دانلود رایگان ترجمه مقاله تاثیر نمک و پروتئین ضد میکروبی (سال ۲۰۰۸)

 

 

این مقاله انگلیسی در ۵ صفحه در سال ۲۰۰۸ منتشر شده و ترجمه آن ۷ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

اثرات اتوکلاو ، نمک و پروتئین ضد میکروبی در فعالیت های سماق ایرانی

عنوان انگلیسی مقاله:

The Effects of Autoclaving, Salt and Protein on Antimicrobial Activities of Iranian Sumac

دانلود رایگان مقاله انگلیسی: مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf: ترجمه pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد: ترجمه ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۰۸
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۵ صفحه با فرمت pdf
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله  ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله صنایع غذایی – بیوتکنولوژی – داروسازی
گرایش های مرتبط با این مقاله علوم مواد غذایی – زیست فناوری مواد غذایی – فارماکوگنوزی – میکروب‌شناسی مواد غذایی – بیوتکنولوژی گیاهی
چاپ شده در مجله (ژورنال) مجله گیاهان دارویی
کلمات کلیدی سماق ایرانی – اتوکلاو – فعل و انفعالات غذا – حداقل غلظت بازدارنده (MIC) – حداقل غلظت باکتری (MBC)
کلمات کلیدی انگلیسی Iranian sumac – Autoclaving – Food interactions – Minimum inhibitory concentration (MIC) – Minimum bactericidal concentrations (MBC)
ارائه شده از دانشگاه گروه فارماکوگنوزی دانشکده داروسازی و گیاهان دارویی
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۷ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب)

کد محصول

F1906

 

بخشی از ترجمه

تعیین ثبات در اتوکلاو
۵۰۰ میلی گرم عصاره خشک سماق آب مقطر استریل در غلظت ۵۰ درصد رقیق شده است (w/v). عصاره
تقسیم به دو بخش شد. یک بخش فیلتر شده استریل و دیگری در وضعیت اتوکلاو (۱۲۱ درجه و ۱ اتمسفر) برای ۱۵ دقیقه قرار گرفت. برای تعیین حداقل غلظت مهاری (MIC)، رقت نمونه های بین ۰٫۰۳ تا ۳٫۷۵ درصد در Muller Hinton broth آماده شدند. غلظت نهایی باکتریهای موجود در لوله های منفرد cfu/ml بود. لوله های کنترل حاوی هیچ عصاره ای نبودند. پس از رشد نهفته در ۳۷ درجه سانتی گراد، لوله های آزمایش برای رشد ممکن مورد بررسی قرار گرفتند و MIC هر قسمت از عصاره به صورت کمترین غلظت تعیین شد که با هیچ رشدی پایان نمی یافت. لوله های حاوی غلظت بالا، MICها در صفحات Muller hinton برای به دست اوزدن مینیمم غلظت های باکتریایی (MBC) برای نمونه های منفرد در مقابل کشش های آزمایش شده گسترده می شدند.

تعیین اثر متقابل ممکن با نمک و ژلاتین
اجزای اصلی عصاره سماق ترکیبات جوهر مازو هستند. جوهر مازو دارای فعل و انفعالات با نمک و پروتئین است [۵]. به منظور ارزشیابی اثار این فعل و انفعالات در فعالیت های ضد میکروبی عصاره، ۱ میلی گرم از عصاره سماق (۲۰ درصد) به ۲ میلی گرم محلول ژلاتین (۱ درصد) یا محلول سالین (۱۰ درصد) به طور جداگانه اضافه شد و نتیجتاً به طور تقریبی تمام ترکیبات جوهر مازوی عصاره به شکل رسوب جدا شدند. بعد از سانتریفیوژ در ۱۰ دقیقه در ۵۰۰۰g، ۱۰۰ میکرولیتر جوهر مازو شفاف شناور بر روی اب با روش انتشار در ازای Staphylococcus aureus and Pseudomonas aeruginosa آزمایش شد. بعد از رشد نهفته در شب در ۳۷ درجه، نواحی ممانعت حول چاه ها بر حسب میلی متر با استفاده از یک ک.لیس اندازه گیری شدند.

نتایج
تعیین پایداری فعالیت ضدمیکروبی سماق در دمای بالا از طریق ارزشیابی MIC‌و MBC برای عصاره قبل و بعد از اتوکلاو انجام شد. نتایج نشان داد که فعالیت ضدمیکروبی عصاره سماق در تمام باکتری های ازمایش به جز P. aeruginosa پایدار و مقاوم در برابر گرما است (جدول ۱).
جدول ۲ اثر تعامل سماق/غذا را در فعالیت ضدمیکروبی عصاره نشان می دهد. تامل سماق/غذا دارای هیچ اثر مخربی روی فعالیت های مثبت ضدgram نیست بر خلاق اثر مخرب ان روی فعالیت های منفی ضدgram ان.

بررسی
به طور ایده ال، یک محافظ میکروبی خوب باید دارای فعالیت ضدمیکروبی قوی، هیچ گونه تعامل با اجزای غذل، هیچ اثر منفی روی مزه غذا و ظاهر آن باشد و نیز باید غیرسمی، غیرالرژی زا، ارزان و پایدار در مقابل فرایندهایی باید که در معرض ان ها قرار گرفته است [۱]. اثار ضدمیکروبی عصاره سماق در مطالعات قبلی ما ارزیابی شده است [۲,۳]. در این بررسی، پایداری اثار ضدمیکروبی عصاره سماق در مدت دمای بالا با استفاده از شرایط فوق العاده اتوکلاو ارزیابی شد. نتایج نشان می داد که فعالیت ضدمیکروبی عصاره سماق در تمام باکتری های آزمایش به جز P. aeruginosa پایدار و مقاوم در برابر گرما است (جدول ۱).

این عصاره بسیار مهم است زیرا استفاده از ترکیب تکنیک های حفاظتی معمول است و بنابراین عصاره می تواند در ترکیب با روشهای گرمایی استفاده شود. علاوه بر این ادویه جات معمولا دارای بار میکروبی هستند اگر بالا باشند، نمونه ها باید به جای ضدمیکروبهای غذایی به عنوان منبع الودگی در نظر گرفته شوند. مانند دیگر ادویه جات، سماق دارای بار میکروبی است و با حذف الودگی ها، اتوکلاو، ایمنی استفاده از سماق را در فرایندهای غذایی تضمین خواهد نمود [۶].
هدف دیگر این مطالعه ارزیابی اثار معکوس ممکن تامل غذا/سماق در فعالیت های ضدمیکروبی عصاره سماق بود. ترکیبات مهم سماق، جوهر مازو، دارای تعاملاتی با نمک و پروتئین است که نمک را از لحاظ بیولوژیک غیرفعال می سازد [۵]. همانگونه که در جدول ۲ ذکر شده است، تعاملات دارای هیچ اثر مخربی روی فعالیتهای مثبت ضدمیکروبی عصاره نیستند بر خلاف اثر مخرب روی فعالیت های منفی ضدgram. کاهش فعالیت های منفی ضدgram برای سماق، یک نقطه فقدان است زیرا اغلب باکتری های زاده شده در غذا منفیgram هستند. بررسی های بیشتر روی اثر تعامل سماق/غذا در فعالیت های ضدمیکروبی عصاره سماق پیشنهاد می شود.
برای ارزیابی اثر تعامل، این مطالعه به آزمایشات اولیه ضدمیکروبی (روش انتشار) اکتفا می کند زیرا آزمایشات کمی بیشتر مانند تعیین MIC برای عصاره دارای جوهر مازوی کمتر قابل مقایسه با عصاره دارای جوهر مازوی MIC نبودند، به علت تغییر در نسبت بعد از جداسازی جوهر مازوها.
مطابق با نتایج، برخلاف سماق صاف، (Rhus glabra L.)، یک نمونه مشابه، ترکیبات بدون جوهر ماوز می توانند پاسخگوی برخی از فعالیت های ضدمیکروبی سماق ایرانی باشند (Rhus coriaria L.) [7]. کاهش فعالیت عصاره در مقابل P. aeruginosa نشان می دهد که ترکیبات جوهر مازو می توانند مرتبط با فعالیت های منفی ضدgram برای سماق باشند.
در کنار تمام مزیت های و نقایص ضدمیکروبی، سماق دارای برخی مشخصات دیگر است. می تواند مزه و ظاهر محصولات غذایی را بهبود بخشد. به عنوان یک نماینده، در غذای ایرانی، سماق به عنوان افزودنی طعم و رنگ استفاده می شود. علاوه بر این، برخی از مطالعات اثار انتی اکسیدان سماق [۸,۹] را نشان داده است. بررسی های بیشتر در مورد توانایی سماق به عنوان یک افزودنی محافظ غذایی یکی از کارهای آینده ما خواهد بود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا