دانلود ترجمه مقاله تشخیص خودکار پیشرفت درمانی در میان کودکان دارای اوتیسم (NATURE 2017) (ترجمه ویژه – طلایی ⭐️⭐️⭐️)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه NATURE در ۱۴ صفحه در سال ۲۰۱۷ منتشر شده و ترجمه آن ۳۶ صفحه میباشد. کیفیت ترجمه این مقاله ویژه – طلایی ⭐️⭐️⭐️ بوده و به صورت کامل ترجمه شده است.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله:

 تشخیص خودکار پیشرفت درمانی در میان کودکان دارای اوتیسم

عنوان انگلیسی مقاله:

Automatic recognition of therapy progress among children with autism

 

 

مشخصات مقاله انگلیسی (PDF)
سال انتشار مقاله ۲۰۱۷
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۴ صفحه با فرمت pdf
نوع مقاله ISI
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله پزشکی، مهندسی پزشکی
گرایش های مرتبط با این مقاله سایبرنتیک پزشکی، مغز و اعصاب
چاپ شده در مجله (ژورنال) گزارش های علمی – Scientific Reports
ارائه شده از دانشگاه دانشگاه صنعتی گدانسک ، دانشکده الکترونیک ، ارتباطات و انفورماتیک ، گداسک ، لهستان
نمایه (index) MedLine – PubMed Central – DOAJ – Scopus – Master journals – JCR
نویسندگان Agata Kołakowska، Agnieszka Landowska، Anna Anzulewicz، Krzysztof Sobota
شناسه شاپا یا ISSN ISSN ۲۰۴۵-۲۳۲۲
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1038/s41598-017-14209-y
ایمپکت فاکتور(IF) مجله ۴٫۱۱۶ در سال ۲۰۱۸
شاخص H_index مجله ۱۴۹ در سال ۲۰۱۹
شاخص SJR مجله ۱٫۴۱۴ در سال ۲۰۱۸
شاخص Q یا Quartile (چارک) Q1 در سال ۲۰۱۸
بیس نیست   
مدل مفهومی ندارد 
پرسشنامه ندارد 
متغیر ندارد 
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
کد محصول ۹۹۷۲
لینک مقاله در سایت مرجع لینک این مقاله در سایت NATURE
نشریه NATURE

 

مشخصات و وضعیت ترجمه فارسی این مقاله (Word)
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود در فایل ورد و PDF
کیفیت ترجمه ویژه – طلایی ⭐️⭐️⭐️
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۳۶ صفحه (شامل ۱ صفحه رفرنس انگلیسی) با فونت ۱۴ B Nazanin
ترجمه عناوین تصاویر و جداول ترجمه شده است  
ترجمه متون داخل تصاویر ترجمه شده است  
ترجمه متون داخل جداول ترجمه شده است  
درج تصاویر در فایل ترجمه درج شده است  
درج جداول در فایل ترجمه درج شده است  
منابع داخل متن به صورت عدد درج شده است  
منابع انتهای متن به صورت انگلیسی درج شده است 

 

فهرست مطالب

روش ها

نتایج

مباحث و کاربرد های مطالعاتی

منابع

 

بخشی از ترجمه

این مقاله یک مطالعه ی تحقیقاتی در رابطه با شناسایی روند درمان در میان کودکان مبتلا به طیف مشکلات اوتیسم را بررسی می کند. این روند درمان بر اساس داده های رفتاری جمع آوری شده از طریق پنج بازی بر روی تبلت شناسایی می شود که این بازی ها به صورت اختصاصی برای این کودکان طراحی شده است. بیش از ۱۸۰ پارامتر مختلف در این قسمت بر اساس داده های خامی که از جریان بازی ها و سنسور تبلت ها به دست آمده است محاسبه می شود – مانند صفحه ی لمسی ، شتاب سنج ها و چرخش سنج ها. نتایج به دست آمده در این تحلیل تایید می کند که می توان پیشرفت در حوزه های خاصی از رشد کودک را با این روش شناسایی کرد. صحت شناسایی در این روش از ۸۰% هم بیشتر می باشد. علاوه بر این، ما در این مطالعه یک زیر مجموعه از پارامتر ها را شناسایی کردیم که به نظر می توانند نسبت به دیگر پارامتر ها، روند درمانی را بهتر پیش بینی کنند. روش پیشنهاد شده که متشکل از ثبت داده ها، فرمول های محاسبه ی پارامتر ها و مدل های پیش بینی می باشد را می توان به عنوان یک ابزار برای پشتیبانی از درمان گران و والدین کودکان مبتلا به اوتیسم استفاده کرد. این ابزار را می توان برای نظارت بر دوره ی درمان، اصلاح آن و گزارش نتایج آن نیز استفاده کرد.

 

مباحث و کاربرد های مطالعاتی

نتایج این مطالعه نشان می دهد که تغییرات در مشخصه های رفتاری که از بازی های موبایل به دست آمده است را می توان با استفاده از یادگیری ماشین شناسایی کرد. این مطالعه تایید می کند که می توان الگوهای حرکتی کودکان مبتلا به اوتیسم را از طریق دستگاه های موبایل اندازه گیری کرد. این یافته ها مطابق با مطالعه های قبلی می باشد که از همین مشخصه ها برای شناسایی کردن کودکان مبتلا به اوتیسم [۲۶] استفاده کرده است. اما، الگوهای ارزیابی شده ( نشانه های حرکتی اوتیسم) ممکن است در طول زمان حالتی پایدار نداشته باشد. در این مطالعه ما تعدادی از ویزگی ها را شناسایی کردیم که همراه با پیشرفت کودک تغییر می کند و همین موضوع می تواند دریچه های جدیدی را در زمینه ی شناسایی اوتیسم و نظارت بر پیشرفت آن، باز کند. این مطالعه نشان می دهد که تغییرات بلند مدت ( حداقل در دوره های سه ماهه) در مهارت ها و نقص ها ، با تغییرات در مشخصه های رفتاری قابل اندازه گیری با دستگاه های موبایل، همبستگی دارد.

 

بخشی از مقاله انگلیسی

The article presents a research study on recognizing therapy progress among children with autism spectrum disorder. The progress is recognized on the basis of behavioural data gathered via fve specially designed tablet games. Over 180 distinct parameters are calculated on the basis of raw data delivered via the game fow and tablet sensors – i.e. touch screen, accelerometer and gyroscope. The results obtained confrm the possibility of recognizing progress in particular areas of development. The recognition accuracy exceeds 80%. Moreover, the study identifes a subset of parameters which appear to be better predictors of therapy progress than others. The proposed method – consisting of data recording, parameter calculation formulas and prediction models – might be implemented in a tool to support both therapists and parents of autistic children. Such a tool might be used to monitor the course of the therapy, modify it and report its results.

 

Discussion and study implications

Te study results indicate that changes in behavioural characteristics derived from mobile games can be identifed by machine learning. Te study confrms the possibility of measuring the motor patterns of autistic children via mobile devices. Tis fnding is in line with previous studies that used the characteristics in order to identify children with autism26. However, the investigated patterns (autism motor signature) might be not consistent over time. In this study we identifed a number of features that change along with a child’s progress, which constitutes a novel contribution to further investigations in both autism recognition and progress monitoring. Te study reveals that long-term (a minimum 3-month period) changes in skills and defcits correlate with changes in behavioural characteristics measurable via mobile games.

 

تصویری از مقاله ترجمه و تایپ شده در نرم افزار ورد

 

 

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله:

 تشخیص خودکار پیشرفت درمانی در میان کودکان دارای اوتیسم

عنوان انگلیسی مقاله:

Automatic recognition of therapy progress among children with autism

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا