دانلود رایگان ترجمه مقاله برندها و تبلیغات پر بیننده (ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۱۶)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه الزویر در ۱۵ صفحه در سال ۲۰۱۶ منتشر شده و ترجمه آن ۴۱ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

برندها، دوستان و تبلیغات پر بیننده: چشم انداز تبادلات اجتماعی در فرایندهای تبلیغات ارجاعی

عنوان انگلیسی مقاله:

Brands, Friends, & Viral Advertising: A Social Exchange Perspective on the Ad Referral Processes

دانلود رایگان مقاله انگلیسی: مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf: ترجمه pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد: ترجمه ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۶
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۵ صفحه با فرمت pdf
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله مدیریت
گرایش های مرتبط با این مقاله بازاریابی – مدیریت کسب و کار – مدیریت بازرگانی
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس مجله بازاریابی تعاملی
کلمات کلیدی تبلیغات پربیننده – ویدیو های پربیننده – ویدیوهای تبلیغاتی پربیننده – روابط تجاری – روابط بین فردی
کلمات کلیدی انگلیسی Viral advertising – Viral video – Viral video advertising – Brand relationships – Interpersonal relationships
ارائه شده از دانشگاه دانشکده تبلیغات و ارتباطات جمعی زیمرمن، دانشگاه فلوریدا جنوبی، تامپا
نمایه (index) Scopus – Master Journals – JCR
شناسه شاپا یا ISSN
۱۰۹۴-۹۹۶۸
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/j.intmar.2016.04.001
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه
الزویر – Elsevier
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۴۱ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) 

کد محصول F1970

 

بخشی از ترجمه

SET تا مفهوم سازی روابط برند نیز تعمیم داده شده است. دورنمای رابطه بین مشتری و برند (که از این پس CBR خوانده می شود)، برندها را به عنوان نهادهای اجتماعی مفهوم سازی می کند که در آنها ویژگی های انسانی در نظر گرفته شده و روابط با مشتریان پرورش داده می شود. برندها به صورت ارتباط بین شرکای فعال درگیر در مبادلات متقابل دیده می شوند که با مشتریان ایجاد وابستگی متقابل می کنند (فورنیر ۱۹۹۸). همانند روابط بین فردی، ساختمان CBR ها نیازمند تعاملات رضایت بخش چندجانبه هستند؛ رضایت از برند، مقدمه ای بر اعتماد به برند است که از طریق آن ارتباطات شخصی با برند رخ می دهد. پس از آن رضایت از برند و اعتماد به آن با یکدیگر ادغام می شوند و سطح تعهد مشتری به برند تعیین می گردد (هس و استوری ۲۰۰۵). برندهایی که به جنبه های انسانی توجه ویژه دارند، از برند اغلب به عنوان منبعی برای بیان و تعریف خود استفاده می کنند که این امر در روابط بین فردی دیده می شود (بوردیو ۱۹۸۴؛ براون، ۱۹۹۱). بنابراین، فقط به این دلیل که مبادلات بین فردی، توابع نسبت هزینه و منافع هستند، تعامل با برند ها شامل تحلیل هایی بر اساس تعاملات قبلی نیز می شود که در آنها مشتریان به دنبال به حداکثر رساندن سود و کاهش عدم اطمینان می باشند (هس و داستان، ۲۰۰۵؛ مورگان و هانت، ۱۹۹۴).
در CBR، برندها با استفاده از کانالهایی مانند فیس بوک و توییتر فعالتر از همیشه هستند و به طور مرتب با مشتریان خود ارتباط برقرار می کنند. برند و مشتری به عنوان شرکای اجتماعی فعال، در شروع، حفظ و حتی تخریب رابطه ایجاد کننده وابستگی متقابل، همکاری می کنند (فورنیر ۱۹۹۸). روابط بین برندها با احتمال زیاد و به صورت برجسته بر تصمیمات مبتنی بر به اشتراک گذاری تبلیغات ویدئویی پربیننده تاثیرگذارند.
محتوای به اشتراک گذاشته شده نیز، حیاتی است. کانستنت، کایسلر و اسپرول (۱۹۹۴) بر اساس SET یک تئوری تبادلی و تعریفی از به اشتراک گذاری اطلاعات را پیشنهاد کردند. طبق این تئوری، تصمیم بر به اشتراک گذاشتن اطلاعات (به عنوان مثال، تبلیغات ویدئویی آنلاین) در یک محیط مبتنی بر تکنولوژی نیز شامل تحلیل هزینه- منافع است که در آن به اشتراک گذارندگان به دنبال ابراز خود و منافع متقابل هستند که از طریق شرکای رابطه ارائه شده اند.
به منظور حفظ حقوق صاحبان رابطه (حصول اطمینان از به اشتراک گذاری در آینده)، فرد به اشتراک گذارنده، محتوایی را فراهم می کند که برای گیرنده مفید باشد و گیرنده منافع محسوس و نامحسوسی را برای به اشتراک گذارنده تامین می کند. تبادل اطلاعات از طریق روابط متقابل محقق شده و منافع اجتماعی مانند شرکای به اشتراک گذاری وابسته، به دنبال رسیدن به اهداف فردی خود هستند. ماهیت این اهداف هم عملی و هم خود بیانگر است. اطلاعات مربوط به دانش عمومی، با هدف منافع متقابل (به عنوان مثال، جبران در آینده) به اشتراک گذاشته می شوند، در حالی که تخصص، برای به دست آوردن مزایای اجتماعی ارائه شده توسط شرکای رابطه منتشر می شود (به عنوان مثال، هویت، ارزشمندی؛ کانستنت، کایسلر و اسپرول ۱۹۹۴).
به این صورت، در شکل های ۱ و ۲، به ترتیب، فرآیندهای پیشنهادی تصمیم گیری در مورد تبادلات اجتماعی برای ارجاع و پذیرش ارجاع نشان داده شده است. در این مقاله، فرایندهای به اشتراک گذاری VV های تبلیغاتی به صورت توابعی از تبادل هزینه- منافع مفهوم سازی شده اند. به اشتراک گذاری تبلیغات، رفتاری عملی و معنادار است که در آن روابط بین فردی و روابط تجاری با انگیزه به اشتراک گذاری و به جهت اثرگذاری بر تصمیمات، درهم آمیخته شده اند. ارجاع دهندگان (معرف ها) و دریافت کنندگان، حین تصمیم گیری در مورد تبادلات، مزایای مورد انتظار درونی و بیرونی را وزن گذاری می کنند. روابط بین فردی و روابط تجاری، هر یک با سطح اعتمادی همراه هستند که می تواند به کاهش عدم اطمینان و تقویت این برداشت که مبادلات تبلیغاتی پربیننده مفید خواهند بود، کمک کنند. به منظور درک این فرایند که توسط آن تبلیغات تجاری به موقعیتی پربیننده دست پیدا می کنند، آزمایش هر دو فرایند ارجاع اولیه و پذیرش این ارجاع توسط شخص به فردی که ارجاع داده شده، مهم است.

فرایند ارجاع
در صورتی که بخواهیم یک آگهی پربیننده شود، یک نفر باید برای ارجاع آن آگهی به یک شبکه اجتماعی آنلاین، تصمیم اولیه را بگیرد. در فیسبوک، ارجاع، عمل معرفی یک آگهی به شبکه آنلاین از مکانی خارج از سایت (به عنوان مثال، کلیک کردن ” share” از وب سایت برند) یا به اشتراک گذاشتن آگهی اخبار برند حمایت شده (دارای اسپانسر) می باشد. پربیننده ترین تبلیغات تا به امروز، بر گذار همراستا با تبلیغات پربیننده تا حذف تصمیمات ارجاعی اولیه متمرکز شده اند (به عنوان مثال چو ۲۰۱۱؛ هو و دمپسی ۲۰۱۰؛ فلپس و همکاران ۲۰۰۴). در مدل تصمیم گیری ارجاعی پیشنهاد شده، فرض بر آن است که انگیزه های به اشتراک گذاری ارجاع دهندگان و ارتباط با برند تبلیغ شده، بر تصمیم برای ارجاع تبلیغات به شبکه های اجتماعی فرد آنلاین تاثیر گذار است (شکل ۱).
تحقیقات نشان می دهند که ارجاع تبلیغات، بر نوع دوستی دوجانبه استوار است که در آن فرد به اشتراک گذارنده آگهی، به دنبال کمک به دیگران است، اما در عوض منافع بیشتری دریافت می کند (به کیوناری،تانید و یاماگیشی ۲۰۰۰ مراجعه کنید). در صورتی که منافع متقابل ارجاع دهنده موجه باشند، دریافت کنندگان باید از نظر ارزش محتوا، نتایج مثبتی دریافت کنند (به عنوان مثال، هسو و لین، ۲۰۰۸). این امر باعث ایجاد برابری و تعهد به رابطه می شود که تا حد زیادی ادامه رفتار به اشتراک گذاری را تسهیل می کند (هنینگ و فیلیپس ۲۰۱۲).
انگیزه یک عامل تعیین کننده در رفتار به اشتراک گذاری است. کان کانهالی، تان و وی (۲۰۰۵) گزارش کردند که منافع درونی (به عنوان مثال، لذت بردن از کمک به دیگران) و بیرونی (برای مثال، روابط متقابل) که افراد انتظار دارند به عنوان نتیجه به اشتراک گذاری محتوا به دست آورند، بر رفتار به اشتراک گذاری تاثیر گذار است. پس انگیزه های به اشتراک گذاری، در تحلیل هزینه- منافع برای تصمیم گیری در مورد ارجاع نقش دارند. نوع دوستی به عنوان فاکتور به اشتراک گذاری مرتبط با برند، در ادبیات ارتباط کلامی الکترونیکی (که از این پس eWOM خوانده می شود) کاملا تثبیت شده است (به عنوان مثال، اسمیت و همکاران ۲۰۰۷)؛ با این حال، هنینگ- تورائو و همکاران (۲۰۰۴) خاطر نشان کردند که به اشتراک گذارندگان به دنبال منافع محسوس و نامحسوس نیز هستند. به عنوان مثال، تیلور، استراتن، و تامپسون (۲۰۱۲) نشان دادند که مشتریان برای ابراز وجود خود و با هدف ارتقای خود تبلیغات VV را ارجاع می دهند. ارجاع دهنده، حین ارجاع محتوا، زمان و هزینه های روانی (به عنوان مثال، نگرانی در مورد عواقب ارجاع منفی) را صرف می کند؛ بایستی منافع متقابلی به دست بیاید تا بین تبادل و رابطه تعادل برقرار شود. با بررسی به اشتراک گذاری دانش در وبلاگ ها که توسط هسو و لین (۲۰۰۸) انجام شد، چهار انگیزه برای به اشتراک گذاری دانش تعریف گردید که برای تاثیر بر به اشتراک گذاری، با نوع دوستی همراه اند:منافع متقابل مورد انتظار، اعتبار، اعتماد، و روابط مورد انتظار. این پنج انگیزه به احتمال زیاد بر تصمیم برای ارجاع نقش دارند. از این رو،
H1. احتمال ارجاع، به صورت مثبت تحت تاثیر پتانسیل
الف. سطح نیت نوعدوستانه از ارسال
ب. انتظار منافع متقابل
ج. میل به اعتبار
د. اعتماد به شبکه SNS خود
ه. انتظار از روابط
ارجاع قرار دارد.
برندها به عنوان شرکت کنندگان فعال در صفحات اجتماعی تلقی شده، ایجاد پیام کرده و به طور منظم با مشتریان ارتباط برقرار می کنند (مانگولد و فاولدز ۲۰۰۹). مشتریان از طریق مبادلات همیشگی و رضایت بخش، اعتماد به برند را توسعه می بخشند که این امر منجر به تعهد به CBR می شود (هس و استوری ۲۰۰۵). CBR ها برای انتشار پیام برند در SNS ها ضروری هستند، زیرا اعتماد غیر آنلاین به آنلاین تبدیل شده، در نتیجه تجارب افزایش می یابند (ولز ۲۰۰۴). علاوه بر این، ثابت شده همکاری برند و مشتری موثر ترین روش برای گردش پیام از طریق ایمیل های پربیننده و محیط SNS است (چاترجی ۲۰۰۱؛ چو، هو، و فابر ۲۰۱۴). در تحلیل هزینه- منافع، CBR های قوی باید اعتماد بیشتری القا کنند، به طوری که با CBR های ضعیف، از به اشتراک گذاری محتوای تجاری، نتایج مثبتی به دست آید. علاوه بر این، روابط تجاری، منابع تعریف و بیان خود می باشند (بوردیو، ۱۹۸۴). به نظر می رسد اثرات متقابل بین قدرت رابطه تجاری و انگیزه های به اشتراک گذاری مشابه باشند، زیرا روابط تجاری منشا چنین منافعی محسوب می شوند.

RQ1. آیا استحکام رابطه بین برند و ارجاع شومنده و انگیزه های به اشتراک گذاری برای تحت تاثیر قرار دادن احتمال ارجاع تعامل دارند؟
تمایل بالا به نظردهی، به عنوان یکی از ابعاد مهم ارتباط کلامی سنتی (که از این پس WOM خوانده می شود) و eWOM در نظر گرفته می شوند. (چو و کیم ۲۰۱۱؛ کلارک و گلداسمیت ۲۰۰۵؛ فیک و پرایس ۱۹۸۷؛ فلین، گلداسمیت و ایستمن ۱۹۹۶). گلداسمیت و کلارک (۲۰۰۶) ارتباط قابل توجهی بین سطح نظریه پردازی در مورد بازار – تمایل به جمع آوری و به اشتراک گذاری اطلاعات و مشاوره مرتبط با محصول- و مشاوره آنلاین را گزارش نمودند. والش، گویینر و سوانسون (۲۰۰۴) دریافتند که سطح نظریه پردازی در مورد بازار با نوع دوستی و ارضاء نفس همراه است. به منافع حاصل از اعتبار نیز به عنوان عاملی برای برای نظردهی اشاره شده است (هسو و لین ۲۰۰۸؛ واسکو و فرج ۲۰۰۵؛ ژانگ و لی ۲۰۱۲). چو و کیم (۲۰۱۱) در محیط رسانه های اجتماعی، بین نظردهی و اعتماد به شبکه های اجتماعی، لزوم استحکام و تاثیر هنجار بین فردی، رابطه معناداری پیدا کردند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا