دانلود رایگان ترجمه مقاله حمایت مالی در میان مهاجران داخلی (BMJ سال ۲۰۱۷)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه BMJ در ۱۳ صفحه در سال ۲۰۱۷ منتشر شده و ترجمه آن ۲۷ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

پوشش بیمه سلامت اجتماعی و حمایت مالی در بین مهاجران داخلی روستا به شهر در چین: شواهدی از یک مطالعه سطح مقطعی معرف ملی

عنوان انگلیسی مقاله:

Social health insurance coverage and financial protection among rural-to-urban internal migrants in China: evidence from a nationally representative cross-sectional study

دانلود رایگان مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۷
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۳ صفحه با فرمت pdf
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله پزشکی – علوم اجتماعی
گرایش های مرتبط با این مقاله بهداشت عمومی – پژوهشگری اجتماعی – تعاون‌ و رفاه‌ اجتماعی‌ – توسعه روستایی – جامعه شناسی
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس سلامت جهانی (BMJ)
ارائه شده از دانشگاه دانشکده آمار پزشکی و اپیدمیولوژی، کالج بهداشت عمومی، دانشگاه سان یات سن
نمایه (index) Scopus – Master Journal List – JCR – Medline – DOAJ
شناسه شاپا یا ISSN
۲۰۵۹-۷۹۰۸
شناسه دیجیتال – doi http://dx.doi.org/10.1136/bmjgh-2017-000477
لینک سایت مرجع https://gh.bmj.com/content/2/4/e000477
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه BMJ
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۲۷ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) 

کد محصول F2438

 

بخشی از ترجمه

کلا ۱۱۹ لایه در سرزمین چین وجود دارد که بر حسب استان، گروه شهری و شهر مهم لایه بندی می شوند همانند مرکز استان و شهر که به طور ویژه در طرح دولت مشخص شده اند (جدول مکمل آنلاین S1 را ملاحظه نمایید).
سپس انتخاب نمونه به طور مستقل در هر لایه انجام شد. در مرحله اول، ۳۷۷۶ تقسیم در سطح سکنه شهرستان با نسبت احتمال به اندازه (تعداد مهاجران داخلی در سال ۲۰۰۳) انتخاب شد. در مرحله دوم، کل ۸۹۹۳ محله شهری و دهکده های روستایی دارای ۱۰۰۵۰ خوشه از تقسیمات در سطح سکنه شهرستان نمونه برداری شده از طریق نسبت احتمال به اندازه (تعداد مهاجران داخلی در سال ۲۰۱۴) برگزیده شدند. در مراحل سوم تا آخر، ۲۰ مهاجر داخلی واجد شرایط در هر خوشه نمونه برداری شده از طریق مراحل ذیل، برگزیده شدند. اولا، همه مهاجران داخلی واجد شرایط در هر محله / روستای نمونه برداری شده، شمرده شدند و به چندین گروه با یک اندازه گروه در حدود ۱۵۰ مهاجر داخلی تقسیم شدند. ثانیا، یک یا بیش از یک دسته، به طور تصادفی در بین همه گروه ها نمونه برداری شدند. سپس در هر خوشه، یک نمونه تصادفی ساده متشکل از ۲۰ مهاجر داخلی انتخاب شدند. اگر یک مهاجر برگزیده از اعضاء خانواده شرکت کننده دیگری بود یا امکان برقراری تماس با او وجود نداشت یا از شرکت در مطالعه امتناع می ورزید، آنگاه مهاجر بعدی فهرست شده در چارچوب نمونه برداری، با همان جنسیت و سن مشابه و مدت اقامت برای جایگزینی انتخاب میشد. مصاحبه های رو در رو از طریق بازدیدهای خانگی اجرا شد. مصاحبه کنندگان، آموزش استاندارد را از طریق NPFPC دریافت نمودند و کنترل کیفیت در جمع اوری و درونداد داده ها اجرا شد. جزئیات بیشتر درباره ابعاد فنی این زمینه یابی در دسترس است.

اندازه گیری ها
وضعیت طرح های بیمه سلامت اجتماعی
از پاسخ دهندگان پرسیده شد آیا در NCMS، UEBMI یا URBMI شرکت دارند (بله / خیر). بر اساس پاسخ ها، وضعیت طرح های بیمه سلامت اجتماعی شرکت کنندگان به علاوه به صورت ذیل، دسته بندی شد:
۱٫ بیمه نشده از طریق بیمه سلامت اجتماعی : پاسخ دهندگان در هیچ طرح بیمه سلامت اجتماعی شرکت نکردند.
۲٫ فقط بیمه شده NCMS: پاسخ دهندگان فقط در NCMS شرکت کرده بودند. مهاجران داخلی روستا به شهر برای NCMS در بخش مبدا خود، واجد شرایط هستند.
۳٫ فقط بیمه شده طرح های بیمه پزشکی پایه شهری (UEBMI/URBMI): پاسخ دهندگان در UEBMI یا URBMI شرکت داشتند. دو طرح بیمه ترکیب شدند زیرا جمعیت مانع الجمع را پوشش می دهند (جمعیت شاغل در برابر بیکار) و فقط ۳٫۷% از شرکت کنندگان، مشارکت در URBMI را گزارش داده بودند.
۴٫ بیمه شده دوگانه: مهاجران داخلی در طرح های روستایی (NCMS) و شهری (UEBMI/URBMI) به طور همزمان شرکت کرده بودند. به خاطر سیستم های مستقل برای طرح های بیمه سلامت اجتماعی روستایی و شهری، کارگران مهاجری که در NCMS شرکت کرده بودند÷ می توانند در UEBMI هم ثبت کنند.

حمایت مالی
برای اندازه گیری درجه نسبی اثرات حمایت مالی در سرتاسر پایگاه طرح های بیمه سلامت اجتماعی، از یک شاخص مهم – درصد پرداخت های OOP برای تازه ترین خدمت بستری در طول ۱۲ ماه گذشته در کل هزینه خانوار – و شاخص های ثانویه دیگر استفاده نمودیم (جدول ۲).
همانطور که توسط سازمان بهداشت جهانی توصیه شده است، نظارت حمایت مالی، بعضا بر اساس شاخص های تولید شده هم از پرداخت های OOP و هم هزینه خانوار است. برای نمونه، هزینه سلامت فاجعه آمیز، به عنوان رایج ترین شاخص به صورت پرداخت های OOP برای مراقبت از سلامت تعریف می شود که از سهم هزینه یک خانوار فراتر می رود، یعنی ۲۵% هزینه کل. با این حال، داده های ۲۰۱۴ NIMIDMS فقط شامل پرداخت های OOP پاسخ دهندگان برای آخرین خدمت بستری در طول ۱۲ ماه گذشته بود. لذا، درجه نسبی حمایت مالی را به صورت درصد پرداخت های OOP به عنوان درصد پرداخت های OOP برای آخرین خدمت بستری در طول ۱۲ ماه در هزینه کل خانوار به صورت یک اندازه جایگزین هزینه سلامت فاجعه بار محاسبه شد. به علاوه، برای تنظیم تاثیر حمایت مالی بیمه سلامت شخصی (۸۶ شرکت کننده بازپرداخت گرفتند)، ما بازپرداخت ها از بیمه سلامت شخصی را به پرداخت های OOP شرکت کنندگان افزودیم. روش پیشنهادی ما، از طریق این واقعیت حمایت شده است که هزینه های خدمات بستری، منبع اصلی پرداخت های OOP در بین مهاجران داخلی در چین هستند، هزینه های خدمات بستری که در حدود ۷۵% هزینه های پزشکی سالانه در بین مهاجران داخلی را تشکیل می دهند و فقط ۵٫۹% شرکت کنندگان مطالعه، دارای بستری های متعدد هستند.

استفاده از خدمات بستری
از پاسخ دهندگان سوال شد آیا از خدمات بستری تجویز شده توسط پزشکان در طول ۱۲ ماه گذشته استفاده نموده اند (بله / خیر)، در زمان آخرین استفاده از خدمات بستری (بیمارستان های بخش / منطقه و مادون یا بیمارستان های شهری و مافوق) به چه سطحی از تسهیلات سلامت دستیابی داشته اند و تسهیلات سلامت در کجا قرار داشتند (در بخش مبدا یا خارج از بخش مبدا).

عوامل مخل
دموگرافی پاسخ دهندگان که به تمایل افراد به شرکت در یا بهره بردن از طرح های بیمه سلامت وابسته بود، شامل شد÷ همانند سن، جنس، درامد ماهانه، هزینه خانوار سالانه، وضعیت تاهل، میزان تحصیلات، وضعیت استخدام، مدت مهاجرت، آیا با خانواده هایشان مهاجرت کرده اند، اندازه خانوار و منطقه استانهای فرستنده (چین غربی/ مرکزی / شرقی). در NIMDMS، خانوار به صورت یک واحد اقتصادی تعریف می شود که در آن گروهی از افراد زندگی می کنند و با هم غذا می خورند، به جز همسران بیوه و فرزندان در نواحی روستایی.

تحلیل آماری
تحلیل ها با استفاده از آمار شناسی IBM SPSS، نسخه V.21.0 انجام شد. آمار وصفی شامل میانگین، انحراف استاندارد (SD)، میانه، IQR، فراوانی و تناسب میشد که برای خلاصه کردن دموگرافی، استفاده از خدمات بستری و حمایت مالی در بین شرکت کنندگان مطالعه با وضعیت طرح های بیمه سلامت اجتماعی مختلف استفاده می شد و تفاوت ها در بین لایه ها از طریق متغیرهای مطالعه از طریق تحلیل یک سویه واریانس برای متغیرهای پیوسته یا آزمون X2 برای متغیرهای رده ای ارزیابی شد. به علاوه، آزمون کم ترین تفاوت معنادار فیشر برای مقایسه بیشتر تفاوت های زیر گروهی بر روی شاخص های حمایت مالی بکار رفت که بر روی تحلیل یک سویه واریانس (p<0.05) معنادار÷ یافت شد.

نرخ بیمه نشده وزنی جمعیت بیمه سلامت اجتماعی، NCMS, UEBMI/URBMI و پوشش بیمه دوگانه و۹۵% از CIها بر اساس یک وزن زمینه یابی براورد شد که در طیف ۰٫۰۱ تا ۱۷٫۵۷ بود. وزن زمینه یابی از سه بخش وزنی برای کاهش سوگیری ها به خاطر احتمالات نابرابر، جمعیت غیر پاسخ دهنده و غیر مشمول تشکیل می شد. به علاوه، نرم افزار QGIS V.2.18.10، برای تبدیل پوشش UEBMI/URBMI و نرخ بیمه نشدگان از طریق استانهای کنونی محل سکونت و پوشش NCMS از طریق استانهای فرستنده به نقشه ها بکار رفت.
تاثیر حمایت مالی طرح های بیمه سلامت اجتماعی در بین شرکت کنندگانی که از خدمات بستری در ۱۲ ماه گذشته استفاده کرده بودند توسط مدلهای ترکیبی خطی تعمیم یافته سه سطحی (GLMMs) ارزیابی شد. مهاجران داخلی، سطح اولی بودند که در بخش ها / مناطق کنونی محل سکونت آشیانه کردند (سطح ۲) و به علاوه در شهرهای کنونی محل سکونت آشیانه کردند (سطح ۳). اولا، GLMMهای سطح سه ی دو متغیره با ارتباط لگاریتمی ، برای تحلیل وابستگی های ساده بین تاثیر حمایت مالی و وضعیت بیمه سلامت اجتماعی شرکت کنندگان، شاخص های استفاده از خدمات بستری و عوامل مخل بکار رفت. ثانیا، یک GLMM سطح سه چند متغیره با ارتباط لگاریتمی برای ارزیابی وابستگی بین وضعیت بیمه سلامت و تاثیر حمایت مالی ایجاد شد در حالیکه نظارت برای همه متغیرها بر روی GLMMهای دو متغیره (p<0.10) و سهم درصدی کل هزینه های پزشکی بر روی آخرین خدمت بستری مهم یافت شد.

نتایج
کلا ۲۰۰٫۹۳۷ مهاجر داخلی در ۲۰۱۴ NIMDMS بکار گرفته شدند و ۱۷۰۹۰۴ (۸۵٫۱%) مهاجر داخلی روستا به شهر در این مطالعه با میانگین سنی ۳۴ (۹٫۴= SD) مشمول بودند (جدول ۳). ۱۰۰٫۲۰۱ شرکت کننده مرد (۵۸٫۱%) و ۸۵٫۸% از شرکت کنندگان (۱۵۰٫۰۳۱=n) یا شاغل یا کارفرما بودند.
بر اساس داده های خود گزارش شده (جدول ۴)، ۲۳٫۵۳۹ مورد از ۱۷۰٫۹۰۴ شرکت کننده در هیچ طرح بیمه سلامت اجتماعی ثبت نام نکرده بودند (نرخ وزنی بیمه نشدگان: ۱۷٫۳%، ۹۵% CI 16.9% تا ۱۷٫۷%)، ۱۱۹٫۹۹۷ شرکت کننده، فقط در NCMS ثبت نام کرده بودند، ۲۱٫۲۷۲ شرکت کننده، فقط در UEBMI / URBMI ثبت نام کرده بودند و ۶۰۹۶ شرکت کننده، بیمه شده دوگانه بودند (پوشش وزنی: ۵٫۵%، ۹۵% CI 5.3% تا ۵٫۷%). بنابراین، ۱۲۶٫۰۹۳ (۶۰۹۶+۱۱۹٫۹۹۷) شرکت کننده در NCMS (پوشش وزنی : ۶۶٫۶% (۶۶٫۰% تا ۶۷٫۱%)) و ۲۷٫۳۶۸ (۶۰۹۶+۲۱٫۲۷۲) شرکت کننده در UEBMI/URBMI (پوشش وزنی: ۲۲٫۶% (۲۲٫۲% تا ۲۳٫۰%)) ثبت نام کرده بودند. لازم به ذکر است÷ پوشش طرح های بیمه سلامت اجتماعی در مهاجران داخلی روستا به شهر، در سرتاسر سرزمین چین فرق داشت.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا