دانلود ترجمه مقاله تصویربرداری مغز از پاسخ جنسی انسان (اسپرینگر ۲۰۱۷)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه الزویر در سال ۲۰۱۷ منتشر شده که ۹ صفحه می باشد، ترجمه فارسی آن نیز ۱۷ صفحه میباشد. کیفیت ترجمه این مقاله عالی بوده و به صورت کامل ترجمه شده است.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله:

تصویربرداری مغز از پاسخ جنسی انسان: تحولات اخیر و جهت گیری های آینده

عنوان انگلیسی مقاله:

Brain Imaging of Human Sexual Response: Recent Developments and Future Directions

 

 

مشخصات مقاله انگلیسی 
نشریه اسپرینگر – Springer
سال انتشار ۲۰۱۷
فرمت مقاله انگلیسی pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۹ صفحه
نوع مقاله ISI
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله پزشکی – مهندسی پزشکی
گرایش های مرتبط با این مقاله پردازش تصاویر پزشکی – مغز و اعصاب
چاپ شده در مجله (ژورنال)  Current Sexual Health Reports
کلمات کلیدی رفتار جنسی – ام آر آی – ارتباطات – مطالبه – علاقه – مهار
کلمات کلیدی انگلیسی Sexual behavior – MRI – Connectivity – Wanting – Liking – Inhibition
نمایه (index) Master Journals List – JCR
نویسندگان Gerben B. Ruesink – Janniko R. Georgiadis
شناسه شاپا یا ISSN ۱۵۴۸-۳۵۸۴
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1007/s11930-017-0123-4
لینک سایت مرجع https://link.springer.com/article/10.1007/s11930-017-0123-4
شاخص H_index مجله ۷ در سال ۲۰۱۱
شاخص SJR مجله ۰٫۱۸۷ در سال ۲۰۱۱
شاخص Q یا Quartile (چارک) Q3 در سال ۲۰۱۱
بیس نیست
مدل مفهومی ندارد 
پرسشنامه ندارد 
متغیر ندارد 
فرضیه ندارد 
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
کد محصول ۱۲۵۸۰

 

مشخصات و وضعیت ترجمه فارسی این مقاله 
فرمت ترجمه مقاله ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش و pdf
وضعیت ترجمه ترجمه شده و آماده دانلود
کیفیت ترجمه عالی (مناسب استفاده دانشگاهی و پژوهشی)
تعداد صفحات ترجمه ۱۷ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
ترجمه عناوین تصاویر و جداول ترجمه شده است 
ترجمه متون داخل تصاویر ترجمه نشده است
ترجمه متون داخل جداول ترجمه نشده است
ترجمه ضمیمه ندارد 
درج تصاویر در فایل ترجمه درج شده است  
درج جداول در فایل ترجمه درج شده است  
درج فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه ندارد 
منابع داخل متن درج نشده است  
منابع انتهای متن به صورت انگلیسی درج شده است

 

فهرست مطالب

چکیده

مقدمه

از فعالیت تا ارتباط

مدلسازی جنسیت

مروری بر مطالعات اخیر مرتبط با تصویرسازی عصبی درباره‌ی تمایلات جنسی بشر

موقعیت فعلیِ تصویرسازیِ عصبیِ پاسخ جنسی بشر

مطالبه سکس: رویکردهای غیرارتباطی

مطالبه سکس: رویکردهای ارتباط

علاقه به سکس

مهار سکس

نتیجه و رهنمودهای آتی

منابع

 

بخشی از ترجمه

چکیده

هدف: هدف از این بررسی، ارائه خلاصه‌ایست جامع از آخرین پیشرفتها در زمینه مطالعه‌ی آزمایشی مغز درباره تمایلات جنسی بشر، با تمرکز بر ارتباطات مغزی طی پاسخ جنسی.

یافته‌های اخیر: الگوهای پایدار از فعالسازی مغز، برای فازهای مختلفی از پاسخ جنسی – خصوصاً در مورد فاز مطالبه-  شکل گرفته‌اند و تغییرات در این الگوها را می‌توان به نوسانات پاسخ جنسی –از جمله به سوءکارکردهای جنسی- مرتبط دانست. بر این اساس محکم، مطالعات مربوط به ارتباطات مغز در زمینه پاسخ جنسی بشر، به‌تدریج درک و شناخت بیشتری از کارکرد شبکه مغز و ساختار مربوطه به ما ارائه می‌دهند.

خلاصه: مطالعات مربوط به ارتباطات مغزی جنسی همچنان بسیار نوپا است. اما با پرداختن به مغز بعنوان یک اندام متصل، جوهره‌ی کارکرد مغز بطور دقیق‌تری انعکاس می‌یابد که درستنمایی یافتن زیست‌نشان‌ها و اهداف مفید برای مداخله در سوءکارکردهای جنسی را افزایش می‌دهد.

 

 

از فعالیت تا ارتباط

تصویربرداری عصبی در تکنیک‌های مختلف برای تجسم‌بخشیدن به ساختار و کارکرد سیستم عصبی بکار می‌رود. این بررسی، تقریباً فقط به نتایج حاصله از تصویرسازی رزونانس مغناطیسی (ام آر آی) می‌پردازد. ام آر آیِ ساختاری اطلاعاتی درباره‌ی سایز، شکل و یکپارچگی بافت خاکستری (کلاسترهای سلول بدن، مثلاً کُرتکس) و سفید (گره‌های آکسون) در اختیارمان می‌گذارد. روشهای تحلیلی نظیر مورفومتریِ مبتنی بر وُکسل (VBM) قادرند چه درون سوژه‌ها و چه بین سوژه‌ها، برآوردهایی اتکاپذیر از تفاوتهای حجم ماده خاکستری و یا سفید ارائه دهند. تصویربرداری تانسور پخش (DTI) یک پروتکل ساحختاری ام آر آی است که میتواند یک نقشه ساختاری بعدمند از تراکت‌های ماده سفید (اتصالات ساختاری) در مغز بازسازی نماید. متاآنالیز کمّی می‌تواند مجموعه‌ دیتاهای بسیاری را با هم ترکیب کند تا به استنباط‌های اتکاپذیرتری درباره‌ی ویژگی‌های شکل‌شناسیِ مغز در جمعیت‌های بزرگ دست یابد. نمونه‌ای از این، مطالعاتی است که روی مغز ۱۴۰۰ انسان از چهار مجموعه‌ دیتای مختلف انجام گرفته است که نمی‌تواند ایده‌ی دوریختیِ جنسیِ واضح در مغز انسان را اثبات کند.

 

ام آر آی کاربردی امکان تشخیص فعالیت عصبی در طول زمان را فراهم می‌سازد که معمولاً به کار، گروه، پارامترهای فیزیولوژیک یا روانشناختی یا خصایص فردی مرتبط است که محصول آن جانماییِ کاربردی فعالسازی) است. مجدداً باید گفت که روشهای متاآنالیز کمّی نظیر برآوردِ درستنماییِ فعالیت می‌تواند دیتای مطالعات فعالسازی چندگانه را با هم ادغام کند و باثبات‌ترین الگوهای فعالسازی را با هم مخلوط کند  آنهایی که می‌توانند شبکه‌های کاربردی را شبیه‌سازی نمایند.

 

تحلیل تعامل و ارتباطات کارکردی درون مغز، «ارتباط کارکردی» نامیده می‌شود و اساساً بصورت همبستگی بین فعالیتهای عصبیِ حوزه‌های جداازهم، محاسبه می‌شود. ارتباط کارکردی را هم می‌توان برای دیتای آف‌ام‌آر‌آیِ مبتنی بر وظیفه اندازه‌گیری کرد و هم برای دیتای وضعیت استراحت. مورد دوم شامل وظایف یا پارادایم‌های مداخله‌گرانه‌ای نمی‌شود که ممکن است باعث شود نتوان روی گروه‌های سوژه‌ی بالقوه جذابی (مثلاً بزرگسالان) در زمینه‌ی کارکرد جنسی مغزشان مطالعه کرد. روشهای مختلفی وجود دارد که می‌توانند ارتباط کارکردی را تحلیل کنند؛ برخی از آنها مبتنی بر مدل هستند، نظیر تحلیل تعامل روان-تَنی (PPI)، که ارتباط کم‌وبیش خاصی را تحت شرایط کاری مختلف و/یا بین گروه‌ها ارزیابی می‌کند، در حالی که تحلیل‌های دیگری نظیر تحلیل مولفه‌ی مستقل به هیچ عملکرد وظیفه‌ای نیاز ندارد و معمولاً می‌تواند شبکه‌های بزرگتر یا شبکه‌های بیشتری را همزمان ارزیابی کند. شبکه‌های مغزی که در مطالعات ارتباط کارکردی یافت می‌شوند  چه در زمان انجام وظیفه و چه در حالت استراحت، شامل شبکه‌ای از حالت پیشفرض، شبکه تصویری، شبکه حسی/حرکتی و شبکه task-positive است. بعنوان مثال، مطالعات وضعیت استراحت دریافته‌اند که زنان از ارتباطات کارکردی قوی‌تری در بخش‌هایی از شبکه‌ی حالت پیشفرض  نسبت به مردان برخوردارند و اینکه چرخه‌ی قاعدگی این ارتباط را تغییر نمی‌دهد. نتیجه‌ی این مطالعات این بوده است که اثرات فعالسازِ گذرای هورمون‌های گنادال را نمی‌توان مسئول دوریختیِ جنسی در ارتباطات کارکردی دانست. تحلل علیتِ گرانجر و مدل‌های علیتیِ دینامیک نیز اطلاعاتی درباره‌ی مسیر ارتباطات بین نواحی مختلف مغز را به ما می‌دهند. ارتباط هدایت‌شده‌ی بین نواحی مغز، ارتباط «اثربخش» نامیده می‌شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا