دانلود ترجمه مقاله تحقیقات در رابطه با سرمایه فکری (امرالد ۲۰۱۶) (ترجمه ویژه – طلایی ⭐️⭐️⭐️)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه امرالد در ۱۶ صفحه در سال ۲۰۱۶ منتشر شده و ترجمه آن ۲۴ صفحه میباشد. کیفیت ترجمه این مقاله ویژه – طلایی ⭐️⭐️⭐️ بوده و به صورت کامل ترجمه شده است.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله:

تحقیقات در رابطه با سرمایه فکری: بررسی انتقادی مرحله سوم

عنوان انگلیسی مقاله:

Intellectual capital research: a critical examination of the third stage

 

 

مشخصات مقاله انگلیسی 
فرمت مقاله انگلیسی pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش 
سال انتشار مقاله ۲۰۱۶
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۶ صفحه با فرمت pdf
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research Article) 
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله مدیریت و حسابداری
گرایش های مرتبط با این مقاله حسابداری مالی، مدیریت منابع انسانی
چاپ شده در مجله (ژورنال) مجله سرمایه فکری – Journal of Intellectual Capital
کلمات کلیدی سرمایه های ذهنی، تحقیقات IC، تحقیقات نظاهر آمیز در مقایسه با تحقیقات عملکردی، مرحله ی سوم از ICR ، دام تحقیقات ارزیابی، ساختار تسلط، روش های تحقیقاتی
کلمات کلیدی انگلیسی  IC research – Ostensive vs performative – Third stage ICR – Evaluatory trap – Dominance structure – Intellectual capital – Research methods
ارائه شده از دانشگاه رشته حسابداری، دانشکده بازرگانی دانشگاه سیدنی، استرالیا
نمایه (index) Scopus – Master journals – JCR
نویسندگان John Dumay، Tatiana Garanina
شناسه شاپا یا ISSN ISSN ۱۴۶۹-۱۹۳۰
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1108/14691931311288995
ایمپکت فاکتور(IF) مجله ۵٫۳۳۳ در سال ۲۰۱۹
شاخص H_index مجله ۷۳ در سال ۲۰۲۰
شاخص SJR مجله ۱٫۲۹۴ در سال ۲۰۱۹
شاخص Q یا Quartile (چارک) Q1 در سال ۲۰۱۹
بیس نیست 
مدل مفهومی ندارد 
پرسشنامه ندارد 
متغیر ندارد 
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
کد محصول ۱۰۳۱۲
لینک مقاله در سایت مرجع لینک این مقاله در سایت امرالد
نشریه امرالد

 

مشخصات و وضعیت ترجمه فارسی این مقاله 
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود
کیفیت ترجمه ویژه – طلایی ⭐️⭐️⭐️
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۲۴ صفحه (۴ صفحه رفرنس انگلیسی) با فونت ۱۴ B Nazanin
ترجمه عناوین تصاویر و جداول ترجمه شده است  
ترجمه متون داخل تصاویر ترجمه نشده است 
ترجمه متون داخل جداول ترجمه نشده است 
درج تصاویر در فایل ترجمه درج شده است  
درج جداول در فایل ترجمه درج شده است  
منابع داخل متن درج نشده است 
منابع انتهای متن به صورت انگلیسی درج شده است 

 

 

فهرست مطالب

چکیده

تغییر از موج اول به موج سوم تحقیقات IC

مرحله ی سوم نوظهور در راستای یک « دام تحقیقات ارزیابی»

دیدگاه های موجود در رابطه با روش های معاصر برای ارزیابی ICR

تحقیق انتقادی – یک « دام تحقیقات ارزیابی» ؟

جمع بندی- ICR تبدیلی

 

بخشی از ترجمه

چکیده

هدف – هدف این مقاله ارزیابی کردن تحقیقات سرمایه ی ذهنی (ICR) و تحلیل انتقادی در رابطه با نحوه ی استفاده از این سرمایه ها می باشد. مجموعه داده ی مورد استفاده برای این تحلیل مبتنی بر تحلیل مقاله های IC می باشد که در ژورنال های حسابداری عمومی مهم و IC های تخصصی از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۱ چاپ شده است.
روش شناسی / طراحی / نحوه ی اجرا – مبنای این تحلیل ،قالب کاری مدیریت آلویسون و دیتز در رابطه با « دیدگاه» ، « فن انتقاد» و « تعریق قابل تغییر» با هدف گسترش بحث در رابطه با نحوه ی تحیقات در رابطه با IC می باشد. انگیزه اجرای این مقاله بر اساس نظریات بیان شده توسط گوتریه و همکارانش ایجاد شده است ؛ آن ها یک مرحله ی سوم از ICR ( تحقیقات در رابطه با سرمایه های ذهنی) را شناسایی کردند که مبتنی بر تحلیل های انتقادی و عملکردی سرمایه های ذهنی در شرایط عملی می باشد.
یافته ها – در این مقاله، ما بیان می کنیم که با وجود این که بسیاری از محققان به نظر در « دام تحقیقات ارزیابی» قرار گرفته اند، اما در رابطه با دستور کار تحقیقات عملکردی، افزایش ایجاد شده است ( اولسون و همکارانش) ، در حالی که روش محققان برای تحقیق در رابطه با ICR هنوز حالتی متظاهر دارد که این تحقیقات، مرحله ی دوم از تحقیقات در رابطه با ICR را نشان می دهد. ما در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم که چه تعداد از محققان رشته های حسابداری تحت تاثیر « ساختار تسلط تحقیقاتی» می باشند و پیشنهاد می کنیم که این محققان باید از این حالت تسلط فعالیت های تحقیقاتی خارج شوند و سپس در این صورت می توانند پتانسیل IC را درک کرده و آن را محقق سازند.
محدودیت ها/ کاربرد های تحقیقاتی – کارایی این مقاله برای ICR و فعالیت های مرتبط با آن، ایجاد کردن یک بحث پیوسته در رابطه با روش های تکاملی برای ICR می باشد، بنابراین ما می توانیم به سمت پیشرفت این زمینه تحقیقاتی و یا همان موج سوم ICR پیش برویم که منجر به شکل گیری نظریه های IC در عمل و مدیریت موثر IC از طریق رویه ی صحیح می شود.
اصالت / ارزش – از سال ۲۰۰۴ تا کنون، گوتریه و همکارانش معتقد هستند که مرحله سوم تحقیقاتی در حال قدرت گرفتن می باشد و ازین رو این مقاله یک زمینه ی تحقیقاتی جدید را مطرح می کند زیرا به بررسی این موضوع می پردازد که ICR چگونه دچار تغییر شده است و چگونه می تواند روند توسعه ی خودش را ادامه دهد.

 

جمع بندی- ICR تبدیلی

دگرگونی یعنی تغییر به صورت کامل. در صورتی که محققان و فعالان در این زمینه ایده های مرحله ی دوم ICR را ادامه دهند و به صورت افزایشی قالب های کاری و مدل های جدید را توسعه دهند و آن ها را بهبود دهند، هیچ شکی وجود ندارد که آن ها می تواند فعالیت های IC را بهتر درک کرده و آن ها را اجرا کنند. اما، این تغییرات احتمالا در بهترین حالت، حاشیه ای خواهند بود زیرا به نظر بعید می رسد که کسی بتواند یک کارت شاخص جدید را اختراع کند و یا این که بتواند قالب های کاری موجود و مدل های فعلی را به صورت خیلی گسترده، بهبود دهد. اما، مرحله ی سوم ICR این پتانسیل را دارد تا حالت دگرگونی به خودش بگیرد نه حالت توسعه ای، زیرا این مرحله با رویه های اجرایی IC مرتبط می باشد ( در واقع اجرای IC در سازمان ها). ازین رو، زمانی که ما به بررسی این موضوع می پردازیم که IC ها چگونه کار می کنند، و دیگر موضوع ایجاد و و بهبود قالب های کاری علی IC به صورت ظاهری و بالا به پایین را کنار می گذاریم، دیدگاه بهتری از تاثیر واقعی فعالیت های IC به دست می آوریم. زمانی که روش های تحقیقاتی عملکردی پایین به بالا مورد استفاده قرار می گیرد تا بتوانیم در رابطه با عملکرد IC دیدگاه های مناسبی را به دست بیاوریم، سپس مدل هایی که تعامل المان های IC را توصیف می کنند توسعه میابند نه مدل هایی که تلاش می کنند تا به صورت انتزاعی IC را اندازه گیری کنند و آن را متناسب با یک قالب کاری از قبل تعیین شده، تفسیر کنند.

 

بخشی از مقاله انگلیسی

Abstract

Purpose – The purpose of this paper is to examine intellectual capital research (ICR) methods and critically analyse how they have been utilised. The data set for this analysis is based on examining IC papers published in specialist IC and important generalist accounting journals from the years 2000 to 2011.
Design/methodology/approach – The basis of the analysis is Alvesson and Deetz’s critical management framework of “Insight”, “Critique” and “Transformative redefinition” with the goal of widening the discourse about how to research IC. This paper is motivated by Guthrie et al., who identify a third stage of ICR which is “based on a critical and performative analysis of intellectual capital (IC) practices in action”. Findings – This paper argues that there is an increasing performative research agenda however many researchers appear caught in an “evaluatory trap” (Olson et al.) whereby the researchers’ approach to ICR remains stuck in an ostensive approach (see Mouritsen) that characterises second stage ICR (see Petty and Guthrie). The paper also identifies how many accounting researchers are impacted by a “dominance structure” and suggests that they need to break free from the dominance of “accounting” practice before they can understand and realise the potential of IC.
Research limitations/implications – The implication of this paper for ICR and practice is to create a continued discourse about evolving approaches to ICR so we can continue communicating leading edge, third wave ICR, which develops IC theory in practice and effective IC management through praxis.
Originality/value – From 2004 onwards, Guthrie et al. claim the third stage was gaining impetus and thus this paper is novel because it investigates how ICR has transitioned and how ICR might continue to develop.

 

۳- Conclusion – transformational ICR

Transformation is all about change. If researchers and practitioners continue with second stage ICR ideologies and incrementally improve or invent new frameworks and models there is no doubt they will make some progress towards understanding and implementing IC practices. However, these changes will most likely be marginal at best because it seems unlikely someone will invent a “new” balanced scorecard or improve substantially on the current plethora of frameworks and models available. However, third stage ICR has the potential to be transformational because, rather than developing IC practices, it gets involved with the praxis of IC (actually implementing IC) inside organisations. Thus, when by examining “How IC works” rather than building a “new and improved” top-down ostensive IC causal framework or model, provides a better view of the actual impact of IC in action. When the performative bottom-up approach is used to gathering insights into the workings of IC then models describing the interaction of IC elements can be developed rather than trying to allocate abstract IC measures in an attempt to fit into a predefined framework or model.

 

 

تصویری از مقاله ترجمه و تایپ شده در نرم افزار ورد

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله:

تحقیقات در رابطه با سرمایه فکری: بررسی انتقادی مرحله سوم

عنوان انگلیسی مقاله:

Intellectual capital research: a critical examination of the third stage

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا