دانلود ترجمه مقاله رفتار پی های نواری در شیب شنی تقویت شده و تقویت نشده (ASCE سال ۲۰۰۸)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه ASCE در سال ۲۰۰۸ منتشر شده که ۸ صفحه می باشد، ترجمه فارسی آن نیز ۱۱ صفحه میباشد. کیفیت ترجمه این مقاله عالی بوده و به صورت کامل ترجمه شده است.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله:

رفتار پی های نواری در شیب شنی تقویت شده و تقویت نشده

عنوان انگلیسی مقاله:

Behavior of Strip Footings on Reinforced and Unreinforced Sand Slope

 

 

مشخصات مقاله انگلیسی 
نشریه ASCE
سال انتشار ۲۰۰۸
فرمت مقاله انگلیسی pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۸ صفحه
نوع مقاله ISI
نوع نگارش فصل کتاب (Book Chapter)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی عمران
گرایش های مرتبط با این مقاله خاک و پی – سازه – مدیریت ساخت
چاپ شده در مجله (ژورنال) GeoCongress
نویسندگان Fathi Abdrabbo – M.ASCE, Khaled Gaaver – Enas A. Omer
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1061/40971(310)3
لینک سایت مرجع https://ascelibrary.org/doi/10.1061/40971%28310%293
بیس نیست
مدل مفهومی ندارد 
پرسشنامه ندارد 
متغیر ندارد 
فرضیه ندارد 
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
کد محصول ۱۲۵۵۸

 

مشخصات و وضعیت ترجمه فارسی این مقاله 
فرمت ترجمه مقاله ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش و pdf
وضعیت ترجمه ترجمه شده و آماده دانلود
کیفیت ترجمه عالی (مناسب استفاده دانشگاهی و پژوهشی)
تعداد صفحات ترجمه ۱۱  صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
ترجمه عناوین تصاویر و جداول ترجمه شده است 
ترجمه متون داخل تصاویر ترجمه نشده است
ترجمه متون داخل جداول ترجمه نشده است
ترجمه ضمیمه ندارد 
درج تصاویر در فایل ترجمه درج شده است  
درج جداول در فایل ترجمه درج شده است  
درج فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه  به صورت عکس درج شده است
منابع داخل متن ترجمه و درج شده است
منابع انتهای متن به صورت انگلیسی درج شده است

 

فهرست مطالب

چکیده

مقدمه

مدل آزمایشگاهی

نتایج و بحث

مقایسه میان مقادیر ظرفیت باربری آزمایشگاهی و تئوریک

اثرات مقیاس

نتیجه گیری

منابع

 

بخشی از ترجمه

چکیده

     مسئله ظرفیت باربری پی‌های نواری بر روی شیروانی ماسه‌ای موجب جلب‌توجه بسیاری از محققان شده است. برخی از تحقیقات به بررسی بهبود روش‌های محاسبات ظرفیت باربری پرداخته و تحقیقات دیگر در پی بهبود پایداری شیروانی نگه‌دارنده پی بوده‌اند. جهت بررسی این مسئله، آزمایش‌های بارگذاری صفحه‌ای بر روی یک مدل پی نواری با ابعاد معادل با ۵۰mm انجام‌شده‌اند. اثرات وزن مخصوص نسبی ماسه، محصورشدگی عناصر تقویتی و فاصله لبه‌ای شالوده، موردمطالعه قرارگرفته‌اند. این تحقیق نشان می‌دهد که بهبود ظرفیت باربری یک پی نواری واقع بر شیروانی ماسه‌ای مسلح بستگی به عمق لایه مسلح شده، وزن مخصوص نسبی ماسه و فاصله لبه‌ای از پی دارد. مقایسه میان نتایج به‌دست‌آمده از آزمایش‌ها بر روی شیروانی ماسه‌ای مسلح نشده و مقادیر محاسبه‌شده حاصل از راه‌حل‌های فرم بسته منتشرشده، انجام‌شده است. همچنین، ضرایب ظرفیت باربری (N_γq) پی‌های نواری بر روی شیروانی ماسه‌ای مسلح، محاسبه‌شده‌اند.

 

مدل آزمایشگاهی

    مخزن خاک که شامل ماسه و مدل پی است، به شکل متوازی الاضلاع و ابعاد ۲٫۰ متر در ۶ متر و ۰٫۶۲ ارتفاع است. یکی از دیواره های گوشه مخزن خاک از شیشه شفاف جهت مشاهده مدل های پی در طی انجام آزمایش ساخته شده است. دیوار های دیگر این مخز خاک از ورق های فولادی ساخته شده اند. جهت حداقل کردن اصطکاک در امتداد دیواره ها، ورق های میلار به صورت پوشش برای این دیواره ها مورد استفاده قرار گرفته اند. یک مدل پی نواری از یک ورق فولادی ساخته شده و همراه با یک شکاف در مرکز وجه فوقانی جهت قرارگیری توپ باربر قرار گرفته است. پی به طول ۵۸۰mm، عرض (B) 50mm و ضخامت ۱۵mm است.

 

    یک ماده تقویت کننده ژئوتکستایل غیر پشمی در این تحقیق مورد استفاده قرار گرفته است. ژئوتکستایل به ضخامت ۳٫۵mm تحت فشار ۲ Kn/m^2 (ASTM D-5199)، وزن الیاف ۳۵۰ g/m^2 (ASTM D-5261)، نفوذ پذیری ۰٫۲۵ cm/s (ASTM D-4491) و ضریب انتقال ۲۰۰ L/M/H تحت فشار ۲ Kn/m^2 است. ماسه به صورت دارای اندازه متوسط تا درشت بوده است. قطر موثر ماسه به میزان ۰٫۱۴mm بوده است در حالی که ضریب یکنواختی آن ۴٫۵۵ است. چگالی ویژه ذرات ماسه ۲٫۶۴، حداقل وزن واحد خشک ماسه ۱۶٫۷۰ (ASTM D-4254) و حداکثر وزن خشک واحد ماسه ۱۸٫۷۴ KN/m^3 (ASTM D-4253) است. درصد رطوبت بهینه ۱۰% (ASTM D-698) است. ماسه در داخل مخزن در چگالی های نسبی مختلف با ریختن وزن طراحی شده ماسه در حجم مشخصی از مخزن شکل گرفته است. پی بر روی سطح فوقانی خاک شکل گرفته به نحوی قرار گرفته است که طول پی در برگیرنده عرض کل مخزن باشد. بار به صورت تدریجی با استفاده از ماشین بارگذاری به وسیله حلقه اندازه گیری کالیبره شده، اعمال شدهاست. هر نوبت افزایش بار به صورت ثابت تا زمانی که نرخ نشست پی به میزان کمتر از ۰٫۰۰۲ mm/min برای سه قرائت پی در پی برسد، نگه داشته شده است. نشست پی ها با استفاده از دو گیج عددی با دقت ۰٫۰۱mm اندازه گیری شده اند. پس از تکمیل هر آزمایش، خاک به صورت دقیق از مخزن برداشته شده و ژئوتکستایل به صورت چشمی در هر نوبت از گسیختگی مورد بررسی قرار گرفته است. باید توجه داشت که عرض و عمق مخزن خاک شش برابر بزرگتر از عرض پی است، بنابراین اثرات مرز مخزن بر روی نتایج آزمایش حائز اهمیت نبودند. جهت کسب جزئیات بیشتر در مورد شکل گیری ماشه و فرآیند بارگذاری، به تحقیق اومر (۲۰۰۶) مراجعه کنید.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا