دانلود ترجمه مقاله نظرسنجی در مورد امنیت چارچوب های اینترنت اشیا (ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۱۸)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه الزویر در سال ۲۰۱۸ منتشر شده که ۲۰ صفحه می باشد، ترجمه فارسی آن نیز ۶۵ صفحه میباشد. کیفیت ترجمه این مقاله عالی بوده و به صورت کامل ترجمه شده است.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله:

اینترنت اشیا: نظرسنجی در مورد امنیت چارچوب های اینترنت اشیا (IOT)

عنوان انگلیسی مقاله:

Internet of Things: A survey on the security of IoT frameworks

 

 

مشخصات مقاله انگلیسی 
نشریه ساینس دایرکت، الزویر – (Sciencedirect – Elsevier)
سال انتشار ۲۰۱۸
فرمت مقاله انگلیسی pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۲۰ صفحه
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research Article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی فناوری اطلاعات – مهندسی کامپیوتر
گرایش های مرتبط با این مقاله اینترنت وشبکه های گسترده – شبکه های کامپیوتری – امنیت اطلاعات
چاپ شده در مجله (ژورنال) Journal of Information Security and Applications
کلمات کلیدی اینترنت اشیا: مطالعه ای درباره امنیت در ساختارهای اینترنت اشیا
کلمات کلیدی انگلیسی Internet of Things – IoT – Framework – Platform – Security
نمایه (index) scopus – master journals – JCR
نویسندگان Mahmoud Ammar – Giovanni Russello – Bruno Crispo
شناسه شاپا یا ISSN ۲۲۱۴-۲۱۲۶
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/j.jisa.2017.11.002
لینک سایت مرجع https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S2214212617302934
ایمپکت فاکتور (IF) مجله ۶٫۲۹۲ در سال ۲۰۲۱
شاخص H_index مجله ۴۵ در سال ۲۰۲۳
شاخص SJR مجله ۱٫۳۱۷ در سال ۲۰۲۱
شاخص Q یا Quartile (چارک) Q1 در سال ۲۰۲۱
بیس نیست
مدل مفهومی ندارد 
پرسشنامه ندارد 
متغیر ندارد 
فرضیه ندارد 
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
کد محصول ۱۲۵۳۵

 

مشخصات و وضعیت ترجمه فارسی این مقاله 
فرمت ترجمه مقاله ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش و pdf
وضعیت ترجمه ترجمه شده و آماده دانلود
کیفیت ترجمه عالی (مناسب استفاده دانشگاهی و پژوهشی)
تعداد صفحات ترجمه ۶۵ (۴ صفحه رفرنس انگلیسی) صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
ترجمه عناوین تصاویر و جداول ترجمه شده است 
ترجمه متون داخل تصاویر ترجمه نشده است
ترجمه متون داخل جداول ترجمه نشده است
ترجمه ضمیمه ندارد 
درج تصاویر در فایل ترجمه درج شده است  
درج جداول در فایل ترجمه درج شده است  
درج فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه ندارد 
منابع داخل متن به صورت عدد درج شده است
منابع انتهای متن به صورت انگلیسی درج شده است

 

فهرست مطالب

چکیده

۱ مقدمه

۲ پیشینه

۳ کارهای مرتبط

۴ ساختارهای اینترنت اشیا

۵ بحث

۶ نتیجه گیری

منابع

 

بخشی از ترجمه

چکیده

     اینترنت اشیا  (IoT) زندگی روزانه ما را در حوزه های مختلف از دستگاه های پوشیدنی گرفته تا سیستم های بزرگ صنعتی به شدت تحت تاثیر قرار داده است. در نتیجه طیف وسیعی از کاربردهای اینترنت اشیا با استفاده از ساختارهای مختلف اینترنت اشیا توسعه و اجرا شده است. ساختار اینترنت اشیا مجموعه ای از قوانین، پروتکل  ها و استانداردهایی است که پیاده سازی کاربردهای اینترنت اشیا را ساده می کند. موفقیت این کاربردها اساساً به مشخصات فضای اقتصادی (اکوسیستم) ساختار اینترنت اشیا همرا با تاکید بر مکانیزم های امنیتی به کار گرفته شده در آن وابسته اس به طوری که مسائل مرتبط با امنیت و حریم خصوصی از اهمیت حیاتی برخوردار هستند. ما در این مقاله امنیت ساختارهای اصلی اینترن اشیا را که شامل ۸ ساختار است مورد بررسی قرار می دهیم. برای هر ساختار مواردی چون معماری پیشنهادی، اصول توسعه برنامه های هوشمند شخص ثالث، سخت افزار سازگار و ویژگی های امنیتی را به طور آشکار توضیح می دهیم. مقایسه معماری های امنیتی نشان می دهد که استانداردهای یکسانی برای امن سازی ارتباطات به کار گرفته شده است در حالی که از روش های مختلفی برای فراهم کردن دیگر ویژگی های امنیتی استفاده شده است.

 

۲- پیشینه
     رشد بسیار سریع دستگاه های متصل به شبکه اینترنت از حسگرهای بسیار ساده گرفته تا سروهای ابری بسیار پیچیده، اینترنت اشیا را شکل می دهند که اشیا در این زمینه به طیف گسترده ای از اجسام (مانند لامپ های هوشمند، قفل های هوشمند، دوربین های مبتنی بر IP، ترموستات ها، دستگاه های الکترونیکی، ساعت های هشدار دهنده، ماشین های خودکار و موارد بسیار دیگر) اشاره دارد. شباهت بین تمامی اشیای اینترنت اشیا به قابلیت اتصال به شبکه اینترنت و تبادل داده مربوط می شود. این ویژگی اتصال به شبکه امکان کنترل راه دور اجسام را از طریق زیرساخت شبکه موجود فراهم می کند و منجر به یکپارچگی بیشتر با دنیای واقعی و دخالت کمتر انسانی می شود. اینترنت اشیا این اجسام را به کارگیری فناوری های مورد نظر همانند محاسبات فراگیری، قابلیت های ارتباطی، پروتکل های اینترنت و برنامه ها به اشیای هوشمند تبدیل می شوند. پروتکل ها به منظور شناسایی زبان گفاری دستگاه های اینترنت اشیا براساس فرمت پیام های تبادل شده مورد نیاز است و مرزهای صحیحی را انتخاب می کند که با عملکرد متفاوت هر یک از دستگاه ها سازگاری دارد. برنامه ها سطوح جزئیات و خصوصیات دستگاه اینترنت اشیا و میزان بزرگی داده های تولیدی برای اهداف تحلیلی را تعیین می کنند. همچنین آن ها محدوده کلی ساختار اینترنت اشیا را نشان می دهند که زنینه حوزه به کار گرفته شده را پوشش می دهند.

 

     مفهوم اینترنت اشیا مستلزم شناسایی ساختاری است که فرآیندهای اجرا شده توسط عناصر مختلف اینترنت اشیا را هماهنگ و کنترل کند. این ساختار مجموعه ای از قوانین، پروتکل ها و مقرراتی است که روش پردازش داده ها و تبادل پیام ها بین تمامی طرفین موجود (مانند دستگاه های تعبیه شده، ابر و کاربران انتهایی) را سازمان دهی می کند. همچنین می بایست از پیاده سازی سطح بالای برنامه های اینترنت اشیا پشتیبانی کند و پیچیدگی پروتکل های زیرساخت را پنهان کند. روش های متعددی وجود دارد که برای ایجاد یک ساختار اینترنت اشیا براساس نیازمندی های کسب و کار مورد هدف قابل پیروی است [۲].

 

     هدف ما در این تحقیق ساختارهای اینترنت اشیا مبتنی بر روش ابر عمومی است چرا که آن ها به طور متداول مورد استفاده قرار می گیرند و به طور گسترده در بازار اینترنت اشیا در دسترس قرار دارند. بلوک های سازنده اصلی هر ساختار اینترنت اشیا مبتنی بر ابر شامل اشیای فیزیکی و پروتکل ها است. اشیای فیزیکی شامل این موارد است: (۱) دستگاه های هوشمند همانند حسگرها، فعال کننده ها و غیره، (۲) سرورها به عنوان یک پشتیبان ابری عمل می کنند و هاب ها/ گیت وی ها که برای مسیریابی، ذخیره سازی و دسترسی به بخش های مختلف داده مورد استفاده قرار می گیرند و (۳) کاربران نهایی که توسط برنامه هایی نمایش داده می شوند که از آن ها برای دسترسی به داده ها و تعامل با دستگاه های اینترنت اشیا استفاده می کنند. پروتکل ها بر روی لایه های مختلفی اجرا می شوند و ارتباط انتها به انتها را فراهم می کنند. براساس آخرین اطلاعات موجود، هیچ گونه معماری استانداردی برای اینترنت اشیا وجود ندارد. برای سادگی کار یک ساختار پایه که یک معماری سه لایه [۳] را در نظر می گیریم که شامل لایه های برنامه، شبکه و ادراک است. لایه ادراک به دستگاه های فیزیکی تعلق دارد که داده های مشابه را شناسایی کرده و می سنجد و سپس آن را برای اهداف حمل و نقل رقمی می کند. پروتکل های زیرساخت همانند ZigBee [4]، Z-Wave [5]، بلوتوث کم انرژی (BLE) [6]، WiFi و LTE-A [7] در لایه شبکه اجرا می شوند. لایه برنامه رابط کاربران انتهایی برای دسترسی به داده ها و صحبت با دستگاه های اینترنت اشیا خود هستند. این لایه از پروتکل های استانداردی چون پروتکل انتقال فرا متن (HTTP) [8]، پروتکل برنامه ثابت (CoAP) [9]، انتقال سنجش از راه دور صف پیام (MQTT) [10]، پروتکل پیام دهی و ارائه قابل توسعه (XMPP) [11]، پروتکل صف بندی پیشرفته پیام رسانی (AMQP) [12] و سرویس توزیع داده (DDS) [13] پشتیبانی می کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا