دانلود ترجمه مقاله ارتباط میان بازار رقابتی محصولات و اداره امور شرکت ها – مجله الزویر

elsevier

 

 عنوان فارسی مقاله: رابطه بین رقابت بازار محصول و حاکمیت شرکتی
 عنوان انگلیسی مقاله: Product market competition and corporate governance
دانلود مقاله انگلیسی: برای دانلود رایگان مقاله انگلیسی با فرمت pdf اینجا کلیک نمائید
خرید ترجمه آماده: downloadbutton

 

سال انتشار  ۲۰۱۱
تعداد صفحات مقاله انگلیسی  ۱۷ صفحه
تعداد صفحات ترجمه مقاله  ۴۰ صفحه
مجله  نقد و بررسی توسعه امور مالی
دانشگاه  دانشکده مدیریت بازرگانی فلوریدا، میامی
کلمات کلیدی  رقابت بازار محصول، حاکمیت شرکتی، ارزش شرکت، عملکرد شرکت
نشریه الزویر Untitled

 


فهرست مطالب:

 

چکیده
۱ مقدمه
۲ مدارک نظری و موجود
۱ ۲ ملاحظات نظری
۲ ۲  ۲ پژوهش تجربی وابسته
۳ داده ها و ساخت نمونه
۱ ۳ معیارهای رقابت بازار محصول
۲ ۳ رتبه بندیهای حاکمیت
۳ ۳ متغیرهای کنترل
۴ نقش رقابت بازار محصول
۱ ۴ رابطه بین رقابت و حاکمیت شرکتی
۲ ۴ رابطه بین رقابت، ویژگیهای شرکت و حاکمیت شرکتی
۳ ۴ درونزادی ارزش شرکت و حاکمیت شرکتی
۵ تحلیل عملکرد

 


 

بخشی از ترجمه:

 

مقدمه

از زمان انتشار کار اصلی برلو و مینز پیرامون جدایی مالکیت و کنترل، کارهای نظری و تجربی متعددی بر نقش سیستم های حاکمیت شرکتی در به حداقل رساندن مشکلات نمایندگی بین سهامداران و مدیران تاکید کرده اند.
اما مدارک موجود نشان داده است که مکانیسم های حاکمیت شرکتی معمولی کارکرد موثری از خود نشان نمی دهند. حتی با فقدان سیستم های حاکمیت شرکتی موثر، بسیاری از شرکت ها هنوز به گونه ای کارآمد عمل کرده و در بازارهای جهانی به گونه ای موثر به رقابت می پردازند. برخی از سازمانهای غیر انتفاعی در صنایع رقابتی مثالهای خوبی از این دست به شمار می روند. آنها به طور نوعی دارای سهامداران خارجی نبوده، تعداد مدیران مستقل آنها کمتر بوده و همان گونه که عموماً استدلال شده است، این گونه ساختارهای حاکمیت دارای قابلیت های مانیتورینگ پائین تری می باشند. اگرچه این ساختارهای حاکمیت به طور نوعی در میان سازمان های غیر انتفاعی رواج دارند، اما تاثیر کمی بر کارایی عملیاتی و عملکرد شرکتی دارند. استدلالات نظری Allen و Gale (2000) حاکی از آن است که مکانیسم های حاکمیت استاندارد برای شرکت های فعال در محیط های بازار محصول متغیر، کمتر حساس می باشد. هدف مطالعه فعلی بررسی این مسئله است- آیا محیط بازار محصول شرکت به عنوان یک مکانیسم خارجی برای تادیب مدیریت و اطمینان از عملکردشرکتی عمل می کند یا خیر.
مدلهای نظری این گونه استدلال کرده اند که رقابت در بازارهای محصول ، نیروی قدرتمندی برای غلبه بر مسئله نمایندگی بین سهامداران و مدیران می باشد. رقابت شدید بازار محصول مدیریت را مجبوربه بهبود عملکرد مالی و اخذ بهترین تصمیمات برای آینده می کند، زیرا ناتوانی و شکست احتمالاً با ورشکستگی و ازدست دادن شغل همراه خواهد بود. اخیراً، Allen و Gale (2000) برای نشان دادن این مسئله که رقابت در بازارهای محصول نقش استیلا و قبضه مالکیت را ایفا می کند، مدلی را به صورت رسمی ارائه می کنند. شرکت های درست مدیریت شده بازار را از دست شرکت های ضعیف مدیریت شده، قبضه می کنند.
رقابت به آشکارساختن بهترین تیم مدیریت و تادیب مدیریت کمک می کند. در مدل Allen و Gale ، رقابت به عنوان جانشینی برای مکانیسم های حاکمیت خارجی به ویژه بازار برای کنترل شرکتی عمل می کند. مدل آنها دارای مبانی آزمون شدنی مختلفی است که مطالعه حاضر را اجرا می کنند. در این جا این مسئله را مورد پژوهش قرار می دهیم که آیا ماهیت رقابت بازار محصول به عنوان مکانیسم تادیبی خارجی برای مدیریت شرکتی عمل می کند یا خیر و چگونه این اتفاق روی می دهد. همچنین این مسئله را بررسی می کنیم که آیا مکانیسم های حاکمیت شرکتی برای شرکت های فعال در محیط بازار محصول رقابتی دینامیکی مهم می باشند یا خیر. مخصوصاً این مسئله را تست می کنیم که آیا ترس از تصفیه کانالی است که رقابت از آن برای کاهش ضعف مدیریتی و اطمینان از کیفیت مدیریت استفاده می کند یا خیر. …

۵٫ تحلیل عملکرد
تاکنون، مدارک متقاعد کننده ای بدست می آوریم مبنی براینکه رقابت تاثیر مستقیمی بر حاکمیت شرکتی دارد. مخصوصاً رقابت به عنوان یک مکانیسم حاکمیت عمل کرده و می تواند جانشینی برای ساختارهای حاکمیت شرکتی معمولی باشد. یکی از استدلالات کلیدی Allen و Gale (2000) آن است که مشکلات نمایندگی در پژوهش قبل تشدید و بدتر شده است. آنها ادعا می کنند که مدیران به خاطر شرکت هایشان سخت کار می کنند. اگر رقابت به اندازه کافی قوی باشد، دیگر به مکانیسم های حاکمیت معمولی نیاز نمی باشد زیرا اکثر مکانیسم ها برای کاهش مشکل هزینه های نمایندگی طراحی شده اند. بنابراین لازم است این مسئله را تست کنیم که آیا حاکمیت شرکتی خوب هنوز می تواند برای شرکت ها ارزش افزوده به ارمغان بیاورد یا خیر و یا اینکه آیا رقابت به تنهایی برای تادیب و انضباط مدیریت کافی است. …


 

 

 


 عنوان فارسی مقاله: بازار رقابتی محصولات و اداره امور شرکت ها
 عنوان انگلیسی مقاله: Product market competition and corporate governance
دانلود مقاله انگلیسی: برای دانلود رایگان مقاله انگلیسی با فرمت pdf اینجا کلیک نمائید
خرید ترجمه آماده: downloadbutton

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *