دانلود ترجمه مقاله تفاوت های جنسیتی در رفتارهای بهداشتی پیشگیرانه در طول COVID-19 (ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۲۲) (ترجمه ویژه – طلایی ⭐️⭐️⭐️)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه الزویر در ۵ صفحه در سال ۲۰۲۲ منتشر شده و ترجمه آن ۱۴ صفحه میباشد. کیفیت ترجمه این مقاله ویژه – طلایی ⭐️⭐️⭐️ بوده و به صورت کامل ترجمه شده است.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله:

پیشگیری از بیماری همه گیر و روانشناسی شخصیت: تفاوت های جنسیتی در رفتارهای بهداشتی پیشگیرانه در طول COVID-19 و نقش توافق پذیری و وظیفه شناسی

عنوان انگلیسی مقاله:

Pandemic prevention and personality psychology: Gender differences in preventive health behaviors during COVID-19 and the roles of agreeableness and conscientiousness

 

مشخصات مقاله انگلیسی 
فرمت مقاله انگلیسی pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
سال انتشار ۲۰۲۲
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۵ صفحه با فرمت pdf
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله کوتاه (Short Communication)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله روانشناسیپزشکی
گرایش های مرتبط با این مقاله روانشناسی شناختاپیدمیولوژی پزشکی
چاپ شده در مجله (ژورنال) Journal of Safety Science and Resilience
کلمات کلیدی کووید ۱۹ – همه گیری ها- جنسیت، شخصیت – روانشناسی – توافق پذیری – وجدانی بودن – رفتارهای بهداشتی پیشگیرانه
کلمات کلیدی انگلیسی Covid-19 – Pandemics – Gender, personality – Psychology – Agreeableness – Conscientiousness – Preventive health behaviors
نمایه (index) DOAJ
نویسندگان Tobias Otterbring – Alexandra Festila
شناسه شاپا یا ISSN ۲۶۶۶-۴۴۹۶
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/j.jnlssr.2021.11.003
بیس است 
مدل مفهومی دارد  
پرسشنامه ندارد
متغیر دارد  
فرضیه دارد  
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
کد محصول ۱۳۰۰۶
لینک مقاله در سایت مرجع لینک این مقاله در سایت Elsevier
نشریه الزویر – Elsevier

 

مشخصات و وضعیت ترجمه فارسی این مقاله 
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود
کیفیت ترجمه ویژه – طلایی ⭐️⭐️⭐️
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۱۴ (۳ صفحه رفرنس انگلیسی) صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
ترجمه عناوین تصاویر و جداول ترجمه شده است 
ترجمه متون داخل تصاویر ترجمه شده است 
ترجمه متون داخل جداول ترجمه شده است 
ترجمه ضمیمه دارد و ترجمه شده است
درج تصاویر در فایل ترجمه درج شده است  
درج جداول در فایل ترجمه درج شده است  
درج فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه تایپ شده است
منابع داخل متن به صورت عدد درج شده است
منابع انتهای متن به صورت انگلیسی درج شده است

 

فهرست مطالب

خلاصه
۱٫ روش
۲٫ نتایج
۳٫ بحث و گفتگو
تضاد منافع
تشکر و قدردانی
ضمیمه. معیار ها و شرایط آزمایشی
شرایط آزمایشگاهی
مقیاس و معیار ها
توافق پذیری
وجدانی بودن یا مسئولیت پذیری
منابع

 

بخشی از ترجمه

چکیده

     همه گیری کووید ۱۹ به عنوان یکی از بزرگترین بحران های سلامت و بهداشت عمومی در زمان های اخیر با چالش های بی شماری در بحث ارتباطات سلامت و مشارکت عمومی برای جلوگیری از گسترش بیماری همراه بوده است. درک اینکه چه عوامل تعیین کننده و کلیدی باعث مشارکتی تر شدن بعضی افراد می شوند راه حلی کلیدی در مهار موثر همه گیری و مشکلات مشابه آتی می باشد. در مطالعه حاضر (N=800)، ما بررسی کردیم که آیا تفاوت های جنسیتی در پیروی از رفتار های بهداشتی پیش گیرانه (PHB) در شروع همه گیری کووید ۱۹ می تواند ایجاد شود، و اگر این چنین است، آیا ویژگی های شخصیتی توافق پذیری و وجدانی بودن می تواند به توضیح این رابطه فرض شده کمک کند یا خیر. مطابق با نظریه پردازی ما، ما دریافتیم که زنان امتیازات بالاتری را در توافق پذیری و مسئولیت پذیری کسب کردند و بیشتر به رعایت مجموعه ای از PHB تمایل دارند. بطور مهمی، مشخص شد هر دو ویژگی های شخصیتی میانجی گر پیوند پیروی (تمکین)-جنسیت هستند. این بدین معنی است که سطوح پیروی بیشتر زنان از PHB می تواند حداقل تا حدودی به امتیازات بیشتر توافق پذیری و مسئولیت پذیری آنها نسبت داده شود. درک بیشتر از عوامل تعیین کننده PHB از نظر جنسیت و ویژگی های شخصیتی مرتبط با آن، ممکن است به شناسایی گزینه هایی برای توسعه کمپین های ارتباطی موثرتر، هم از نظر انتخاب کانال ارتباطی و هم محتوای پیام، کمک کند.

روش
     داده ها برای این مطالعه از طریق یک پروژه بزرگتر گردآوری شده است که راه های موثر را برای حل مشکلات مرتبط با همه گیری کووید ۱۹ مورد بررسی قرار می دهد ( cf.[25-27],d,e). این مطالعه به منظور رفتار مسئولانه مطالعات با موضوعات انسانی، مطابق با استاندارد های بین المللی انجام شده است. هشتصد شرکت کننده از پنل آنلاین پرولیفیک (Prolific) استخدام شدند. به عنوان اولین گام، ما معیار های خروج از مطالعه مشابه آنچه با جزییات در مطالعه Otterbring et al [25] توضیح داده شده است را مورد استفاده قرار دادیم. به علاوه، با توجه به هدف این مقاله، ما پنج شرکت کننده دیگر را که جنسیت خود را طبق مذکر یا مونث بودن مشخص نکرده بودند را حذف کردیم که یک نمونه نهایی ۷۳۸ نفره از شرکت کنندگان باقی ماند (۵۱٫۵ درصد مونث: Mage= 30 سال). با توجه به فرضیات یک دامنه ای ما، این اندازه نمونه دارای قدرت آماری بزرگتر از ۰٫۸ برای تشخیص اندازه اثرات کوچک به اندازه r=0.10 با فرض سطح آلفای معمولی ۰٫۵ می باشد [۲۸].

 

     از شرکت کنندگانی که رضایت خود را برای شرکت در مطالعه اعلام کردند خواسته شد تا سطح پیروی (تمکین) خود از مجموعه PHB از نظر تمایل خود به ۱) جدایی از دیگران، ۲) زدن ماسک صورت و ۳) مرتب شستن دستان خود را مشخص کنند (۱= اصلا مایل نیستم، ۵= به شدت مایل هستم، [۲۹]. از این موارد میانگین گری صورت گرفت تا یک شاخص مرکب از پیروی از PHB ایجاد شود (α=۰٫۶۶). از شرکت کنندگان متعاقبا خواسته شد تا یک نسخه کوتاه از پرسشنامه ویژگی های شخصیت بیگ فایو (Big-Five) را پر کنند [۳۰]. هر دو ویژگی توافق پذیری و وجدانی بودن با استفاده از دو آیتم ۷ نقطه ای (۱= کاملا مخالف، ۲= کاملا موافق) اندازه گیری شدند که یکی از آیتم ها در هر ویژگی بصورت معکوس کدگذاری شده بود. از امتیازات هر دو آیتم در هر ویژگی برای دستیابی به امتیازات نهایی میانگین گیری شد که مقادیر بالاتر به ترتیب نشان دهنده سطوح بالاتر توافق پذیری و وظیفه شناسی بود. ما خصوصیات مقیاس را با توجه به فرمت های مقیاس و نقاط مقیاس تغییر دادیم تا سوگیری روش معمول را کاهش دهیم ([۳۱-۳۳];Podsakoff et al,22,012). بدلیل اینکه کادربندی پیام (مثبت در مقابل منفی) و نوع بیماری (بیماری آسیایی در مقابل کووید ۱۹) نیز در بین شرکت کنندگان متفاوت بود، این فاکتور ها به عنوان متغیر های کمکی در تجزیه و تحلیل های ما برای کنترل اختلالات بالقوه مورد استفاده قرار گرفته اند. برای دیدن جزییات شرایط آزمایشی ما و متغیر های استفاده شده در هدف این پروژه، به ضمیمه مراجعه کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا