دانلود ترجمه مقاله بیماری های مادرزادی قلب و تصلب شرایین کرونری (ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۱۳) (ترجمه ویژه – طلایی ⭐️⭐️⭐️)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه ساینس دایرکت (الزویر) در ۲ صفحه در سال ۲۰۱۳ منتشر شده و ترجمه آن ۴ صفحه میباشد. کیفیت ترجمه این مقاله ویژه – طلایی ⭐️⭐️⭐️ بوده و به صورت کامل ترجمه شده است.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله:

بیماری های مادرزادی قلب و تصلب شرایین کرونری : نگرانی بحرانی ؟

عنوان انگلیسی مقاله:

Congenital Heart Disease and Coronary Atherosclerosis: A Looming Concern?

 

 

مشخصات مقاله انگلیسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش 
سال انتشار ۲۰۱۳
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۲ صفحه با فرمت pdf
نوع مقاله ISI
نوع نگارش سرمقاله (Editorial)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله پزشکی
گرایش های مرتبط با این مقاله قلب و عروق
چاپ شده در مجله (ژورنال) مجله قلب و عروق کانادایی – Canadian Journal of Cardiology
ارائه شده از دانشگاه بخش قلب و عروق کودکان، بیمارستان کودکان تگزاس، کالج پزشکی بیلور، ایالات متحده آمریکا
نمایه (index) MedLine – Scopus – Master journals – JCR
نویسندگان Henri Justino، and Paul Khairy
شناسه شاپا یا ISSN ISSN ۰۸۲۸-۲۸۲X
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/j.cjca.2013.03.010
ایمپکت فاکتور(IF) مجله ۳٫۸۷۵ در سال ۲۰۱۹
شاخص H_index مجله ۷۷ در سال ۲۰۲۰
شاخص SJR مجله ۱٫۶۶۰ در سال ۲۰۱۹
شاخص Q یا Quartile (چارک) Q1 در سال ۲۰۱۹
بیس نیست 
مدل مفهومی ندارد 
پرسشنامه ندارد 
متغیر ندارد 
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
کد محصول ۱۰۴۰۵
لینک مقاله در سایت مرجع لینک این مقاله در نشریه Elsevier
نشریه الزویر

 

مشخصات و وضعیت ترجمه فارسی این مقاله
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود
کیفیت ترجمه ویژه – طلایی ⭐️⭐️⭐️
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۴ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
منابع داخل متن درج نشده است 
منابع انتهای متن به صورت انگلیسی درج شده است  

 

بخشی از ترجمه

رابطه بین بیماری های قلبی مادرزادی و آسیب های شریان های کرونری ممکن است مکانزیم های آسیب شناسی مختلف داشته باشد که به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم و اکتسابی و یا ارثی باشد و تا حدی مبتنی بر نوع نقص و مداخله های جراحی می باشد. به عنوان مثال، حالت های غیر عادی مادرزادی در شریان های کرونری ممکن است باعث شکل گیری خون رسانی بیش از حد میوکاردی و انفارکتوس بشود. فیستول های کرونی مادرزادی که بیشتر شامل تغییر مسیر شریان کرونری سمت راست در بطن راست، سینوس های کرونری و یا دهلیز راست می شود، ممکن است در اثر افزایش بار حجمی در سمت راست، انفارکتوس میوکاردی نیز دچار مشکلات بیشتری شده و باعث مرگ ناگهانی شود. به علاوه، موارد نادری از فشردگی شریان های کرونری نیز توصیف شده است که به دلیل سینوس اتساع والسالوا شکل می گیرد و می توان تا حدی آن را با استفاده از استنت در مسیر های شریان ریوی، و یا با استفاده از شیر های کاشتنی ریوی و یا زیر پوستی رفع کرد. تغییر مسیر های موجود در سیستم قلبی می تواند باعث شکل گیری امبولی و انتقال آن به مسیر گردش کرونری بشود که این موضوع در بیماران دارای مواد ترومبوژنیک قلبی، افزایش یافته است. ترمیم های جراحی، مانند فرایند های تغییرات شریانی برای جابجایی شریان های بزرگ که شامل کاشت مجدد شریان های کرونری می باشد نیز ممکن است در اثر جریان مسدود در شریان های کرونری و انفارکتوس میوکاردی، با مشکل رو به رو شود. دیگر حالت های بیماری های قلبی مادرزادی، مانند گرفتگی های آئورت، مرتبط با فشار خون بالا می باشند که فشار خون بالا یکی از عوامل خطر برای تصلب شراین کرونری زود هنگام می باشد. این موضوع که آیا بیماری شریان های کرونری در افراد بالغ می تواند مرتبط با سبک زندگی کم تحرک باشد که در اثر محدودیت های عملکردی در اثر حالت های شدید در بیماری های قلبی مادرزادی ایجاد می شود یا خیر، می تواند یکی از موضوعات تحقیقاتی مهم باشد.

 

در این زمینه، گوئری- گوتنبرگ و همکارانش، مایل هستند که با کمک دیگران تحقیقات مشخص و زمان بندی شده را در رابطه با ارتباط بین شریان های کرونری و بیماری های قلبی مادرزادی، انجام دهند. در حالی که مطالعه های قبلی نشان داده است که یک پریاختگی درون پرده ای شریان کرونری در نوزادان و کودکانی که از ابعاد دیگر قلب سالمی دارند وجود دارد، بر اساس دانش ما، تحقیق انجام شده توسط این محقق ها اولین تحقیقی است که به صورت سیستمی شیوع آسیب های کرونری تصلب زود هنگام در مجموعه کودکان مرده با نقص های قلبی مادرزادی را بررسی می کنند. بخش شریان های کرونری در ۹۸ کودک با نقص های قلبی مادرزادی و ۱۰ مورد کنترلی بررسی شده است. شریان های کرونری در این تحقیقات به صورت رنگ آمیزی با عامل های شیمیایی در سیستم ایمنی رنگ آمیزی شده است که برای ارزیابی تغییرات عامل رشد b1 (TGF-b1) مورد استفاده قرار می گیرد.

 

بخشی از مقاله انگلیسی

Within this context, Guerri-Guttenberg and colleagues contributed a welcomed and timely addition to the growing literature exploring the association between coronary and congenital heart disease.11 While prior studies demonstrated the existence of coronary artery intimal hyperplasia in infants and children with otherwise normal hearts,12-14 to our knowledge, Guerri-Guttenberg et al.’s investigation is the first to systematically examine the prevalence of preatherosclerotic coronary lesions in a necropsy series of children with congenital cardiac defects. Coronary artery sections were assessed in 98 children with congenital heart defects and 10 controls.11 The coronary arteries were immunohistochemically stained for the expression of transforming growth factor b1 (TGF-b1).

 

تصویری از مقاله ترجمه و تایپ شده در نرم افزار ورد

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله:

بیماری های مادرزادی قلب و تصلب شرایین کرونری : نگرانی بحرانی ؟

عنوان انگلیسی مقاله:

Congenital Heart Disease and Coronary Atherosclerosis: A Looming Concern?

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا