دانلود رایگان ترجمه مقاله کنترل توان راکتیو برای انتقال نیروی باد (ietresearch سال ۲۰۱۷)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه ietresearch در ۵ صفحه در سال ۲۰۱۷ منتشر شده و ترجمه آن ۱۳ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

استراتژی کنترل هماهنگ توان راکتیو برای انتقال قدرت بادی در مقیاس بزرگ توسط لینک های LCC-HVDC

عنوان انگلیسی مقاله:

Coordinated control strategy of reactive power for large-scale wind power transmission by LCC-HVDC links

دانلود رایگان مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۷
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۵ صفحه با فرمت pdf
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی برق – مهندسی انرژی
گرایش های مرتبط با این مقاله سیستم های قدرت – مهندسی کنترل – انرژی های تجدیدپذیر – الکترونیک قدرت – مهندسی الکترونیک
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس مجله مهندسی
ارائه شده از دانشگاه آزمایشگاه کلید دولتی بهره برداری و کنترل انرژی های تجدیدپذیر و سیستم های ذخیره سازی، موسسه تحقیقات نیروی برق چین، پکن، جمهوری خلق چین
نمایه (index) Scopus – Master Journals – DOAJ
شناسه شاپا یا ISSN ۲۰۵۱-۳۳۰۵
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1049/joe.2017.0496
لینک سایت مرجع https://ietresearch.onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1049/joe.2017.0496
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه ietresearch
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۱۳ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) 

کد محصول F2379

 

بخشی از ترجمه

۲٫ مدل سیستم
سیستم مطالعه شده در شکل ۱ نشان داده شده است. سیستم مزرعه بادی PMSG را بعنوان منبع انرژی به کار می رود، در حالی که LCC-HVDC برای انتقال توان مسافت طولانی از منبع به مرکز بار استفاده می شود. فیلترهای AC در هر دو مبدل DC برای فیلتراسیون هارمونیک ها و برای جبرانسازی توان راکتیو راه اندازی می-شود. یک SC در هر ایستگاه مبدل به کار می رود تا با فیلترهای AC همکاری کند. در این مطالعه، تاثیر مرکز بار در جانب مبدل HVDC مورد غفلت قرار می گیرد، و این بعنوان سیستم AC قدرتمند در نظر گرفته می شود. یک منبع ولتاژ ثابت متشکل از یک امپدانس منبع بعنوان مرکز بار برای ساده سازی آنالیز استفاده می شود [۱].

۲٫۱ سیستم PMSG
مدل دقیق PMSG در [۱۲] بحث میشود. مدل PMSG به کار رفته بصورت مختصر در اینجا ارائه شده است. توپولوژی سیستم PMSG درشکل ۲ نشان داده شده است. توربین بادی بصورت مستقیم به PMSG متصل می شود، که بیشتر به یک مبدل تماما کنترل شده تغذیه میشود. این شامل یک یکسوساز مدولاسیون عرض پالس (PWM)، یک مدار متوسط سرعت و یک مبدل PWM است، تا عملکرد خروجی قدرت را بهبود بخشد. روش کنترل PWM استفاده شده برای ارائه خروجی ولتاژ ثابت است. همچنین، ردیابی حداکثری قدرت در سیستم کنترل به کار می رود.

۲٫۲ سیستم HVDC
مدل HVDC ارائه شده مبتنی بر مدل بنچمارک CIGRE HVDC است، که در آن کنترل قطب در سیستم کنترل HVDC ادغام می یابد [۱۳].
مبدل ۱۲ قطبی در هر دو یکسوساز و مبدل استفاده می شود. یکسوساز کنترل جریان DC ثابت و کنترل زوایه آتش زنی ثابت را به کار می برد، در حالی که کنترلر اینورتر متشکل از کنترل ولتاژ DC ثابت، کنترل محدودساز مرتبه جریان ولتاژ مستقل و کنترل زاویه انقراض ثابت است. همپوشانی تعویض و تغییر و همچنین تاثیر تغییر تپ در آنالیز نادیده گرفته می شود.

۳٫ کنترل توان راکتیو هماهنگ
در سیستم LCC-HVDC برای انتقال نیروی باد، مقدار تنظیم توان اکتیو DC را می توان به سرعت تنظیم کرد تا با خروجی نوسان نیروگاه های بادی هماهنگ شود. به طور سنتی، فیلترهای AC باید برای حفظ تعادل توان راکتیو نیز عمل کنند. با این حال، اگر قدرت باد به طور مکرر در نوسان باشد، زمان عملکرد فیلترهای AC افزایش می یابد. در همین حال، به دلیل تعویض فیلتر AC، تنظیم ناپیوسته است. استفاده از SC به عنوان RPCD برای همکاری با فیلترهای AC قادر به تحقق RPC مداوم و کاهش زمان عمل فیلترهای AC خواهد بود.

۳٫۱٫ تعیین ظرفیت RPCD
الزام به جبرانسازی توان راکتیو سیستم DC به توان راکتیو مصرف شده توسط مبدل بستگی دارد، که در آن ظرفیت و گروهبندی RPCDS را میتوان مشخص نمود.

ظرفیت و گروه بندی فیلترهای AC با اصول مهندسی تعیین و مشخص می گردد. کنترل سوئیچینگ فیلترهای AC اجتناب از سوئیچینگ مکرر دستگاه را در نظر می گیرد، در نتیجه منطقه مرده یک واحد فیلتر AC بایستی تعریف شود. در حالت معمول، مقدار بعنوان ایجاد می شود.
SC بعنوان RPCD دینامیکی در سیستم ادغام می شود. ظرفیت آن باید نیاز به تنظیم مستمر، با حاشیه کافی را برآود سازد، و همچنین بایستی اقتصادی لحاظ گردد. مقدار بین (منطقه مرده واحد فیلتر سوئیچینگ) و است، و برای ایجاد می شود.

۳٫۲٫ استراتژی RPC هماهنگ
جریان استراتژی RPC ارائه شده در یک دوره در شکل ۳ نشان داده شده است. چرخه محاسبه با ۰٫۵ s تنظیم می شود. نخست، مبادله توان راکتیو جریان توسط سیگنال های اندازه گیری شده در سیستم AC/DC محاسبه می شود. در حالی که برابر با ۰ است، هیچ PRCD فعالیت نمی کند. بعبارتی دیگر، اختلاف بین و تقاضای توان راکتیو مشخص میشود. در نتیجه، اگر تفاوت تحت محدوده باشد، توان راکتیو ارائه شده یا جذب شده توسط SC از به تنظیم میشود. با اینحال، اگر اختلاف فراتر ازمحدوده باشد، فیلتر AC بایستی تغییر یابد.

۴٫ نتایج شبیه سازی و ارزیابی
شبیه سازی با استراتژی کنترل ارائه شده توسط PSCAD/EMTDC برای یک مزرعه بادی ۲۰۰ مگاوات PMSG با استفاده از لینک های LCC-HVDC انجام می شود. خروجی قدرت مزرعه بادی و همچنین تقاضای
توان راکتیو در ایستگاه های مبدل نوسان می یابد. پارامترهای مربوط به سیستم مطالعه شده در جدول ۱ داده شده است. در جانب اینورتر، تنها فیلترهای AC بعنوان RPCD برای ساده سازی مورد استفاده قرار می گیرد.
شتاب باد در طول شبیه سازی تغییر پیدا می کند همانطور که در شکل ۴ نشان داده شده است، که حاوی مولفه تندباد، باد رمپ یا پلکانی و باد نویز است. در ابتدا سرعت باد با مقدار رتبه بندی خودش یعنی ۱۱٫۳ m/s تنظیم می شود. پس از ۱ ثانیه، یک افت ناگهانی از ۱۱٫۳ تا ۹ m/s وجود دارد و در نتیجه این امر ادامه می یابد تا به ۷٫۵ m/s برسد و سرعت باد بین ۷٫۵ و ۹ متر بر ثاتیه در نوسان است. بنابراین پس از ۱ ثانیه، ناگهانی سرعت به ۱۱٫۳ m/s افزایش می یابد و در۱۵ ثانبه به بیشتر از ۱۳٫۵ متر بر ثانیه می رسد، در نتیجه سرعت باد نوسانی بین ۸ و ۱۱٫۳ m/s را در طول ۳٫۵ ثانیه تجربه می کند.

(الف) خروجی توان اکتیو: خروجی توان مزرعه بادی ا،ز و توان DC در شکل ۵ نشان داده شده است. خروجی توان مزرعه بادی متفاوت از سرعت باد است. درحالت پایدار، مقدار ۲۰۰ MW است، و زمانی که سرعت باد تا ۹ متر بر ثانیه کاهش می یابد این مقدار تا ۸۰۰ مگاوات کاهش می یابد. در نتیجه، این مقدار تا ۲۰۰ مگاوات افزایش می یابد و سپس دچار افت و نوسان می شود. قدرت DC با خروجی قدرت باد با تغییر جزئی در تاخیر در اطراف ۰٫۱ ثانیه حفظ می شود.
(ب) خروجی توان راکتیو: خروجی توان راکتیو مزرعه بادی در شبیه سازی برای صفر کنترل می شود. نتیجه شبیه-سازی تقاضای توان راکتیو در جانب یکسوساز در شکل ۶ نشان داده شده است. با توجه به تغییر توان انتقالی DC، تقاضای توان راکتیو یکسوساز نیز تغییر می یابد.
توان راکتیو توسط فیلترهای AC تغذیه و تامین قدرت می شود و SC از نوسانات تقاضای توان راکتیو پیروی میکند. توان راکتیو تغذیه شده توسط فیلترهای AC و SC در شکل ۷ نشان داده شده است. توان راکتیو تولید شده توسط فیلترهای AC stair-stepping است در حالی که کنترل SC مستمر و مداوم است. نتیجه شبیه سازی مبادله توان راکتیو در شکل ۸ نشان داده شده است. اگر نسبت به ظرفیت SC مزیت و برتری ندارد، پس SC صرفا سریع فعالیت میکند تا تعادل توان را حفظ کند. بعبارتی دیگر، فیلتر(های) AC سوئیچ میشود. با توجه به نتیجه شبیهسازی در شکل ۸، مبدله توان راکتیو کنترل میشود تا نسبتا کوچک (نه بیشتراز ۱۶۰ MVar) باشد و تنظیمات نیز مستمر میباشد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا