دانلود ترجمه مقاله بازسازی اعتماد عمومی نسبت به ادارات دولتی از طریق اقدامات دولت الکترونیک (ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۱۵)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه الزویر در سال ۲۰۱۵ منتشر شده که ۱۱ صفحه می باشد، ترجمه فارسی آن نیز ۲۷ صفحه میباشد. کیفیت ترجمه این مقاله عالی بوده و به صورت کامل ترجمه شده است.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله:

بازسازی اعتماد عمومی نسبت به ادارات دولتی از طریق اقدامات دولت الکترونیک

عنوان انگلیسی مقاله:

Rebuilding public trust in government administrations through e-government actions

 

 

مشخصات مقاله انگلیسی 
نشریه ساینس دایرکت، الزویر – (Sciencedirect – Elsevier)
سال انتشار ۲۰۱۵
فرمت مقاله انگلیسی pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۱ صفحه
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research Article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله مدیریت – مهندسی فناوری اطلاعات
گرایش های مرتبط با این مقاله مدیریت دولتی – مدیریت فناوری اطلاعات – مدیریت عملکرد – مدیریت مالی – تجارت الکترونیک
چاپ شده در مجله (ژورنال) Revista Española de Investigación de Marketing
کلمات کلیدی اعتماد به اداره امور عمومی – خدمات الکترونیکی همگانی – کیفیت خدمات الکترونیک – نگرش نسبت به دولت الکترونیک – ارتباطات اداره امور عمومی
کلمات کلیدی انگلیسی Trust in public administration – Public e-services – E-service quality – Attitude toward e-government – Public administration communication
نویسندگان D. Belanche Gracia – L.V. Casaló Arino
شناسه شاپا یا ISSN ۱۱۳۸-۱۴۴۲
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/j.reimke.2014.07.001
لینک سایت مرجع https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1138144214000072
بیس است 
مدل مفهومی دارد 
پرسشنامه ندارد 
متغیر دارد 
فرضیه دارد 
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
کد محصول ۱۲۵۶۷

 

مشخصات و وضعیت ترجمه فارسی این مقاله 
فرمت ترجمه مقاله ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش و pdf
وضعیت ترجمه ترجمه شده و آماده دانلود
کیفیت ترجمه عالی (مناسب استفاده دانشگاهی و پژوهشی)
تعداد صفحات ترجمه ۲۷ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
ترجمه عناوین تصاویر و جداول ترجمه شده است 
ترجمه متون داخل تصاویر ترجمه شده است 
ترجمه متون داخل جداول ترجمه شده است 
ترجمه ضمیمه ترجمه نشده است 
درج تصاویر در فایل ترجمه درج شده است  
درج جداول در فایل ترجمه درج شده است  
درج فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه ندارد 
منابع داخل متن ترجمه و درج شده است
منابع انتهای متن به صورت انگلیسی درج شده است

 

فهرست مطالب

چکیده

مقدمه

چهارچوب تحقیقاتی

اعتماد در اداره امور عمومی

سوابق اعتماد در اداره امور عمومی

کیفیت خدمات الکترونیک

ارتباطات اداره امور عمومی

جمع‌آوری داده‌ها

اعتبار‌سنجی اندازه‌گیری‌ها

نتایج

آنالیز تعقیبی

نتیجه‌گیری و پیامدهای مدیریتی

محدودیت‌ها و تحقیقات آتی

منابع

 

بخشی از ترجمه

چکیده

اعتماد شهروندان به اداره امور عمومی  به دلایل رویدادهایی که اخیرا اتفاق افتادهاند مانند وضعیت اقتصادی کنونی، پروندههای فساد و افشای اطلاعات محرمانه، به طور جهانی کاهش یافته است. در این کار به تجزیه و تحلیل این موضوع میپردازیم که آیا اقدامات مرتبط با دولت الکترونیک میتواند به شکلی راهبردی به منظور افزایش اعتماد شهروندان به اداره امور عمومی مورد استفاده قرار بگیرد یا خیر. این تحقیق تایید میکند که کیفیت ادراک شده خدمات الکترونیکی همگانی دارای تاثیری مثبت بر اعتماد در اداره امور عمومی است. در عوض، ارتباطات اداره امور عمومی (به عنوان مثال کمپینهایی که برای ترویج مزایا و استفاده از دولت الکترونیک هستند) تنها بر اعتماد به اداره امور عمومی برای شهروندانی با نگرشی مناسب نسبت به دولت الکترونیک تاثیر میگذارد. این نتایج دلالتهای جالبی دارد که نشان میدهد چگونه اداره امور عمومی باید منابع محدود خود را برای بهبود سطح اعتماد شهروندان سرمایهگذاری کند.

 

اعتماد در اداره امور عمومی

اعتماد مفهومی پیچیده است که توجهات زیادی را در پیشینه تحقیق بازاریابی به خود جلب کرده است (برای مثال مورگان و هانت ۱۹۹۴، دانی و کانون ۱۹۹۷) زیرا جنبه‌ای حیاتی برای حفظ و نگهداری روابط بلندمدت‌گرا است (برای مثال اندرسون و ناروس ۱۹۹۰). بنابراین، اعتمادسازی به عنوان هدف اصلي بسياري از سازمانها در نظر گرفته شده است و چندین دستاورد سود‌آور با خود به همراه دارد (مانندتعهد، وفاداري، WOM مثبت و …، اسچلوسر و همکاران ۲۰۰۶). عمومی‌ترین تعریف اعتماد که به شکل کلی پذیرفته شده است بدین شرح است که اعتماد به عنوان تمایل یک طرف برای آسیب‌پذیر شدن نسبت به اقدامات طرف دیگر است و این موضوع بر اساس این انتظار است که طرف دیگر اقدام خاصی را انجام می‌دهد و این موضوع نیز با صرف‌نظر از توانایی اعتماد‌کننده برای نظارت یا کنترل مطرح می‌شود (مایر، دیویس و شورمن ۱۹۹۵).

 

مشابه شرکت‌ها، در مورد مدیریت دولتی ، هدف دولت‌ها افزایش اعتماد شهروندان به اداره امور عمومی و سرمایه‌گذاری زمان و منابع برای دستیابی به این هدف و حفظ روابط رضایت‌بخش بلندمدت با شهروندان است. پیشینه تحقیق در مورد اداره امور عمومی به کاهش چشمگیر سطح اعتماد شهروندان به دولت‌های سراسر جهان اشراه داشته است (آاداوی، یوسافزی و پالیستر ۲۰۰۵) به خصوص در اروپا این موضوع بیشتر مطرح است (بانیستر و کونولی ۲۰۱۱، شرکت تعالی ۲۰۱۲). با این حال، هیچ توافقی در مورد عوامل مهم افزایش یا کاهش اعتماد وجود ندارد (العدوی و همکاران، ۲۰۰۵). در واقع، عواملی متنوع مانند رسوایی‌های سیاسی، بی‌ثباتی اقتصادی، اطلاعات رسانه‌های جمعی، محبوبیت دولت و عملکرد دولت به عنوان عوامل تعیین‌کننده قابلیت اعتماد دولت‌ها اشاره شده است (بانیستر و کونولی ۲۰۱۱؛ ولچ، هینات و مون ۲۰۰۵). پیشینه تحقیق در مورد دولت الکترونیک بر اعتماد به عنوان یک عامل کلیدی متمرکز شده است که باید با دقت مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرد (بلداد، ون در گیست، دی جونگ و استیهودر ۲۰۱۲). با این حال، اکثریت دولت‌های الکترونیک عمدتا اعتماد را به عنوان یک عامل مقدم در پذیرش خدمات الکترونیکی می‌دانند (برای مثال بلنگر و کارتر ۲۰۰۸، وارکنتین ۲۰۰۲) یا فقط بر اعتماد در یک خدمت الکترونیکی عمومی خاص تمرکز داشته‌اند (برای مثال بلانچ ۲۰۱۲، وو و چن ۲۰۰۵). در مقابل، تعداد کمی از آثار بر اعتماد به اداره امور عمومی به شکلی کلی تمرکز داشته‌اند و آن را به عنوان متغیری مستقل در نظر گرفته‌اند (برای مثال بلنگر و کارتر ۲۰۰۵). به عبارتی دیگر، ایجاد اعتماد به دولت به عنوان عاملی تعیین‌کننده‌ برای پذیرش دولت‌ الکترونیک است اما خود این موضوع به عنوان یک هدف سیاست عمومی مطرح نیست (آردوینی و زانفی ۲۰۱۴).

 

از منظر بازاریابی رابطه‌ای نیز این موضوع مطرح شده است که توسعه دولت الکترونیک برای ایجاد روابط مبتنی بر اعتماد بین شهروندان و اداره امور عمومی ضروری است (بلانگر و کارتر، ۲۰۰۸). با این وجود، تلاش‌های تحقیقاتی کمی برای تجزیه و تحلیل این موضوع انجام شده است که چگونه سیاست‌های دولت الکترونیک یا اقدامات خاص مرتبط با آن ممکن است سطح اعتماد شهروندان به اداره امور عمومی را افزایش دهد (بانیستر و کونولی ۲۰۱۱). بانیستر و کونولی در صفحه ۱۴۱ کار خود در سال ۲۰۱۱ گفته‌‌اند که: «بهترین نوع علاقه ملت نسبت به دولت برای زمانی نیست که اعتماد به دولت سبب آغاز و ادامه دولت‌ الکترونیک شود بلکه برای زمانی است که آغاز و ادامه دولت الکترونیک سبب اعتماد بیشتر ملت به دولت شود». در حال حاضر، با توجه به سطح پایین اعتماد شهروندان به نهادهای دولتی، سوال مهم این است که آیا شهروندان می‌توانند سطح اعتماد خود به اداره امور عمومی را به عنوان نتیجه‌ای از ابتکارات دولت الکترونیک افزایش دهند یا خیر (برای مثال، به دلیل بهبود‌ در درک بهروه‌وری). پیشینه تحقیق بسیار کمی در مورد این موضوع وجود دارد که همان تعداد اندک نیز نتایجی متضاد داشته‌اند: برخی از آثار متوجه شده‌اند که شهروندانی که به دولت اعتماد دارند تمایل بیشتری به استفاده از وب سایت‌های دولتی و بالعکس دارند (پرنت، وندیبیک و گیمو ۲۰۰۵) در حالیکه برخی دیگر دریافتند که ابتکارات دولتی تنها باعث افزایش اعتماد به اداره امور عمومی در سطح محلی می‌شود (تولبرت و موسبرگر ۲۰۰۶).

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا