دانلود ترجمه مقاله ارتباط مدت و کیفیت خواب با خصیصه هوش هیجانی بیشتر(ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۲۲) (ترجمه ویژه – طلایی ⭐️⭐️⭐️)

دانلود ترجمه مقاله ارتباط مدت و کیفیت خواب با خصیصه هوش هیجانی بیشتر(ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۲۲) (ترجمه ویژه – طلایی ⭐️⭐️⭐️)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه الزویر در ۴ صفحه در سال ۲۰۲۲ منتشر شده و ترجمه آن ۱۲ صفحه میباشد. کیفیت ترجمه این مقاله ویژه – طلایی ⭐️⭐️⭐️ بوده و به صورت کامل ترجمه شده است.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله:

مرتبط بودن مدت و کیفیت خواب با خصیصه های هوش هیجانی بیشتر

عنوان انگلیسی مقاله:

Sleep quality and duration are associated with greater trait emotional intelligence

 

مشخصات مقاله انگلیسی 
فرمت مقاله انگلیسی pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
سال انتشار ۲۰۲۲
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۴ صفحه با فرمت pdf
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research Article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله روانشناسیپزشکی
گرایش های مرتبط با این مقاله روانشناسی عمومیمغز و اعصابروان سنجی
چاپ شده در مجله (ژورنال) Sleep Health
کلمات کلیدی کیفیت خواب – کمیت خواب – هوش هیجانی
کلمات کلیدی انگلیسی Sleep Quality – Sleep Quantity – Emotional Intelligence
نمایه (index) scopus – Master Journal List – JCR – MedLine
نویسندگان William D.S. Killgore, PhD – John R. Vanuk, MA – Michelle R. Persich, PhD – Sara A. Cloonan
شناسه شاپا یا ISSN ۲۳۵۲-۷۲۱۸
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/j.sleh.2021.06.003
ایمپکت فاکتور(IF) مجله ۳٫۲۷۰ در سال ۲۰۲۱
شاخص H_index مجله ۳۱ در سال ۲۰۲۲
شاخص SJR مجله ۱٫۲۱۳ در سال ۲۰۲۱
شاخص Q یا Quartile (چارک) Q1 در سال ۲۰۲۱
بیس نیست
مدل مفهومی ندارد 
پرسشنامه ندارد 
متغیر ندارد 
فرضیه ندارد 
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
کد محصول ۱۲۹۴۶
لینک مقاله در سایت مرجع لینک این مقاله در سایت Elsevier
نشریه الزویر – Elsevier

 

مشخصات و وضعیت ترجمه فارسی این مقاله 
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود
کیفیت ترجمه ویژه – طلایی ⭐️⭐️⭐️
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۱۲ (۲ صفحه رفرنس انگلیسی) صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
ترجمه عناوین تصاویر و جداول ترجمه شده است 
ترجمه متون داخل تصاویر ترجمه شده است 
ترجمه متون داخل جداول ترجمه شده است 
ترجمه ضمیمه ندارد 
درج تصاویر در فایل ترجمه درج شده است  
درج جداول در فایل ترجمه درج شده است  
درج فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه تایپ شده است
منابع داخل متن به صورت عدد درج شده است
منابع انتهای متن به صورت انگلیسی درج شده است

 

فهرست مطالب

چکیده

مقدمه

روش ها

شرکت کنندگان

مفاد و فرایند

تجزیه و تحلیل

نتایج

بحث

منابع و مآخذ

 

بخشی از ترجمه

چکیده

     اهداف: پژوهش قبلی نشان داد که خواب کم و بی‌ خوابی با ویژگی هوش هیجانی (trait EI) تقلیل یافته همراه هستند اما توانایی هوش هیجانی (ability EI) را کاهش نمی‌دهند. با هدف بسط این دانش پایه‌ای، ما تاثیر کیفیت خواب روزمره را بالاتر و فراتر از آخرین اثرات شناخته شده مدت خواب بررسی کردیم. 

روش ها: یک نمونه بزرگ متشکل از ۴۷۷ فرد بالغ سالم، شاخص کیفیت خواب پیتسبورگ (PSQI)، پرسشنامه ویژگی هوش هیجانی (TEIQue; trait EI)  و مقیاس  genceهوش هیجانی مایر- سالووری- کروسو (MSCEIT; ability EI) را تکمیل کردند.

نتایج: همبستگی دومتغیره و رگرسیون خطی چندگانه نشان دادند که مدت زمان و شاخص کیفیت PSQIخواب اخیر، هریک مستقلاً  نمرات ویژگی EIبالاتری از جمله هیجان پذیری، خویشتن داری، اجتماع پذیری و بهزیستی پیش بینی کردند، اما با توانایی EIبیگانه بودند.

نتیجه‌ گیری: در این نمونه از جامعه‌ای بزرگ، مدت آخرین خواب و کیفیت خواب روزمره، هر دو به طور مستقل به جنبه های روان شناختی خودآگاه ویژگی هوش هیجانی ارتباط دارند. در مقابل، مدت آخرین خواب و نمره شاخص PSQI به بیشتر جنبه‌های متبلور عملکرد هوش هیجانی ارتباط ندارند و در برگیرنده مجموعه کلی اطلاعات عاطفی و توانایی درک و استدلال مفاهیم احساسی هستند. در مجموع، خوداظهاری‌‌ ها راجع به خواب طولانی تر و با کیفیت تر، با درک ذهنی از عملکرد عاطفی بهتر مرتبط بود، اما با معیارهای عملکرد محور استدلال عاطفی مرتبط نبود.

 

روش ها
شرکت کنندگان
     یک نمونه بزرگ شامل ۴۴۷ فرد (۱۲۵ مرد، ۳۲۲ زن) سالم، انگلیسی زبان و جوان (۱۸ تا ۴۰ ساله، میانگین تحصیل ۱۴/۸ سال) که از طریق تراکت، آگهی در روزنامه ها، تبلیغات در شبکه های اجتماعی، تبلیغات هدفمند در فضای وب (گوگل و فیسبوک) و تابلو اعلانات دانشگاه ها در ناحیه کلان شهری بزرگ توسان/ فونیکس به کار گرفته شدند. %۶۰٫۹ شرکت کنندگان خودشان را از نژاد سفید، %۳٫۴ سیاه یا آفریقایی آمریکایی، %۰٫۷ بومی آمریکا یا آلاسکا، %۶٫۵ آسیایی، %۲۱ لاتین، %۵٫۸ دورگه، %۰٫۴ غیره و %۰٫۹ ترجیح دادند که نژاد خود را فاش نکنند. رضایت نامه کتبی، قبل از ثبت نام اخذ شده بود و شرکت کنندگان در ازای وقتی که گذاشتند، مبلغی دریافت کردند. پروتکل این پژوهش توسط هیئت بازبینی موسساتی دانشگاه آریزونا و دفتر محافظت از تحقیقات انسانی ارتش ایالات متحده، تایید شد.

 

مفاد و فرایند
     شرکت کنندگان یک سری پرسشنامه راجع به مشخصات فردی، وضعیت سلامتی و عادات خواب، تکمیل کردند. آن ها همچنین مقدار خواب (تا نزدیک ترین نیم ساعت) را قبل از آمدن به جلسه ارزیابی تعیین کردند (یعنی خواب شب گذشته = SLN)، و شاخص کیفیت خواب پیتسبورگ (PSQI) را تکمیل کردند که یک پرسشنامه معتبر است که عادات و مشکلات خواب کلی را ارزیابی می کند (۲۱) (PSQI total). شرکت کنندگان همچنین یک مقیاس سنج ویژگی هوش هیجانی را موسوم به پرسشنامه ویژگی هوش هیجانی (TEIQue) (11) شامل ۴ فاکتور اصلی (یعنی هیجان پذیری، خویشتن داری، قابلیت اجتماعی شدن و بهزیستی) و و یک امتیاز جامع را پر کردند. دامنه پایائی قابلیت اطمینان سازگاری داخلی برای TEIQue از ۰٫۷۳ (هیجان پذیری) تا ۰٫۹۲ (نمره جامع) پراکنده بود (۱۱). برای سنجش توانایی هوش هیجانی، تست هوش هیجانی مایر- اسلووری- کراسو را انجام دادیم (MSCEIT 2.0) (14،۱۵)، که شامل یک نمره هوش هیجانی کلی و چهار نمره فرعی (یعنی درک عواطف، تسهیل تفکر، فهم احساسات و مدیریت احساسات) استاندارد شده با هنجارهای جنسی است، با پایایی سازگاری داخلی ۰٫۹۳ برای نمره کل هوش هیجانی و پایایی آلفا بین ۰٫۶۱ و ۰٫۸۸ برای تست های فرعی متشکل از چهار نمره فرعی (۱۵).

 

ثبت دیدگاه