دانلود ترجمه مقاله راندمان پودر سنگ مرمر ضایعاتی در کنترل واکنش قلیایی-سیلیس بتن (ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۱۷) (ترجمه ویژه – طلایی ⭐️⭐️⭐️)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه الزویر در ۱۰ صفحه در سال ۲۰۱۷ منتشر شده و ترجمه آن ۲۸ صفحه میباشد. کیفیت ترجمه این مقاله ویژه – طلایی ⭐️⭐️⭐️ بوده و به صورت کامل ترجمه شده است.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله:

راندمان پودر سنگ مرمر ضایعاتی در کنترل واکنش قلیایی-سیلیس بتن: یک رویکرد پایدار

عنوان انگلیسی مقاله:

Efficiency of waste marble powder in controlling alkali–silica reaction of concrete: A sustainable approach

 

 

مشخصات مقاله انگلیسی 
فرمت مقاله انگلیسی pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
سال انتشار ۲۰۱۷
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۰ صفحه با فرمت pdf
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research Article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی عمران
گرایش های مرتبط با این مقاله مدیریت ساختسازه
چاپ شده در مجله (ژورنال) Construction and Building Materials
کلمات کلیدی پودر مرمر بدون استفاده – مواد ساختمانی – واکنش قلیایی- سیلیکایی – بررسی میکروسکوپی – سازگار با محیط زیست
کلمات کلیدی انگلیسی Waste marble powder – Building material – Alkali silica reaction – Microscopic examination – Eco-efficient
نمایه (index) scopus – master journals – JCR
نویسندگان Muhammad Junaid Munir – Syed Minhaj Saleem Kazmi – Yu-Fei Wu
شناسه شاپا یا ISSN ۰۹۵۰-۰۶۱۸
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/j.conbuildmat.2017.08.002
ایمپکت فاکتور(IF) مجله ۷٫۵۸۲ در سال ۲۰۲۱
شاخص H_index مجله ۱۹۸ در سال ۲۰۲۲
شاخص SJR مجله ۱٫۷۷۷ در سال ۲۰۲۱
شاخص Q یا Quartile (چارک) Q1 در سال ۲۰۲۱
بیس نیست
مدل مفهومی ندارد 
پرسشنامه ندارد 
متغیر ندارد 
فرضیه ندارد 
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
کد محصول ۱۲۴۳۴
لینک مقاله در سایت مرجع لینک این مقاله در سایت Elsevier
نشریه الزویر – Elsevier

 

مشخصات و وضعیت ترجمه فارسی این مقاله 
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود
کیفیت ترجمه ویژه – طلایی ⭐️⭐️⭐️
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۲۸ (۲ صفحه رفرنس انگلیسی) صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
ترجمه عناوین تصاویر و جداول ترجمه شده است 
ترجمه متون داخل تصاویر ترجمه شده است 
ترجمه متون داخل جداول ترجمه شده است 
ترجمه ضمیمه ندارد 
درج تصاویر در فایل ترجمه درج شده است  
درج جداول در فایل ترجمه درج شده است  
درج فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه ندارد 
منابع داخل متن به صورت عدد درج شده است
منابع انتهای متن به صورت انگلیسی درج شده است

 

فهرست مطالب

چکیده

۱٫ مقدمه

۲٫ برنامه تجربی

۳٫ روشهای آزمایش

۴٫ نتایج و بحث

۵٫ نتیجه گیری ها

منابع

 

بخشی از ترجمه

چکیده

     بازیافت ضایعات مواد ساختمانی مورد توجه گسترده جهانی قرار گرفته اند. این کار نه تنها به حفظ منابع طبیعی کمک می کند بلکه ویژگیهای مواد ساختمانی موجود را افزایش می دهد و منجر به ساخت و سازهای اثتصادی و دوستدار محیط می شود. هدف اصلی این تحقیق، بررسی کارایی پودر مرمر بدون استفاده (WMP) در کنترل واکنش پذیری قلیا – سیلیکایی (ASR) در بتن می باشد. برای این هدف، WMP از صنعت مرمر گرفته شده است. برای شروع پدیده ASR، مواد واکنشی متراکم در این تحقیق مورد استفاده قرار گرفته است. نمونه های بدست امده از مرمر که با WMP به عنوان ماده جایگزین سیمان با نسبت های جایگزینی ۱۰%, ۲۰%, ۳۰%,۴۰% آماده شده اند (با توجه به وزن سیمان) آماده شده اند با روش آزمون ASTM C1260 استاندارد ارزیابی شدند. آزمایش های مقاومت فشردگی و تحلیل گرمایی برای بررسی تاثیر WMP بر پیشرفت مقاومت بتن انجام شدند. نتایج بدست آمده از آزمایش های مقاومت فشردگی و تحلیل گرمایی نشان دهنده افزایش مقاومت بعد از جایگزینی ۱۰ درصدی سیمان با WMP می باشند. به علاوه، کاهش ۲۸ و ۵۰ درصدی در انبساط ملات بعد از جایگزینی ۱۰ . ۴۰ درصدی سیمان با WMP مشاهده شده است.تصاویر بدست آمده از اسکن الکترو میکروسکوپی، علامتی از شکاف ASR را برای ملات دارای WMP نشان ندادند. به هر حال، وجود شکاف ناشی از ASR در نمونه های کنترل مشاهده شده است. به هر حال، طیف سنجی اشعه ایکس (EDS) نشان می دهد که مقدار قلیا بعد از جایگزینی سیمان با WMP کاهش می یابد و این عامل منجر به غلبه بر انبساط ASR می شود. بنابراین، بر اساس نتایج می توان از WMP به صورت موثر برای کنترل انبساط ASR استفاده شود و منجر به ایجاد ساختار مقاوم و اقتصادی می شود.

 

برنامه تجربی

     برای ارزیابی ثبات WMP در کنترل انبساطASR، یک تحقیق تجربی در دو فاز انجام شده است. در فاز اول، ویژگیهای شیمیایی و فیزیکی مواد هام مورد ارزیابی قرار می گیرد. به علاوه، ترکیب ملات (جدول ۱) از WMP در نسبت های مختلف استفاده می شوند تا با استفاده از آن تاثیر WMP بر ویژگیهای مکانیکی و حرارتی ترکیبات ملات تعیین شوند. در فاز دوم، نقش WMP در کنترل انبساط ASR با استفاده از ASTM C1260(روش آزمایشی استاندارد برای بررسی فعالیت قلیایی مواد متراکم) بررسی می شود. رفتار میکروسکوپی و شیمیایی نمونه های منتخب در کنترل انبساط حاصل از SAR از طریق میکروسکوپی اسکن الکترون (SEM) و طیف سنجی اشعه ایکس(EDS) مورد بررسی قرار گرفته اند.

 

مواد

     برای بررسی کارایی WMP در کنترل ASR، WMP به صورت ماده آبکی از صنعت سنگ مرمر واقع در پاکستان بدست آمده است. ابتدا، ماده آبکی در دمای ۱۰۰ درجه سانتی گراد به مدت ۲۴ ساعت خشک می شود. سپس، ماده خشک شده در آسیاب توپی خرد می شود تا زمانی که تمام ذرات به اندازه کوچکتر از ۴۵mm برسند و شبیه ذرات سیمان شوند. سپس WMP بدست آمده در طول تحقیق مورد استفاده قرار می گیرد. مواد متراکم درشت دارای صخره های آهکی بدست آمده از صخره های پاکستان برای توسعه پدیده ASR استفاده می شوند. صخره های سنگ آهک- دولومیت بررسی شده در تحقیقات قبلی واکنش قلیایی – سیلیکایی نشان داده اند (۴۰و۴۱). مواد متراکم از طریق انفجار و تکنیک های خرد کردن در اندازه های مورد نظر بدست می آیند. در طول این تحقیق، سیمان پرتلند معمولی و آب خوردنی شیر مورد استفاده قرار می گیرند.

 

نسبت های ترکیب

     سیمان با نسیت های مختلف با WMP جایگزین می شود (۱۰%, ۲۰%, ۳۰% -۴۰% وزن) تا بتوان ترکیبات ملات را در مکعب و ستون ها آماده کرد. نسبت سیمان به مواد متراکم برای آماده سازی نمونه ها ۱ تا ۲٫۵ نگه داشته می شود. نسبت ثابت (ASTM C1260) و متغیر آب به سیمان برای آماده سازی نمونه ملات در نظر گرفته می شود.ابتدا، (ASTM C1260) مد نظر قرار می گیرد و نسبت ثابت نگه داشته می شود که برای نمونه می توان ۰٫۴۷ را اشاره کرد. برای نمونه های کنترل بدون WMP، جریان پذیری ۱۱۰mm با در نظر گرفتن نسبت ثابت آب به سیمان بدست می آید. به هر حال، همراه با افزایش نسبت WMP، کاهش در جریان پذیری مشاهده شده است. بنابراین، ترکیبات ملات دارای نسبت های متغیر آب به سیمان نیز برای داشتن جریان پذیری ثابت ۱۱۰mm آماده می شوند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا