جستجوی مقالات فیزیک

جستجوی مقالات انگلیسی رشته فیزیک به همراه ترجمه فارسی از نشریات ISI

 

سایت ترجمه فا جهت سهولت امر یافتن مقاله مناسب برای شما کاربران عزیز اقدام به دسته بندی پیشرفته مقالات رشته فیزیک، نموده است. لازم به ذکر است که فایل مقالات انگلیسی آرشیو ترجمه فا به صورت رایگان در اختیار شماست و تنها ترجمه آماده و تایپ شده در فایل ورد برای فروش ارائه شده است. جهت یافتن مقاله مورد نظر خود بر اساس مشخصات مد نظرتان، روی دکمه مناسب کلیک نمونه و لیست مقالات را مشاهده نمایید.

 


 

دسته بندی شماره ۱: لیست مقالات فیزیک بر اساس سال انتشار (انگلیسی با ترجمه)

 

در این دسته بندی، مقالات فیزیک چاپ شده در نشریات معتبر خارجی ISI بر اساس سال انتشار آن مقاله، جداسازی و لیست شده اند تا بتوان ابتدا لیست مقالات امسال و سپس سالهای بعد را مشاهده کرد. برای مشاهده جدیدترین مقالات فیزیک بر اساس سال چاپ مقاله اینجا کلیک نمایید.

 

لیست مقالات فیزیک بر اساس سال انتشار مقاله

  

دسته بندی شماره ۲: لیست مقالات بر اساس گرایش های رشته فیزیک (انگلیسی با ترجمه)

 

 آیا به دنبال مقالات لاتین با ترجمه برای یک گرایش خاص از رشته فیزیک هستید؟ برای مشاهده لیست مقالات گرایشی که در نظر دارید، توسط این دسته بندی به راحتی میتوانید گرایش خود را انتخاب کرده و لیست مقالات را مشاهده نمایید. برای دانلود رایگان مقالات انگلیسی بر اساس گرایش های رشته فیزیک اینجا کلیک نمایید.

 

لیست مقالات فیزیک بر اساس گرایش های رشته فیزیک

 


 

دسته بندی شماره ۳: لیست مقالات بر اساس موضوعات رشته فیزیک (انگلیسی با ترجمه)

 

آیا به دنبال ۲، ۳ یا ۱۰ ها مقاله مربوط به یک موضوع خاص فیزیک یا یک درس رشته فیزیک هستید؟ با ورود به این صفحه لیست موضوعات مهم و درس های رشته فیزیک را خواهید یافت. برای دانلود رایگان مقاله لاتین و خرید ترجمه فارسی مقالات موضوعات فیزیک اینجا کلیک نمایید.

 

لیست مقالات فیزیک بر اساس موضوعات مختلف رشته فیزیک

  

دسته بندی شماره ۴: لیست ترجمه های رایگان رشته فیزیک (انگلیسی با ترجمه)

 

تمامی مقالات انگلیسی رشته فیزیک سایت ترجمه فا رایگان هستند، اما دانلود فایل ترجمه مقالات با هزینه میباشد. ما بخشی را اختصاص داده ایم به مقالات فیزیک که مقاله انگلیسی و نیز ترجمه فارسی آن به صورت رایگان برای دانلود ارائه شده است. توجه داشته باشید که این ترجمه این مقالات شاید ناقص بوده یا کیفیت ترجمه پایین باشد که در توضیحات هر مقاله این مورد به وضوح مشخص شده است. همچنین لازم به ذکر است که ترجمه مقالات رایگان فیزیک تنها با فرمت PDF قابل دانلود میباشد. برای دانلود رایگان مقالات ترجمه شده فیزیک به همراه مقاله زبان اصلی اینجا کلیک نمایید.

 

لیست مقالات ترجمه شده رایگان فیزیک

 


 

دسته بندی شماره ۵: لیست ترجمه های ارزان رشته فیزیک (انگلیسی با ترجمه)

 

این بخش به مقالات ترجمه شده فیزیک با قیمت ارزان اختصاص دارد. این ترجمه ها مثل سایر مقالات با کیفیت طلایی نیستند و یا بخشی از ترجمه آنها ناقص یا خلاصه میباشد و به همین خاطر از قیمت نسبتا پایین تری برخوردارند. دانلود مقاله انگلیسی به همراه ترجمه با فرمت pdf رایگان بوده و تنهادانلود فرمت ورد ترجمه مستلزم پرداخت هزینه میباشد. برای مشاهده لیست مقالات ترجمه شده ارزان رشته فیزیک اینجا کلیک نمایید.

 

لیست مقالات انگلیسی فیزیک با ترجمه آماده ارزان قیمت

 


 

دسته بندی شماره ۶: لیست مقالات بیس رشته فیزیک و گرایشهای فیزیک (انگلیسی با ترجمه)

 

این دسته بندی جهت جداسازی مقالات بیس رشته و گرایش های فیزیک ایجاد شده است که افرادی که به دنبال مقالات بیس فیزیک برای پایان نامه یا سایر تحقیقات خود هستند، میتوانند از این لیست استفاده نمایند.

 

مقالات بیس رشته فیزیک:

لیست مقالات بیس فیزیک

  

دسته بندی شماره ۷: لیست مقالات با چارک ۱ (Q1) رشته فیزیک (انگلیسی با ترجمه)

 

نمره Q یا Quartile Score در حقیقت برای رتبه بندی مجلات اسکوپوس به شمار می رود. بر اساس هر طبقه یا category که مجلات در آن قرار دارند امتیازی بین Q1 تا Q4 به آنها تعلق می گیرد. چیزی شبیه ضریب تاثیر در مجلاتISI با این تفاوت که IF ممکن است از یک هزارم تا ۳۰ (که معمولا مجلاتی مانند نیچر و ساینس دارند) متغیر باشد ولی Quartile Scores از یک تا ۴ متغیر خواهد بود. در حقیقت Quartile Scores امتیاز عملکردی هرمجله در category خود به شمار می رود. داشتن نمره بین Q1 تا Q4 حاکی از ارزش خاص آن مجله است. Q1: نشان دهنده اين است که مجله جزء ۲۵ درصد صدر يک طبقه يا category قرار دارد.

 

لیست مقالات Q1 فیزیک

 


 

دسته بندی شماره ۸: لیست مقالات رشته فیزیک با ایمپکت فاکتور (Impact Factor) بالای ۲ (انگلیسی با ترجمه)

 

ایمپکت فاکتور impact factor که به صورت مخفف IF نشان داده میشود به طور میانگین تعداد دفعاتی که مقالات یک مجله در دو سال قبل از آن رفرنس داده می شود تعریف می شود. ایمپکت فاکتور به وسیله Eugene Garfield (بیانگذار موسسه تامسون ISI که بخشی از تامسون رویترز است) بنیان گذاری شد. ایمپکت فاکتور مجلات هر ساله برای مجلاتی که در لیست مجلات تامسون رویترز قرار دارند تعیین می شود. در پایان هر سال، مجله های تحت پوشش فهرست نویسی ISI که در فهرست وبگاه علم (Web of Science=WOB) قرار گرفته اند، ارزیابی می شوند. این موسسه هر سال در ماه ژوئن (ماه ۶ میلادی) ایمپکت فاکتورهای مجلات در سال قبل را منتشر میکند که البته دستیابی به این ایمپکت فاکتورها هم رایگان نیست. مثلا در ماه جون ۲۰۱۲ ایمپکت فاکتورهای مجلات در سال ۲۰۱۱ انتشار پیدا کرد . و این ایمپکت فاکتور به مدت یکسال هم معتبر است؛ این شاخص مهمترین و در عین حال کاربردی ترین شاخص ارزیابی مجله ها از نظر ISI می باشد.

 

لیست مقالات فیزیک با ایمپکت فاکتور بیشتر از ۲

  

دسته بندی شماره ۹: لیست مقالات رشته فیزیک دارای مدل مفهومی (انگلیسی با ترجمه)

 

مدل مفهومی که به عنوان یکی از شاخص های مقالات بیس محسوب می شود، در اصل چکیده مفهومی برای کمک به درک، فهم، یا شبیه‌ سازی یک موضوع می باشد که معمولا به صورت نمودار یا متن با عناوین Conceptual model، Conceptual framework، Proposed model، Research design، Research framework مشخص می شود.

 

لیست مقالات فیزیک با مدل مفهومی

 


 

دسته بندی شماره ۱۰: لیست مقالات علمی پژوهشی (Research Article) رشته فیزیک (انگلیسی با ترجمه)

 

مقالات علمی پژوهشی برگرفته از تحقیقی است كه به تازگی پایان یافته است و چون متكی بر یافته های تحقیقاتی است، گزارش تحقیق نیز به آن گفته می شود. مقالات پژوهشی غالبا از ارائه نتایجی که در آزمایشگاه بدست آمده است، حاصل می­شود به زبان ساده­ تر مقالات پژوهشی حاصل پژوهش و تحقیق و آزمایش در حوزه­ای خاص می­باشد.

 

لیست مقالات علمی پژوهشی فیزیک

 


 

دسته بندی شماره ۱۱: لیست مقالات مروری (Review Article) رشته فیزیک (انگلیسی با ترجمه)

 

مقالات مروری یک مرور و انالیز حیاتی و سازنده را از مقالات موجود چاپ شده در یک رشته از طریق خلاصه،آنالیز ها و مقایسه ها و گاها برای یافتن خلا های چشم گیر و یا مشکلات ارائه میدهند و توصیه هایی را برای تحقیقات آتی ارائه میدهند. از آنجا که این نوع مقالات داده ها و اطلاعات جدیدی را ازکار تحقیقاتی نویسنده بروز نمیدهند، دسته مقالات ثانویه طلقی میشوند. مقالات مروری می توانند به طور گسترده از سه نوع باشد: بررسی ادبیات، بررسی سیستماتیک و متا آنالیزها. مقالات مروری میتوانند در طول های مختلفی بسته به ژورنال و حیطه ی موضوعی یافت شوند. برای بررسی روایات و یا بررسی ادبیات این طول ممکن است از ۸۰۰۰ کلمه تا ۴۰۰۰۰ کلمه باشد، و این در حالی است که بررسی سیستماتیک معمولا کمتر از ۱۰۰۰۰ کلمه طول دارند. در حالی که هستند ژورنالهایی که مقالات بررسی کوتاه با ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ کلمه طول را نیز چاپ میکنند.

 

لیست مقالات مروری فیزیک

 


 

دسته بندی شماره ۱۲: لیست مقالات ژورنالی (Journal Article) رشته فیزیک (انگلیسی با ترجمه)

 

در تعریف ژورنال باید گفت که ژورنال به صورت یک مجله است که معمولا به صورت دوره ای چاپ می شود این دوره می تواند هفتگی‌، ماهانه‌، یا سالانه باشد که در آن چاپ از ژورنال یک سری مقالات که دارای بار علمی خوبی هستند چاپ می شود. باید گفت که چاپ کردن یک مقاله در ژورنال معتبر زحمت بیشتری می خواهد و خود ژورنال هم در زمینه چاپ مقاله سخت گیری می کند و ممکن است چند بار به شما اشکالات مقاله را اعلام کند و از شما بخواهد که مقاله را ویرایش نمایید. اما برای چاپ مقاله در ژورنال نیاز به پرداختن هزینه نمی باشد.

 

لیست مقالات ژورنالی فیزیک

 

 


 

دسته بندی شماره ۱۳: لیست مقالات رشته فیزیک بر اساس نشریه (انگلیسی با ترجمه)

 

شاید شما به دنبال مقالاتی از یک نشریه مشخص باشید و مایل به بررسی مقالات از سایر نشریات خارجی نباشید. برای این منظور این صفحه ایجاد شده تا نشریه مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس لیست مقالات فیزیک آن نشریه برایتان ظاهر گردد. برای مشاهده مقالات فیزیک از نشریات معتبر خارجی اینجا کلیک کنید.

 

لیست مقالات فیزیک بر اساس نشریات معتبر

 


 

دسته بندی شماره ۱۴: لیست مقالات رشته فیزیک بر اساس تعداد صفحات (انگلیسی با ترجمه)

 

اگر مقالاتی با تعداد صفحات مشخص میخواهید از این بخش استفاده نمایید. در این صفحه لیست مقالات رشته فیزیک بر اساس تعداد صفحات مقاله ترجمه شده، دسته بندی شده است. برای مشاهده لیست مقالات فیزیک بر اساس تعداد صفحات اینجا کلیک نمایید.

 

لیست مقالات فیزیک بر اساس تعداد صفحه ترجمه

 


 

دسته بندی شماره ۱۵: لیست مقالات انگلیسی ترجمه نشده رشته فیزیک (انگلیسی بدون ترجمه)

 

در صورتی که از بین مقالات ترجمه شده فیزیک قادر به پیدا کردن مقاله مورد نظر نبودید، میتوانید لیست جدیدترین مقالات انگلیسی ترجمه نشده منتشر شده در نشریات معتبر را بررسی نموده و پس از یافتن مقاله مناسب در رشته فیزیک، سفارش ترجمه آن را ثبت نمایید. برای مشاهده لیست جدیدترین مقاله های منتشر شده فیزیک به زبان انگلیسی و بدون ترجمه اینجا کلیک نمایید.

 

لیست جدیدترین مقالات انگلیسی بدون ترجمه فیزیک

 

 


در صورتی که دسته بندی مناسب برای شما در این لیست موجود نیست، لطفا ما را مطلع فرمایید. برای ارسال انتقادات و پیشنهادات خود به کارشناسان ترجمه فا، اینجا کلیک نمایید.


 

بازگشت به صفحه انتخاب رشته

انتقادات و پیشنهادات