دانلود ترجمه مقاله برنامه ریزی کوتاه مدت چندهدفه یک ریزشبکه مبتنی بر تجدیدپذیر ی (ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۱۸)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه الزویر در سال ۲۰۱۸ منتشر شده که ۱۵ صفحه می باشد، ترجمه فارسی آن نیز ۴۴ صفحه میباشد. کیفیت ترجمه این مقاله عالی بوده و به صورت کامل ترجمه شده است.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله:

برنامه ریزی کوتاه مدت چندهدفه یک ریزشبکه مبتنی بر تجدیدپذیری در حضور منابع جزر و مد و دستگاه های ذخیره سازی

عنوان انگلیسی مقاله:

Multi-objective short-term scheduling of a renewable-based microgrid in the presence of tidal resources and storage devices

 

 

مشخصات مقاله انگلیسی 
نشریه ساینس دایرکت، الزویر – (Sciencedirect – Elsevier)
سال انتشار ۲۰۱۸
فرمت مقاله انگلیسی pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۵ صفحه
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research Article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی برق – مهندسی انرژی – مهندسی مکانیک
گرایش های مرتبط با این مقاله تولید، توزیع و انتقال – مهندسی الکترونیک – انرژی های تجدیدپذیر – تبدیل انرژی
چاپ شده در مجله (ژورنال) Applied Energy
کلمات کلیدی انرژی جزر و مدی – میکروگرید – بهینه سازی اقتصادی/ محیطی – منابع انرژی تجدیدپذیر – لوازم ذخیره سازی – الگوریتم تغییریافته بهینه سازی جفت گیری پرنده
کلمات کلیدی انگلیسی Tidal energy – Microgrid – Environmental/economic optimization – Renewable energy sources – Storage devices – Modified bird mating optimizer algorithm
نمایه (index) scopus – master journals – JCR
نویسندگان Mahshid Javidsharifi – Taher Niknam – Jamshid Aghaei – Geev Mokryani
شناسه شاپا یا ISSN ۰۳۰۶-۲۶۱۹
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/j.apenergy.2017.12.119
لینک سایت مرجع https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0306261917318433
ایمپکت فاکتور (IF) مجله ۱۲٫۶۹۷ در سال ۲۰۲۲
شاخص H_index مجله ۲۶۴ در سال ۲۰۲۳
شاخص SJR مجله ۲٫۹۰۷ در سال ۲۰۲۲
شاخص Q یا Quartile (چارک) Q1 در سال ۲۰۲۲
بیس نیست
مدل مفهومی ندارد 
پرسشنامه ندارد 
متغیر دارد
فرضیه ندارد 
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
کد محصول ۱۲۵۷۶

 

مشخصات و وضعیت ترجمه فارسی این مقاله 
فرمت ترجمه مقاله ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش و pdf
وضعیت ترجمه ترجمه شده و آماده دانلود
کیفیت ترجمه عالی (مناسب استفاده دانشگاهی و پژوهشی)
تعداد صفحات ترجمه ۴۴ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
ترجمه عناوین تصاویر و جداول ترجمه شده است 
ترجمه متون داخل تصاویر ترجمه نشده است
ترجمه متون داخل جداول ترجمه نشده است
ترجمه ضمیمه ندارد 
درج تصاویر در فایل ترجمه درج شده است  
درج جداول در فایل ترجمه درج شده است  
درج فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه  به صورت عکس درج شده است
منابع داخل متن به صورت عدد درج شده است
منابع انتهای متن به صورت انگلیسی درج شده است

 

فهرست مطالب

چکیده

۱ مقدمه

۲ مدل سازی اقتصادی/ محیطی مولدهای جریان جزر و مدی

۳ شکل گیری (فرموله سازی) مساله

۴ کاربرد روش ارائه شده

۵ نتایج شبیه سازی

۶ نتیجه گیری

منابع

 

بخشی از ترجمه

چکیده

کاربرد روزانه رو به افزایش تولید برق جزر و مدی، ویژگی های برجسته ی آن را به عنوان یک منبع تجدید پذیر اثبات می کند. به دلیل مسائل محیطی، انرژی جریان جزر و مدی، که هیچ انتشار گلخانه ای ندارد، توجه محققان بسیاری را در دهه گذشته به خود جلب کرده است. بعلاوه، پتانسیل خاص فناوری های جزر و مدی برای نفع اقتصادی در دوره های بلند مدت ضروری است. انرژی جزر و مدی می تواند مبتنی بر داده های کوتاه مدت پیش بینی شود، و بنابراین یک منبع تجدیدپذیر قابل اعتماد می باشد، که می تواند در سیستم های برق به کار رود. در این مقاله، بررسی های اثرات توربین جزرو مد جریان عملی در دریاچه ساروما در منطقه ی شرقی هاکایدو، ژاپن، که در یک میکروگرید (MG) واقعی قرار گرفته است، به منظور حل یک مساله ی بهینه سازی دو منظوره اقتصادی/ محیطی، در نظر گرفته می شود. برای این منظور، یک الگوریتم تغییر یافته بهینه سازی جفت گیری پرنده ( MMOBMO ) چند منظوره تکاملی هوشمند ارائه می شود. بعلاوه، یک مدل اقتصادی کامل از لوازم ذخیه سازی، در این مساله در نظر گرفته می شود. نتایج، کارآیی الگوریتم پیشنهادی را در اهداف مطلوب اقتصادی/ محیطی را نشان می دهد. کارآیی رویکرد ارائه شده با مقایسه ی با BMO و PSO اصلی در یک MG عملی ارزیابی می شود.

 

۲- مدل سازی اقتصادی/ محیطی مولدهای جریان جزر و مدی

۱ -۲ فناوری های انرژی جزر و مدی

گرچه چند سایت عملی اقتصادی در جهان وجود دارند که از انرژی جزر و مد استفاده می کند، به منظور برآورده ساختن نیازهای آتی تولید برق محلی، تولید انرژی از جزیان های جزر و مدی توجه بسیاری را به خود جلب کرده است [۳۴]. چالش های مختلفی در فناوری های مختلف و توسعه ی نمونه ها وجود دارند. دو عامل اصلی مورد نظر در ساختارهای توربین جزر و مدی، پایداری در مقابل بلایای طبیعی از قبیل طوفان و موج های بلند، و کاهش اثرات ممکن بر محیط و زندگی اطراف آن (حاشیه آن) در کنار تولید برق کارآمد، می باشند [۳۵]. بر این اساس، ۳ دسته فناوری انرژی جزرو مدی وجود دارند که در ادامه توصیف می گردند.

 

برای اولین بار، فناوری محدوده/ سد جزر و مدی در لارانس فرانسه در سال ۱۹۶۰ به عنوان رایج ترین فناوری، نصب شد [۳۶]. این ساختار، می تواند برق را با جزر، مد، یا هر دو، یا استفاده از ساختار توربین یک یا دو سویه تولید کند. تولید برق زمانی رخ می دهد که اختلاف ارتفاع آب به یک سطح یکسان در هر دو طرف سد برسد. جزر و مد انرژی پتانسیلی ایجاد می کنند، که می تواند در تولید برق با مولد های جزر و مدی به کار رود. عملکرد توربین های یک سویه مبتنی بر جزر در شکل دو نمایش داده شده است. لازم به ذکر است که به دلیل هزینه های سنگین و اثرات مخرب بر اکوسیستم منطقه، به عنوان نمونه حیات دریایی، جهت یابی و حیات پرندگان، این نوع بهره وری انرژی جزر و مدی امروزه مورد توجه کمی قرار گرفته است. کارایی دیگر فناوری سد جزر و مدی این است، که می توانند روزانه به مدت ۱۰ ساعت برق تولید کنند [۳۷].

 

فناوری دوم توربین های جریان جزر و مدی (TST) می باشد، که شباهت بسیاری به توربین های بادی دارد. با توجه به این واقعیت که TST از نطر فیزیکی کوچک تر می باشد و به دلیل قرارگیری در زیر آب، اثر دیداری کمتری دارد، در مقایسه با توربین های بادی روی ساحل یا خارج از ساحل، بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. TST ها در آب های کم عمق قرار می گیرند و به آرامی بدون نیاز به ساخت سد می چرخند؛ بنابراین، اکوسیستم را دستکاری نمی کنند و ساختار های محیط دوستی دارند [۳۶]. این فناوری انرژی جنبشی آب را طبق حرکت جزر و مد به انرژی برق تبدیل می کند. این توربین انرژی جنبشی آب را استخراج کرده و آن را با استفاده از مولد به برق تبدیل می کند [۳۶ و ۳۷]. یک بررسی کامل از انواع مختلف توربین های مورد استفاده در این فناوری در مقاله [۳۸] آمده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا