دانلود ترجمه مقاله ترومبوآمبولی وریدی و COVID-19 (بی ام سی ۲۰۲۲)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه BMC در سال ۲۰۲۲ منتشر شده که ۴ صفحه می باشد، ترجمه فارسی آن نیز ۸ صفحه میباشد. کیفیت ترجمه این مقاله عالی بوده و به صورت کامل ترجمه شده است.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله:

ترومبوآمبولی وریدی و COVID-19: گزارش موردی و بررسی ادبیات

عنوان انگلیسی مقاله:

Venous thromboembolism and COVID-19: a case report and review of the literature

 

 

مشخصات مقاله انگلیسی 
نشریه BMC
سال انتشار ۲۰۲۲
فرمت مقاله انگلیسی pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۴ صفحه
نوع مقاله ISI
نوع نگارش گزارش موردی (Case Report)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله پزشکی
گرایش های مرتبط با این مقاله قلب و عروق – پزشکی ریه
چاپ شده در مجله (ژورنال) Journal of Medical Case Reports
کلمات کلیدی کووید ۱۹ – ترومبوآمبولیسم وریدی – آمبولیسم وریدی – سارس- Cov-2
کلمات کلیدی انگلیسی COVID-19 – Venous thromboembolism – Pulmonary embolism – Sars-CoV-2
نمایه (index) scopus – master journals List – JCR – MedLine – DOAJ
نویسندگان Harshil Bhatt – Sandeep Singh
شناسه شاپا یا ISSN
۱۷۵۲-۱۹۴۷
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1186/s13256-020-02516-4
لینک سایت مرجع https://jmedicalcasereports.biomedcentral.com/articles/10.1186/s13256-020-02516-4
ایمپکت فاکتور (IF) مجله ۰٫۹۸۶ در سال ۲۰۲۲
شاخص H_index مجله ۳۶ در سال ۲۰۲۳
شاخص SJR مجله ۰٫۲۸۴ در سال ۲۰۲۲
شاخص Q یا Quartile (چارک) Q3 در سال ۲۰۲۲
بیس نیست
مدل مفهومی ندارد 
پرسشنامه ندارد 
متغیر ندارد 
فرضیه ندارد 
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
کد محصول ۱۲۵۸۶

 

مشخصات و وضعیت ترجمه فارسی این مقاله 
فرمت ترجمه مقاله ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش و pdf
وضعیت ترجمه ترجمه شده و آماده دانلود
کیفیت ترجمه عالی (مناسب استفاده دانشگاهی و پژوهشی)
تعداد صفحات ترجمه ۸ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
ترجمه عناوین تصاویر و جداول ترجمه شده است 
ترجمه متون داخل تصاویر ترجمه نشده است
ترجمه متون داخل جداول ترجمه نشده است
ترجمه ضمیمه ندارد 
درج تصاویر در فایل ترجمه درج شده است  
درج جداول در فایل ترجمه درج شده است  
درج فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه ندارد 
منابع داخل متن درج نشده است
منابع انتهای متن به صورت انگلیسی درج شده است

 

فهرست مطالب

چکیده

مقدمه

گزارش مورد

بحث

نتیجه گیری

منابع

 

بخشی از ترجمه

چکیده

پیش زمینه: در حال حاضر اطلاعات کمی در دسترس است که بر شیوع ترومبوآمبولی وریدی در بیماران آلوده به کرونا ویروس تاکید کند. این گزارش موردی به همراه مرور متون تخصصی، مورد منحصر به فردی از کووید- ۱۹ را معرفی می کند که از نظر بالینی برای مراقبان سلامت در زمان درمان بیمارانشان بسیار اهمیت دارد.

گزارش مورد: یک مرد سفید پوست ۶۵ ساله بعد از اینکه اخیرا کووید ۱۹ در همسرش تشخیص داده شده بود، با سابقه ی دو روز تنگی نفس به بخش اورژانس بیمارستان مراجعه کرد. او قبل از مراجعه به بیمارستان، در چند روز اخیر دچار اسهال شده بود و با خود درمانی مشکل را برطرف کرده بود. بر اساس تظاهرات بالینی بیمار و بررسی آزمایشگاهی افزایش دی دایمر تشخیص داده شد، یک آنژیوگرام توموگرافی کامپیوتری از قفسه ی سینه به دست آمد که آمبولی ریوی دو طرفه ی نسبتا بزرگی که توسط یک لخته به وجود آمده بود و انفارکتوس ریوی ناشی از لخته در لوب چپ ریه را نشان داد. سونوگرافی از اندام های تحتانی ترومبوز وریدی عمیق غیر مسدود کننده را در سیاهرگ فمورال چپ دیستال که به سوی سیاهرگ پشت زانویی می رود، نشان داد. علاوه بر این، زمانی که نتایج تست واکنش زنجیره پلیمراز کووید ۱۹، مثبت اعلام شد، کووید ۱۹ در بیمار تشخیص داده شد. بیمار در بخش کووید ۱۹ بستری شد و به منظور مدیریت آمبولی ریوی دو طرفه و ترومبوز وریدی عمقی، هپارین معمولی به صورت وریدی به او تزریق شد. بعد از تزریق داروهای ضد انعقاد وضعیت بالینی بیمار به صورت قابل توجهی بهبود یافت و به مدت ۳ روز در بیمارستان تحت نظر بود و بعد از دریافت انوکساپارین و هپارین از بیمارستان مرخص شد. تماس های تلفنی که در روز دهم و هفته ی چهارم بعد از ترخیص با بیمار گرفته شد نشان داد که بیمار به خوبی به داروهای ضد انعقاد پاسخ داده است و عود علائم ترومبوآمبولیسم وریدی و کووید ۱۹ را نشان نمی داد.

نتیجه گیری: از آنجایی که ادامه ی علائم بیماری کووید ۱۹ منجر به مرگ و میر قابل توجهی می شود، اطلاعات بیشتری به دست آمده است که بیماری زایی پیچیده ی این ویروس را نشان می دهد. در ضمن، ظهور ترومبوآمبولیسم وریدی در بیماران مبتلا به کووید ۱۹ هنوز هم به عنوان یک یافته ی غیر معمول باقی مانده است. برای مراقبان سلامت ضروری است که به فکر این ارتباط منحصر به فرد باشند تا بتوانند ارزیابی های تشخیصی لازم را انجام داده و روش درمانی مناسب را در اختیار بیماران قرار دهند.

 

بحث

پاندمی کووید ۱۹ در دسامبر ۲۰۱۹ شروع شد و جمعی از بیماران با پنومونی با منشا ناشناخته که به بازار عمده فروشی غذاهای دریایی در ووهان چین مربوط بود؛ به بیمارستان ها مراجعه کردند. علت مراجعه ی این بیماران، یک نوع کروناویروس جدید بود که بعدا سندروم حاد تنفسی کرونا ویروس-۲ (SARS-CoV-2) را ایجاد کرد و بیماری که این ویروس ایجاد می کند بیماری کرونا ویروس ۲۰۱۹ (کووید-۱۹) نامیده شد. کروناویروس ها گروه بزرگی از ویروس های پوشش دار حاوی ریبونوکلئیک اسید (RNA) هستند که در میان حیواناتی همچون خوک ها، خفاش ها، شترها و گربه ها پراکنده اند. زمانی که انسان ها به این ویروس ها آلوده می-شوند؛ این ویروس ها معمولا بیماری های خفیف تا متوسطی را در سیستم تنفسی فوقانی ایجاد می‌کنند. تا کنون به این موضوع پی برده شده است که سه مورد از این کروناویروس ها، کرونا ویروس سندروم تنفسی حاد شدید (SARS)، کروناویروس سندروم تنفسی خاورمیانه (MERS) و SARS-CoV-2 بیماری های شدید و اغلب کشنده ای را در انسان ها ایجاد می کنند.

 

در حال حاضر با وجود اینکه شواهد جدید محدودی وجود دارد؛ اما این شواهد نشان می دهند که ترومبوآمبولیسم وریدی (VTE) به عنوان یکی از عوارض کووید- ۱۹ ظاهر می شود. مکانیسم دقیق تشکیل لخته می تواند متغیر باشد؛ اما اصل مسلم این است که کووید- ۱۹ می تواند موجب افزایش پاسخ التهابی، هیپوکسی، بی حرکت شدن و انعقاد منتشره درون رگی (DIC) شود؛ تمامی این عوارض می توانند فرد را مستعد ابتلا به بیماری ترومبوآمبولیک شریانی و وریدی کنند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا