دانلود رایگان ترجمه مقاله روش های مبتنی بر دقت طراحی (Jocpr سال ۲۰۱۴)

 

 

این مقاله انگلیسی در نشریه Jocpr در ۵ صفحه در سال ۲۰۱۴ منتشر شده و ترجمه آن ۱۲ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

مطالعه ای در مورد یافتن جایگاه برای طراحی بسته بندی و روش های مبتنی بر دقت طراحی

عنوان انگلیسی مقاله:

Study on packaging design positioning and methods based on design accuracy

دانلود رایگان مقاله انگلیسی: مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf: ترجمه pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد: ترجمه ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۴
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۵ صفحه با فرمت pdf
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله مدیریت – طراحی صنعتی
گرایش های مرتبط با این مقاله مدیریت کسب و کار – بازاریابی – طراحی محصول – طراحی بسته بندی
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس مجله تحقیقات شیمیایی و دارویی
کلمات کلیدی بسته (پکیج) – جایگاه یابی طراحی – دقت
کلمات کلیدی انگلیسی Package – Design positioning – Accuracy
ارائه شده از دانشگاه کالج هنر، دانشگاه علوم و فناوری هبی عادی
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه Jocpr
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۱۲ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب)

کد محصول

F1959

 

بخشی از ترجمه

رنگ در طراحی بسته دارای کارکرد بسیار مهمی در جایگاه یابی برای برند است. یک طراحی رنگ برند خوب, ارتقاء هویت برند، ارتقای انتقال تمرکز برند، جذب مصرف کنندگان و تقویت حافظه شناسایی را تسهیل می کند. رنگ, قدرتمندترین فرستنده اطلاعات در طراحی بسته است و جایگاه رنگ برند می تواند موجب ایجاد احساسات در مصرف کنندگان شود. همانند اندام حسي افراد، رنگ، ارتباطات و احساسات مختلفي را به وجود مي آورد، و موجب تجليات عاطفي مختلفي از مصرف کنندگان مي شود. انگيزش قصد خريد مشتریان در شكل ۶ نشان داده شده است.

اشکال برند به طور کلی از تصویر تبلیغاتی، مدلسازی هنری و نمودار کمکی تشکیل شده است. نیروی ابرازکننده شکل اصلی در طراحی بسته باید به منظور خیره کردن چشمان مصرف کنندگان و ایجاد ارتباط بین شکل و محصول در داخل مصرف کنندگان، که به ارتقاء محصولات کمک خواهد کرد، برجسته شود. شکل برند گاهی اوقات از تغییر شکل متن برند می آید. منحصر به فرد بودن تصویر تایپ شده تا حد زیادی بیان تصویر برند را تسهیل کند.

جایگاه یابی محصول و روشهای آن
جایگاه یابی محصول در طراحی بسته موجب می شود مصرف کنندگان, اطلاعات مربوط به محصول از جمله انواع، ویژگی، روش فرآوری، روش و رده استفاده را از طریق طراحی بسته محصول بدانند تا در واقع یک مرجع خرید بصری و صحیح برای مصرف کنندگان فراهم شود. مهمترین عملکرد محتوا برای طراحی بسته براساس جایگاه محصول, بیان درست و واضح محصول با ظاهر بسته بندی آن به شیوه ترسیم یا تصویر است. به ویژه برای آن دسته از محصولات دارای ظاهر زیبا، رنگ درخشان و بافت خاص، ابراز مستقیم ظاهر ظاهر برای جذب مصرف کنندگان کافی خواهد بود. یکی دیگر از روش های جایگاه یابی مهم در طراحی بسته محصول، مقایسه ی آن با سایر محصولات مشابه و برآمده کردن ویژگی های آن از طریق جایگاه یابی هدفمند است که می تواند در جنبه های زیر مانند تنوع محصول، محل مبدا، مواد خام، فن آوری فرآوری، روش و رده استفاده و غیره مد نظر قرار گیرد.
ویژگی های محصول عبارتند از محل مبدا آن، مواد خام، فن آوری فرآوری، روش استفاده و غیره. برای جذب مصرف کنندگان برای محصولات بدون ویژگی، مخصوصاً برای محصولات از یک نوع دشوار است. اهمیت جایگاه یابی ویژگی محصول در برجسته نمودن خود محصول به واسطه درک ویژگی های خود محصول و در عین حال نشان دادن برتری آن نسبت به محصولات دیگر نهفته است. بنابراین، هنگام جایگاه یابی ویژگی محصول، باید ویژگی هایی را که دریابیم و تعبیه نماییم که چشم مشتریان را خیره می کند و بنابراین آنها را از محصولات مشابه متمایز می کند.
به واسطه متفاوت بودن مصرف کنندگان، محصولات با ویژگی های مختلف مورد نیاز است. به عنوان مثال، بیسکویت ها و نان های فوری مارک های مختلف، محصولاتی با طعم های مختلف برای مصرف کنندگان با طعم های مختلف تهیه می شوند تا دامنه فروش گسترش یابد. زمانی که مصرف کنندگان محصولات را خریداری می کنند, نقاط مختلف جایگاه یابی برای جلب اذهان خاص مفید هستند.
برای آن دسته از محصولات دارای زمان خدمات خاص، جایگاه یابی زمان خدمات می تواند درک زمان خدمات محصولات را برای مصرف کنندگان تسهيل کند. علاوه بر این, از منظر کسب و کار، زمان خدمت خاص اختصاص داده شده به محصولات می تواند استفاده از این محصولات در دوره خاص را به مصرف کنندگان القا نماید، به طوری که هدف از ترویج مصرف حاصل خواهد شد.

جایگاه یابی مصرف کننده و روش های آن
جایگاه یابی مصرف کننده در طراحی بسته بندی, به بازتاب صحیح شی هدف فروش از طریق اطلاعات بسته محصولات اشاره می کند تا مشتریان بدانند که محصولات به چه کسانی فروخته خواهد شد. جایگاه یابی مصرف کننده, یک پیوند کلیدی در طراحی بسته محصول است که به طور مستقیم بر عملکرد فروش محصولات تأثیر می گذارد. در زیر، یک تحلیل از ذهنیت مصرف کنندگان، طبقه اجتماعی و جنسیت با استفاده از روش جایگاه یابی ارائه شده است.
هنگام جایگاه یابی مصرف کنندگان، در ابتدا سن، جنس، ملت، سطح فرهنگی، وضعیت اجتماعی، مذهب و شرایط اقتصادی مصرف کنندگان هدف باید مورد توجه قرار گیرند. صرفاً مطالعه نیازهای مصرف کنندگان، تجزیه و تحلیل مشخصات آنها و طراحی هدفمند بسته می تواند طراحی بسته را با موفقیت به جایگاه خود برساند. تفاوت میان عناصر فوق در میان مصرف کنندگان می تواند بر علاقه و طبع آنها که ممکن است بسیار متغیر باشد تأثیر بگذارد. بنابراین، هنگام جایگاه یابی طراحی، نتایج تحقیقات بازار که در مرحله آماده سازی طراحی انجام شده است, باید به طور خاص متمرکز شود و مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد. به عنوان مثال، لوازم آرایشی برای مردان بیشتر و بیشتر در بازار لوازم آرایشی و بهداشتی ظاهر می شوند، که بسته های مربوط به آنها کاملاً متفاوت از زنان است. بسته ها با توجه به نیازهای زیبایی شناختی مصرف کنندگان مرد، بدون توجه به رنگ، شکل یا جنبه های دیگر طراحی می شوند.
جایگاه یابی مقوله روانشناختی مصرف کننده، یک روش جایگاه یابی عمیق تر در طراحی بسته محصول است که طراحان را ملزم می نماید تا نیازهای روحی و روانی مشتریان را به طور گسترده ای کاوش نمایند. بسیاری از بسته های موفقیت آمیز کالاها, از ذهنیت مصرف کنندگان بهره برده اند و به خرید خود کمک کرده اند. حتی برخی از کالاها که مصرف کنندگان نیازی به آن ندارند, ممکن است بخاطر بسته زیبا خریداری شوند. بنابراین، بسته محصول باید مطابق با مقوله روانشناختی مصرف کنندگان طراحی شود. به عنوان مثال، بسته های نودل فوری برای کودکان نه تنها رنگ ها و تصاویری را که بچه ها دوست دارند، بلکه همچنین برخی از سری داستان ها را به منظور ایجاد انگیزه کودکان برای خرید فقط برای داستان اتخاذ می کنند. علاوه بر این، پیگیری زیبایی، طراوت و تنوع, ذهنیت مشترک انسان ها است. هنگامی که مردم به یک بسته عادت می کنند، خستگی از نظر زیبایی شناختی ممکن است ایجاد شود. بنابراین چگونگی یافتن ایده جدید و دادن احساسات جدید به مردم در طراحی بسته بندی بسیار مهم جلوه می کند. به عنوان مثال، بسته های بسیاری از محصولات, تازه و منحصر به فرد طراحی می شوند نیازهای روانشناختی مصرف کنندگان برای طراوت را تامین کنند (شکل ۷ و ۸ را ببینید).

برای مصرف کنندگان دارای نیازهای خاص، جایگاه یابی هدفمند باید در طراحی بسته مورد توجه قرار گیرد. برای مثال، مصرف کنندگان با دیابت باید غذاهای بدون قند را انتخاب کنند. بنابراین با توجه به چنین نیازهایی، طراحی باید مستقیماً گروههای مصرف کننده را هدف قرار دهد و روی ترویج مصرف بهتر تمرکز نماید. و افراد مدرن به طور فزاینده ای روی سلامت مواد غذایی تمرکز می کنند، بنابراین اطلاعات بهداشتی همانند: عدم داشتن افزودنی، رنگ مصنوعی و عدم داشتن نگهدارنده ها که در بسته برجسته می شوند، فروش زیاد را تسهیل می کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا