دانلود رایگان ترجمه مقاله چارچوب نظری برای آموزش کاربردی آب و هوا

این مقاله انگلیسی ISI در ۱۲ صفحه منتشر شده و ترجمه آن ۱۶ صفحه میباشد. کیفیت ترجمه این مقاله ارزان – نقره ای ⭐️⭐️ بوده و به صورت کامل ترجمه شده است.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله:

چارچوب نظری برای آموزش کاربردی اقلیم: ۱- مفاهیم و اصول آموزش بزرگسالان که بایستی در زمان توسعه و ارایه آموزش در نظر گرفته شوند.

عنوان انگلیسی مقاله:

Theoretical framework for applied climate education: 1. Adult Learning Concepts and Principles to consider when developing and delivering training

 
 
 
 
 

 

مشخصات مقاله انگلیسی (PDF)
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۲ صفحه با فرمت pdf
رشته های مرتبط با این مقاله علوم تربیتی و جغرافیا
گرایش های مرتبط با این مقاله آب و هواشناسی و مدیریت و برنامه ریزی آموزشی
رفرنس دارد  
کد محصول F1239

 

مشخصات و وضعیت ترجمه فارسی این مقاله (Word)
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۱۶ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
منابع داخل متن به صورت فارسی درج شده است 
کیفیت ترجمه کیفیت ترجمه این مقاله پایین میباشد 

 

فهرست مطالب

۱-مقدمه
۲-پیش زمینه
۳- اصول و مبانی
۴-ایده های بهبود وضعیت
۴-۱ بررسی آموزش تکمیلی
۴-۲ آموزش و تعلیم غیر رسمی
۴-۳ استفاده از اصول آموزشی بزرگ سالان در فرصت های آموزشی
۴٫۳٫۱ تشخیص سبک های یادگیری
۴-۳-۲ توجه به لجستیک و فرایند
الف: محتوی
ب: تبلیغات
پ: فرایند
د: ارایه کننده ها
ذ: فرمت
ر: ارزیابی
ش: حل مسئله مشارکتی
۴-۴ درک و استفاده از پیش بینی ها
۴٫۵ مواد پشتیبانی آموزش بزرگ سالان
۵-خلاصه
۶-نتیجه گیری

 

بخشی از ترجمه
۱- مقدمه
اقلیم یا آب و هوای متغیر اثرات عمده ای بر تولید کشاورزی و مدیریت منابع پایدار دارد( نیکولز ۱۹۸۵، گارنت و خانداکر ۱۹۹۲، بکلی ۲۰۰۰). درک و دانش بهتر این اقلیم متغیر از حیث شیوه تاثیر گذاری آن بر تولید، منابع طبیعی و بازار، برای تولید کننده ها و تجارت محصولات کشاورزی در راستای حفظ یا بهبود صنعت خود از اهمیت حیاتی برخوردار است( هامر و همکاران ۲۰۰۰). بهبود دانش و مهارت ها به منظور مقابله و سازگاری بهتر با اقلیم، هدفی است که دولت استرالیا از دیرباز بر روی آن با تاکید بر لزوم افزایش اتکا به نفس کار می کند زیرا خشکسالی دیگر به عنوان یک “شرایط استثنایی” در نظر گرفته نمی شود( آنون ۱۹۹۰).
به این ترتیب تلاش هایی باید برای آموزش و تعلیم نه تنها تولید کننده ها، بلکه سایر ذی نفعان در زنجیره تولید غذا و فیبر که در شرایط زیر تاثیر خود را می گذارند اختصاص داده شود:
• زمانی که تولید به دلیل خشک سالی و یا سایر مسائل ناشی از اقلیم و آب و هوا با مشکل مواجه می شود یا
• زمانی که جوامع تحت تاثیر منفی سایر مسائل اقلیمی نظیر مشکلات مربوط به رقابت بر سر آب و مسائل و مشکلات دیگر منابع نظیر فرسایش و شوری قرار می گیرند.
این مقاله اصول و مفاهیم یادگیری بزرگ سالان راکه به طور موفق در آموزش کاربردی کشاورزی و اقلیم به کار برده شده است توصیف می کند.
۲-پیش زمینه
توصیف کامل مسائلی که بین کشاورزی و اقلیم متغیر رخ می دهند در منابع دیگر به صورت ارایه شده است. تغییر پذیری اقلیم توسط نیکولز ۱۹۸۵، همر و نیکولز ۱۹۹۶ توصیف شده است. پارتریج (۲۰۰۱) مثال های صریح و روشنی را در خصوص شیوه تاثیر تغییرات اقلیمی بر محصولات کشاورزی، چراگاه و تولیدات دامی ارایه کرده است. اقلیم متغیر نه تنها بر تولید کشاورزی تاثیر می گذارد، بلکه منابع طبیعی را نیز متاثر می سازد.
جرج( در دست چاپ) به بررسی این موضوع پرداخته است که چگونه متغیر اقلیمی بر سیستم های خاک- گیاه- دام- آب تاثیر می گذارد. تغییر پذیری اقلیم تا حدودی همه تولید کننده ها را در استرالیا متاثر می سازد( تاثیرات منفی). به طور کلی، در صورتی که گروه های دخیل در زنجیره فیبر و غذا از نظر راهبردی و تاکتیکی در برابر اقلیم متغیر آماده نشوند، مشکلات و مسائلی در زمینه تولید، منابع طبیعی( خاک، گیاه، دام و آب) و سرمایه گذاری گریبان گیر آن ها خواهد شد. تاکید بر برنامه ریزی نمی تواند مسئله تغییر پذیری یا تغییرات اقلیمی را بر طرف کند ولی یک فرایند مفید برای مقابله بهتر با این مسائل محسوب می شود.
دیگر عامل اصلی موثر که موجب مضاعف شدن مسائل اقلیم تغییر پذیر و تاثیر آن بر کشاورزی می شود، رویکرد آموزشی گسسته می باشد. بسته ملی آموزش کشاورزی،که آموزش حرفه ای را پوشش می دهد( تا فوریه ۲۰۰۰) به طور کافی مسائل آب و هوا و اقلیم را پوشش نمی داد( ). سر فصل های دروش کشاورزی دوره متوسطه برای هر ایالت به طور مستقلی توسعه می یابد. سر فصل دروس کشاورزی و اقلیم کاربردی برای سیستم آموزشی دانشگاهی نیز به طور مستقل ایجاد می شود. دوره های آموزشی کوتاه و کارگاه های آموزشی که اقلیم و کشاورزی را پوشش می دهند و هدف ویژه آن ها تولید کننده ها می باشند، در هر ایالت با درجات متغیر موفقیت توسعه یافته اند( جرج و همکاران ۱۹۹۸، ۱۹۹۹، جرج ۱۹۹۹، گریمسون ۱۹۹۹، انون ۱۹۹۹، پایول و پیکوک ۱۹۹۹، کوگ و همکاران ۲۰۰۰). علی رغم رویکرد برنامه ریزی مدیریت دارایی( آنون ۱۹۹۷) که هدف از ایجاد آن حل مسائل اقلیم تغییر پذیر و آموزش روستایی است، گفته می شود که این رویکرد گسسته برای بهبود دانش و مهارت های لازم جهت مقابله و سازگاری با اقلیم تغییر پذیر همانند یک رویکرد آموزشی جامع تر مناسب نیست.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا