دانلود رایگان ترجمه مقاله زنجیره تامین سه لایه مسئولیت اجتماعی (ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۱۵)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه الزویر در ۲۷ صفحه در سال ۲۰۱۵ منتشر شده و ترجمه آن ۳۱ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

هماهنگی کانال و توزیع سود در یک زنجیره تامین سه لایه مسئولیت اجتماعی

عنوان انگلیسی مقاله:

Channel coordination and profit distribution in a social responsible three-layer supply chain

دانلود رایگان مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۵
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۲۷ صفحه با فرمت pdf
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله ریاضی – مدیریت – مهندسی صنایع
گرایش های مرتبط با این مقاله تحقیق در عملیات – مدیریت بازرگانی – لجستیک و زنجیره تامین
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس مجله بین المللی اقتصاد تولید
کلمات کلیدی
مسئولیت اجتماعی شرکت ها – هماهنگی کانال – تخفیف قیمت عمده فروشی – چانه زنی
 
کلمات کلیدی انگلیسی
Corporate social responsibility – channel coordination – wholesale price discount – bargaining
ارائه شده از دانشگاه
گروه ریاضیات، موسسه فناوری بنگال، دولت مستعمره
نمایه (index) Scopus – Master Journal List – JCR
شناسه شاپا یا ISSN ۱۸۷۳-۷۵۷۹
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/j.ijpe.2015.07.001
لینک سایت مرجع https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0925527315002480
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه الزویر – Elsevier
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۳۱ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) 

کد محصول F2418

 

بخشی از ترجمه

۳٫ شرح مدل و تجزیه و تحلیل عمومی

نمادها
علائم زیر در توسعه مدل استفاده می شوند.
p واحد قیمت فروش خرده فروش
Wd واحد قیمت عمده فروشی توزیع کننده
wm واحد قیمت عمده فروشی تولید کننده
pc واحد قیمت فروش زنجیره تامین در تصمیم گیری متمرکز
c هزینه تولید نهایی تولید کننده
q مقدار سفارش محصول
PPc سود خالص کانال متمرکز
CSc مازاد مصرف کننده کانال متمرکز
PPds سود خالص کانال غیر متمرکز
πc تابع سود کانال متمرکز
πr تابع سود خرده فروش در تصمیم گیری غیر متمرکز
πd تابع سود توزیع کننده در تصمیم گیری غیر متمرکز
πm تابع سود تولید کننده در تصمیم گیری غیر متمرکز
μ تخفیف در قیمت عمده فروشی که تولید کننده به توزیع کننده می دهد
حداکثر تخفیف در قیمت عمده فروشی که تولید کننده به توزیع کننده می دهد
حداقل تخفیف در قیمت عمده فروشی که تولید کننده به توزیع کننده می دهد
μb تخفیف چانه زنی در قیمت عمده فروشی که تولید کننده به توزیع کننده می دهد
ρ تخفیف در قیمت عمده فروشی که توزیع کننده به خرده فروش می دهد
حداکثر تخفیف در قیمت عمده فروشی که توزیع کننده به خرده فروش می دهد
حداقل تخفیف در قیمت عمده فروشی که توزیع کننده به خرده فروش می دهد
ρb تخفیف چانه زنی در قیمت عمده فروشی که توزیع کننده به خرده فروش می دهد
یک زنجیره تامین سه لایه را در نظر بگیرید که متشکل از یک تولید کننده، توزیع کننده و خرده فروش است. تولید کننده محصولات را با هزینه واحد C تولید می کند و آن را به توزیع کننده در قیمت عمده فروشی Wm در یک بخش تنها عرضه می کند. توزیع کننده محصول را به خرده فروش با قیمت عمده فروشی Wd عرضه می کند. در نهایت، خرده فروش تقاضای مشتریان را با فروش کالا در قیمت خرده فروشی p برآورده می سازد.
فرض کنیم که تقاضا در سمت خرده فروش در قیمت خرده فروشی خطی و به فرم D(P)= a – bpاست، که در آن a> 0 پتانسیل بازار و b> 0 حساسیت قیمت مشتریان است. برای غیر منفی بودن تابع تقاضا فرض کنید P ∈(۰,a/b) است. این تابع تقاضا در ادبیات موضوع نسبتا شایع است. کمبود در هر مرحله از کانال مجاز نیست. زمان هدایت بین تولید کننده و توزیع کننده، و بین توزیع کننده و خرده فروش صفر است چرا که تقاضا قطعی است. تولید کننده از سیاست تولید بخش برای بخش پیروی می کند. این ساختار کانال ساده اجازه می دهد تا به تجزیه و تحلیل اثر CSR بر روی سود اعضای کانال بپردازیم. همچنین، فرض کنیم که تولید کننده رهبر کانال است و به طور مستقل تصمیم می گیرد. دیگر اعضای کانال بر اساس تصمیم تولید کننده تصمیم گیری می کنند.
همانطور که نشان داده شد، بسیاری از مارک های پیشرو با فشار شدید برای مدیریت زنجیره تامین مسئول اجتماعی مواجه هستند (آمایشی و همکاران (۲۰۰۸)). پاسخی که معمولا به این فشار بیان می شود این است که شرکت اصلی کد رفتاری را برای شیوه کسب و کار شرکای خود به منظور مسئولیت اجتماعی معرفی می کند (پدرسن و اندرسن، ۲۰۰۶). در نتیجه، دیگر اعضای کانال در عمل CSR دخیل می شوند. همچنین، به طور گسترده ای هدف اصلی در زنجیره تامین در سمت کارخانه سازنده مشاهده می شود (آمایشی و همکاران، ۲۰۰۸). بنابراین، ما فرض می کنیم که تولید کننده در CSR سرمایه گذاری می کند و هدف CSR خود را با عملکرد کانال تنظیم می کند. هزینه های مرتبط با CSR توسط تمام اعضای کانال از طریق یک قیمت گذاری انتقالی به اشتراک گذاشته می شود (کروز ۲۰۰۸). در مدل سازی و تجزیه و تحلیل، ما تنها اثرات CSR را در قالب مازاد مصرف کننده به جای فعالیت های CSR، که کانال مسئول اجتماعی انجام می دهد در نظر می گیریم. واضح است که هنگامی که یک شرکت شیوه CSR را صرف نظر از شرکت های رقیب خود انجام می دهد، حسن نیت او افزایش می یابد زیرا به طور گسترده ای بیانگر قصد او به منظور افزایش رفاه سهامداران است. به عنوان یک نتیجه مشتریان تمایل به پرداخت قیمت بالاتر از قیمت پایه محصولات تولید شده شرکت ها دارند

۳٫۱ تصمیم متمرکز
فرض کنیم که همه اعضای کانال مایل به همکاری هستند و می خواهند تصمیم مشترک را به اجرا بگذارند. بنابراین، یک کانال بازاریابی تک وجود دارد که در آن یک محصول در یک بخش تنها تولید می شود و به مشتریان در قیمت خرده فروشی pc به فروش می رسد. همچنین، کانال CSR را انجام می دهد. بنابراین، میزانی از مازاد مصرف کننده از جانب سهامداران در کانال انباشته شده است.

توجه داشته باشید که dπc* / dθ = k / (2 – θ)۲> 0، یعنی، سود کل بهینه هنگامی که تولید کننده وزن بیشتری برای CSR قائل می شود افزایش می یابد. dPPc / dθ = -۲kθ / (۲ – θ) ۳ <0 و dCSc / dθ = (۲ + θ) / (۲ – θ)۳> 0، یعنی سود خالص کانال متمرکز کاهش می یابد و مازاد مصرف کننده افزایش می یابد هنگامی که CSR افزایش می یابد. افزایش مازاد مصرف کننده بیشتر از کاهش سود خالص است. در نتیجه، سود کل کانال متمرکز با افزایش CSR افزایش می یابد. سود خالص صفر است و مازاد مصرف کننده در کانال متمرکز حداکثر است هنگامی که تولید کننده حداکثرکننده رفاه کامل است. همچنین، dpc / dθ = – (a-bc)/(2- θ) ۲ <0 وdQc / dθ = (a –bc)2/(2- θ) ۲> 0 ، یعنی قیمت خرده فروشی کانال کاهش می یابد و مقدار سفارش کانال با افزایش CSR تولید کننده افزایش می یابد. هنگامی که سازنده به عنوان حداکثرکننده رفاه کامل عمل می کند، قیمت بهینه خرده فروشی(pc | θ = ۱ = C) برابر با هزینه تولید نهایی کانال متمرکز است. بنابراین، سود خالص کانال ناپدید می شود و بهکانال حداکثر مازاد مصرف کننده k از جانب سهامداران آن تعلق می گیرد. از سوی دیگر، هنگامی که θ = ۰، کل سود کانال k / 2 است، که کمتر از سود کل کانال حداکثرکننده رفاه کامل است. بنابراین، زنجیره تامین مسئول اجتماعی رقابتی تر از زنجیره تامین حداکثر کننده سود خالص عمل می کند. این در واقع مصرف کنندگان را به خرید بیشتر از طریق کاهش قیمت خرده فروشی تشویق می کند.

۳٫۲ تصمیم غیر متمرکز
زمانی که اعضای کانال به طور مستقل عمل می کنند و اهداف فردی خود را بهینه سازی می کند، اساسا یک فرایند تصمیم گیری غیر تعاونی است، که در آن تولید کننده رهبر کانال است. هدف CSR هدف خود سازنده است. از طریق یک کد رفتاری سازنده سایر اعضای کانال را مجبور به شرکت در عمل CSR می کند. ما بازی تولید کننده-استکلبرگ را در نظر می گیریم، که در آن توزیع کننده پیرو فوری سازنده است و خرده فروش از توزیع کننده پیروی می کند. این یک بازی حرکت پی در پی است، که در آن تولیدکننده استراتژی خود را بر روی توزیع کننده به اجرا می گذارد. بر اساس آن توزیع کننده استراتژی خود را پیدا می کند و آن را بر روی خرده فروش به اجرا می گذارد. در نهایت، بسته به استراتژی بهینه توزیع کننده، خرده فروش استراتژی خود را شناسایی می کند. در واقع تمامی مراحل تصمیم گیری شامل دو بازی استکلبرگ است. یکی بین تولید کننده و توزیع کننده و دیگری بین توزیع کننده و خرده فروش است. ما از القای رو به عقب برای پیدا کردن راه حل کامل بازی فرعی استفاده می کنیم

با استفاده از القای رو به عقب راه حل بهینه را می توان یافت و در جدول ۱ ارائه شده است. مشاهده کنید کهdπr* / dθ = ۴k / (8 – θ)۳> 0 ، dπd* / dθ = ۸k / (8 – θ)۳> 0، dvm* / dθ = k / (8 – θ)۲> 0 اما dπ*m / dθ = -۲θk / (8 – θ)۳ <0، یعنی، سود کل تولید کننده، سود توزیع کننده و سود خرده فروشان افزایش می یابد اما سود خالص تولید کننده با افزایش CSR کاهش می یابد. همچنین، dp* / dθ = – (a-bc) / (8 – θ)۲ <0، dQ* / dθ = (a –bc)/(8 – θ) ۲> 0، dwd* / dθ = – [ ۲ (a-bc) + bc] / b (8 – θ)۲ <0، dwm * / dθ = – [۴ (a-bc)] / b (8 – θ) ۲ <0. هنگامی که تولید کننده وزن بیشتر به CSR می دهد، قیمت عمده فروشی خود را کاهش می دهد. در پاسخ، توزیع کننده نیز قیمت عمده فروشی خود را کاهش می دهد. در نهایت، خرده فروش به فعالیت های اعضای کانال بالادست با کاهش قیمت خرده فروشی واکنش نشان می دهد. از آنجا که، قیمت خرده فروشی کانال کاهش یافته است، مشتریان تشویق به خرید بیشتر می شوند. به عنوان یک نتیجه، مقدار سفارش خرده افزایش می یابد. بنابراین، ویژگی CSR تولید کننده بر تمام اعضای پایین دست کانال تاثیر می گذارد. با نمایش CSR، تولید کننده رقابتی تر از تولید کننده حداکثر کننده سود خالص عمل می کند. هر چند که میزانی از سود خالص را از دست می دهد، میزانی از مازاد مصرف-کننده را بدست می آورد، که بیش از از دست دادن سود خالص است. بنابراین، سود کل آن افزایش می یابد. سود خالص که تولید کننده با توجه به CSR از دست می دهد در طرف خرده فروش و توزیع کننده به نسبتی انباشته شده است. بنابراین، سود توزیع کننده و خرده فروش هنگامی که شدت CSR تولید کننده افزایش می یابد، افزایش می یابد.
توجه داشته باشید کهπr* + πd * + vm * = (14-θ) k / (8-θ) ۲ <πc* ، یعنی، درگیری کانال حل نمی-شود. d [πc* – (πr* + πd*+ vm*)] / dθ = ۱۶ (۲۸-۱۷k) / (2- θ) ۲ (۸-θ) ۳> 0، یعنی، تفاوت سود کل متمرکز و سود کل غیر متمرکز با افزایش CSR افزایش می یابد (شکل ۱ را ببینید). این نتیجه کاملا متفاوت از زنجیره تامین حداکثر کننده سود خالص است. در زنجیره تامین حداکثر کننده سود خالص به حاشیه راندگی دوبل کانال هنگامی که خرده فروش قیمت واحد فروش را کاهش می دهد کاهش می یابد. کانال زمانی هماهنگ می شود که قیمت فروش با قیمت فروش متمرکز برابر است. اما در یک زنجیره تامین مسئول اجتماعی هر چند قیمت خرده فروشی با افزایش CSR تولید کننده کاهش می یابد، به حاشیه راندگی دوبل کانال افزایش می یابد. همچنین، (πr* + πd* + vm*) | θ = ۰ = ۷k / 32 ≠ k / 2 = πc* | θ = ۰ و (πr* + πd* + vm*) | θ = ۱ = ۱۳k /49≠k = πc* | θ = ۱٫ یعنی، کانال حداکثر کننده سود خالص هماهنگ نیست و انگیزه به حداکثر رساندن رفاه کامل تولید کننده تعارض کانال را حل و فصل نمی کند.
سود خالص کانال متمرکز PPc=2 (1-θ) k / (2 – θ)۲ و سود خالص کانال غیر متمرکز PPds = πr* + πd* + πm* = 2 (7-θ) k / (8-θ) ۲ . اکنون PPc-PPds> 0 اگر θ۲ -۸θ + ۶ <0، یعنی، θ <4 – √۱۰ (نگاه کنید به شکل ۱). بنابراین، سود خالص کانال متمرکز در مقایسه با سود خالص غیر متمرکز بالاتر است اگر θ ∈ (۰،۴ – √۱۰)، در غیر این صورت سود خالص غیر متمرکز بالاتر است. بنابراین، ما گزاره زیر را خواهیم داشت.
گزاره ۱: در یک زنجیره تامین مسئول اجتماعی (الف) انگیزه به حداکثر رساندن رفاه کامل تولید کننده تعارض کانال را حل و فصل نمی کند، (ب) به حاشیه راندن دوبل افزایش می یابد وقتی که قیمت واحد فروش خرده فروشی کاهش می یابد و (ج) سود خالص کانال غیر متمرکز برای ∈ θ (۴ – √۱۰،۱) زمانی که با سود خالص متمرکز مقایسه می شود بالاتر است.
معلوم است که، هنگامی که اعضای کانال همکاری نکنند تولید کننده باید CSR خود را در بازه (۱۰,۱√۴-) محدود کند. در این صورت، سود خرده فروش و سود توزیع کننده در مقایسه با سود متمرکز بالاتر هستند، اما سود خالص تولید کننده پایین تر است. اما مازاد مصرف کننده که به تولید کننده از سهامداران آن تعلق می گیرد از دست دادن آن سود خالص را جبران می کند. در غیر این صورت، هنگامی که اعضای کانال همکاری کنند، بهترین عملکرد کانال را می توان از طریق یک سیاست قیمت گذاری انتقالی یافت.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا