دانلود رایگان ترجمه مقاله تعیین اضافه ولتاژهای گذرا بسیار سریع (آی تریپل ای ۲۰۱۷)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه آی تریپل ای در ۶ صفحه در سال ۲۰۱۷ منتشر شده و ترجمه آن ۱۳ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

محاسبه عبور بیش از حد ولتاژ (VFTO) در ایستگاه عایق بندی شده با گاز ۱۰۰۰ کیلوولت

عنوان انگلیسی مقاله:

Computation of Very Fast Transient Overvoltages (VFTO) in a 1000 kV Gas Insulated Substation

دانلود رایگان مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۷
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۶ صفحه با فرمت pdf
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله کنفرانس
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی برق
گرایش های مرتبط با این مقاله تولید، انتقال و توزیع – سیستم های قدرت – برق قدرت
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس کنفرانس مهندسی نیرو و انرژی PES آسیا و اقیانوسیه (APPEEC)
کلمات کلیدی ایستگاه عایق بندی شده گاز (GIS) – برنامه عبور الکترومغناطیسی (EMTP) – اضافه‌ ولتاژهای گذرای بسیار سریع (VFTO) – ایستگاه فرعی ولتاژ بالا (UHV)
کلمات کلیدی انگلیسی Gas Insulated Substation (GIS) – Electromagnetic Transient Program (EMTP) – Very Fast Transient Overvoltage (VFTO) – Ultra high voltage (UHV) substation
ارائه شده از دانشگاه گروه مهندسی برق، موسسه علوم هند
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1109/APPEEC.2017.8308964
لینک سایت مرجع https://ieeexplore.ieee.org/document/8308964
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه آی تریپل ای – IEEE
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۱۳ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) 

کد محصول F2428

 

بخشی از ترجمه

ترانسفورماتور: الگوی اساسی کلیه ترانسفورماتورها استفاده از پارامترهای ذکر شده در بخش الف است. به طور تقریبی مشخصه‌های فرکانس بالا، خازن‌های اضافی PF 5000 با ورود ترانسفورماتورها برابر می‌شوند [۵]. اشباع ترانسفورماتور نادیده گرفته می شود.
خط انتقال به طول ۳۲۰ کیلومتر توسط خط انتقال پارامتر توزیع پایان یافته با مقاومتی مشابه مشخصه مقاومت صوری خط برای جلوگیری از بازتاب مدل‌سازی شده است. از این رو مدل خطی انتقال مورد استفاده در کار حاضر مدل وابسته به فرکانس نیست.

۳ شبیه سازی و نتایج EMTP
مرحله زمانی که در شبیه سازی استفاده می شود باید حداقل ۱۰ بار کمتر از زمان حرکت کوتاهترین بخش مسیر در سیستم که در مورد حاضر حدود ۱ نانومتر است، باشد. فقط یک بخش از ایستگاه فرعی در برنامه الکترو مغناطیسی گذرا برای شبیه سازی کنونی مدل شده است زیرا تغییر عملکرد و پدیده‌های مربوط به VFTO در دو مرحله دیگر یکسان هستند. علاوه بر این، فرض بر این است که یک ترتیب مجرای مسیر عایق جدا مورد استفاده قرار می‌گیرد و از این رو فرضیه اتصال درون فاز ناچیز است. فرض بر این است که سیستم قبل از تعویض در حالت پایدار قرار دارد و تغییر هر قطع کننده در زمانی انجام می شود که ولتاژ فرکانس قدرت سینوسی در اوج خود قرار دارد. قطع کننده‌های مرتبط با هر یک از شش قطع کننده مدار یک به یک عمل می‌کنند و دامنه VFTO در انواع نقاط محاسبه می شود. به دلیل تقارن در سیستم، فقط نیمی از شمار عملیات‌های قطع کننده نیاز به مطالعه دارد. بخش کوچکی از مسیر بین مدار قطع کننده و قطع کننده ممکن است بار را به دام انداخته و زمان اوج عبور بر ولتاژ را افزایش دهد. در شبیه سازی حاضر بار به دام افتاده به حساب نمی‌آید. همچنین در مطالعه حاضر، شبیه‌سازی‌های گذرا بدون اینکه به سیستم متصل باشند انجام می‌گیرند. نقاط اندازه‌گیری همه موارد قطع کننده‌های مدار، گیرنده‌های فراتاخت، ترانسفورماتورهای بالقوه و قطع کننده‌های که در حال بهره برداری است را شامل می شود.
محل قطع کننده‌ها در شکل ۲ نشان داده نشده است.
بنابراین بخش بالایی ایستگاه فرعی UHV از امکان “M” تا “N” (شکل ۲ را ببینید) بزرگ‌تر است و در شکل ۳٫ نشان داده شده است. به خاطر داشته باشید که “+” در قطع کننده مدار، پایانه‌ای را نشان می‌دهد که در آن به فیدر ورودی متصل است و “-” پایانه‌ای را نشان می‌دهد به سمت فیدر خروجی وصل شده است. ولتاژ در پایانه‌های قطع کننده مدار هنگامی که جدا کننده در سمت چپ CB1 (که در شکل ۳ به عنوان DS1 مشخص شده است) در حال فعالیت است در شکل.۴ نشان داده شده است. بزرگنمایی شکل موج از ولتاژ عبوری در پایانه CB1 در نزدیکی عملیات جدا کننده DS1 (به عنوان CB1 +نشانه گذاری شده است) در حوزه زمانی در شکل ۵ (a) نشان داده شده است و دامنه فرکانس موج مانند در شکل ۵ (b) نشان داده شده است. از شکل ۵، مقدار اوج VFTO 1.50 pu یافت شده است. زمان اوج مربوطه ۴۰ نانومتر است. فرکانس غالب مؤلفه ۱٫۶۶ مگاهرتز است و بیشترین فرکانس آن حول و حوش ۳۸ مگاهرتز است.
مطالعات مشابه در نقاط مختلفی در خصوص عملکرد جداکننده و مقدار اوج و زمان افزایش VFTO در جدول ۳ مرتب شده است انجام شده است ولتاژ بیش از حد با بالاترین درجه هنگامی رخ می‌دهد که جداکننده در سمت راست CB1(در شکل ۳ به عنوان DS2 مشخص شده است) قرار داشته باشد و جداکننده در سمت چپ CB3 (به عنوان DS5 در شکل ۳ مشخص شده است) در حال فعالیت باشد (بار به دام افتاده، در نظر گرفته نشده است) مقدار اوج pu 1.58 برای بستن فعالیت DS2 در CB1 (شکل ۶ را ببینید) و در CB3 + برای بستن عملکرد DS5 (شکل ۹ را ببینید) مشاهده می شود. ولتاژ در پایانه‌های قطع کننده مدار هنگامی که جداکننده در سمت چپ CB3 (به شکل DS5 در شکل ۳ گفته شده است) که عملکرد آن در شکل ۷ نشان داده شده است. تغییر عملکرد سه قطع کننده باقی مانده (DS3، DS4 و DS6 همانطور که نشان داده شده است در شکل ۳) نیز انجام شده است و پارامترهایی مانند اوج VFTO و زمان اوج جدول بندی می‌شوند.

اوج VFTO در CB1 برای بستن عملیات DS5 (همانطور که در شکل ۸ نشان داده شده است) پایین‌تر از نزدیکترین نقاط اندازه‌گیری CB3 + و CB3- یافت شده است. اوج VFTOs که در اطراف ایستگاه فرعی تولید شده است توزیع را نشان می‌دهد همانطور که در شکل ۱۱ و ۱۲ نشان داده شده است. در محور x، مشاهده‌های مختلف نقاط در ایستگاه UHV نشان داده شده است. در مجموع ۱۹ نقاط مشاهده انتخاب شده‌اند. توصیه می شود برای شناسایی موقعیت واقعی هر محل اندازه‌گیری به هر دو شکل ۲ و ۳ مراجعه کنید. شکل ۱۱ (a) اوج VFTO توزیع برای عملکرد تغییر DS1 را نشان می‌دهد.
حداکثر مقادیر اوج در نزدیکترین پایانه قطع کننده مدار مشاهده می شود. اوج توزیع‌ها با توجه به قطع کننده عملیات یکسان هستند. برای تغییر عملکرد DS2، DS3، DS4، DS5 و DS6 اوج VFTO توزیع‌ها مطابق شکل ۱۱ (ب)، ۱۱ (ج)، ۱۱ (د)، ۱۲ (الف) و به ترتیب ۱۲ (ب) نشان داده شده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا