در سال ۲۰۲۱
بیس نیست
مدل مفهومی ندارد 
پرسشنامه ندارد 
متغیر دارد 
فرضیه ندارد 
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
کد محصول ۱۳۰۸۵
لینک مقاله در سایت مرجع لینک این مقاله در سایت Elsevier
نشریه الزویر – Elsevier

 

مشخصات و وضعیت ترجمه فارسی این مقاله 
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود
کیفیت ترجمه ویژه – طلایی ⭐️⭐️⭐️
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۴۵ (۳ صفحه رفرنس انگلیسی) صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
ترجمه عناوین تصاویر و جداول ترجمه شده است 
ترجمه متون داخل تصاویر ترجمه شده است 
ترجمه متون داخل جداول ترجمه شده است 
ترجمه ضمیمه دارد و ترجمه شده است ✓ 
درج تصاویر در فایل ترجمه درج شده است  
درج جداول در فایل ترجمه درج شده است  
درج فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه تایپ شده است
منابع داخل متن ترجمه و درج شده است
منابع انتهای متن به صورت انگلیسی درج شده است

 

فهرست مطالب

چکیده

مقدمه

بازبینی مطالعات انجام شده

متدها

نتیجه گیری

مباحثه و نتیجه گیری

ضمیمه الف: نحوه انتخاب شرکت های نمونه و توزیع نمونه ها

منابع

 

بخشی از ترجمه

چکیده

     تاثیر یارانه های دولتی تحقیق و توسعه در بین شرکت های دریافت کننده یارانه، وابسته به مشخصه های مختلف یک شرکت، که به طور بالقوه می تواند شامل کیفیت اطلاعات حسابداری (AIQ) نیز باشد، متفاوت است. به درستی مشخص شده است که کیفیت بالای اطلاعات حسابداری به کاهش عدم تقارن اطلاعاتی میان سرمایه‌گذاران و شرکت ها کمک می کند و در نتیجه موجب بهبود بازده سرمایه گذاری خواهد شد. با این حال، همواره فهم درستی از نقش واقعی اطلاعات حسابداری شرکتی در اثربخشی تحقق یافته یارانه های دولتی تحقیق و توسعه وجود ندارد. از این رو، این مقاله تاثیرات اصلی یارانه دولتی تحقیق و توسعه از حیث میزان درونداد تحقیق و توسعه و میزان برونداد نوآوری شرکت ها و همچنین نقش مثبت تعدیل کننده کیفیت اطلاعات حسابداری مشترک در این میان را مورد بررسی قرار داده است. داده ها از ۱۵۶۱ شرکت نمونه که نام آن ها در لیست بازارهای سهام چین ثبت شده و بررسی۱۱۸۵۳ از مشاهدات سال- شرکت بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۵ جمع آوری شده است. دریافتیم که اثر تعدیل کننده کیفیت اطلاعات حسابداری از نظر اقتصادی قابل توجه می باشد، بدین ترتیب که در هر شرکتی کیفیت اطلاعات حسابداری (اقلام تهعدی اختیاری) بهبود یافته باشد، با یک انحراف استاندارد، اثر افزونگی برای سرمایه گذاری در بخش تحقیق و توسعه شرکت ها ۱۶ درصد و برای درونداد تحقیق و توسعه مشارکتی ۴ درصد افزایش می یابد. علاوه بر این، دریافتیم برای شرکت هایی که کیفیت اطلاعات حسابداری بیشتری دارند، یارانه ها بر برونداد تحقیق و توسعه شرکت ها (تعداد حق اختراع) تاثیر مثبت قوی تری دارند.

 

بازبینی مطالعات انجام شده
تاثیرات رایانه های تحقیق و توسعه

     به طور عمومی این مسئله مورد پذیرش است که نوآوری یکی از نیروهای محرک در موفقیت و رشد اقتصادی بلند مدت شرکت ها می باشد. با این حال، به دلیل مشکلاتی نظیر عدم تقارن اطلاعاتی (هال، ۲۰۰۵) و دسترسی محدود به منابع مالی بیرونی (راجان و زینگالس، ۲۰۰۱) ممکن است سرمایه گذاری های کمتری در فعالیت های بخش تحقیق و توسعه صورت گیرد. بنابراین، برای ترغیب شرکت ها به انجام فعالیت های نوآورانه شرکتی، لازم است دولت ها از شرکت ها حمایت نماید تا خطر شکست بازار تقلیل گردد (هنگ و همکاران، ۲۰۱۶).

 

     منطق اصلی خط مشی مد نظر ما رسیدگی به ناکارآمدی های بازار، علی الخصوص ناکارآمدی های بخش سرمایه گذاری است برای مثال می توان به ناکافی بودن بودجه شخصی برای فعالیت های بخش تحقیق و توسعه اشاره کرد (آروو، ۱۹۷۲)، و این رسیدگی ها به دلیل ماهیت و ذات تحقیق و توسعه سه موضوع عمده و مهم را دربر دارد (لینک و اسکات، ۲۰۱۳). نخست، ضمن فعالیت های بخش تحقیق و توسعه اثرات خارجی مثبتی وجود دارد، منظور از اثرات خارجی این است که مزایای تحقیق و توسعه یک شرکت می توانند به راحتی به رقبای آن شرکت منتقل شوند؛ (هسکل و وستلیک، ۲۰۱۸) در نتیجه شرکت سرمایه گذار نمی تواند به طور کامل بازده بالقوه سرمایه گذاری خود در بخش تحقیق و توسعه را ارزیابی کند. به همین دلیل سرمایه گذاری بازارها در بخش تحقیق و توسعه عموما کمتر از حد مطلوب اجتماعی خواهد بود. دوم، معمولا میان شرکت و تامین کنندگان بودجه عدم تقارن اطلاعاتی وجود دارد که می تواند منجر به بروز مشکلات اخلاقی و انتخاب های نامطلوب شود (باکر، ۲۰۱۳)، که این امر موانعی در مسیر دسترسی شرکت به بودجه مالی ایجاد می کند. سوم، فعالیت های بخش تحقیق و توسعه از نظر جنبه های فنی، استراتژیک و بازار تا سود حاصل از این فعالیت ذاتا با عدم قطعیت و امکان ریسک همراه است، که دشواری ها و هزینه های تامین مالی بخش خصوصی را افزایش می دهد (باکر، ۲۰۱۳). برای رسیدگی به این مسائل و مرتفع نمودن آن ها لازم است دولت ها از سرمایه گذاران خصوصی بخش تحقیق و توسعه حمایت به عمل آورند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا