دانلود ترجمه مقاله سیستم های طبقه بندی هتل

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله:

سیستم های طبقه بندی هتل: بازگشت معیارهای هتل های ۴ و ۵ ستاره

عنوان انگلیسی مقاله:

Hotel Classification Systems: Recurrence of criteria in 4 and 5 stars hotels

 

 

مشخصات مقاله انگلیسی (PDF)
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۳۶ صفحه با فرمت pdf
رشته های مرتبط با این مقاله مدیریت
گرایش های مرتبط با این مقاله مدیریت هتلداری
چاپ شده در مجله (ژورنال) سازمان جهانی گردشگری – World Tourism Organization
ارائه شده از دانشگاه مادرید، اسپانیا
رفرنس ندارد 
کد محصول ۹۴۰۵
نشریه Unwto

 

مشخصات و وضعیت ترجمه فارسی این مقاله (Word)
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود
کیفیت ترجمه طلایی⭐️
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۲۶ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
ترجمه عناوین تصاویر و جداول ترجمه شده است  
ترجمه متون داخل تصاویر ترجمه شده است 
ترجمه متون داخل جداول ترجمه شده است  
ترجمه ضمیمه ترجمه شده است ✓ 
درج تصاویر در فایل ترجمه درج شده است  
درج جداول در فایل ترجمه درج شده است 

 

فهرست مطالب

پیشگفتار

خلاصه اجرایی

۱-مقدمه

۲-روش

۳-سیستم های طبقه بندی هتل

مروری بر سیستم های طبقه بندی هتل

مزیت ها و چالش های طبقه بندی هتل

۴- معیارها

مقایسه معیار ها

بیشتر معیار های رایج

رایج ترین معیار ها

۵-نتیجه گیری

پیوست

مقایسه معیار های قابل اندازه گیری

مقایسه معیار ها در هتل های ۴ و ۵ ستاره در گروه اروپا و گروه جهانی

پیوست ۳

 

بخشی از ترجمه

چکیده

افزایش چشمگیر گردشگری بین المللی که در حدود نیم قرن پیش برای تعدادمعدودی از کشور ها یک امتیاز به شمار می رفت تا امروزه که تقریبا در سراسر دنیا به یک پدیده جهانی تبدل شده است، نشان می دهد که این بخش بستری برای اقتصاد جهانی تبدیل شده است و ۹ درصد تولید ناخالص داخلی دنیا، ۳۰ درصد صادرات خدمات و یک شغل از هر یازده شغل را در سراسر دنیا را شامل می شود.

با این حال چون توریست ها و مسافران به طور روز افزونی پر ماجراجو می شوند و به دنبال مقاصد جدید و کشف نشده هستند، آن ها نیازمند شاخص ها و علایمی در مورد آنچه که میخواهند تجربه کنند می باشند. سیستم های طبقه بندی هتل این اطلاعات و علایم را در رابطه با اسکان در اختیار گذاشته اند.

یک استاندارد جهانی برای سیستم های طبقه بندی هتل ها وجود ندارد و و ممکن است به دلیل تنوع بالای شرایط و زمینه های محیطی، اجتماعی-فرهنگیف اقتصادی و سیاسی ای که در آن قرار دارند این سیستم استاندارد به هیچ وجود ایجاد نشود. با این حال، بدون شک یک سری مشترکات وجود دارند که موجب می شود تا استاندارد های مختلف در سراسر دنیا به یک استاندارد منحصر به فرد تبدیل شود. شناسایی این مشترکات و نیز تفاوت ها می تواند به مقاصد در تثبیت و اصلاح سیستم های طبقه بندی آن ها کمک کند به طوری که آن ها این سیستم ها برای مصرف کننده ها، هتل ها، واسطه ها و نیز مقاصد مفید و مناسب باشد.

 

۵-نتیجه گیری

طیف وسیعی از سیستم های طبقه بندی هتل های رسمی در سراسر دنیا وجود دارند که از نظر معیار ها، مدیریت و پایش متفاوت هستند با این حال همگی یک هدف را دنبال می کنند. افزایش سیستم ها اکنون چالشی برای مشتریان، عرضه کننده های اسکان، اژانس های مسافرتی و سازمان های اجرایی شده است و به این ترتیب توصیه هایی برای ایجاد سیستم های طبقه بندی مناسب در پیوست ۳ ارایه شده است. مقایسه تکرار معیار ها در هتل های ۴و ۵ ستاره در هر دو گروه حاکی ازوجود شباهت های بسیاری بود. در رابطه با مقایسه جغرافیایی، نسبت معیار های تخصیص داده شده به هتل های مختلف، در گروه های جهانی و اروپایی تقریبا مشابه است در حالی که تفاوت ها بیشتر در مقاصد و زیر مناطق دیده می شوند. ” اتاق” از حیث نسبت معیار ها در همه مقاصد ارزیابی شده یک بخش فوقانی و در اولویت است.

 

بخشی از مقاله انگلیسی

Abstract

The dramatic rise of international tourism, from the pursuit of the privileged few only half a century ago to a truly worldwide phenomenon today, has seen the sector become a bedrock of our global economy, representing 9% of the world’s GDP, 30% of service exports and one in every eleven jobs. But even as travellers become increasingly adventurous, seeking new and unexplored destinations, they still demand certain indicators of what they are about to experience. Official hotel classification systems have long provided such indications/information relating to accommodation. There is no worldwide standard for official hotel classification systems, and there may well never be one due to the incredible diversity of the environmental, socio-cultural, economic and political contexts in which they are embedded. However, there are without doubt commonalities which unite accommodation of various standards across the globe. Identifying such commonalities, as well as differences, can help destinations in establishing or revising their classification systems in such a way that they are relevant and useful to consumers, hotels, intermediaries and destinations alike.

 

۵- Conclusions

There exists a multitude of types of official hotel classification systems across the globe, varying in terms of criteria, management and monitoring, but all essentially serving the same primary and crucial purpose of providing information on a product which is often purchased/listed sight unseen. This multiplicity of systems can nevertheless be a challenge for consumers, accommodation providers, travel agents and implementing agencies, hence some general recommendations on setting up a relevant and comparable classification system are outlined in Annex III. The comparison of the recurrence of criteria in 4 and 5 star hotels in the global and European groups revealed many more similarities than differences, both between the geographic groups and between the star categories.

 

 

تصویری از مقاله ترجمه و تایپ شده در نرم افزار ورد

 

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله:

سیستم های طبقه بندی هتل: بازگشت معیارهای هتل های ۴ و ۵ ستاره

عنوان انگلیسی مقاله:

Hotel Classification Systems: Recurrence of criteria in 4 and 5 stars hotels

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا